Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 193

Thread: Poskupljenja i ZONE [ovde trazite spustanje zona za vase igrace]

Post Poskupljenja i ZONE [ovde trazite spustanje zona za vase igrace]

Prvo poskupljenje, sezona 13.

Spoiler:
    Praznici nam stizu, um caruje, poskupljenje klade valja.

Kao sto je i ranije bilo najavljeno stigle su korekcije starih default vrednosti ili poskupljenja.
    Vecina vas zna, da smo u sezoni 9 hteli da uvedemo "ugovore" gde bi kvalitetnim igracima skakala default vrednost (u daljem tekstu def.v.) ali je ta ideja obustavljena zbog nekih ucesnika koji su vec sklapali "trougao dogovore" u kojima bi menjali dobre igrace medjusobno i na taj nacin izbegli poskupljenja.

Neko vreme sam razmisljao o ovom "zonskom modelu" ali nazalost od sezone 9 pa do sada nikako nisam imao vremena ni volje da to odradim. (mozda ne bi ni sada da 4evra nije malo snaznije pogurao ovu pricu).

Dakle, dzabalebarili ste od sezone 9, sad nas je sve ovo dovatili i to vam je sto vam je.

Procitajte
    dalji deo texta i razmislite dobro, jer nema potrebe da spamujete temu, vec da se pisu samo bitne i korisne stvari.

====================================

Kome je sve skocila plata? tj. def.v.?
    Plata je skocila svim igracima koji su od osnivanja CTL lige imali "onu prvu def.v." tj. staru, a pritom su u tom vremenu od osnivanja pa do danas, igracki tj. nasem pogledu ocena napredovali.

Medju njih su svrstani i igraci sa starijih draftova (dok je jos bio draft za sve lige).

Logican nastavak odgovora nas dovodi do toga da "def.v. nije podignut":

- igracima kojima je def.v. formiran putem ctl trzista, tj. putem kupovine/prodaje tog igraca (jer kupovinom igraca se njemu formira nova def.v. (cena*20%=plata) )

- igracima koji su dovedeni sa aukcije (jer njima je def.v. odredjen kupovinom sa aukcije)

- igracima sa ovih liga3 draftova.

Na osnovu kog principa je uradjeno poskupljenje, koji su to kriterijumi?
    Gledane su samo ocene, sadasnje ocene iz patcha (nisam gledao PSD to bi onda trajalo predugo...) uz par logicnih kriterijuma (koje ste vi sami postavili ranijim glasanjima).

od najvaznije karike pa do najslabije u pes6 timu:

F (napadac)
    M (vezni igraci i krila)
    D (stoperi)
    GK (golmani)
    SB (side bekovi kao najslabiji). samim tim na osnovu ovog kriterijuma zakljucujete da su najskuplji napadaci u vasim timovima.

Povecanje def.v.-a je radio jedan covek (Ja, znam da ce me neki pljuvati, uvek ima takvih) iz prostog razloga sto je smo smatrali da je najbolje da jedan covek uradi sve procene jer u glavi ima okvirno kome je koliko dao i sta vredi vise, a sta manje, umesto da zbog "sukoba misljenja u kojima neko vise ceni speed a neko BodyBalance" imamo cudne def.v.

Naravno, kao i svuda verovatno ima nekih gresaka, moguce je da je neko procenjen 200$ vise od nekoga a po vama to nije ok... jer taj neki vredi manje/vise i te fore... ali realno gledajte tih 200-500$ ne znaci nista, udarite 20% na tih 200-500$ i bice vam jasno koliko to mizerno utice na platu:

Primer: Igrac / cena 11800 , plata mu je: 2360, neki drugi igrac sa cenom: 12400, plata mu je: 2480.
    Sad vam je jasno valjda da razlika od 600 u smislu plate nije mnogo

Sta znace ove Zone kod igraca? Z1,Z2,Z3? (u ekselu: I , II , III )
    Zone su posebno zanimljiva stvar, one su tu da nam pokazu ko je: "zmaj, ko je mali zmaj i onaj treci... u fudbalskom smislu".

Zona1 (I) : Su odlicni igraci, za svoju (F,M,D,GK) poziciju i kao takvi su dobili vece povecanje jer logicno i vrede vise.
    Zona2 (II): Su takodje jako dobri igraci, ali eto na neki nacin bas i nisu za Zonu1, nije isto German Denis i Dzeko, kao sto i Nejmar i Ajubeamang nisu ista klasa...
    Zona3 (III): su igraci koji su dobri, stiglo ih je povecanje, neki trecezonasi su takodje i jako matori igraci (nekima sam odma stavio zonu3, shvatice kasnije u tekstu i zasto).

Detaljno objasnjenje ZONA i zasto su one uvedene:

• ZONA 1
    Svi igraci Zone 1, su megazvezde i kao takvi dokle god se nalaze u sheshiru zvanom "Zona1" njihova trenutna def.v. je u stvari i njihova donja granica prodaje! Da, dobro ste razumeli: Neymar sa svojih 14400 def.v. ne moze biti prodat nekom drugom timu ispod te vrednosti. Dokle god se nalazi u Zoni1!

Pa kako onda da ga prodam kad mu padnu ocene?
    Tako sto ce postojati tema sa igracima razvrstanim po Zonama, gde ce te vi imati pravo da posaljete sliku trenutnih ocena npr: Neymara iz patcha i link do novih PSD ocena (kada ga unakaze), samim tim ce CTL tim razmotriti da li je taj updejt dovoljno unakazio Nejmara i onda ce moci on da padne iz Zone1 u Zonu2 ili 3.

Takodje igracima koji su previse matori i moguce je da su blizu penzije stavljacemo ZONU3, jer moze ih uzeti neko za par hiljada da mu odigraju bar 1,2 sezone pre svoje penzije.

Logicno je dalje da ce odredjeni igraci prelaziti i iz zona2 i 3 u zonu1, sve dok ih budu zahvatali opasno pozitivni updejti.

Primer slanja zahteva za smanjenje zone vasem igracu naci ce te dole u sledecem postu.

• ZONA 2
    Su takodje jako dobri igraci, npr. Welbek ali nisu na tom nivou kao Zona1.
    Zona2 je osmisljena kao spona izmedju Zmajeva (zona1) i onih ostalih (slabijih igraca) tj Zone3.

U Zoni2 igraci ce moci da se prodaju sa nekim obaranjem od max 5%, ne zelimo da vam damo tu mogucnost da vi obarate def.v. igracima koji zasluzuju da imaju dobar def.v.!

U koliko niko ne moze da kupi vaseg igraca iz Zone2 (a vi nemate cime da pravdate njegovo pomeranje u Zonu3 (nije doziveo pad ocena i sl.) a finansijski morate da ga prodate, onda ce vam CTL napraviti Aukciju za takve igrace, gde ce vas igrac imati "vasu pocetnu sumu", a otici ce u novi klub za najvecu aukcionisanu cifru. Ova aukcija za vase igrace ce biti javna za razliku od nase CTL Aukcije.

• ZONA 3
    Su svi ostali igraci iz ctl-a i automatski se smatra da je njihova def.v. odgovara njihovoj vrednosti (gledano kroz ocene). Ukoliko i neko ne vredi toliko, na vama je da ga prodate, a ctl trziste ce mu prodajom oformiti novu def.v.

Zasto ako ste vec povecavali def.v. zasto onda i niste nekima smanjili?
    Zato sto to nije nas posao, to je od samog pocetka CTL-a bio vas "posao" i vi ste to radili.
    Uvek ste gledali da prodjete snalazenjem i prevarom sto jeftinije, a mi smo se trudili da bude sto realnije, danas se to moze nazvati nekim balansom, ali preko nase grbace.

Sada, svaki igrac koji ne vredi onoliko koliko def.v. kaze, prodace se za realnu cenu, ako je u odgovarajucoj zoni, a da bi bio u odgovarajucoj zoni mora da ispunjava gore navedene uslove.

Mislim da si pogresio ovde....
    Ok, moguce je.
    Molim vas sve da pogledate vase igrace i da ukoliko sam "podigao def.v. igracu koji je posle 7 sezone KUPLJEN odredjenom sumom novca onda je njemu vec tom sumom promenjena def.v. i nije bilo potrebne da ako je trziste formiralo cifru da je i ja sada diram.

Gresku mozete prijaviti samo na jedan nacin, tako sto ce te mi iz oficijalne teme Custom teams/Svi transferi do sada, pronaci post i ostaviti link do njega u kome pise da je taj igrac prodat za odredjenu sumu drugom klubu.

* Trejdom se def.v. ne menja (nemoj da je neko kacio neke trejdove..)

IMATE ROK od 3 DANA DA PRIJAVITE OVAKVE GRESKE!

================================================== =====

Kad vec pricamo o greskama, primecene su 2-3 greske u ekselima koje ce biti ispravljene, falili su igraci nekima "da bi im placali platu, a bio je i jedan koji je placao platu igracu kojeg je prodao".
    Apelujem na vas po poslednji put da kontrolisete svoje eksele i prijavljuete greske! kako u patchu tako i u ekselima!

Evo jos jedne greske, trejd Pienear (Strale) - M. FOfana (rogo), Rogi ostali u timu i u ekselu i M.Fofana, a dodat mu je i Pienar, a sTrale nije prijavio da u patchu nema M. Fofanu...?

Sada ce M . Fofana biti prebacen u straletov tim (to je sada Roksin tim).

Pročitajte drugi post, tamo se nalaze aktuelna objašnjenja!

LIVE LISTA: LINK
    Attached Files Attached Files

2. The Following 11 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Default Re: Poskupljenja i objasnjenja

Drugo poskupljenje, sezona 22 ~ AKTUELNO

Nakon 9 sezona od poslednjeg poskupljenja default vrednosti (u daljem tekstu def. v.) ove sezone je ponovo urađen presek i podizanje istih. U principu, sve što piše na prvoj stranici ove teme važilo je i sad prilikom podizanja def. v.

Pročitajte dalji deo teksta i razmislite dobro, jer nema potrebe da spamujete temu, već da se pišu samo bitne i korisne stvari.

====================================

Kome je sve skočila plata? tj. def.v.?
    Plata je skočila svim igračima koji su u prethodnih 9 ili čak više sezona imali staru def. v, a pritom su u tom vremenu igrački tj. na PSD-u napredovali sa ocenama. Logičan nastavak odgovora nas dovodi do toga da def.v. nije podignut:

~ igračima kojima je def.v. formiran putem ctl tržišta, tj. putem kupovine/prodaje tog igrača (jer kupovinom igrača njemu se formira nova def.v. (cena*20%=plata))

~ igračima koji su dovedeni sa aukcije (jer njima je def.v. određena kupovinom sa aukcije)*

~ igračima koji su kupljeni/prodani u prethodna 2 tp-a (pošto su im i ocene i cene "sveže")

*osim onih koju su napredovali sa ocenama (takođe su izuzete poslednje 2 aukcije)

Na osnovu kog principa je urađeno poskupljenje, koji su to kriterijumi?
    Gledane su ocene sa PSD-a, s' obzirom na to da se posle letnje pauze radi updejt ocena nekako je bilo logično da se zajedno sa tim poklopi i updejt def. v.
    Rangiranje pozicija:

F (napadači)
    M (vezni igrači)
    D (štoperi)
    GK (golmani)
    SB (bekovi)

Povecanje def.v. je radio jedan čovek (ja) iz prostog razloga što smo smatrali da je najbolje da jedan čovek uradi sve procene jer u glavi ima okvirno kome je koliko dao i šta vredi više, a šta manje, umesto da zbog "sukoba mišljenja u kojima neko više ceni speed a neko BodyBalance" imamo čudne def.v.

Naravno, moguće je da ima nekih grešaka, moguće je da je neko procenjen 200$ više od nekoga a po vama to nije ok... jer taj neki vredi manje/više i te fore... ali tih 200-300-500 ne pravi veliku razliku ako se pogledaju plate.

Primer: Igrač X ~ cena 11800, plata 2360; Igrač Y ~ cena 12400, plata 2480.
    Sad vam je jasno valjda da razlika od 600 u smislu plate nije mnogo

Šta znače ove Zone kod igrača? Z1, Z2, Z3? (u ekselu: I , II , III )
    Zone su posebno zanimljiva stvar, one su tu da nam pokažu ko je: "zmaj, ko je mali zmaj i onaj treći... u fudbalskom smislu".

Zona1 (I) : Odlicni igraci, za svoju (F, M, D, GK, SB) poziciju i kao takvi su dobili veće povećanje jer logično i vrede više.
    Zona2 (II): Takođe jako dobri igrači, ali eto na neki način baš i nisu za Zonu1, nije isto Luis Suarez i Jakubu, ili Humels i Škrtel, jednostavno nisu ista klasa.
    Zona3 (III): Igrači koji su dobri, ne toliko kao Zona1 i Zona2, stiglo ih je povećanje, neki trećezonaši su takođe i jako matori igrači.

Detaljno objašnjenje ZONA i zašto su one uvedene:

• ZONA 1
    Svi igrači Zone 1 su megazvezde i kao takvi dokle god se nalaze u šeširu zvanom "Zona1" njihova trenutna def.v. je u stvari i njihova donja granica prodaje! Da, dobro ste razumeli: Neymar sa svojih 14400 def.v. ne može biti prodat nekom drugom timu ispod te vrednosti. Dokle god se nalazi u Zoni1!

Pa kako onda da ga prodam kad mu padnu ocene?

Tako sto će te u ovoj temi imati pravo da pošaljete sliku trenutnih ocena npr: Neymara iz patcha i link do novih PSD ocena (kada ga unakaze), a CTL tim će razmotriti da li je taj updejt dovoljno unakazio Nejmara i onda će moći on da padne iz Zone1 u Zonu2 ili 3.

Igrači koji su previše matori i moguće je da su blizu penzije dobiće Zonu3 jer može ih uzeti neko za par hiljada da mu odigraju bar 1,2 sezone pre svoje penzije.

Logično je dalje da će određeni igrači prelaziti i iz zona2 i 3 u zonu1 sve dok ih budu zahvatali opasno pozitivni updejti.

Primer slanja zahteva za smanjenje zone vašem igraču biće na kraju ovog posta.

• ZONA 2
    Jako dobri igrači, npr. Welbek ali nisu na tom nivou kao Zona1. Zona2 je osmišljena kao spona između zmajeva (Zona1) i onih ostalih (slabijih igrača) Zone3.
    U Zoni2 igrači će moći da se prodaju obaranjem cene od max 5%, ne želimo da vam damo tu mogućnost da vi obarate def.v. igračima koji zaslužuju da imaju dobru def.v.!

Ukoliko niko ne može da kupi vašeg igrača iz Zone2 (a vi nemate čime da pravdate njegovo pomeranje u Zonu3 (nije doživeo pad ocena), a finansijski morate da ga prodate, onda će vam CTL napraviti Aukciju za takve igrače gde će vaš igrač imati "vašu početnu sumu", a otići će u novi klub za najveću aukcionisanu cifru. Ova aukcija za vaše igraće biće javna za razliku od naše CTL aukcije.

• ZONA 3
    Svi ostali igrači iz ctl-a (i koji su na listi i koji nisu). Ukoliko i neko ne vredi toliko, na vama je da ga prodate, a ctl tržište će mu prodajom oformiti novu def.v.

Zašto ako ste već povećavali def.v. zašto onda i niste nekima smanjili?
    Zato što to nije naš posao, to je od samog pocetka CTL-a bio vaš "posao" i vi ste to radili. Čak i da se radilo smanjivanje def. v. liga bi onda najverovatnije počela sledeće godine u ovo vreme. Sada svaki igrač koji ne vredi onoliko koliko def.v. kaže, prodaće se za realnu cenu, ako je u odgovarajućoj zoni, a da bi bio u odgovarajućoj zoni mora da ispunjava gore navedene uslove.

Mislim da si pogrešio ovde....
    Ok, moguće je.
    Molim vas sve da pogledate vaše igrače i da ukoliko sam "podigao def.v. igraču koji je posle sezone 20 (znači sezona 21 i 22, prethodna 2 tp-a) KUPLJEN određenom sumom novca onda je njemu tom sumom promenjena def.v. i nije bilo potrebe da ako je tržiste formiralo cifru da je i ja sada diram.

Grešku možete prijaviti samo na jedan način, tako što će te mi iz oficijalne teme Custom teams/Svi transferi do sada, pronaći post i ostaviti link do njega u kome piše da je taj igrač prodat* za određenu sumu drugom klubu.

*Trejdom se def.v. ne menja tako da nemojte da mi kačite trejdove!

IMATE ROK OD 3 DANA DA PRIJAVITE OVAKVE GREŠKE!

Eksel ~ https://www.dropbox.com/s/qw08mckvwb...2016.xlsx?dl=0

=======================================

Primer zahteva za smanjenje zone:
    *smanjenje zone ne znači i smanjenje def.v., već vam samo omogućuje da ga prodate za manju sumu (realniju, ako je on po ocenama trenutno i zaslužuje).

Quote Originally Posted by Sly
    Mark Schwarzer, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...d=196&Club=449
    Transfermarkt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/ma...eler_3357.html

Molim da mi se spusti zona za golmana Mark Švarcera jer su mu pale ocene na PSD-u, a i po vašem pravilu o "igračima pred penzijom" stekao sam sva prava da mu se spusti zona kako bi on mogao da se proda nekom drugom klubu za manju, trenutno realniju sumu.

Još par informacija:

~ zeleni igrači u ekselu su oni koji su dobili povećanje def. v. (moguće da je neko "preskočen", tj. da nije obojen, boja je samo tu da bi se lakše razlikovali igrači kod kasnijeg unošenja u eksel).
    ~ neki igrači koji su žešće pukli (tipa Baloteli, Falkao) a imaju brutalne def. v. i Zonu1 prebačeni su u Zonu3 pošto po ocenama i rangiranju ne zaslužuju više da budu Zona1.
    ~ mnogim igračima iz prethodnog eksela su menjane zone (sa ili bez povećanja def. v.), uglavnom su to igrači koji su pukli na psd-u pa su dobili manju zonu da bi mogli da se lakše prodaju.

Ukoliko imate nešto da komentarišete vezano za temu, neka bude koristan predlog ili informacija, nemojte da spamujete temu i da pričate "kako nije fer" i sl.

Poskupljenja će i otežati i doprineti CTL-u.

4. The Following 5 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

G.O.A.T. Stević's Avatar

Negde sam ranije čitao da je igračima koji su u se priključili ligi nakon 9. sezone tada forimirana cena/plata i da kao takvi neće biti obuhvaćeni poskupljenjem. E sad me zanima da li sam ja to dobro shvatio ili sam se utripovao?

Quote Originally Posted by Stević View Post
    Negde sam ranije čitao da je igračima koji su u se priključili ligi nakon 9. sezone tada forimirana cena/plata i da kao takvi neće biti obuhvaćeni poskupljenjem. E sad me zanima da li sam ja to dobro shvatio ili sam se utripovao?
    ne znam pravo da ti kazem, ima nekih koji pricaju po msnovima jednu pricu, neki drugi drugu... a u sustini nista nije tacno ni zvanicno.
    Ja koliko znam poenta price je bila "da se prva formirana def.v. poveca igracima kojima treba da se poveca", zna se o kojim sezonama je rec.

========

Pravilo za pozajmice se modifikuje, jer u ligu ulaze "ZONE", pa ce samim tim:

Igraci Zone1 - max moguci iznos pozajmice je: 5.000
    Igraci Zone2 - max moguci iznos pozajmice je: 3.000
    Igraci Zone3 - max moguci iznos pozajmice je: 2.500

Najmanja moguca cifra za pozajmicu, to znate iz starog pravilnika je "onolika kolika je plata igracu maticnog kluba".

Fox in the Box Рембрант's Avatar

Quote Originally Posted by Slyz
    Molim vas sve da pogledate vase igrace i da ukoliko sam "podigao def.v. igracu koji je posle 7 sezone KUPLJEN odredjenom sumom novca onda je njemu vec tom sumom promenjena def.v. i nije bilo potrebne da ako je trziste formiralo cifru da je i ja sada diram.

Gresku mozete prijaviti samo na jedan nacin, tako sto ce te mi iz oficijalne teme Custom teams/Svi transferi do sada, pronaci post i ostaviti link do njega u kome pise da je taj igrac prodat za odredjenu sumu drugom klubu.
    Clarke Carlisle (Klark Karlajl), kupljen je u sezoni 9, u tp2 od Dovle, za 6k - LINK

od tada, pa do pre jedno mesec dana nijednom nije dobijao updejte na psdu, pa samim tim ni u našem peču

8. The Following User Says Thank You to Рембрант For This Useful Post:

Hvala sto si javio, bice ispravljeno.

Inace, nije bitno da li je dobijao updejte, bitno je samo da mu je tvoja kupovina tj. trziste ctl-a formiralo def.v. tada, pa samim tim "nema vise staru def.v."

10. The Following User Says Thank You to Slyz For This Useful Post:

almeidi je takodje formirana cena pre 3 sezone, kupio sam ga od saleta
    mada on bi trebalo da ide kod danijela, tako da ce se opet formirati

Agbonlahor je popov igrac, ja sam mu mentor, pa pisem umesto njega

Gabriel Agbonlahor, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...p?Id=30&Club=2
    Transfer markt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/ga...ler_37148.html

Molim da mi se spusti zona za napadaca Gabrijela Agbonlahora, uporedjujuci ga sa ostalim napadacima druge i trece zone, dosao sam do zakljucka da on nije toliko kvalitetan napadac da bi se nasao u drugoj zoni, u kojoj se nalaze neka od najvecih imena CTL lige

12. The Following User Says Thank You to marulja For This Useful Post:

G.O.A.T. Stević's Avatar

Buni me transfer Rosickog, kad sam ja njega uzeo on je bio nov igrač u ligi (Kupljen od Pančeva koji je tek dobio tim), samim tim njegova def vrednost je tad i kreirana (sezona 10>11). Zanima me da li njemu treba menjati def vrednost ili ne?

evo i post od transfera... LINK

Malo objasnjenje vezano za mog igraca Gedera. Tamo pise da on nije bio u mom team sheetu i da nije primao platu sto nije istina, bio je on tamo i primao je platu ali se vodio kao Moreira ( od kad sam dobio tim zvao se Moreira) poslije smo shvatili da je rijec o nekoj greski jer nismo mogli nigdje da ga nadjemo (PSD,Transfermarket), Sly je malo dublje zasao u problem i shvatio da je to ustvari Geder ( pomocu face i hair u kitserveru ).

15. The Following User Says Thank You to sergio27 For This Useful Post:

Super Star Рого.ЗВ's Avatar

Само да пријавим да сам ја Пијенара купио у сезони 10, а сезону касније и вратио Фофану за 7500. Тако да не требате Стралету враћати Фофану.

17. The Following User Says Thank You to Рого.ЗВ For This Useful Post:

Quote Originally Posted by Рого.ЗВ View Post
    Само да пријавим да сам ја Пијенара купио у сезони 10, а сезону касније и вратио Фофану за 7500. Тако да не требате Стралету враћати Фофану.
    link do posta iz oficijalne transfer teme, or it didnt happend.

Quote Originally Posted by sergio27 View Post
    Malo objasnjenje vezano za mog igraca Gedera. Tamo pise da on nije bio u mom team sheetu i da nije primao platu sto nije istina, bio je on tamo i primao je platu ali se vodio kao Moreira ( od kad sam dobio tim zvao se Moreira) poslije smo shvatili da je rijec o nekoj greski jer nismo mogli nigdje da ga nadjemo (PSD,Transfermarket), Sly je malo dublje zasao u problem i shvatio da je to ustvari Geder ( pomocu face i hair u kitserveru ).
    Da, tako je.
    Ja sam trazio Gedera i nema ga nigde, zato sam i doneo taj zakljucak da nije primao platu...ali nisam znao da je on bio Moreira, sad sam se setio toga.

Nista onda samo 4evra neka preimenuje "Moreira u Geder" kad bude sredjivao tvoj eksel.

Vi sto prijavljujete da je neko kupljen i da nije trebalo da mu se digne cena, ostavite link od tog posta kada je kupljen, kako bi bilo sve transparentno prema nama, a i ostalim ucesnicima.

Quote Originally Posted by Slyz View Post
    link do posta iz oficijalne transfer teme, or it didnt happend.
    http://www.pes-serbia.com/threads/15...=1#post1015141

G.O.A.T. Stević's Avatar

Mogu li i ja dobiti odgovor
    Hvala.

Mozda sam ja glup, ali moram da kazem
    Brandao, lescoot i Rosina, pa njima konstantno padaju ocene,i to svaki update ide nadole redovno ni upola nisu ko pre, a ovde vidim digle im se plate,
    Nerazumem

Quote Originally Posted by Stević View Post
    Buni me transfer Rosickog, kad sam ja njega uzeo on je bio nov igrač u ligi (Kupljen od Pančeva koji je tek dobio tim), samim tim njegova def vrednost je tad i kreirana (sezona 10>11). Zanima me da li njemu treba menjati def vrednost ili ne?

evo i post od transfera... LINK

ovako:

1) kada je u prvoj sezoni krenuo ctl sistem, marulja je tada odradio sve eksele.
    u to vreme je opasan stoper bio max 8200$, a danas je opasan stoper 12500...

2) kada smo mi radili def.v. za "novajlije", za "draft liste" i slicno, mi smo se vodili tim tadasnjim def.v., pa samim tim neki stoper koji je ispod tog kvaliteta je morao dobiti adekvatnu vrednost iz tog maruljinog vremena...

Samim tim Rosicki je uporedjen sa def.v. iz tog vremena, samim tim vodi se kao da je iz tog vremena.

Takodje nek vas ne buni "povecanje" ocena.
    Primer: Moj Bruno Alves sa svojih 8k def.v. od tada je bio jos bolji u ocenama nego sto je sada... a sada vredi 10k...

nije sve "povecale su se ocene, pa ce i def.v." , vec jednostavno "Zastarele def.v. za bitnije igrace su zamenjene novim - realnijim".

23. The Following 5 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

G.O.A.T. Stević's Avatar

OK, sad mi je jasno.

Arrow Re: Poskupljenja i objasnjenja

Johan Elmander, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...d=123&Club=174
    Transfer markt: http://www.transfermarkt.de/en/johan...eler_4383.html

Molim da mi se spusti zona ili def vrednost za Elmandera, jer mislim da cena od 13100 nije realna. Pre nekih mesec dana smanjene su mu ocene na PSD-u, a i nije toliko mlad. Igrači njegovog tipa, ocena (Derdiok ili Velbek) imaju znanto nižu cenu, a dosta su mladji...

Quote Originally Posted by marulja View Post
    almeidi je takodje formirana cena pre 3 sezone, kupio sam ga od saleta
    mada on bi trebalo da ide kod danijela, tako da ce se opet formirati

Agbonlahor je popov igrac, ja sam mu mentor, pa pisem umesto njega

Gabriel Agbonlahor, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...p?Id=30&Club=2
    Transfer markt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/ga...ler_37148.html

Molim da mi se spusti zona za napadaca Gabrijela Agbonlahora, uporedjujuci ga sa ostalim napadacima druge i trece zone, dosao sam do zakljucka da on nije toliko kvalitetan napadac da bi se nasao u drugoj zoni, u kojoj se nalaze neka od najvecih imena CTL lige
    http://www.pes-serbia.com/threads/15...l=1#post972924

za svaki slucaj, ako danijel odustane

27. The Following User Says Thank You to marulja For This Useful Post:

Quote Originally Posted by Рого.ЗВ View Post
    Johan Elmander, PSD: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...d=123&Club=174
    Transfer markt: http://www.transfermarkt.de/en/johan...eler_4383.html

Molim da mi se spusti zona ili def vrednost za Elmandera, jer mislim da cena od 13100 nije realna. Pre nekih mesec dana smanjene su mu ocene na PSD-u, a i nije toliko mlad. Igrači njegovog tipa, ocena (Derdiok ili Velbek) imaju znanto nižu cenu, a dosta su mladji...
    def.v. mu se nece sigurno smanjivati, kao ni bilo kome drugome.
    Zona mu se moze smanjiti jer su mu pale ocene sada, ali ono sto ima u patchu sa sve pozicijama koje igra, komperovanjem sa fan editorom Derdiok i Welbek su losiji sa napadackim ocenama u odnosu na Elmandera, a ocene su gledane iz patcha sada kao sto je i napisano gore.

Opet napominjem, 31 godinu ima, ocene su za napadaca jako dobre i II zona mu je realna po meni.
    Ono sto moze vama da predstavlja problem je prodaja, jer ga kao "Zona2 igraca" mozete prodati za 5% varijaciju cene od nove def.v.

ali opet, tu je i CTL koji vam moze izaci u susret na taj nacin sto ce te 48h da drzite igraca na aukciji, javnoj, pa da on ode za najvecu javnu ponudu, uz vasu pocetnu sumu koju zadate.

Samim tim po meni nema potrebe da spustamo u nizu zonu.

29. The Following User Says Thank You to Slyz For This Useful Post:

G.O.A.T. Stević's Avatar

Opet imam pitanje, ovog puta oko te aukcije... Recimo ja prodajem ramireša za početnu cenu od 10k, i sad Sly nudi 11k,a Šomi 12k - da li ja mogu da odbijem Šomijevu ponudu i prodam Ramireša Sly za 11k?

Page 1 of 10 123 ... LastLast