Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 61 to 75 of 75

Thread: Formacije, Slajderi i Postavke

Default Re: Formacije, Slajderi i Postavke

Evo neki moj amaterski prevod onog objasnjenja sa prve strane vezano za slajdere:

++ Player support: kretanje igraca bez lopte

1. 0-6 odbranbeno,igraci se krecu pored igraca sa loptom,slobodni igraci sa strane i iza igraca sa loptom.
    2. 7-13 balansirano, igraci napadaju normalno,igrac sa loptom ima standardne opcije za dodavanje lopte ispred sebe,igrac bez lopte nece uvek da trci ispred igraca sa loptom.
    3. 14-20 brzo napadanje,saigraci uvek gledaju da se ubace ispred igraca sa loptom!

++Support Range: koliko se igraci krecu blizu/daleko od lopte

1.0-6 igraci se krecu dosta blizu igraca sa loptom,pozeljno za dosta kratkih pasova,tikatiaka...
    2. 7-13 standardno kretanje igraca
    3. 14-20 igraci se krecu dosta dalje od igraca sa loptom,pozeljno za duge pasove.

++Position Swith: definise koliko slobode ima igrac da privremeno igra na drugoj poziciji ili prilikom zamene mesta sa igracem na slicnoj poziciji

1. 0-6 Igraci nikada ili retko menjaju pozicije
    2. 7-13 igraci ce se menjati sa igracima na slicnim pozicijama,primer,menjace se levi i desni bekovi,levi i desni igraci u veznom redu ili dva napadaca.
    3. 14-20 slicno kao i tacka iznad stim sto ce se odredjeni igrac zadrzavati na poziciji sa koje je neki igrac otisao,primer,CB krene u napad(kontra je u pitanju),taj napad je prekinut a CB je dosao do veznog reda,u veznom redu je na njemu najblizoj poziciji ostala rupa,CB privremeno popunjava tu poziciju.

++Attacking Style: definise kretanje igraca u napadu

1. 0-6 igraci bez lopte će šire ici od igraca sa loptom prilikom napada.
    2. 7-13 balans,igraci ce zadrzati svoje pozicije prilikom napada.
    3. 14-20 igraci ce prilazi dosta blize igracu sa loptom,spoljni igraci,LB,LMF i slicno ce prilaziti vise sredini.

++Pressing; definise koliko ce tim pritiskati protivnicke igrace sa loptom

1. 0-6 Slabo,igraci ne prilaze protivnickom igracu sa loptom,ostaju na svojim pozicijama,cuvajuci zadatu formaciju.
    2. 7-13 igraci nece aktivno da zatvaraju napad,pokusavaju da zadrzavaju liniju osim ako igrac sa loptom ne pokusa da ''prodje''
    3. 14-20 zatvaranje igraca sa loptom,prave obruc oko igraca sa loptom.

++Defensive Line; koliko povuceno igra defanzivna linija.

1. 0-6 Duboko.
    2. 7-13 Normalno.
    3. 14-20 Visoko.

++Compactiviness: diktitara koliko blizu tvoj tim zatvara igraca sa loptom

1. 0-6 Tim se formira veoma cvrsto na sredini terena.
    2. 7-13 Normalno
    3. 14-20 Tim se siri od igraca sa loptom.
    Mislim da ce lako da se razume sustina svake postavke...

2. The Following 2 Users Say Thank You to izida For This Useful Post:

Quote Originally Posted by zexsim View Post
    Shone, mestro!
    Pusti Peru i Ziku. Reci mi koji to igrac sa overal-om 75 ima bolje jump, heder accuracy, body balance, stamina, speed, od igraca koji ima overal 94?
    По мени Жиру и Жињак. Жиру је убица, сваки шут гол, нико не може да га отресе а јадна оцена.. Мене није занимало да стављам одбрамбеног играча у напад или обрнуто, него на пример, ако ставим Хесуса Наваса на ЦФ а он има брзину 85, да ли ће му брзина ( и остале оцене ) бити исте на ЦФ као што су биле на РМФ или мање ( иако он не игра на тој позицији (ЦФ) и има оцену нпр. 60 ) ? Да или не?

Super Star Deroko's Avatar

Hoce, bice mu ista brzina !

5. The Following User Says Thank You to Deroko For This Useful Post:

Ae nek mi neko objasni sta da stavim na ovo ? Compactiviness nrzm bas najbolje

Quote Originally Posted by Randje View Post
    Ae nek mi neko objasni sta da stavim na ovo ? Compactiviness nrzm bas najbolje
    ukoliko 0-6 tim ce da se skupi i igra shevu na sredini terena, 14-20 tim se siri ka aut linije (pricam o napadu) izmedju ce raditi zavisno od situacije

Amateur KnightMKD's Avatar

Pocnav so Tottenham Hotspur, prvu sezonu sam i gi imam ovih igraca:
    Goalkeepers: Lloris (88) i Gomes (81)
    Defenders: LB: Assou Ekotto (87), CB: Dawson (86), CB: Kaboul (81), CB: Lichtsteiner (88), CB: Vertonghen (77), RB: Walker (84), CB: Gallas (86), CB: Nouhei (81), CB: Caulker (72) i RB: Naughton (72)
    Middlefields: CMF: Jenas (83), RMF: Lennon (89), LMF: Bale (89), CMF: Parker (80), CMF: Huddlestone (80), AMF: Dembele (78), CMF: Livermore (74), DMF: Sandro (78) i AMF: Sigurdsson (75)
    Forwards: SS: Dempsey (78), CF: Adebayor (83), CF: Higuain (82) i CF: Defoe (71).

Sad trazim od vas vas predlog od najbolju formaciju za ovog tima... i sekako dobri slajderi. Obicno gi gledam utakmicite i mnogu cesto gubam zatoa sto nemozam da ja najdam najdobrata formacija za ovoj tim. Ocekuvam ponudi, fala vi odnapred.

Professional TONI 4 BLACE's Avatar
    Steam ID:
    Toni4Blace
    PSN ID:
    Toni4Blace

Loris - Assou Ekotto, Dawson, Gallas, Lichtsteiner - Jenas, Parker, Lennon, Bale - Adebayor, Higuain

ili umesto jednog CF-a ubaciš Huddlestone-a u vezi. Zavisi kako voliš da igraš. ja volim sa jednim špicom (4-1-4-1 slična kao 4-3-3, ili 4-2-3-1) i da igram po bokovima pa povratni pas (cutback) ili centaršut neki, jer dosta dobro driblam po boku.

Nemi Posmatrac xX8Lampard8Xx's Avatar

koja su najbolja podesavanja i taktika, za igru na centarsute ? glavne moje akcije su nesto u sredini, izbacim na stranu igraca i centriram, u spicu mi bleje puzevi, andy carrol, drogba i ljorente tako ti igraci, znac zanima me da kad imam loptu na boku oni ne prilaze nego ulaze u kazneni i cekaju centarsut hvala :P

Quote Originally Posted by Nemanja>>> View Post
    По мени Жиру и Жињак. Жиру је убица, сваки шут гол, нико не може да га отресе а јадна оцена.. Мене није занимало да стављам одбрамбеног играча у напад или обрнуто, него на пример, ако ставим Хесуса Наваса на ЦФ а он има брзину 85, да ли ће му брзина ( и остале оцене ) бити исте на ЦФ као што су биле на РМФ или мање ( иако он не игра на тој позицији (ЦФ) и има оцену нпр. 60 ) ? Да или не?
    i na patchy pes.edit 2.7 u Chelsiu mali Lucas Piazon..znaci decko daje neverovatne golove i dodaje lopte,prolazim sa njim igrace bolje nego sa bilo kojim u Chelsiu..a ocena mu je 74 pozicija SS ali ja ga stavim na Amf jer igram 4-3-3 formaciju i onda mu je ocena 70 ali razbija i tako...al ga na pes.edit 2.8 nema bar kod mene...ali zato malo Calehon u Realu isto ocena na ss mu je 63 al razbija vazno je sta vam treba od igraca i te pozicije na koju ga stavljate i koju taktiku vi koristite...jer svaki igrac se izdvaja po necemu osim Ronalda on je u svemu dobar :P

Professional Klicko's Avatar

Default Odg: Re: Formacije, Slajderi i Postavke

Quote Originally Posted by ruzmarin999 View Post
    i na patchy pes.edit 2.7 u Chelsiu mali Lucas Piazon..znaci decko daje neverovatne golove i dodaje lopte,prolazim sa njim igrace bolje nego sa bilo kojim u Chelsiu..a ocena mu je 74 pozicija SS ali ja ga stavim na Amf jer igram 4-3-3 formaciju i onda mu je ocena 70 ali razbija i tako...al ga na pes.edit 2.8 nema bar kod mene...ali zato malo Calehon u Realu isto ocena na ss mu je 63 al razbija vazno je sta vam treba od igraca i te pozicije na koju ga stavljate i koju taktiku vi koristite...jer svaki igrac se izdvaja po necemu osim Ronalda on je u svemu dobar :P
    Lucasa Piazona nema vise u Chelsea jer je na pozajmici u Malagi

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Spoiler:

Da pojasnim, long ball iz čistog razloga što će CF stalno da vija granicu sa ofsajdom i relativno jači pas na trougao prolazi.
    Napad Hooper i Đorđo, Hooper brz i eksplozivan, Đorđo klasičan burazer, stamina i muda do patosa.
    Sredina kapiten Brown, crna mamba Wanyama, a po strani Mulgrew i Commons, brzi i strašneeee šutine.
    Stubovi odbrane Wilson i Ambrose, koji je inače mešavina Japa Stama, Pepea, Gatuza i crne boje.
    Po strani Matthews i Izaguirre koji Mesija šalje po burek.

E da i obavezno Đorđu Samarasu preko edita ubacite kad se raduje da igra sambu to jako može da iznervira vašeg protivnika, posebno uz ovu pesmicu:

15. The Following 2 Users Say Thank You to Misko For This Useful Post:

Super Star DM11's Avatar
    Steam ID:
    DM__11

Spoiler:

Eventualno Ramos na RB a Varan na CB,sve zavisi od raspolozenja!

Poz ljudi imam jedno pitanje poceo sam master ligu i vec sam na pola sezone a htio bi da dovedem jednog igraca kojeg sam zaboravio da kupim(sad nemam novca za njega),dal je moguce sad ikako da ga dodam nekako a da mi je u ML,ima li neki program pomocu kojeg bi odradio taj EDIT?

Ljudi moram da pitam ovde iako nije vezano za temu.
    Kad sa napadacem krenem prema protivnickom golu a juri me protivnicki stoper kako da izbegnem klizeci start s ledja?Jer drugar mi to stalno uradi,pogotovo ako je sporiji spic,znaci jednostavno me pokosi pre nego sto udjem u 16m,a ja slobodne udarce lose sutiram i on to koristi.Ponekada uspem da odrzim igraca na nogama ali ne znam sta ispritiskam na dzojstiku.I jos jedno pitanje,jel postoji neki nacin da se kontrolise golman kad je oci u oci sa protivnickim igracem,a ne da ga obilazi ko da nije tu ili ga jednostavno pretrci.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234