Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Kitmaking Tutorial by Nemanja

Šef NemanjaBRE's Avatar
    PSN ID:
    cNemanja

Default Kitmaking Tutorial by Nemanja

Kitmaking Tutorial by Nemanja

Mali Tutorial o tome kako napraviti Osnovni template

Preporucujem gledanje u HD-u

KONAMI-jev dres, Senke za stucne i Lastih
      Spoiler:

Nakon sto zavrsite dres zapamtite ga u .PNG formatu, a onda je potrebno indexovati ga preko Optpix Image Studia kako bi dres radio u igri

OPTpix Image Studio - DOWNLOAD

Podesavanja za OPTpix

Spoiler:

Udjite u OPTpix Image Studi i otvorite dres...

Desni klik pa onda klik na Color Reduction...

Otvorice se novi prozor, namestite podesavanja kao na slici i zatim kliknite na Color Reduction...

Desni klik na dres zatim kliknite na Alpha Blending Display...

Zatim kliknite na File ---> Save As i odaberite gde cete zapamtiti dres i kliknite na Save... Posle toga dalje klikcite OK na sve sto vam izadje...

Gotovo. To je to. Dres je indexovan.

Takodje u ovoj temi mozete pitati sve sto vas interesuje o Kitmakingu, traziti Tutoriale za neki deo ukoliko je potrebno itd.

2. The Following 10 Users Say Thank You to NemanjaBRE For This Useful Post:

Amateur Ziksi's Avatar

Default Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja

Znaci kako si lepo objasnio,da cu krenuti da se bavim kitmakingom.
    Najlepse objasnjeno od svih tutova.Svaka cast

4. The Following User Says Thank You to Ziksi For This Useful Post:

6. The Following User Says Thank You to Miodrag999 For This Useful Post:

nesa24 nesa24's Avatar

Default Re: Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja

Quote Originally Posted by Miodrag999 View Post
    Bravo.
    ajd i meni da ocistis parket

8. The Following 12 Users Say Thank You to nesa24 For This Useful Post:

Default Re: Kitmaking Tutorial by Nemanja

Nemanja tutorial je odličan. Makar, mislim da bi trebalo napraviti (možda se i ja toga uhvatim kad uhvatim 2-3h u komadu vremena bez ometanja oko sebe) nešto drugo. Svi uče ljude kako nacrtati ravni šav ispod ruke, kako postaviti sjenku na štucne i sl. (ne kažem da to nije potrebno jer je to nešto osnovno, ali i milijun puta pokazano). Ljude koji su zainteresirani za raditi dresove treba naučiti (jer nove generacije sve manje i manje imaju volje i želje sami otkrivati) što koji dio teksture predstavlja, kako se pojedini djelovi spajaju jedan sa drugim, zašto se logoi na pojedinim djelovima smanjuju više i drukčije nego na drugim djelovima, kako napraviti linije da sa prsa idu preko ramena skroz do leđa, zašto se linije ne rade ravno nego su uvijek iskrivljene i ono najvažnije bez čega je i ako se zna sve od prije nemoguće napraviti dres kako treba - kako pogledati sliku, uočiti detalje na njoj i onda te iste prebaciti na teksturu da bi to sve kada igra teksturu učita na model u igri izgledalo kao ono što je viđeno na slici.

Naravno, to se ljude jednim videom ne može naučiti, za to je potreban rad, rad, još malo rada i puno volje za isprobavanje. Treba ljude naučiti da dres nije napraviti ovako osnovan template i onda na njega dodavat proizvoljne šare i pobacati logoe...

10. The Following 3 Users Say Thank You to Cuky For This Useful Post:

Super Star Hadis Zekic's Avatar

slazem se da je video odlican, ja sam pocetnik i iz ovog videa sam naucio dosta ali sad ima onaj drugi tezi deo posla kako odraditi neki fantazi dres, izaberite neki dres i da vidimo kako radite drugi deo posla

12. The Following User Says Thank You to Hadis Zekic For This Useful Post:

Šef NemanjaBRE's Avatar
    PSN ID:
    cNemanja

Default Odg: Re: Kitmaking Tutorial by Nemanja

Quote Originally Posted by Cuky View Post
    Nemanja tutorial je odličan. Makar, mislim da bi trebalo napraviti (možda se i ja toga uhvatim kad uhvatim 2-3h u komadu vremena bez ometanja oko sebe) nešto drugo. Svi uče ljude kako nacrtati ravni šav ispod ruke, kako postaviti sjenku na štucne i sl. (ne kažem da to nije potrebno jer je to nešto osnovno, ali i milijun puta pokazano). Ljude koji su zainteresirani za raditi dresove treba naučiti (jer nove generacije sve manje i manje imaju volje i želje sami otkrivati) što koji dio teksture predstavlja, kako se pojedini djelovi spajaju jedan sa drugim, zašto se logoi na pojedinim djelovima smanjuju više i drukčije nego na drugim djelovima, kako napraviti linije da sa prsa idu preko ramena skroz do leđa, zašto se linije ne rade ravno nego su uvijek iskrivljene i ono najvažnije bez čega je i ako se zna sve od prije nemoguće napraviti dres kako treba - kako pogledati sliku, uočiti detalje na njoj i onda te iste prebaciti na teksturu da bi to sve kada igra teksturu učita na model u igri izgledalo kao ono što je viđeno na slici.

Naravno, to se ljude jednim videom ne može naučiti, za to je potreban rad, rad, još malo rada i puno volje za isprobavanje. Treba ljude naučiti da dres nije napraviti ovako osnovan template i onda na njega dodavat proizvoljne šare i pobacati logoe...
    Naravno Cuky, slazem se potpuno o svemu sto si napisao. Zato sam i otvorio ovu temu, snimacu postepeno tutoriale o Kitmakingu, ali sam smatrao da je osnovni template prvo sto se treba nauciti pa sam zato i snimio tutorial o njemu. Naravno bice jos tutoriala, idemo postepeno. Danas sam bas razmisljao o temi sledeceg videa i ti si mi dao dosta ideja sa svim ovim sto si napisao, hvala

14. The Following 2 Users Say Thank You to NemanjaBRE For This Useful Post:

mislim da bi i ovo moglo pomoci oko ''nakrivljenja crta , samnjenja logoa i tih detalja : kitestruturepes2011.gif

ne baš skroz pošto je ovo iz PES11 (vidi kakva je kapetanska traka) a za PES12 i onda za PES13 je mapiranje teksture na model na nekim djelovima drukčije nego tada. Ali da, daje otprilike dojam kako to izgleda

17. The Following User Says Thank You to Cuky For This Useful Post:

Top Player sourcekv's Avatar

Mislim da si trebao da dodas i ove stvarcice u slucaju da neko hoce da radi ozbiljnije

Senka za svetlije boje stucni

Indikator

Template za font

Template za brojeve

20. The Following User Says Thank You to sourcekv For This Useful Post:

Amateur Ziksi's Avatar

Imam pitanje:
    Ja ako hocu da uradim neki template,moram da uradim preko konamijevog dresa da ne bi ispala kradja jel tako?
    E sad ja ocu da uradim template preko barsinog dresa(kao sto si ti preko Aek-ovog),ali vidim da je vec uradio neko takav template od barse.
    Ja ako budem uradio takav template,zar to ne bi bila kradja?

Šef NemanjaBRE's Avatar
    PSN ID:
    cNemanja

Quote Originally Posted by Ziksi View Post
    Imam pitanje:
    Ja ako hocu da uradim neki template,moram da uradim preko konamijevog dresa da ne bi ispala kradja jel tako?
    E sad ja ocu da uradim template preko barsinog dresa(kao sto si ti preko Aek-ovog),ali vidim da je vec uradio neko takav template od barse.
    Ja ako budem uradio takav template,zar to ne bi bila kradja?
    Pa ako zelis da ne bude kradja radi preko KONAMI-jevih... Sad ima i drugih koji ce uraditi taj template, moze njih 20, 30 ili 40 da uradi taj isti template preko KONAMI-jevih dresova i svima da budu isti, ima onih koji ce uzeti tudji i predstaviti KONAMI-jev... Licno nikad nisam uzeo iako su dosta radjeni vec preko KONAMI-jevih, bolje mi je da uradim svoj, jer mi je lakse, a i sigurnije mi je oko nekih detalja itd

23. The Following User Says Thank You to NemanjaBRE For This Useful Post:

Amateur Ziksi's Avatar

Znaci moze da se radi preko konami-jevih iako je vec neko uradio takav template.
    Hvala Nemanja.

Top Player sourcekv's Avatar

Default Re: Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja

Quote Originally Posted by Ziksi View Post
    Znaci moze da se radi preko konami-jevih iako je vec neko uradio takav template.
    Hvala Nemanja.
    Naravno da moze, ne znam da li si primetio da npr. Nemanja i ja ponekad izbacimo dres istog kluba ali radio je svako zasebno templejt

26. The Following User Says Thank You to sourcekv For This Useful Post:

Šef NemanjaBRE's Avatar
    PSN ID:
    cNemanja

Making Fonts and Numbers Tutorial by Nemanja

Mali Tutorial o tome kako napraviti fontove i brojeve

Preporucujem gledanje u HD-u

Template-ovi za fontove i brojeve:
      Spoiler:

Nakon sto zavrsite dres zapamtite ga u .PNG formatu, a onda je potrebno indexovati ga preko Optpix Image Studia kako bi brojevi i fontovi radili u igri... Indexujte na isti nacin kao kod dresova...

28. The Following 2 Users Say Thank You to NemanjaBRE For This Useful Post:

evo jedna dopuna koja ubrza smanjivanje brojeva za prsa i hlačice. Dakle kad se napravi brojeve za leđa kopirate ih, pritisnete Ctrl+T da bi odabralo Free Transform opciju i onda gore na vrhu prozora vidite dio u kojem stoji
    W: 100% H: 100%

Sad oba ta promjenite da bude W: 50% H: 50% jer su brojevi za prsa i hlačice na ovom templejtu pola veličine brojeva na leđima

30. The Following 3 Users Say Thank You to Cuky For This Useful Post:

Top Player zuke's Avatar

Jel se mogu nekako iskoristit dresovi iz Fifa 13 za PES?Tj.da nam oni budu podloga kao sto si ti iskoristio taj konami dres.

Šef NemanjaBRE's Avatar
    PSN ID:
    cNemanja

Ne jer je template sasvim drugaciji On jedino moze da posluzi da gledas sa njega

33. The Following User Says Thank You to NemanjaBRE For This Useful Post:

meni je dres iz jedne od starijih FIFA igara (mislim da 08) poslužio kao pomoć da napravim golmanski dres Zadra. Jednostavno, dobrih slika na kojima se vide detalji nije bilo pa sam detalje gledao na tom dresu, a izgleda li kao pravi uspoređivao sa malih slika koje sam imao. Ali svaka pomoć je dobrodošla.

PS: Nemanja, ako ti treba kakva pomoć sa tutorijalima, onako neki komentar, dodatak ili slično slobodno me kontaktiraj

Page 1 of 2 12 LastLast