View Poll Results: Omladinska skola u CTL-u?

Voters
43. This poll is closed
  • Ja sam za!

27 62.79%
  • Ja sam protiv!

6 13.95%
  • Ja sam suzdrzan!

10 23.26%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 51

Thread: Glasanje - Omladinske skole u CTL-u.

Post Glasanje - Omladinske skole u CTL-u.

Necu previse trositi vreme da vam opsirno objasnjavam, vec cu to uraditi u kratkim crtama.

U pitanju je par stvari i glasanje, da li zelite Omladinske ekipe u CTL-u?

• Omladinske ekipe su ekipe koje ce deliti medjusobom 3. ctl ucesnika (npr: Flash, Sly i 4evra)
    • Bice napravljeno 20 ekipa, sa po 14. igraca u svakoj, igraci ce biti od 16 do 23 godine. Dakle U23 su ekipe.
    • Poenta je da omladinsku ekipu delite vas trojica koji ste u dobrim odnosima, jer ce osnovna stvar oko funkcionisanja same omladinske skole biti u tome da se vas trojica gotivite, razumete i mozete lako dogovoriti oko vase omladinske skole (u daljem tekstu cu pisati OMS skracenicu)
    • Broj igraca na aukciji ce se smanjiti na 25, jer ce se igrati promovisati iz vasih omladinskih skola.
    • OMS ce se placati po sezoni, (nije jos tacno devinisana cifra) otprilike 6.000, to je 3x2000 (svako od vas trojice po 2k), a iz nje ce te moci besplatno da vadite promovisete igrace.
    • Takodje ce te moci da u prvoj sezoni OMS-a prebacite iz vasih A timova igrace u OMS, pod uslovom da je taj igrac ispod 23 godine i da mu je def.v. manja od 8000. Taj igrac u OMS ekselu ce se naravno voditi kao da je vas i samo ga vi mozete vratiti u vas "A" tim, osim ako ne zelite da u dogovoru sa kolegama ga date nekome drugome da ga on promovise u svoj "A" tim.
    • OMS ce imati svoj eksel, na kraju lige ce dobijati prihode od OMS lige, naravno imace i svoje rashode: (kartone i stipendije za klince (a to je otprilike onih 6k koje placate po sezoni).
      Sve pare koje OMS zaradi ce ostati u njoj, ne mogu se prebacivati pare iz OMS u "A" timove.
    • Igrac koji je jednom promovisan iz OMS u neki "A" tim, ne moze se vratiti opet u bilo koji OMS.
    • Glavni "motor" u celoj prici ce biti dogovor medju vama trojicom, ali ce takodje i postojati bonus pravila za "sta se desava u situacijama ako ne mozete da se dogovorite", tada ce neko imati prednost (npr; ako 2 coveka hoce istog klinca da promovisu, a ne mogu da se dogovre sami...)
    • Svako od vas trojice bi igrao po 1. utakmicu nedeljeno.
    • Silver kup ce se ukinuti.
    • Trebalo bi da postoji jos jedna aukcija sa bas decom, aukcionisalo bi se novcem iz OMS-a. (na razmatranju)

Glasajte posteno, ako vas nema zaintresovanih onda bar izadjite meni u susret da znam "da li da pravim sve to i da se cimam ili ne."
      Tako da glasajte posteno, ako vam se igra ovo ok, ako vam se ne igra - nista onda.

Silver svakako ukidamo, kao i br. igraca na aukciji.

Default Re: Glasanje - Omladinske skole u CTL-u.

Nemojte da me pitate sad, a sta kako ono a kako ovo...

detaljna pravila ce biti, ako ste za, a ovde imate sasvim dovoljno da bi razumeli da li vam je ok ili nije...

Super Star Amokachi's Avatar

Deluje interesantno
    Samo dogovaranje oko promocija se moze kompenzovati prodavanjem nekih igraca za nizu cenu od cene koju bi dao neko drugi ko nije sa vama vezan OMS. Ne znam da li se to bas zeli ?

IPes Шоми's Avatar

Fenomenalna ideja.Zvuci zanimljivo.

Sto se mene tice, to bi bilo lepo osvezenje za ligu, jer cemo pored timova sa "jakim" igracima, imati i ligu sa klincima smesnih ocena i to ce biti zanimljivo igrati (i smejati se glupostima koje ce se tu desavati). Tako da, ja sam za sigurno.

Deluje interesantno
    Samo dogovaranje oko promocija se moze kompenzovati prodavanjem nekih igraca za nizu cenu od cene koju bi dao neko drugi ko nije sa vama vezan OMS. Ne znam da li se to bas zeli ?
    naravno da se ne zeli.
    od samog pocetka lige niko od nas nije zelo da takvi likovi uopste i postoje u ligi.

ne znam kako ljudima pada na pamet da u jednoj zabavi, da u jednoj igri imaju "plus, cheat, precicu ili kako god to da nazovem".

Zasto varati?

Nama u sustini jako malo fali da prelomimo sto se par stvari tice, pa nije problem ni da napisem sad:

- razmatrali smo da svi transferi koji se upisu u oficijalnu temu u fazonu "sa obaranjem cene ili tako necim "da li ce proci ili nece"" = automatski budu kaznjeni, bas zato sto pokusavate to.

- kao i da ugasimo samu ligu, jer nema smisla da radimo, a da ljudi rade protiv nas takvim "fazonima i forama"

Nisam vam ja bre Toma NiI<olic, drzavu varajte a ne mene, ja donosim zabavu.

Fox in the Box Рембрант's Avatar

Свиђа ми се идеја са омладинцима, али имам једно питање. Због чега се укида Силвер?

8. The Following 3 Users Say Thank You to Рембрант For This Useful Post:

- Silver je najmanje interesantan kup.
    - zbog viska utakmica u jednoj nedelji.

- mi mislimo da treba da se ukine.

Ali onda je malo glupo sto samo 16 ucesnika golda moci da zarade na tako nekom kupu,a nas ima 60...kako neki treceligas koji nema ekipu za gold da napravi neke premije, kad od lige ima svega 4k i ima priliku u liga kupu u kome su premije male, taman toliko da moze kazne da pokrije...ovako ima priliku da se u silveru takmicu sa slabijom konkurencijom i moze da zaradi nesto...

Ne mesam se samo iznosim svoje misljenje...

11. The Following 6 Users Say Thank You to Danijel 10 For This Useful Post:

Da, to ukidanje Silvera jos vise sakati ''slabije''. Tu su bar mogli uzeti nesto love.
    Oce li se bar Gold prosiriti, da i slabiji mogu zaraditi?

13. The Following 2 Users Say Thank You to Amokachi For This Useful Post:

Messi #10 Filkaja's Avatar

za silver jer njega razumem
    a sa ovim oms bi se tek pogubio

Fox in the Box Рембрант's Avatar

Не рачунајући квалификације (које опет не играју сви) то му дође на 4 текме за 10-14 дана за 10 лигаша. А квалификације су и онако увек на почетку сезоне када је 99% лиге жељно песа.
    Они који су редовни увек ће на време одигравати било који куп/квалификације и слично. А за ових 4-5 сезона колико се игра није било неких већих проблема око кашњења (бар колико се мени чини).
    Не знам, како хоћете, мени је мало глупо ако ће се дефинитивно укинути. А ако се због увођења омладинаца укида силвер ја бих онда сигурно подржао останак силвера (иако ми, као што рекох, омладинци делују интересантно).

16. The Following User Says Thank You to Рембрант For This Useful Post:

Super Star Sallle's Avatar

sjajna ideja za OMS. podrzavam ideju.najvise mi se dopada to sto bi 3 osobe vodile racuna o jednoj ekipi a ne 1.znaci malo vise timskog duha a manje individualnosti.takodje lepo sto xe to biti igraci sa slabijim ocenama.
    a sto se silvera tice...mozda bi mogli onda povecati premije liga kupa i-ili prosiriti gold.

Top Player pop93's Avatar

Default Odg: Glasanje - Omladinske skole u CTL-u.

Ovaj 1 glas što je protiv, miriše mi na Lapija, šta ja znam... !

1 nedelja = 5 ligaskih + Gold/Silver + Repka + LigaKup + OMS = 9. tekmi nedeljno

Mi ne mozemo vise toliko da pratimo, da radimo... ekonomska kriza vlada svuda pa i u ctl-u

Jbga. manje prekrsaja, kartona i kazni i bice para...

U sustini vidimo slab odziv na odredjenim poljima pa samim tim i krecemo da eliminisemo stvari.

- Ima vas koji ne igrate zadnje tekme u sezoni, jer vam odgovara da li ce te biti 8. ili 10. na tabeli.
    - ima vas koji kada izgubite sansu sa repkom da se kvalifikujete, vi onda zadnja 2 kola ne igrate...
    - kladza slab odziv
    - najgol smesan odziv - ne zbog golova, vec vas mrzi da date glas... ugaseno iz tog razloga

- niste u fazonu da bacite bilo kakve donacije, verovatno mislite da mi imamo vremena i motiva za rad na pretek, posle skoro 5. godina stvaranja svega ovoga...

Pa mi sami smo stariji 5. godina, nase obaveze su sad na vecem nivou, ozbiljnije.

Ne znam sta da vam kazem, osim:

- razumem ja nekolicinu vas koji imaju zelju za "ovim ili onim", koji hoce "ovo ili ono", to je u redu.

ali ne sagledavate da li mi jos uvek mozemo sve.

- Mozete sami da krenete da pravite novu ligu, da smisljate pravila, da pravite nove dresove, patch... pa da bude kako vi zelite.

ako vam je tako bolje, vi uradite tako, ja nemam nista protiv, sve dok se ne iskoriscava moj licni rad (dresovi, patch, logo, ime itd...)

- Ja moram, kao neko ko je izneo najveci teret ove lige i napravio ovo sto sada imamo (zajedno sa maruljom i kasnije 4evrom i ostalim prolaznicima ctl tima) da kazem:

Moze da bude ovako ili da ne bude vise CTL-a.
    jbga, zadnje je vreme doslo na svim poljima pa i ovde... a dobro znate da svako od vas ko me je zamolio za nesto da sam gledao da mu izadjem u susret...

i dalje mogu samo reci, da je bilo ko od vas probao da sve ovo radi ovoliko dugo... ili ne bi izdrzao ili bi dosao do ove linije na kojoj sam ja sada, nesto mora da se menja ili da nas nema.

To su pitanja koja zelim da se rese pre pocetka sezone, ista ona pitanja koja ste glasali u prosloj temi glasanja.

20. The Following 2 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Onda treba prosiriti gold i napraviti "pravu" ligu sampiona od 32 ekipe, sa 8 grupa po 4 ekipe, pa da imamo onda i normalnu nokaut fazu i sve. Jer liga kup ionako pocinje pred kraj lige, a do tad ce se 80% golda (cak i prosirenog) zavrsiti.

22. The Following 11 Users Say Thank You to Flash. For This Useful Post:

Ok kako ste vi to zamislili, ali se nadam da ste ''izracunali'' posledice koje to ostavlja na ligu kada je u pitanju duzi rok. I u ovoj situaciji postoji jaz izmedju onih koji igraju odlicno pes i onih koji igraju malo manje dobro. Ovim se pravi jos veci jaz u kvalitetu.
    Ako je trebao da se smanji priliv novca u CTL-u to nije trebalo da se desi ukidanjem takmicenja, vec smanjivanjem premija od 1/4 finala takmicenja pa do finala. Zasto tako? Pa da se prevelika razlika ne pravi izmedju pobednika i ucesnika. Da ljudi imaju veci motiv od 1k da se kvalifikuju za gold ili silver. Ovako ce 7 do 10 ljudi da se smenjuju u zavrsnicama golda i Liga kupa. Ne znam, ne vidim nista dobro u tome.
    Ne verujem da vam je cilj jos vecu razliku da napravite izmedju ekipa?

24. The Following User Says Thank You to Amokachi For This Useful Post:

Sve sto ste dosad uradili funckionise tako da ce i ovo .. tako da ostali samo trosite rijeci .. i ja sam za ukidanje silvera ... ti amokachi prodaj balea pa to tije kao 5 silvera da osvojis ne moze i jare i pare nikako :*... ja iskreno nemam vremena za 10 utakmica sedmicno , pogotovo jer sam ja vecinom u vecernjim satima , imam poso , zenu , djete , racune ..sve ****e materne imam ... i zanimljivije je ovo oms , a i rece sly bice neki mali prihodi tako da ok je .... ako je gold samo za jake ekipe kako amokachi kaze , nisam ja primjetio da je i silver dosad osvojio neki treceligas ili neko ko ima slabu ekipu ... tako da silver je isto popravni za nekog jakog s jakom ekipom koji je slucajno isp'o iz golda...

ja danijel i rogo u oms pa zato bi se odreko i golda i premier lige .. meni je s rogom terapija pricat , seronja i nije nesto posebno pametan pa se lako sporazumjemo a i prevarant je svjetske klase ...

26. The Following 6 Users Say Thank You to Mourinho`Legio For This Useful Post:

Svidja mi se cika Flashov predlog za prosirenje gold kupa i stvaranje novog formata takmicenja, uz korigovanje premija itd...OMS je ok ideja, jer cemo osveziti i sopstvenu igru igrajuci sa slabijim igracima...

28. The Following User Says Thank You to Danijel 10 For This Useful Post:

Super Star Panchev's Avatar

@Legio - i Europa Liga je izvlakuša za one koji su ispali iz Lige prvaka. Primjer? Chelsea. S druge strane, ima i onih poput mene
    koji niti su sjajni igrači, a niti imaju sjajnu ekipu, a stigli su dogurati donekle u Silveru.

I što se tiče OMS-a i trojice, ti si sebi fiksirao koga hoćeš i s kim se slažeš, ali nisi sigurno razmišljao da ovdje ima bruku
    ljudi koji nisu u takvim odnosima.

@ Sly - imate ideju za osvježenje i trebate je sprovesti uz što manje halabuke. I sam vidiš kako ide - dopustiš glasanje i onda
    se moraš hvatati za glavu i reći "il' ovo il' ništa" što mere samo do konfuzije dovesti.

Skeptik sam po pitanju ukidanja Silvera, ne znam ni kako bi funkcionisao ako zapadnem sa dva lika sa kojim imam kreativne razlike :P,
    ali nisam pesimističan po pitanju vaših ideja. ****m li ja, a?

30. The Following User Says Thank You to Panchev For This Useful Post:

Page 1 of 3 123 LastLast