Results 1 to 17 of 17

Thread: BELA lopta! :)

Super Star javicuse's Avatar

Default BELA lopta! :)

Molio bih moderatore Online dela foruma da kao jedno dodatno pravilo za igranje zvaničnih mečeva ubace i da se utakmice obavezno igraju sa BELOM loptom.

Tri su osnovna razloga za tako nesto:
    1. Većinu igrača koji igraju online to iritira, a igrači koji uvek tako igraju su u nefer prednosti.
    2. Na manjim monitorima lopta se jako slabo vidi. Ukoliko je lopta plave boje, veoma je teško primetiti na pozadini zelene trave.
    3. Fer tretman osoba sa slabijim vidom, kao i daltonista. Razlikovanje plave crvene i zelene boje je pojedinima nemoguće, te treba biti fer i prema ovoj grupi igrača

Ja lično nemam nameru više da igram utakmicu koja se igra sa nekom drugom osnovnom bojom lopte osim BELOM. Ukoliko to znači službene poraze, radije ću da pristanem na to nego da se nerviram 20 minuta.

Srdačan pozdrav.

2. The Following 7 Users Say Thank You to javicuse For This Useful Post:

Super Star foneTag's Avatar

Default Re: BELA lopta! :)

To makki stavi narandzastu i po danu da se igra a kod njega na pecu noc i bela Bravo javicuse

4. The Following 2 Users Say Thank You to foneTag For This Useful Post:

Default Odg: BELA lopta! :)

Slazem se u potpunosti... I da se igra nocu a ne danju....!!!

Slazem se za loptu..
    A dan ili noc
    nebitno je totalno

Evo sad gledam slike,ovaj ima plave stucne i jos plava lopta..nije bas preporucljivo po meni igrati tako ..

Default Odg: Re: BELA lopta! :)

Quote Originally Posted by blackwhite View Post
    Slazem se za loptu..
    A dan ili noc
    nebitno je totalno

Evo sad gledam slike,ovaj ima plave stucne i jos plava lopta..nije bas preporucljivo po meni igrati tako ..

vazno je dal je noc ili dan, mozda tebi nije, ali meni jeste, slabo se vidi danju...

Meni se slabije vidi nocu..i jos ovi slabiji kompovi vise seckaju kad je noc

Nije problem dan ako nisi na stadionu koji baca senku preko trećine terena, onda je realno malo teže naviknuti se

10. The Following User Says Thank You to javicuse For This Useful Post:

a pa je bi ga sad,pa i pravi fudbal kad igras bije ti sunc u oci pa opet igras

12. The Following User Says Thank You to blackwhite For This Useful Post:

Super Star cevali's Avatar

Slazem se za loptu,samo osnovna

14. The Following User Says Thank You to cevali For This Useful Post:

tatko na online operativac's Avatar

ko ne zna, lopta mu kriva.

Banned

Quote Originally Posted by operativac View Post
    ko ne zna, lopta mu kriva.
    ali ti neki sto ne znaju, kad gube na trougao..nece da izadju na poluvremenu..)) kao neki sto znaju..))

javicuse podrzavam..i mora noc..ili dan bez senke..
    i trebalo bi to pravilo da bude crno na belo..))

17. The Following User Says Thank You to Winningeleven For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

A kako da bude pravilo kad nekome odgovara noc, nekome dan? Nekome bela lopta, nekome karirana, ljubicasta, srebrna... nemoguce je udovoljiti svima, razumem da imate probleme, ali jbg, to je igra.
    Pravilo jedino koje je fer prema svima jeste da domacin bira podesavanja za noc-dan, i boju lopte i stadion.
    Pa svako je jednom domacin, i u pravom zivotu je domacin u prednosti, tako je i u ovim ligama u pesu. I upravo zbog toga se u kupu igraju dve utakmice, i u pravo zbog toga vazi pravilo za gol u gostima

19. The Following 7 Users Say Thank You to Toja For This Useful Post:

tatko na online operativac's Avatar

Quote Originally Posted by Winningeleven View Post
    ali ti neki sto ne znaju, kad gube na trougao..nece da izadju na poluvremenu..)) kao neki sto znaju..))

javicuse podrzavam..i mora noc..ili dan bez senke..
    i trebalo bi to pravilo da bude crno na belo..))
    ja sa botovima ne igram prijateljske. ok ako je liga, botiraj dokle hoces, ali ako je prijateljska i ceo mec mi igras an L1trougao, onda vise ne igramo prijateljske. jednostavno.

21. The Following User Says Thank You to operativac For This Useful Post:

Super Star makki22's Avatar
    Steam ID:
    mArkoNNNi

Onaj ko ima neki patch instaliran, otkud on zna pod kojim je brojem ovome bela, a da meni isto ta nije naradzasta, ne moze se ovo bas tako praktikovati, ja prvi igram sa patchom i ne mislim ga skidati, sada posto je izasao ovaj DLC, imam default, pa je uvek bela, kad budem imao patch, ja stavljam loptu od LS ili LE, koja je vama, jbg nije moj problem...

Srdacan pozdrav

23. The Following User Says Thank You to makki22 For This Useful Post:

Banned

Quote Originally Posted by Toja View Post
    A kako da bude pravilo kad nekome odgovara noc, nekome dan? Nekome bela lopta, nekome karirana, ljubicasta, srebrna... nemoguce je udovoljiti svima, razumem da imate probleme, ali jbg, to je igra.
    Pravilo jedino koje je fer prema svima jeste da domacin bira podesavanja za noc-dan, i boju lopte i stadion.
    Pa svako je jednom domacin, i u pravom zivotu je domacin u prednosti, tako je i u ovim ligama u pesu. I upravo zbog toga se u kupu igraju dve utakmice, i u pravo zbog toga vazi pravilo za gol u gostima
    toja i tebe podrzavam..sto mu dodje sad 50-50 za tebe i javicuse..ali kontam da je bela lopta sasvim ok..)) a senke no comm..

Quote Originally Posted by operativac View Post
    ja sa botovima ne igram prijateljske. ok ako je liga, botiraj dokle hoces, ali ako je prijateljska i ceo mec mi igras an L1trougao, onda vise ne igramo prijateljske. jednostavno.
    :* ..))

Quote Originally Posted by Toja View Post
    Razmišljanje je OK, ali samo donekle. Nijednom domaćinu u UEFA takmičenjima nije dozvoljno da igra UEFA takmičenja bilo kojom drugom loptom osim onom koja je namenjena specifično za to takmičenje. Ako su vremenski uslovi takvi da bela lopta nije vidljiva (i samo tada) delegat UEFA donosi odluku da se utakmica igra narandžastom loptom. Znači samo u situaciji kada nije moguće igrati sa belom loptom.

Domacin jeste u prednosti da bira doba dana i stadion, to niko ne moze da mu zabrani.

Ono sto ne teba da bira je boja lopte, jer ne bira loptu kojom će da igra ni zapravo. Ono sto ne moze da bira su vremenski uslovi.

Quote Originally Posted by makki22 View Post
    Onaj ko ima neki patch instaliran, otkud on zna pod kojim je brojem ovome bela, a da meni isto ta nije naradzasta, ne moze se ovo bas tako praktikovati, ja prvi igram sa patchom i ne mislim ga skidati, sada posto je izasao ovaj DLC, imam default, pa je uvek bela, kad budem imao patch, ja stavljam loptu od LS ili LE, koja je vama, jbg nije moj problem...

Srdacan pozdrav
    Makki22, nije ovde problem kad igraš sa patchom, pa si slucajno promenio pa ni ne znas sta ce protivniku da izadje od lopta. Ovde se radi o namernom biranju lopte koja nije bele boje.

Ovako, ja slobodno mogu da biram da igram sa buretom ili bonbonom umesto lopte jer mi igrica dopušta da biram sa čim ću da igram kao domaćin.

Ova tema se zove Bela lopta - doba dana nisam ni pominjao u prvom postu, samo je diskusija otisla u tom pravcu.

Ja smatram da biranje bilo koje druge lopte osim bele pre svega nije fer i nije sportski prema protivniku. Kako moj protivnik bude tretirao mene, ja zadržavam pravo da na isti način tretiram njega.

Srdačan pozdrav

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Sunce Vam poljubim, ja sam dosad mislio da otvaram najbolje teme za diskusiju ali ova je vrh

Sto se mene tice, moze koja god lopta. Svejedno, ionako cu da izgubim, ali razumem da ljudi imaju probleme sa senkama na stadionu i bojom lopte. To moze da se ubaci u pravila ali da se ostavii opcija dogovora dve strane koje trebaju da odigraju mec. Kojom loptom, na kom stadionu i koje doba dana. Jedino tako mozete da dodjete do nekog resenja koje ce odgovarati vecini.

Ovako cete jos deset strana da raspravljate a do resenja doci necete.