Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 45

Thread: PES6-Taktike, saveti, razno.....

Default PES6-Taktike, saveti, razno.....

Jedna, nadam se korisna tema. Taktike,formacije. razna objasnjenja, pes tajne,....Savke je mislim predlozio da se otvori neka slicna tema. Bolje i ovo nego ona prozivanja na ostalim temama.

Evo ja cu pokusati neke stvari da objasnim, mada verovatno vecina vec zna ovo.

OPPOSIDE SIDE ATTACK :

PES OBJASNJENJE : player will be positioned on the opposite end to enable easier switching of sides

Dakle vasi wide igraci (bekovi , RMF, LMF i krila) ce se pozicionirati siroko, bukvalno do same aut-linije. Ako je lopta na desnoj strani, levi spoljni igraci ce stajati siroko i obrnuto. Verovatno najbolje funkcionise uz 4-3-3 (dva krila i CF) i 4-4-2 (2 DMF/cmf i RMF i LMF) formaciju.
    Predlog : Ja ovu opciju uglavnom koristim kad protivnik igra sa 3 igraca pozadi, tada ce vasa krila (4-3-3) imati dosta slobodnog prostora i samo je pitanje da li cete to znati da iskoristite.
    Pozeljno je imati jakog centarfora koji dobro ili solidno igra glavom.

http://www5.picturepush.com/photo/a/...nline/osa3.png
    http://www4.picturepush.com/photo/a/...nline/osa2.png
    http://www3.picturepush.com/photo/a/...nline/osa1.png

CB OVERLAP :
    Jedan vas stoper krece u napad na ovu komandu (mozete da birate koji). U stvarnosti nesto slicno rade Pique, David Luiz, Vermaelen, Lucio (nekada). Moze se desiti da stoper tako ostavi ogromnu rupu u odbrani.
    Moze biti korisno kod kornera, medjutim par puta sam probao da pozovem stopera da dodje u 16m i nije reagovao, Ako vec koristite ovo, pozeljno je da stoper ne bude klasicna body balance volina vec da ima bar malo bolje
    ocene za tehniku dribling, brzinu (idealne opcije : Vermalen, David Luiz)

http://videobam.com/YUKlR

VISE IGRACA U 16M KOD KORNERA :

Ako zelite da imate vise od 3 igraca (default stanje) u 16m kod vaseg kornera, morate da povecate attack/defence level do kraja, na najofanzivnije-crveno (L2+R1). Jednostavno je, imate korner i 3 igraca trenutno vam stoje u 16. Prvo povecate attacj/defence leve do kraja L2+R1, posle toga samo promenite izvodjaca.
    http://www4.picturepush.com/photo/a/...ne/korner1.png
    http://www2.picturepush.com/photo/a/...ne/korner2.png

SNIMANJE FORMACIJE :

Prvo namestite zeljenu formaciju, pa data management->copy formation i izaberete vasu formaciju, to je ona prva od 3 u "now in use" sekcijii. Kopirajte
    je dole u "saving data". Sledeci korak je "save stock data" i time je zavrseno snimanje formacije. Da bi je koristili kasnije u igri, data management, pa "LOAD STOCK DATA"
    Sada je ta vasa formacija u "saving data". Kopirajte je iz "saving data" u "now in use" pomocu copy formation.

Najbitnija ocena za kapitena ekipe je Mentality

COUNTER ATTACK :

U prevodu vasi napadaci i vas poluspic se nece vracati u odbranu uopste, ako eventualno igrate sa 3 spica, vasi krilni igraci nece cuvati protivnicke bekove, samo ce jednostavno cekati na centru dok se ostatak ekipe muci da uzme loptu.
    Nesto ce biti odgovorniji (mozda) ako im je defence na normal ili high (individual->igrac-> defence-> i tu imate 3 opcije low, normal i high).
    Ne preporucujem da se koristi dok protivnik ima korner, jer ce sve odbijene lopte posle kornera zavrsiti kod protivnika. Pogotovo ako igrate sa AMF-om i 3 spica.
    Evo klasicne counter attack situacije, AMF, i 3 spica cekaju na centru da se oduzme lopta.

http://www1.picturepush.com/photo/a/...online/cs1.png
    http://www5.picturepush.com/photo/a/...online/ca2.png

PENALI :

Ne znam koliko ljudi zna za ovo, ali moguce je proceniti da li ce igrac sutirati po zemlji ili visoko. Ne umem bas da objasnim, ali posmatrajte kad golman ispucava loptu na x-dodaje i kada ispucava na krug, kocku (sa zemlje. posle gol auta-sa peterca). E pa otprilike ista situacija je i kod penala, razlika je u zaletu.
    penal po zemlji = ispucavanje golmana na x-dodavanje
    penal poluvisoka-visoka lopta = ispucavanje golmana na krug, kocku
    Mora brzo da se reaguje jer se razlika uoci pre samog suta.

Dribble Accuracy 85+ i 90+ :

Dakle svaki igrac koji ima Dribble Accuracy 85+ moze ovo da uradi

http://tinypic.com/r/2nai9mq/6
    Igrac koji ima Dribble Accuracy 90+

http://tinypic.com/r/vl6yt/6

Nerazzurro 4evra's Avatar

Default Re: PES6-Taktike, saveti, razno.....

Lepo,lepo.

Mene je zainteresovao deo gde rece da je najbitnija ocena za kapitena mentality.
    Ja sam mislio da je kapitenska traka u pesu samo vizuelna pojava,ubacena jer postoji u stvarnom zivotu.
    Dakle,zapravo ima veze ko je kapiten,i doticni utice nekako na ostale saigrace na terenu tokom igre,povecavajuci ocene,sinergiju il' nesto trece?

COUNTER ATTACK

Moze da se desi da igrate sa dzojstikom koji nema sve dugmice , ( recimo ja i jos poneki clanovi koristimo Genius - Krmacu ) , pa samim tim ste osakaceni za taktike
    Jednostavno ne postoji to dugme, ali taj nedostatak nadomescuje osecaj koji Krmaca pruza igracu.
    Elem, ja recimo imam uvek ukljucenu opciju COUNTER ATTACK. To je veoma rizicno , lepo je to objasnijo Sloga, ali sa druge strane ima i brojne pogodnosti.
    Npr moja tri spica ce da posmatraju nonsalantno sta ce ostatak ekipe da uradi, kad protivnik ima napad, izvodi korner i sl, ali neumaraju se, svezi su, pored toga moj AMF je podesen na medium level defence, tako da je odgovorniji, ( drugim recima, pokupi onu loptu koja se odbije posle kornera, i napravi prodor ili uposli nekog od tri spica i tad nastaje problem za protivnika,jer onaj koji ima tri u odbrani , ugasio je tad, a ako ima cetri, a slucajno mu spoljni bek istrco da se pridruzi napadu, opet je ugasio, jer ovi moji spicevi su odmorni, i urnisace ga.Naravno za takvu igru morate imati i dve zivotinje na centru kao DMF i CMF, preporucuju se camuge, koje ne osecaju bol

4. The Following User Says Thank You to gogiland For This Useful Post:

WPLO Team Lapi's Avatar

Default Odg: PES6-Taktike, saveti, razno.....

Ja sam procitao negde da kapiten treba da bude igrac sa najvecom Teamwork ocenom.

Default Re: Odg: PES6-Taktike, saveti, razno.....

Quote Originally Posted by Lapi View Post
    Ja sam procitao negde da kapiten treba da bude igrac sa najvecom Teamwork ocenom.
    a ja sam procitao sa najvecim mentalitetom

Super Star pfcdejan's Avatar

Default Re: Odg: PES6-Taktike, saveti, razno.....

Quote Originally Posted by Lapi View Post
    Quote Originally Posted by Slyz View Post
    a ja sam procitao sa najvecim mentalitetom
    Ja zato ne citam

8. The Following 8 Users Say Thank You to pfcdejan For This Useful Post:

Quote Originally Posted by 4evra View Post
    Lepo,lepo.

Mene je zainteresovao deo gde rece da je najbitnija ocena za kapitena mentality.
    Ja sam mislio da je kapitenska traka u pesu samo vizuelna pojava,ubacena jer postoji u stvarnom zivotu.
    Dakle,zapravo ima veze ko je kapiten,i doticni utice nekako na ostale saigrace na terenu tokom igre,povecavajuci ocene,sinergiju il' nesto trece?
    Pa tako nesto, valjda . Nisam 100% siguran. Ne verujem da bas povecava ocene, ali cini mi se da nekako utice.

GOGILAND

Zrtvuj start i select dugme i imaces i L2. Tako ja radim, ako mi treba pauza, koristim ESC kada je gol-aut ili protivnik umesto mene pritisne start. Moras samo da namestis izvodjace slobodnjaka i kornera pre pocetka utakmice,

10. The Following User Says Thank You to slogapla For This Useful Post:

Top Player samson's Avatar

Fina stvar ja cu dodati ono sto ja igram.

Pressure

Nikada ne igrati na host protivnika ako mu je los ping Jer se igraci gube jako i ispadaju. Ali ako Vi imate los ping, na vas host presing je obaveza. Jer cete pritisnuti protivnika na njegovu polovinu.
    Salu na stranu, sa ovim dobijate da Vasi igraci stoje blize protivnickim. Ako igrate kombinaciju kvadra odbrane, onda mozete da stisnete protivnika da ne moze da je iznese sa polovine. Dobro je igrati protiv ljudi koji slabije kontrolisu loptu, takodje igrati ako imate dobro raspolozenje, jaci bb od protivnika, jacu ekipu na kraju krajeva. Ali ako igrate presing protiv ljudi koji imaju dobru kombinatoriku i fino rasporedjene igrace na terenu onda mozete stvoriti sebi probleme. Desice se ispadanja previse.
    Ja licno uvijek drzim presing ukljucen sem protiv odredjenih protivnika, protiv kojih se moram stisnuti zbog snage njihove ekipe i skila da lako pronalaze slobodnog igraca. Mislim da je ovo jedna od najbitnijih i najkvalitetnijih taktika koje mozete koristiti. Ako je sviknete olaksacete sebi odbranu bar 50%..garantujem.

Offside trap

Rizicno jako za igrati. Imate tri nivoa ofsajda. Zavisno koji izaberete, toliko ce Vam odbrana izlaziti. Mislim da je to odredjeno po zonama terena.
    Ovo ne moram puno objasnjavati. Jednostavno ide ovako.
    Napad brzi od odbrane - ne budi lud da koristis
    Odbrana brza od napada - uvijek
    Ja ovo vise koristim da bih zbio redove ekipe. Da nemam ''nicuju zemlju'' izmedju odbrane i veze u kojoj moze AMC da se ugura i napravi haos. Takodje igram da mi ne bi dodavali na 5m loptu. Jer dok protivnik kruzi oko 16 ti izadjes...i on nema kome da doda. Ali ponavljam, rizicno je. Ako Vam protivnik udje u glavu najebali ste. Ako pocnete pecati protivnika, pasce mu moral, samim tim koncentracija i skil. Na Vama je samo da odigrate mirno i dobijete mec.

Sto se kontri tice, da potvrdim ovo za kornere.. Ja igram cesto kontre, cesto imam problem posle izbijene lopte na korner protivnika. Malo sam cackao to i donekle rijesio.
    Mentaliti sa kontrama neka vam je na plavo. - probajte, vidite kako ce raditi..

I kod formacija samo se trudim ispostovati jednu stvar...BALANS IZMEDJU LINIJA. To recimo Vit ima perfektno odradjeno. Svi iza lopte, kada se lopta uzme, krecu svi ka naprijed.. Za ovaj dio je bitan mentalitet onaj dolje kraj imena
    Dobra tema.

12. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:

Patch maker Shollym's Avatar

dajte neku formaciju koja probija ove formacije koji igraju sa visokom defanzivnom linijom i ofsajd zamkama, u sustini to bi bio odgovor na ovaj Samsonov stil igre, a vidim da se se mnogi primili na to, ako neko ima resenje nek postavi ovde (imati brzog spica da, ali nemaju svi brze napadace), ja cu probati neke stvari pa ako uspe javim.

Super Star CHUPO93's Avatar

Tajming i Kontre ubistvo protiv te formacije

Top Player Комрад's Avatar

Quote Originally Posted by shollym View Post
    dajte neku formaciju koja probija ove formacije koji igraju sa visokom defanzivnom linijom i ofsajd zamkama, u sustini to bi bio odgovor na ovaj samsonov stil igre, a vidim da se se mnogi primili na to, ako neko ima resenje nek postavi ovde (imati brzog spica da, ali nemaju svi brze napadace), ja cu probati neke stvari pa ako uspe javim.
    ако немаш брзе нападаче пробај по крилима са убацивањем бекова, тако ћеш избећи офсајд замку и моћи касније да центрираш на високог нападача (ако није ни висок ни брз онда га продај ) или да вратиш у средину па пробаш неки пас између штопера итд. ако имаш иоле брже нападаче који имају звездицу lines и/или reaction поента је само дати правовремену дугу лопту са л1 и троуглом који држиш до краја, пошто је са кругом доста теже. за ову другу варијанту ти је неопходна концентрација и читање противника, јер ако играш офрље без проблема се можеш (и хоћеш ) по десетак пута упецати на офсајд, а ако пазиш имаћеш бар 3-4 ситуације где идеш на голмана са 2 играча. ствар вежбе

едит: је л' зна неко што се багују велика слова кад се мешају ћирилица и латиница у истом посту??

16. The Following User Says Thank You to Комрад For This Useful Post:

Patch maker Shollym's Avatar

Quote Originally Posted by Комрад View Post
    ако немаш брзе нападаче пробај по крилима са убацивањем бекова, тако ћеш избећи офсајд замку и моћи касније да центрираш на високог нападача (ако није ни висок ни брз онда га продај ) или да вратиш у средину па пробаш неки пас између штопера итд. ако имаш иоле брже нападаче који имају звездицу lines и/или reaction поента је само дати правовремену дугу лопту са л1 и троуглом који држиш до краја, пошто је са кругом доста теже. за ову другу варијанту ти је неопходна концентрација и читање противника, јер ако играш офрље без проблема се можеш (и хоћеш ) по десетак пута упецати на офсајд, а ако пазиш имаћеш бар 3-4 ситуације где идеш на голмана са 2 играча. ствар вежбе

едит: је л' зна неко што се багују велика слова кад се мешају ћирилица и латиница у истом посту??
    upravo sam to sad i probao bas protiv Samsona i dobro je radilo, probijao po strani i centrirao ili davao pas kad treba, u sustini lose je kad se igra pravolinijski trougao na CF jer to nema gde da prodje, ali po strani mnogo lakse ide

Super Star Рого.ЗВ's Avatar

Arrow Re: PES6-Taktike, saveti, razno.....

Да ли неко зна које оцене утичу на ово брзо окретање које сам приметио код пар играча? Ево и видеа:

(приметићете разлику како се окрене брже на 00:04)

Знам да ово могу урадити Пијенар, Парк Чу Јонг, Милнер, Хлеб... Е сад да ли на то утиче нека одређена оцена, скуп оцена (као код рабоне) или је то само анимација коју могу одраде само тих пар играча?

G.O.A.T. Stević's Avatar

Ne verujem da je do driblinga niti agilnosti, te ocene Park i Pienaar imaju slične, ali Amrabat ima veću vrednost tih ocena pa ne može tako da se okrene. Verovatno je to unešeno negde u kod tih igrača...

Super Star nakalmiki's Avatar

Tezina je vrlo bitan faktor za okretnost i brzinu,sto je laski to je okretniji...Po meni ima tri kljucna faktora,a to su dribling acc ,dribling speed i agility...A postoji i faktor skrivenih ocena

G.O.A.T. Stević's Avatar

misliš da težina ima uticaj? svi fudbaleri su približno iste kilaže, nema kod njih toliko oscilacija... većina ih je između 70 i 80 kila, dok oni nadprosečno visoki prelaze granicu od 80 (+adriano i ronaldo ), a ovi visine ispod proseka idu ispod 70kg...

Super Star nakalmiki's Avatar

Pa neko visine od 1.90 i sa 70 kg ,a neko sa 1.70 i 70 kg ne mogu imati istu okretnost i promenu pravca

Super Star Рого.ЗВ's Avatar

Ма опет Ешли Јанг има све те оцене потребне и 65 кила и опет не може да се окреће овако брзо

Top Player Комрад's Avatar

Имате овде објашњења о свим могућим финтама и триковима за ПЕС шестицу.
    Feints PES 6 - Finte.txt

Што се ове конкретне финте тиче, мислим да је то овде објашњено:

Cruyff Turn:
    * Controls: Dpad at a 135, 180 or 225 degree angle to the current direction the player is facing.
    * Description: The player will use his heel to change direction with a very distinct animation.
    * Tips: The Cruyff can be thought of as being somewhere between the ‘Stop and Play’ and ‘Backheel Turn’ moves, and as such is very effective.
    * Notes: A hard-coded move that can only be performed by certain players. These include: Henry, Pires, C. Ronaldo, Boa Morte, Gerrard, Joe Cole and Reyes. The move can also be performed at ‘Slow Dribble 1’ or ‘Slow Dribble 2’ speeds – not just when stationary.

*преузето из Шолим печа

25. The Following 2 Users Say Thank You to Комрад For This Useful Post:

Izvinite sto pisem u ovoj temi, ali ona druga je zatvorena. Treba mi pomoc oko forvardovanja portova na ovo glupom laptopu. Ko moze da mi pomogne neka mi se javi oko 22:30, bicu tu.

Page 1 of 3 123 LastLast