Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 49

Thread: Pes-Serbia online liga - pitanja i odgovori

Modulator Toja's Avatar

Default Pes-Serbia online liga - pitanja i odgovori

Sve sto imate da pitate, ovo je tema za to.

Q: Zasto je moja tema u izvestajima 2 puta otvorena, tj. duplirana?
    A: Nije ni jedna tema 2 puta otvorena, vec svako vidi kopiju svoje teme i na prvom mestu, da bi se lakse snalazili prilikom postavljanja izvestaja.

Q: Sta se desava ako se u toku odredjenog termina ne nadju protivnici?
    A: Ako mec zaostaje i duze od odredjenog termina, upisuje se sluzbeni rezultat 3:0. U ciju korist ce biti upisan sluzbeni rezultat zavisi od: broja odigranih utakmica do tog trenutka, aktivnost na chatu, aktivnost na forumu, ostalo (privatne poruke, trazenje protivnika u temi "dogovaranje termina za odigravanje meceva", itd)

2. The Following 2 Users Say Thank You to Toja For This Useful Post:

Default Re: Pes-Serbia online liga - pitanja i odgovori

Sta se desava ako se u toku odredjenog termina ne nadju protivnici?

Modulator Toja's Avatar

Uvek tolerisomo ako se desi da jedna utakmica zaostaje, pa se odigra naknadno... ali ako neko zaostaje 4 od 5 mogucih utakmica, onda je on sam krivac, i pisu se sluzbeni rezultati (3:0) na njegovu stetu.
    Tako da ako ne odigras utakmicu protiv nekog ko se nikada nije pojavio na chatu, nema sta da brines.
    Ali opet da bi se izbeglo "nezasuzeno" davanje sluzbenih rezultata, tu je pm na forumu, znaci ako ne mozes naci protivnika, pustis mu privatnu poruku na forum, ako ti odgovori, dogovorite se kad vam odgovara da odigrate, ako ti ne odgovori, uhvatis print screen poruke na koju ti ne odgovara protivnik posaljes nekome od nas i bice reseno.
    Pored toga otvoricemo i temu "Dogovaranje termina za odigravanje meceva" gde cete moci javno da se dogovarate za termin, tu i mi mozemo da vidimo ko se vise zalagao da odigra mec... tako da cemo sve to uzimati u obzir kada budemo upisivali sluzbene rezultate

5. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

Pored toga otvoricemo i temu "Dogovaranje termina za odigravanje meceva" gde cete moci javno da se dogovarate za termin, tu i mi mozemo da vidimo ko se vise zalagao da odigra mec...
    Prava stvar!

7. The Following User Says Thank You to blackwhite For This Useful Post:

Tojo,mozes meni da ispravis ime kluba u tabeli i tamo gde su parovi..svima pise pravo ime ,jedino meni pise ,,pes ime,, Wereside,, umesto SUNDERLAND AFC ..??

Super Star makki22's Avatar
    Steam ID:
    markonnni22

Tojo imam vise predlog nego pitanje, da lepo otvoris teme: Premier, 1. Divizija, 2. Divizija..., i pobacis sve ove teme za izvestaje u njih, ovako je malo nepregledno svi na jednom mestu, pa eto moje misljenje

10. The Following 5 Users Say Thank You to makki22 For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Quote Originally Posted by blackwhite View Post
    Tojo,mozes meni da ispravis ime kluba u tabeli i tamo gde su parovi..svima pise pravo ime ,jedino meni pise ,,pes ime,, Wereside,, umesto SUNDERLAND AFC ..??
    Za to ces se morati obratiti Soufianeu, ja ne mogu tu nista mada cudno, obicno je svima pisalo ta imena iz pesa, sad jedino tebi

Quote Originally Posted by makki22 View Post
    Tojo imam vise predlog nego pitanje, da lepo otvoris teme: Premier, 1. Divizija, 2. Divizija..., i pobacis sve ove teme za izvestaje u njih, ovako je malo nepregledno svi na jednom mestu, pa eto moje misljenje
    Slazem se, ali ovu sezonu cemo morati ovako istrpeti (mada i nije toliki problem jer je namesteno da svako svoju temu vidi kao prvu). Pa ako bude problema, od sledece sezone cemo vratiti stari sistem

12. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

on to namerno reci cu mu ako moze da ispravi

sasakajzer Maxim_Tsigalko's Avatar

Kako da odigram mec sa protivnikom Lemi89 kad je banovan (bar tako pise) i ne moze da se posalje pm!?

Modulator Toja's Avatar

Pa bio je na chatu neko vreme, a koliko sam uspeo videti, ban mu sutra istice, a imas fore odigrati mec do nedelje, tako da ima vremena.
    To sto je banovan, mi ne mozemo nista, ipak samo smo moderatori ove lige, nemamo vlast nad celim forumom, njega su banovali ovi koji su "iznad" nas.

Po meni (moje misljenje) ovo postaje smejurija! u toku polovine prvenstva 3-5 igraca se izmene sa jednim timom!? Jedni odlaze u veci rang, drugi odlaze iz lige, onda ovi prvi ne mogu da se sastave tamo jer dobijaju tim drugi sa nekim skorom 2-3-2 i izgube polusezonu na uigravanje i na peglanje rezultata prethodnika. Sistem treba malo promeniti. Ako vec ulazis u veci rang, pritom da zadrzis svoj tim. Jos bolje bi bilo da se rangovi u toku lige ne menjaju, vec ukoliko neki ucesnici izadju u toku sezone da nema dopunjavanja vec da se liga redukuje sa 14 na 13, pa i na 10 ukoliko npr 4 igraca izadju. Tako ce posle prvo sezone da se iskristalisu tacan broj igraca i napravice se nove divizije, mozda ce biti i manji broj liga u zavisnosti koliko igraca odustanu u toku prve sezone. Ovo je sad lose najvise po same takmicare.

tatko na online operativac's Avatar

mislim da covek koji prvu ligu igra online bolje zna sta treba da se radi od organizatora koji muku muce sa igracima koji se prijave kad god se pojavi novi pes i odustanu posle 4 kola.

20. The Following User Says Thank You to operativac For This Useful Post:

Sistem je solidno uradjen samo treba da svi koji odustano od lige ne mogu da igraju ligu do kraja te verzij pesa ili neke 2 sezone da se nauce pameti i da se onda za dzabe ne prijavljuju ako ne mogu da stignu da odigraju meceve i spostuju sve nas ovde na forumu i cetu

OK slazem se da je dobar sistem i da organizatori evidentno imaju problem, ali da je mozda bolje da se smanji broj ucesnika po ligama u toku prve sezone dok se ne ustale broj igraca koji igraju ligu, a za narednu sezonu uradi se reorganizacija svih liga jer se tacno zna broj ucesnika (pa bi tad mozda bilo ne 5 nego 4 divizija ali ljudi koji odgovorno shvataju smisao igre). To je samo moj predlog.

I ovo oko prelazaka u viši rang je jako čudno rešeno, pogotovo u slučaju gde neko na 2/3 sezone nasledi tim koji je u top 3. To znači da mu je na tacni napredak za dve divizije u jednoj sezoni, što je svakako previše. Pa više su zaslužili ovi što su odmah ispod tih čelnih pozicija u ligi da prođu dalje, nego da bilo ko napreduje duplo po sezoni. Nezgodno je svakako, ali možda bi moglo da se nađe praktičnije i više fer rešenje.

tatko na online operativac's Avatar

Quote Originally Posted by sasakajzer View Post
    OK slazem se da je dobar sistem i da organizatori evidentno imaju problem, ali da je mozda bolje da se smanji broj ucesnika po ligama u toku prve sezone dok se ne ustale broj igraca koji igraju ligu, a za narednu sezonu uradi se reorganizacija svih liga jer se tacno zna broj ucesnika (pa bi tad mozda bilo ne 5 nego 4 divizija ali ljudi koji odgovorno shvataju smisao igre). To je samo moj predlog.
    moramo svakome dati priliku ko odigra prijateljske meceve i prijavi se za ligu. uvek je prva sezona novog pesa najteza.

Quote Originally Posted by salto_mortale View Post
    I ovo oko prelazaka u viši rang je jako čudno rešeno, pogotovo u slučaju gde neko na 2/3 sezone nasledi tim koji je u top 3. To znači da mu je na tacni napredak za dve divizije u jednoj sezoni, što je svakako previše. Pa više su zaslužili ovi što su odmah ispod tih čelnih pozicija u ligi da prođu dalje, nego da bilo ko napreduje duplo po sezoni. Nezgodno je svakako, ali možda bi moglo da se nađe praktičnije i više fer rešenje.
    da si procitao pravila, video bi da nema prebacivanja nakon polusezone.
    takodje, ako neko preuzme tim nakon prve nedelje takmicenja, ne moze napredovati dalje, donosno, ne moze napredovati 2 divizije po sezoni, ako je dobio tim nakon prve nedelje takmicenja.

25. The Following User Says Thank You to operativac For This Useful Post:

Dobro, upali su na 49% pa sam prevideo da nije prošlo pola.
    Pročitao sam pravila, ali prva mi je sezona i nije mi se sve skroblovalo u mozak, pardon.

27. The Following User Says Thank You to salto_mortale For This Useful Post:

Regular alek878's Avatar

sta mu znaci pored imena ekipe pes bot 1, pes bot 2 i tako dalje. To stoji pored imena ekipa iz 4 divizije. I kako to da je upisan rezultat da me je dobio sa 1:0 taj pes bot 1 a ja nisam ni odigrao tu utakmicu.
    samo ako moze objasnjenje sta mu dodje to, i za sto nije bilo 1 za moju ekipu a ne za taj pes bot sta li je vec

Page 1 of 3 123 LastLast