View Poll Results: PROCITAJTE PRVI POST PA ONDA TEK GLASAJTE!

Voters
36. This poll is closed
  • odg. na 1. pitanje) Koliko god ona bude trajala.

26 72.22%
  • odg. na 1. pitanje) Ne planiram da je igram duze od 6 meseci.

1 2.78%
  • odg. na 1. pitanje) Dok mi ne dosadi.

8 22.22%
  • odg. na 2. pitanje) Da, delio bi novi tim sa nekim.

13 36.11%
  • odg. na 2. pitanje) Ne bih delio.

21 58.33%
  • odg. na 3. pitanje) Da, mislim da treba da zaradite.

9 25.00%
  • odg.na 3. pitanje) Ne bih podrzao ovaj vid.

19 52.78%
  • odg.na 3. pitanje) Da, ako ja licno ne placam, tj. ako imam opciju "da igram, a ne placam"

5 13.89%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 33

Thread: CTL (iskreno) GLASANJE!

Default CTL (iskreno) GLASANJE!

PRVO PROCITAJTE POST, PA TEK ONDA "GLASAJTE"

U cilju sto pravednijih odluka kao i ubacivanja osvezavajuceg sadrzaja, inovacija kao i izbacivanja nekih stvari iz samog CTL-a, zamolio bi vas da iskreno odgovorite na sledecu anketu:

1. pitanje) Koliko jos dugo zelite da igrate PES6 (online, tj. kroz CTL ligu)

2. pitanje) Da li bi ste vodili jos jednu ekipu pored vase? (u blazem ritmu odigravanja u odnosu na samu ligasku sezonu).

3. pitanje) Da li bi prihvatili komercijalizovanje CTL lige (tj. da njeni ucesnici na odredjeni nacin zarade novac od nje?)

Super Star Рого.ЗВ's Avatar

Default Re: CTL (iskreno) GLASANJE!

1) док не купим нови комп, дакле дуго
    2) можда
    3) не

3. The Following User Says Thank You to Рого.ЗВ For This Useful Post:

ЗВЕЗДО ЗГАЗИ ИХ СВЕ !!! МилошЦЗБГ's Avatar

1) Док ми не досади.
    2) можда
    3) не

Posto hoces iskreno, ove opcije nisu dovoljne da objasne, pa :

1. Igra mi se, ali da se ubace neke stvari koje ce malo osveziti ligu.

2. Da, igrao bih sa jos jednim timom, ali bih podelio teret toga sa jos nekim, jer nemam bas vremena za toliko igranja.

3. Vi kao organizatori bi trebalo da zaradite nesto od lige ( u smislu ti pravis dresove, pa ako neko pored onih koji su mu dati da napravi jos neki, da to treba i da plati, jer je to necije znanje, trud...), ali da se osvajaci liga premiraju u kesu ili tako nesto, to ne, jer ionako ljudi sve ovo shvataju preozbiljno, a da se doda i taj faktor, sve bi se sjebalo, a i to bi podrazumevalo neku sezonsku kotizaciju na nivou cele lige, sto mislim da vecina nije spremna da plati.

6. The Following 2 Users Say Thank You to Flash. For This Useful Post:

evo da ja napisem nesto

ja verovatno vise necu igrati ligu
    idem da radim u inostranstvo za 10 dana i pitanje je dal cu se uopste vise vracati u srbiju
    koristim ovu priliku da se pozdravim sa svima
    ne znam dal cete ponistiti transfere, samo mogu da kazem da nisam znao da odlazim kada sam ih dogovarao

kao jedan od osnivaca cu napisati sta mislim o trecem pitanju
    mislim da online tim treba da se profesionalizuje, znaci naci 2-3 sposobna coveka koji imaju dovoljno vremena
    moralo bi tacno da se zna od kad do kad traju sezone (tacan datum pocetka)
    kada i koliko traju tp-ovi, znaci godisnji kalendar ctl lige

mislim da bi liga mogla da se placa 300-400 din za godinu dana, odnosno 3 sezone
    to je simbolicna cena, a kada se pomnozi sa 50 clanova bilo bi dovoljno para koje bi ti organizatori delili
    nagrade za sampione nikako ne treba uvoditi

tu takodje mogu da postoje dodatne zarade kao u ostalim online igricama, a i ne mora
    gde uplatom odredjenog iznosa mozete da dobijete dodatne pogodnosti (npr. da saznate draft listu unapred, dobijete novi dres, menjate brojeve u timu ili tako nesto)

znaci potrebno su ljudi koji znaju posao, da budu placeni, ali da stvarno rade na visokom nivou
    ne kazem da do sada nije bio visok nivo, ali definitivno moze bolje i preciznije

8. The Following 12 Users Say Thank You to marulja For This Useful Post:

G.O.A.T. Stević's Avatar

1. Igram dok postoji ili dok me nešto ne spreči...

2. Ne razumem koncept drugog tima, al ajd... delio bi

3. A za plaćanje sam stavio NE, ali i to bi mogao da ispoštujem do nekih 5 evra... Mada bi onda došlo do raznih devijacija u ponašanju učesnika, i kad bi ih izbacivali iz lige verovatno bi tražili povrat novca, a to je dodatan posao... Šta znam, treba taj koncept predstaviti malo opširnije da bi imali bolji uvid u ideju.

* Jedno veliko hvala Marulji za celokupan trud u ctl-u, drago mi je da smo saradjivali kroz ovu lepu verziju PES-a.
    Zelim ti iskreno da se odlicno snadjes preko i zivis jedan lep zivot tamo, a mi cemo ugasiti svetlo ovde u Srbiji kad krenemo, samo polako...

===========

Ostali,

nemam nista protiv da komentarisete, ali bi vas zamolio da vasim odgovorima izaberete opcije gore.
    ni jedan ponudjeni odgovor ne moze biti 100% precizan, zbog celokupne ideje, ali bi vas zamolio da izaberete vama najpriblizniji ili pak ne preskocite ako se ne slazete ni sa jednom opcijom.

Hvala.

11. The Following 3 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Quote Originally Posted by marulja View Post

ne znam dal cete ponistiti transfere, samo mogu da kazem da nisam znao da odlazim kada sam ih dogovarao

mislim da bi liga mogla da se placa 300-400 din za godinu dana, odnosno 3 sezone
    to je simbolicna cena, a kada se pomnozi sa 50 clanova bilo bi dovoljno para koje bi ti organizatori delili
    nagrade za sampione nikako ne treba uvoditi

znaci potrebno su ljudi koji znaju posao, da budu placeni, ali da stvarno rade na visokom nivou
    ne kazem da do sada nije bio visok nivo, ali definitivno moze bolje i preciznije

Sto se transfera tice mislim da nema potrebe za ponistavanjem jer su u potpunosti regularni. Time bi recimo bila porusena neka moja koncepcija, to je moje misljenje.

Sto se ostalog dela citiranog teksta tice u potpunosti se slazem. Vidim da niko sem mene nije glasao da se placa ljudima, mnogi ne kapiraju koliko je to cimanja izgleda. Dakle simbolicnu sumu mozemo da priustimo ljudi, a to stvarno moze da bude lep gest od nas.

I sto se podele tima tice, mislim da je to najmanje sto nam je potrebno. Razmislite koliko je moguce da se 2 igraca uklope u potpunosti sto se tice stvaranja tima i svega propratnog.

G.O.A.T. Stević's Avatar

@Bane

3. pitanje) Da li bi prihvatili komercijalizovanje CTL lige (tj. da njeni ucesnici na odredjeni nacin zarade novac od nje?)
    Ja sam pročitao da učesnici zarađuju pare, to jest da je to neki vid premije, a nisam pročitao da pare idu organizatoru. Kažem još jednom, čitav ovaj koncept sa 3 pitanja treba malo opširnije obrazložiti, ovako kako je napisano svako shvata kako hoće.

Super Star Amokachi's Avatar

1. pitanje) Koliko god ona bude trajala.
    2. pitanje) Ne bih delio.
    3. pitanje) Ne bih podrzao ovaj vid.

To su od mene odgovori, sad da prokomentarisem to.

1) Ja pes igram od kako postoji. Sve verzije sam probao i ostao sam na 6. Imam 4 prijatelja sa kojima sam igrao offline pa bar u proseku 5-10 sati sedmicno. U ligu sam stupio iskljucivo zbog nacina na koji je ona napravljena, sve mi je TOP vezano za ovo. Nisam ni znao da postoji i da se igra online, inace bih ranije pristupio. Kada sam se ovde prijavio i kada su neki videli da nisam los imao sam pozive i iz jedne druge lige, ali naravno da nisam prihvatio. Nisam nacionalista, nemam nista protiv bilo koga, ali volim sto je to liga na Srpskom forumu i sto smo svi ''nasi''. Igracu je sigurno dok me nesto ne spreci u tome. Sutra i ako slucajno posao dobijem mislim da ne bih napustio. Jer meni je PES6 uzivanje, odmor, opustanje. Ja takvim vidim i ovu ligu.
    Mogao bih pisati i hvaliti je dugo, ali da ne budem Evra

2) Pitanje nisam razumeo najbolje. Ali shvatio sam kao: >> Dobijem ekipu uz ovu trenutnu << Imao bih vremena i ne bih delio je sa nekim drugim. Mozda bih je prepustio nekom novajliji kada bi se pojavio, jer poenta je da bude sto vise ljudi sa nama u svemu ovome. I ovo pod uslovom da nema transfera, trejdova i namestanja raznih sa tom drugom ekipom. Zapravo ne znam koliko je to izvodljivo uopste Ali svakako bih imao ''kapacitet'' da vodim jos jednu ekipu uz ovu.

3) Tesko ce ko zaraditi u Srbiji i napraviti kes na posten nacin Ne zavaravajmo se time
    Donacije su ok. Novac koji bi se iskoristio za neke stvari vezane za ligu. Ali igranje u novac, ovde, nagrade novcane za kupove i ostalo... Mislim da to nije opcija dobra. A razloga za to ima puno.
    Kapiram ja vas organizatore. Ja licno nemam problem da vama DONIRAM na godisnjem nivou 500-1k-2k, ali to se tesko naplacuje, tesko se sprovodi u delo.
    Nesto ne vidim kako bi se to izvelo, a ova liga da zadrzi kvalitet koji sada ima(dusu pre svega). Ako se iskomercijalizuje, bice druga prica.
    Doduse, vodite je i imate puno pravo da probate na njoj zaraditi. Ali imajte u vidu to da pravi novac donosi prave probleme

04. X 1945. stefboy202's Avatar

Default Odg: CTL (iskreno) GLASANJE!

Што се тиче трећег питања, подржавам идеју да се организатори лиге награђују неком симболичном сумом за сав свој труд, али сам против тога да се на тај начин премирају учесници лиге на основу остварених резултата.

16. The Following 2 Users Say Thank You to stefboy202 For This Useful Post:

Super Star nakalmiki's Avatar

1.Igrao bih je dok god bude trajala
    2.Nikako,to bi me mozda oteralo iz lige,zagotivio sam svoju ekipicu i to je najveca draz ove nase lige...
    3.Nekako nisam siguran u to,organizatori se cimaju to stoji,sigurno bi im izbacio po jedno pivo nedeljno da se nadjemo negde,ali taj vid komercijalizacije je moguc,ali bi to sa sobom vuklo i odredjene dobitke za same ucesnike...Ja radim,mogu da izdvojim 500 kinti za 3 sezone,ali neko ne radi pa nema,sa nekim premijama za ligase ,uz odredjeni procenat koji ce uzimati organizatori je to moguce,ali sve bi morali da dignemo na visi nivo,besprekorna konekcija,koja se prati u stopu kada se igra mec,cak i snimanje treceg coveka za razmatranje sumnjivih situacija(nesportskih)...Ako ste spremni za taj korak,onda sam za,ali onda mora dobro da se organizujemo...

1.Koliko god ona bude trajala
    2.Ne bih delio.
    3.Ne bih podrzao ovaj vid.

ako koga zanima objasnjenje mojih odgovora vrlo je kratko i jasno .. Ono sto funkcionise u zivotu ne treba mjenjat ni dirat..

A sad malo opsirnice .. Banalan primjer .. mi igramo pes6 jer nas novi pesovi grafika ,detalji pretjeranost ne privlaci .. ja sam old school igrac i pikam pes jos od keca, meni ne trebaju nikakve promjene .. Meni je ok ovako kako jeste ... i sam vodio online servere GTA real life gdje sam imo donacije od 15 + dollara, sto za americka govna od djece nije puno , a meni super dodje , no nikad ni jednu donaciju nisam im'o iz "ex-yu" to je ona stara sirotinjo i bogu si teska

Po meni opet kazem , sve ovo je moje misljenje , ja nebih dirao nista ... Jer ovo je i vise nego dobro , a sta god da izmislite bice uvjek onih koji ce se bunit i tako u nedogled ..

PEACE

p.s : jos uvjek ova liga nit slya nit evru nista ne opaljuje po dzepu , sem sto im uzima vremena , ali trazili ste evo vam ga , ja sam za gta server placo sve, hosting , web hosting,domenu, hosted slot na multiplayer serveru , te razne zastite preko 120 dollara mjesecno , meni su u principu donacije i odrzvale server .. ti neces neke novce ovde zaradit .. a bar za sad imas ovce .. pazi da na kraju ne bude nit ovce nit novce

19. The Following User Says Thank You to Mourinho`Legio For This Useful Post:

Top Player pop93's Avatar

Default Odg: CTL (iskreno) GLASANJE!

Evo i od mene

1. Igrao bih dok mi ne dosadi. Pa ono mozda mi dosadi vec nakon iduce sezone a mozda i jos 2-3 odigram videcemo
    2. Da delio bih tim sa nekim. I ovako jedva vodim i svoj, pa bih i svoj delio sa nekim
    3.Ako ja licno ne placa. Ovo je previse ozbilljna liga i smatram da pravi pesholicari ce placati svoje ucesce sa zadovoljstvom i to postujem. Sto se mene licno tice, meni je ovo od danas do sutra tako da eto.

PS : Jel ima sanse da dobije moj tim jedne nove dreseve na poklon kao znak paznje?

Super Star Heric's Avatar

Podrzavam neko placanje po godini recimo, kako je marulja predlozio. A jos vise podrzavam podizanje CTL servera gdje ce samo ligasi da igraju, nikakvi rusi, juznoamerikanci ili neko treci. E sad ne znam koliko bi to kostalo, bas me zanima..

Patch maker Shollym's Avatar

1. ne znam
    2. ne razumem koncept, ali verovatno ne
    3. ne nikako, a ako se misli na dobrovoljne donacije onima koji prave ligu - reci cu vam samo da sam dao opciju za moj patch donacije preko Post net uplatnice i za proteklih 6 meseci sam na taj nacin "zaradio" citavih 200 dinara

Nerazzurro 4evra's Avatar

1.tu sam dok traje liga.Vise sam vezan za nju jer treba pomoc u odnosu na to da sam ovde jer volim pes i tako to.
    2.licno nisam za to.ja sam svoj tim sklapao,dovodio igrace,navikavao se na njih,ispitivao ih.Ne bih hteo deliti,nema mi smisla nekog.Kao sto ne bih hteo voditi neciji drui,jedva sam se i na svoje prilagodio i sad treba da opet prolazim tu fazu adaptacije.
    Ali,definitivno podrzavam ideju neke novine,posto vidim da ih ima mnogo smorenih.Ja licno nisam smoren nista vise nego sto sam bio kad sam poceo ligu.Ali opet,ja nisam nikad ni usao s tolikom ljubavi i pesom,nisam nesto vezan za to,ja odigram utakmice koje sam obavezan i to je to,nisam tu jer nesto preterano uzivam u pesu(niti to mogu promeniti).

3.jedna prednost je odmah vidljiva,a to je filtriranje ligasa,jer ce samo ozbiljni ligasi uplacivati te pare.
    na slican fazon je i liga od pesa 13,tamo se mora dati 20,30 eura za original,i kad covek cita njihove price i rasprave,nema svadja,nema gluposti,vidi se da su ljudi ozbiljni i zreli.sto se tice ctl zajednice,osakatilo bi nas brojcano,ali bi zrelost/ozbiljnost lige diglo na jedan visi nivo.
    ja sam excele i poceo raditi jer sam hteo upraksati se u radu s njima,sto je bilo korisno i meni i ligi.
    Od kako sam u uzoj organizaciji,dobija se tu sve i svasta,svasta se procita,svakakve gluposti covek mora slusati i gledati,svega ima.Nije to kao posao koji sednes i radis,to je psihicko jebavanje(izuzimam sebe ovde,ja imam taj neki dar da se mogu ograditi od svega toga,tako da mi takve price ne uticu ninasta,osim sto mi vreme oduzimaju da na njih odgovorim)Sad,novac bi imao nekog uticaja,verujem da bi lakse bilo podnositi kad bi covek znao da ce opet biti 'nagradjen' zbog toga na neki nacin.S druge strane,ne bi me cudilo da vidim price 'alo,ja tebe placam,a ti radis ovo i ovo,ZAHTEVAM to i to' ako bi to krenulo.
    Sad,to bi bilo reseno putem nekog CTL fonda,jer bi pare isle tu.Ali opet,mi troskova nemamo trenutno,tako da fond ne bi imao smisla.Mozda da se pokrene taj server,cak mozda i nas odvojen forum,onda bi sve to pilo vode.ali zasto pokretati to kad vec imamo sve reseno u trenutnom sistemu.

F2P model bi mogao biti ok.
    Ulazak u ligu bi trebalo naplacivati radi filtera,te svakih recimo 3 sezone da se placa to ucesce.to je ok.
    Sad,ako bi se islo na to da se pokusaju pare generisasti odavde,opciono bi se mogle placati samo prednosti neke,poput te draft liste,poput recimo prave pare>ctl pare konverzije,kupovine prava za draft,brisanja istorije kazni,prednosti na redosledu aukcijskih ponuda i slicno.
    al' ne verujem da bi se tu ista postiglno,ne jer smo na sirotinjskim prostorima,vec jer nam je mentalitet u ****u,jednostavno smo ljudi takvi da niko tudji rad nije sposoban ceniti i shvatiti koliko taj neko ulaze u neki posao.Iz istog razloga ni dobrovoljna stvar ne funkcionise.Zato,ako bi isle uplate,jedan deo bi se morao nametnuti,a onda ostatak opcion da bude

24. The Following 2 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Top Player arnes86's Avatar

Evo i mojih odgovora :

1. Koliko god ona bude trajala. Kratak i jasan odgovor na ovo pitanje...

2. Da dijelio bih novi tim sa nekim. Sakupio sam igrace koje zelim i navikao sam na svoj tim , ali malo da se proba novi tim nebi skodilo.

3. Protiv sam ovoga pravila. Nisam protiv ako je neka mala kolicina da svi platimo organizatorima, ali mozete zamisliti situaciju pred kraj sezone koja bi frka bila oko pozicija koje se nagradjuju kad ovako je free pa onda imamo 5m, krkljanje...

Mislim da je uredu da damo nesto simbolicno recimo sly za dresove, evri za excele itd... Jer ipak koliko god nama koji igramo ovo bila zezancija njima oduzima vrijeme.

G.O.A.T. Stević's Avatar

Posle Evrinog posta i situacije oko plaćanja mislim da bi ok bilo da se uplati nešto organizatorima i da uplatioci imaju neke beneficije (dresovi, brojevi igrača i možda veći sponzorski ugovor), ali da takmičenje bude bez premija da se očuva bar neki nivo fer pleja. I kao što Evra reče verovatno će doći do filtriranja igrača i ozbiljniji će ostati u ligi. Možda može i da se stavi jeftinija "tarifa" za članove mlađe od 18 godina, jer i sami znate kakvi su roditelji oko igrica i para

Iskreno da kazem, od kad sam provalio CTL ligu i usao u nju ja sam ODUSEVLJEN njom, celom organizacijom, uopste sve mi se svidelo i drago mi je da nesto ovako postoji. Kada sam video grb, dresove i sve sto mi je Slyz uradio, toliko cimanje, zapitao sam se sta ti ljudi imaju od toga, jel moguce da sve to rade za dz. Ja sam za to da se uplati nesto, ali ne kao donacija jer ce verovatno dobiti 200 din kao Shollym, nego da se osmisli nesto, kao sto je Marulja napisao, nesto na godisnjem nivou itd. Mozda bi to smanjilo broj ljudi u ligi, ali otisli bi samo oni koji su ovde "od danas do sutra" , a takvh verujem da nije mnogo. Smatram da bi se tom uplatom smanjio i broj sluzbeno reg. utakmica, jer niko nije lud da plati a da ne igra.

Smislite sve to, kako i sta bi bilo konkretno, pa dajte na glasanje, pa cemo da vidimo...

Page 1 of 2 12 LastLast