Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 128

Thread: Igranje odbrane

Default Igranje odbrane

Priprema:
    - Superstar težina!
    - 30 min. poluvreme!
    - Brzina +2!!!
    - U Tactical Assistance opcija Change Atk/Def levels na OFF (isključena)!
    - Auto Sliding – OFF!
    - Auto-clearances – OFF!
    - Najvažnije su STRELICE i to ljubičaste (poor) za tim koji kontrolišete; crvene (excellent) za CPU tim
    - TIMOVI – uzmite bilo koji tim sa D ocenom za odbranu (npr. Olympiacos F.C) i igrajte protiv Barse!!!

Kako igrati?
    1) Obavezno namestite jednu defanzivnu formaciju npr. 4-2-3-1 i odaberite Long Ball za prvu strategiju, All out Defend za drugu, Possesion za treću i All out Attack za četvrtu. Kada ste u napadu igrajte treću strategiju.

2) Čim izgubite loptu i Barsa krene u napad prebacite se na prvu Long Ball strategiju i sa +, povećajte intezitet odbrane! Ovo odradite što brže možete!!! Brza tranzicija iz napadačke u odbrambenu formaciju ja JAKO BITNA!

3) Ovo što sledi je najbitnije! Držite naprekidno dok igrate obranu! Znači neprekidno igrate Hold-up play!!! Saigrači se mnogo bolje postavljaju u odbrani, zatvaraju rupe, seku dodavanja i pomažu mnogo inteligentnije. Dok držite koristite LS (leva analog. palica) da zatvorite prostor i usporite napad. Pratite loptu i pravovremeno menjajte igrača koga kontrolišete, ali bez zaletanja.
    Znači, držite neprekidno i postavite igrača koga kontrolišete na zamišljnu liniju golman – lopta!

4) Kako zaustaviti Barsine ludake koji lete po bokovima?
    Ovo je jedina situacija kada morate da držite + – presing dok se ne približite protivniku! Ako ste sami na boku, obavezno pozovite pomoć sa ! Ako ne možete da stignete protivnika na boku onda držite samo (sprint). Kombinaciju + za presing koristite i u situaciji kada se kuva na ivici vašeg 16-erca i protivnik sa sprema da šutne.
    Dakle, presing koristite samo da bi se približili protivniku kada se nešto ozbiljno zakuvava! Čim se približite protivniku radite sve što je navedeno pod 3). Zašto? Ako držite + neprekidno, vaši igrači trče potpuno sumanuto za loptom! Defanzivni vezni ispadaju, bekovi i štoperi istrčavaju da pokriju rupe – formacija potpuno razbijena!!!

5) Oduzimanje i uklizavanja?
    Oduzimanje sa 2x koristite samo kada se potpuno približite i to samo ako imate podršku – nekog iza vas! Pogrešan tajming – odoste po burek! U 90% slučajeva loptu možete uzeti samo sa +LS – “sudaranjem” sa protivnikom
    Uklizavajte samo u retkim situacijama – iz očaja!!!

Ako igrate sa ovim gore podešavanjima, pridržavate se pravila i uspete da izgubite sa 5 ili manje golova razlike protiv Super Barse, savladali ste odbranu u PES 2013.

2. The Following 11 Users Say Thank You to nikoopetroo For This Useful Post:

Administrator maremas's Avatar

Default Odg: Igranje odbrane

Bravo, mnogi ne pridaju značaj taktici i strategiji a to je ono u čemu je PES odličan.
    Igranje odbrane je masterpiece.

Ја први не придајем значај тактици. Чак ни формацију не мењам. Како конами намести тако остане. Раније сам мењао формације, сад ме мрзи. А тактике, ово оно, ме уопште не занима, нити ме је икад интересовало. Губио, побеђивао, добијао црвени, ништа не мењам. Чак и измене сам свео на минимум. Играм само са Миланом и Ливерпулом. Ал највише са Ливерпулом. Мислим да би излудео кад би све радио како пише у првој поруци.

MKD V.I.P Димитар's Avatar

Default Re: Igranje odbrane

A brate sto je LS??? R1 je za TRCAJNE TAKO?? A STO JE ONDA OVO LS

Leva analogna palica iliti pečurka.

Regular ♥CrvenaZvezda♥'s Avatar

Default Pes 2013

Imam jedno pitanje...Igram pes 2013 sa drugom on obicno uzme Barsu,a ja se dvoumim izmedju PSG i Man City,iako bolje igram i sve to,on me uvek pobedi naravno jer tu je Mesi,pa kako ja da ga zatvorim i koja je najbolja formacija kada igrate protvi Barse?

Ali koji tim je bolji za to PSG ili Man City?

Super Star soul_eclipse's Avatar
    Steam ID:
    soul_eclipse

Ne pisi 2 posta za redom imas edit opciju.

Professional Klicko's Avatar

Ali koji tim je bolji za to PSG ili Man City?
    Oba tima su dobra,ali mislim da prednost ima Man City.Igraj formacij 4-2-3-1 znacni rb-cb-cb-lb
    dmf-dmf
    lmf amf rmf
    cf

Default Re: Odg: Igranje odbrane

Quote Originally Posted by soul_eclipse View Post
    Ne pisi 2 posta za redom imas edit opciju.
    Razumem

Quote Originally Posted by Klicko View Post
    Oba tima su dobra,ali mislim da prednost ima Man City.Igraj formacij 4-2-3-1 znacni rb-cb-cb-lb
    dmf-dmf
    lmf amf rmf
    cf

Obicno sam igrao 4-3-3 pa popijem po 5-6 komada xD

Regular Коста's Avatar

Nije toliko tesko da se igra odbrana, ja na primer, kada sam u situaciji 1 na 1, ne drzim X tj. presing, nego strelicama usmeravam igraca i tako uzmem loptu, a ponekad ako necu da ispadnem lako, drzim R2 i X i onda mi igrac prati protivnika, a ne napada... Dobro resenje je i da se drzi X, ali treba lepo da se proceni, ranije je na PES 6 X bio odbrana, samo se to drzi, i uzme se lopta, a sad je mnogo komplikovanije. Ako jedan igra ne moze da se odbrani onda pored X (iksa) drzite i kocku, tj. dugme za sut, i onda ce igrac biti udvojen (dva igraca ce ga napasti).

Default Odg: Re: Igranje odbrane

Quote Originally Posted by Коста View Post
    a ponekad ako necu da ispadnem lako, drzim R2 i X i onda mi igrac prati protivnika, a ne napada...
    Slobodno pusti R2 jer ti ne služi ničemu, dovoljno je sad da držiš za to što radiš. Sa strelicama ili na levi analog samo smanjuješ ili povećavaš distancu između tebe i protivnika.

15. The Following User Says Thank You to maremas For This Useful Post:

Regular Коста's Avatar

Hvala! Ove godine je mnogo lakse da se igra odbrana, prosle godine (Pes 2012) sam svaku utakmicu na Professional ili Top Player primao po 3, 4 komada. Jedan igrac mi predje celu odbranu.

Default Re: Odg: Re: Igranje odbrane

Quote Originally Posted by maremas View Post
    Slobodno pusti R2 jer ti ne služi ničemu, dovoljno je sad da držiš za to što radiš. Sa strelicama ili na levi analog samo smanjuješ ili povećavaš distancu između tebe i protivnika.

Hvala brate

18. The Following User Says Thank You to ♥CrvenaZvezda♥ For This Useful Post:

Default Re: Odg: Re: Igranje odbrane

Hvala maremas-u za trening video.

Dok ste u odbrani, obavezno koristite defanzivniju formaciju npr, 4-2-3-1

.....RB – CB – CB – LB
    ..........DMF – DMF
    RMF – AMF/CMF – LMF
    .............CF

Ova formcija je, zapravo univerzalna. Uz Long Ball taktiku, idealna je za brze kontre. Ako vas protivnik baš stisne, koristite je uz All out Defend strategiju, jer se onda čak i špic vraća na svoju polovinu. Kada uzmete loptu, a niste uspeli da izvedete kontru, prebacite se na Possesion taktiku. Prebacivanje na ofanzivnu taktiku odradite dok lopta ide ka nekom od vaših saigrača (siguran pas). Povećavanje inteziteta napada sa +, odradite isto za vreme sigurnog pasa. Stil napada određujete pre utakmice pomoću Attaking Style opcije (što je sajder bliže 0 napad po bokovima je izraženiji i obrnuto, ako namestite slajder na 20 – napadate samo kroz sredinu)

4-3-2-1 se lako transformiše u 4-3-3
    RB – CB – CB – LB
    ..........DMF
    .......AMF-AMF
    LWF..............RWF
    ..........CF

U ovu formaciju se prebacujete kada potpuno priđete protivničkom golu. Kada se iz bilo kog razloga vaš napad prekine, prebacujte se u 4-3-2-1 i Long Ball taktiku što pre ILI PRAVITE FAUL, da zaustavite protivnički napad. Dakle, mora da se igra kao u stvarnom životu! Zato sam i rekao u prvom postu da neko vreme igrate na +2 brzini i superstar težini + moronske strelice, jer ćete se tako brzo navići na sve ove silne komande. Onda je igranje sa ortacima milina (uz normalna podešavanja, naravno).

Kako zaustaviti Mesija?
    Ako igrate na 0 brzini i Random strelicama može da se zaustavi. Ako igrate na crvenim strelicama, očekujte rukometni rezultat! Biće 7-6 ili tako nešto! Ako igrate protiv kompa a Mesi i ekipa imaju crvene strelice, onda ste gotovi – mašina ne greši!

Mesijeva statistika (atributi) kada je na crvenoj strelici:
    Napad: 110
    Dribling (preciznost): 107
    Dribling (brzina): 107
    Šut (preciznost): 108
    Šut (jačina): 95
    Felš: 93
    Brzina trčanja: 89
    Eksplozivnost: 109
    Tehnika: 104
    Šut glavom: 81

Ako neko ne veruje, neka računa sam:
    http://img502.imageshack.us/img502/8431/arrowsl.jpg

20. The Following User Says Thank You to nikoopetroo For This Useful Post:

Super Star DM11's Avatar
    Steam ID:
    DM__11

Odbrana u 12-tici i 13-tici mi nije bila problem,samo je bitno ne ispadati lako,branim se skoro uvek manuelno,drzim [] i cekam sa jednim CB-om napadaca koji preti mom golu.

Igram sa formacijom 4-1-1-2-2- Taktika Quick Counter!

RB....CB....CB....LB
    ..........DMF...........
    ..........CMF...........
    ....AMF......AMF....
    ......CF......CF.......

Sto se tice Barçe moj drug stalno igra sa njom veoma ofanzivno(4-3-3),nemam problema sa njegovim napadacima konkretno sa Messi-jem koji je u svakom Patch-u prenapucan samo ga lepo sacekam i uzmem loptu,onda sledi brza kontra i gol.

Professional skktj1999's Avatar

vravo mogao bi da napravis nes slicno i za napad

Svaka cast za thread brate,napravi i za napad nesto molim te

Super Star JUG GROBARI's Avatar

одлично. Само како могу да враћам презет тактик?? Рецимо увек иде у десну страну, нмг да вратим са 3 на 2 већ морам 3,4,1 па тек 2. То ми је мало проблем.

Page 1 of 7 123 ... LastLast