Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 21 to 40 of 326

Thread: Gamepad za igranje

Default Re: dzojstik za igranje

takodje igram na strelicama..od skoro probao na pecurkama,ali mislim da je 10 puta bolje na strelicama..

Kad mi se oznoje ruke ,sa pecurke klizi prst nenormalno,sto rece covek gore,nekad mi se desi da izadjem u aut sa loptom..i jednostavno,mnogo je teze kontrolisati pecurku od strelice..

EDIT> Pricam o dzoju zaPS3 tacnije Dualshock3 ,jer sam uglavnom igrao igrice na Sony u ..
    da neko ne bi rekao da je dzoj los i neprecizan,pa sam zato naveo ..

Ja sam usavršio igranje PES-a na tastaturi. Mogu da koristim i desne analogne komande preko dugmića... malo je komplikovano ali je izvodljivo. Ipak sam prešao na gamepad zbog prošog PES-a i NBA2K12. I to sam namerno uzeo Xbox kontroler za PC da bih sebe naterao da naučim lepo da igram i sa kontrolorom. Da sam uzeo neki jeftiniji....batalio bih brzo ili bih ga razlupao.

Prednost igranja preko tastature (a ista je situacija i kod igranja na "krstić") je preciznost naglih okretanja igrača.... tzv lomljenje. Takođe malo je nezgodno kada na pedu moraš da kombinuješ istovremeno R1 i R2. Bolje bi bilo da je R2 (RT) sa donje strane kontrolora.... čak sam gledao i neke tutoriale kako ubaciti dodatne dugmiće na kontroler...

Ipak, sa uvođenjem manualnog pasa, manuaelnog šuta, dynamic 1-2, kontrolom saigrača....jednostavno.....mnogo je lakše ove stvari izvoditi džojstikom.

Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

ja sam cak nozem urezivao u podnozje te pecurkice prelazne kurseve, pravio mala ulegnuca tako da osetim kako pecurkica blago ulegne u te ureze kad hocu da idem pravo gore u 0 stepeni, ili paralelno sa aut linijom pod 90 stepeni. Tako da sam uspeo da dovedem tu preciznost na preciznost sterlice, ali opet mi smeta ta brzina premene kursa kretanja sa analogom.

Neso igram PES na PC-u ili na laptopu. Igrao sam i Batman-a ali na PC, sa misem naravno . Video sam jednom kako drug igra Crysis na PS2, sa analogom nisani i smucio mi se zivot . Nisu to igrice za dzojpede.

Naravno da je lakse misem nisaniti,ali posle izvesnog vremena i igranja na analogu ,naviknes i na pecurke,,pricam iz licnog iskustva..
    kad sam se navikao, nisanio sam ko ivana Maksimovic na olimpijadi.

Logitech Dual Action, moja preporuka,
    oko 3000 , izdrzljiv do bola, a i promene pravca su po meni mnogo bolje od svih ostalih koje sam probao, gotovo kao tastatura koju sam teška srca ostavio.

imam jedan problem. Igram sa dzojstikom od PS1 onaj beli stari, radi perfektno, ali kada u igri upalim analog gube mi se kontrole na krsticu, tj, krstic uopste ne reaguje. Kako doci do resenja, moze li se nesto u setingsu srediti.

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

pa u settingsu i sređuješ, podesi i komande za krstić dok ti je upaljen analog

ok. Moram probati. A isto imam problem sa fintama na desnom analogu. Podesi mi se 4 razlicite finte na jednom smeru, pa kad probm da uradim jednu fintu od krene sve 4 da radi

Default Odg: dzojstik za igranje

Ja imam neki kineski analog,jer mi se ne daje puno para za originale,i služi mi dobro.Jedina mana mu je ta što mi je analog počeo da škripi posle nekog vremena,pa jeli se još nekom to desilo i ima li kakvog rešenja ?

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

kupi drugi kineski

12. The Following User Says Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Default Odg: dzojstik za igranje

Hahahha,a ide mi na živce strašno,uzeću sad neki skuplji da valja Verovatno sa slike na 1. stranici što si postavio.

14. The Following User Says Thank You to iLija For This Useful Post:

Kupio jutros Xboxov original! a da ga ****m,nek ide zivot! odlican je stvarno!

Joy proizvodjaca ''Platoon'', oblika je kao u PS, a vec 3 godine mu je, i nista jos nije otkazalo. Svaki dan se odigra min. 1 utakmica.

Moze li se kupiti originalni sony dzojstik za PC i koji je bolji za pes, Xbox ili sony dzojstik ?
    Imam neku repliku sonijevog dzojstiga koji nije bas precizan.... :I

Najbolje je kupiti orginalni Sony joy. pa onda ici preko konvertera na USB. Ako hoces mogu uslikati pa da ti postavim da vidis kako izgleda.

Quote Originally Posted by Chelsea View Post
    Moze li se kupiti originalni sony dzojstik za PC i koji je bolji za pes, Xbox ili sony dzojstik ?
    Imam neku repliku sonijevog dzojstiga koji nije bas precizan.... :I
    Evo slike:
    http://www.dodaj.rs/f/3m/zc/27GRim53/23092012393.jpg
    http://www.dodaj.rs/f/3T/10m/2QTNp3rk/23092012394.jpg

20. The Following User Says Thank You to el_dorado For This Useful Post:

Quote Originally Posted by el_dorado View Post
    Najbolje je kupiti orginalni Sony joy. pa onda ici preko konvertera na USB. Ako hoces mogu uslikati pa da ti postavim da vidis kako izgleda.
    Moze slika, samo mi reci ako znas koliko je to para odprilike.

Beginner Dowlanin's Avatar

Ovako i ja igram original sony 2 joy i adapter, do sada sam sve dzoistike polomio i pokvario a ovom ne moze ni smak sveta nista Ovo ti je najbolja kombinacija jeste da je malo skuplja adapter je oko 700din a joy pad je oko 2000 din.

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast