Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 75

Thread: Formacije, Slajderi i Postavke

Professional TONI 4 BLACE's Avatar
    Steam ID:
    Toni4Blace
    PSN ID:
    Toni4Blace

Default Re: Formacije, Slajderi i Postavke

Quote Originally Posted by rasony View Post
    eeee brt jel ti je to malaga obicna ili si prebacivao igrace???
    Master Liga, dovodio sam igrače. Kazorla (sad ima 102 overall) , Žulio Baptista, Isko i Tulalan su Malagini originalni u prvoj postavi. Ostali su dovedeni. Imam oko 10-12 igrača originalnih iz Malage, ostali su svi kupljeni ili iz omladinske.

Super Star Deroko's Avatar

Default Odg: Re: Formacije, Slajderi i Postavke

Quote Originally Posted by ♥CrvenaZvezda♥ View Post
    A sta je sa onim kad se ocena povece,kad recimo SS ili AMF stavis na RMF,da li je i to samo prividno?
    Његове оцене остају исте (трчаће истом брзом, шутирати истим квалитетом, итд...).
    Само му је средња оцена боља јер му та позиција више одговара па ће самим тим на тој позицији играти боље.

nesa24 nesa24's Avatar

ta srednja ocena je propas'
    cf sa overalom 75 moze biti mnogo bolji od cf sa overalom 94

Regular ♥CrvenaZvezda♥'s Avatar

Quote Originally Posted by zexsim View Post
    Zaboravili ste neke osnovne stvari na ovu temu. Postoje individualne ocene koje su striktno vezane za poziciju koja je prirodna za igraca. A to su ocena napada i ocena odbrane. Mnogo ces lakse uzeti nekome loptu sa Alonsom nego sa Benzemom, bez obzira na fizicke karakteristike, jer ima bolju individualnu ocnenu za odbranu, koja utice na postavku u pripremi duela, uspesnost oduzimanja lopte ako se pogodi tajming itd... Na poziciji DM to je mnogo vaznija karakteristika od ocena koje karakterisu napadace. Mozes sa Benzemom igrati i CB, ali ako napadac drzi R2 i rola loptu levo desno, ispada i lose se postavlja. Kao centralni bek je dobrar iskljucivo kada snjim vec udjes u duel ili trcanje sa drugim igracem. Tu ce svakoga otresti, sto je i normalno, jer je u duelu prejak.
    Ovo se odnosi na svaku poziciju koju igrac igra prirodno. Odnos ocena napada i odbrane i jos nekih, ga u stvari pozicionira na mesto gde igra. Mozes to da zanemaris, ali na visem nivou igranja gde je pozicioniranje najbitnije, pozicija ima vaznu ulogu. Igraj protiv kompa na superstaru sa full control postavkama probaj da igras protiv standardne odbrane i centralnih bekova, a onda predji da budes ti na toj strani udji u game plan, stavi mu centarfora da bude CB, pa se vrati na svoj tim, i dok ga komp ne vrati, napadni, videces da bez obzira sto je CF jak i brz, mnogo lakse prolazis pored njega nego pored standardnog CB. Ako ga lagano cimas sa R2 levo, desno, u nazad itd.. pa onda kada krene na tebe, u pravom momentu dodas R1, promenis ritam, i ukoso protrcis pored njega ili na analog levi i desni mu prodas neku fintu ispada mnogo, mnogo lakse od standardnog CB sa dobrom ocenom za odbranu.

Zakljucak: Ocene za odbranu i za napad su takodje individualne, tj. nisu izvedene od ostalih, tako da su one kljucne za pozicioniranje igraca na terenu, odnosno dele igrace na ofanzivne i defanzivne.

Ovaj post trpi komentare samo od gospode koja razume o cemu govorim.

pozz!
    Objasnio si ga brate i ja sam tako nesto mislio,al' mi bilo glupo da kazem jer uvek ima "pametnih" koji ce da te ismavaju! Bravo! :-D

OTAC na službenom putu zexsim's Avatar
    PSN ID:
    zexsim

Quote Originally Posted by nesa24 View Post
    "More bit', a more i ne bit'!"

Bilo bi lepo kada bi ovakve tvrdnje bile detaljno obrazlozene, jer zadiru u osnovnu koncepciju gledanja na ocenjivanje igraca i verujem da jako zbunjuju.
    Shone, objasni nam na sta si mislio.

nesa24 nesa24's Avatar

"More bit', a more i ne bit'!"

Bilo bi lepo kada bi ovakve tvrdnje bile detaljno obrazlozene, jer zadiru u osnovnu koncepciju gledanja na ocenjivanje igraca i verujem da jako zbunjuju.
    Shone, objasni nam na sta si mislio.
    Ae da vidim dal sam u stanju

Ima igraca koji npr imaju overal za CF 75 a mnogo su bolji od onih sa 94.
    Npr. igrac Zika ima overal je 94 a Pera 75

Ako uzmes samo dve ocene
    Jump i Header Accuracy
    Pera sa manjim overalom a vecim Jump i Header Accuracy moze biti mnogo korisniji od Zike ako igrac koristi situacije nabac na glavu (prekid,samo centarsut...) Dzaba Zika ima overal 94 ako je los za za udarac glavom a igrac samo igra na udarac glavom

Takodje Pera moze biti bolji od Zike ako ima bolju ocenu za Body Balance i Stamina
    Tj dzabe igracu overal 94 ako ima manju ocenu za Body Balance i Stamina od igraca sa 75..
    To sto ima bolji sa 94 Dribble Accuracy Shot Accuracy Dribble Speed Top Speed se potire ako ima gori Body Balance i Stamina jer nije u stanju da "izdrzi coveka na ledjima".

PSN ID:
    zexsim

Ae da vidim dal sam u stanju

Ima igraca koji npr imaju overal za CF 75 a mnogo su bolji od onih sa 94.
    Npr. igrac Zika ima overal je 94 a Pera 75

Ako uzmes samo dve ocene
    Jump i Header Accuracy
    Pera sa manjim overalom a vecim Jump i Header Accuracy moze biti mnogo korisniji od Zike ako igrac koristi situacije nabac na glavu (prekid,samo centarsut...) Dzaba Zika ima overal 94 ako je los za za udarac glavom a igrac samo igra na udarac glavom

Takodje Pera moze biti bolji od Zike ako ima bolju ocenu za Body Balance i Stamina
    Tj dzabe igracu overal 94 ako ima manju ocenu za Body Balance i Stamina od igraca sa 75..
    To sto ima bolji sa 94 Dribble Accuracy Shot Accuracy Dribble Speed Top Speed se potire ako ima gori Body Balance i Stamina jer nije u stanju da "izdrzi coveka na ledjima".
    Shone, mestro!
    Pusti Peru i Ziku. Reci mi koji to igrac sa overal-om 75 ima bolje jump, heder accuracy, body balance, stamina, speed, od igraca koji ima overal 94?

nesa24 nesa24's Avatar

Shone, mestro!
    Pusti Peru i Ziku. Reci mi koji to igrac sa overal-om 75 ima bolje jump, heder accuracy, body balance, stamina, speed, od igraca koji ima overal 94?
    Brojevi 75 i 94 su nasumicni brojevi...
    Ja znam zasto sam to napisao i obrazlozio sam
    To takodje veoma jasno vidim tokom obrade gameplaya
    Sad nemam vremena ni da igram pes a kamoli da trazim Perice i Zikice

Zakljucak: Ocene za odbranu i za napad su takodje individualne, tj. nisu izvedene od ostalih, tako da su one kljucne za pozicioniranje igraca na terenu, odnosno dele igrace na ofanzivne i defanzivne.

Ovaj post trpi komentare samo od gospode koja razume o cemu govorim.

pozz!

Iz zaključka se da zaključit da igrača koji ima attack 81 mogu komotno stavit za centarfora i on se neće ni malo gubit u njegovim kretnjama, makar mu na toj poziciji pisalo 62, a na "pravoj" oko 80. Ne lupetam bezveze, takvih ima milion, tako da je tvoj zaključak kontradiktoran onome što govoriš.

PSN ID:
    zexsim

Mislim da je poenta u nacinu igre i odabiru karakteristika igraca koji vam u tom trenutku odgovara za tu poziciju i takav nacin igre.
    Npr. ako gubite i protivnik je extremno defanzivan i nabio se u 16, mnogo vise ce vam posla napraviti Zigic sa dobro ocenjenim jump-om, body balance-om i header accuracy-om, nego npr. Cassano, iako verovatno ima overal veci od Zigicevog.
    U ovakvim situacijama slazem sa Shoneom. Ali to ne moze biti generalni stav. Overal je ipak jako vazan.

11. The Following User Says Thank You to zexsim For This Useful Post:

nesa24 nesa24's Avatar

Quote Originally Posted by Lemi89 View Post
    Iz zaključka se da zaključit da igrača koji ima attack 81 mogu komotno stavit za centarfora i on se neće ni malo gubit u njegovim kretnjama.
    Nije tacno. Mnogo je dublje od toga.
    On moze sa 81 attack da se ne gubi u napadu samo ali samo ako ima
    Atk Awareness i Teamwork dobro ocenjene

Mislim da je poenta u nacinu igre i odabiru karakteristika igraca koji vam u tom trenutku odgovara za tu poziciju i takav nacin igre.
    Npr. ako gubite i protivnik je extremno defanzivan i nabio se u 16, mnogo vise ce vam posla napraviti Zigic sa dobro ocenjenim jump-om, body balance-om i header accuracy-om, nego npr. Cassano, iako verovatno ima overal veci od Zigicevog.
    U ovakvim situacijama slazem sa Shoneom. Ali to ne moze biti generalni stav. Overal je ipak jako vazan.
    Jeste vazan ali nije tacan/presudan.
    To sto neki Ibrahimovic ima overal recimo 90 nije krucijalno da je on tebi koristan.
    Ima igraca koji Ibrahimovica koriste kao da je Sevcenko+Ronaldo+Zidan=IBRA a ima onih kojima je bolji Luyndula a Ibru nisu u stanju da "vode"...
    Sve je do igraca

13. The Following User Says Thank You to nesa24 For This Useful Post:

PSN ID:
    zexsim

Iz zaključka se da zaključit da igrača koji ima attack 81 mogu komotno stavit za centarfora i on se neće ni malo gubit u njegovim kretnjama, makar mu na toj poziciji pisalo 62, a na "pravoj" oko 80. Ne lupetam bezveze, takvih ima milion, tako da je tvoj zaključak kontradiktoran onome što govoriš.
    Taj Igrac ako ima attack 81 je sigurno napadac. Da li je centarfor ili nije zavisi i od drugih karakteristika. Nikada nisam video igraca koji ima attack 81 a na poziciji napadaca ima overall 62. Voleo bi da znam ko je takav. A ako ga i ima onda su mu ostale karakteristike jako lose. A takvi su slucajevi endemicni i ne mogu se uzeti u zakljucak. Pod napadacima podrazumevam CF, SS, WF, AM.
    Ima li takvih stvarno milion?
    Ne vidim kontradiktornost u zakljucku da napadaci igraju bolje u napadu a odbrambeni igraci u odbrani. Mozda ti imas neku drugu logiku?
    Ipak me nisi razumeo...

15. The Following User Says Thank You to zexsim For This Useful Post:

PSN ID:
    zexsim

Jeste vazan ali nije tacan/presudan.
    To sto neki Ibrahimovic ima overal recimo 90 nije krucijalno da je on tebi koristan.
    Ima igraca koji Ibrahimovica koriste kao da je Sevcenko+Ronaldo+Zidan=IBRA a ima onih kojima je bolji Luyndula a Ibru nisu u stanju da "vode"...
    Sve je do igraca
    Upravo tako! Overall uzimamo kao tacan idex, ali nije presudan za primenu. Sve zavisi da li tebi odgovaraju njegove individualne karakteristike i gde ces ga primeniti.

I JOS JEDNOM! SHONE MAESTRO!!!

17. The Following 3 Users Say Thank You to zexsim For This Useful Post:

FÉRET Da li će se ovaj momak izgubit kao centarfor, 81 Att, Att 3, Teamwork 78, CF OVERALL-60 ?

PSN ID:
    zexsim

FÉRET Da li će se ovaj momak izgubit kao centarfor, 81 Att, Att 3, Teamwork 78, CF OVERALL-60 ?
    Koja mu je default pozicija? Na kojoj poziciji ima najbolji overall?

koja mu je default pozicija? Na kojoj poziciji ima najbolji overall?

Stisni na njega, piše sve.

FÉRET
    RMF-79
    Zanima me samo da li će se on kretat kao jedan centarfor(60) ili polušpica(62) ostale karakterstike tih pozicija zanemarimo?

PSN ID:
    zexsim

Stisni na njega, piše sve.

FÉRET
    RMF-79
    Zanima me samo da li će se on kretat kao jedan centarfor(60) ili polušpica(62) ostale karakterstike tih pozicija zanemarimo?
    Evo ovako:

FÉRET

Evo i malo poredjenja sa klasicnim CF. Na prvi pogled, trebalo bi da je sve ok. Ali!

FÉRET ima odlicnu ofanzivnu karakteristiku i napadac je. Ima Atk Awareness 3. Sa ovim karakteristikama on je napadac i moze da igra AMF po defaultu. Na poziciji CF ima los overall zbog toga sto ima mnogo nesrazmernu karakteristiku Heading-a i Jampa u odnosu na centarfore. Cak -15 u odnosu na igrace koji imaju atack oko 80. Znaci karakteristika napadaca mu padne na pozicijama najblizim golu jer nema apsolutno karakteristiku skok igre. Po svim ostalim parametrima moze da igra CF bez problema. To je jedan od endemicnih igraca. Takvih nema milion kako tvrdis i mislim da se malo pravis nevest i da ti nije jasno a ti si, kao sto ti i avatar kaze....
    Mislim da sam ti korektno predstavio ovog igraca, pa ga ti sada stavi gde hoces.

Ako igrač ima atk awareness 3 i attack 75-99(?) on može igrat napadača(cf i ss) koliko god mu overall nizak bio na tim pozicijima? Kad kažem igrat mislim samo na kretanja i snalaženje u prostoru bez lopte, utrčavanje i sve ostalo što karakterizira jednog napadača na poziciji centarfora ili polušpice.

nesa24 nesa24's Avatar

Ako igrač ima atk awareness 3 i attack 75-99(?) on može igrat napadača(cf i ss) koliko god mu overall nizak bio? Kad kažem igrat mislim samo na kretanja i snalaženje u prostoru bez lopte, utrčavanje i sve ostalo što karakterizira jednog napadača na poziciji centarfora ili polušpice.
    Iskreno se nadam da moze neko protumaciti smisao posta. Ja nisam sposoban.

PSN ID:
    zexsim

Ako igrač ima atk awareness 3 i attack 75-99(?) on može igrat napadača(cf i ss) koliko god mu overall nizak bio na tim pozicijima? Kad kažem igrat mislim samo na kretanja i snalaženje u prostoru bez lopte, utrčavanje i sve ostalo što karakterizira jednog napadača na poziciji centarfora ili polušpice.
    Slazem se da moze igrati iako mu je overall nizak zbog drugih karakteristika koje su specificne za spica. O tome i govorimo Shone, ja a bogami i ti!
    Pozdravljam te i mislim da smo utvrdili stivo.
    Nema smisla dalje raspravljati o necemu gde smo svi na istom stanovistu.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast