Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 121 to 128 of 128

Thread: Igranje odbrane

Default Re: Igranje odbrane

Ali ono je objašnjeno za džojstik,ne znam koja je tipka ona kocka i l2 na tastaturi.

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

guglaj prijatelju, ne mora sve da vam se crta

Sad ću da počnem da treniram ovo igranje odbrane, izgleda kao baš dobar zadatak

treba mi mala pomoc,nesto sam zabrljao. kada igram odbranu igrac mi ne prati protivnika vec cim stisnem X on samo stane i ispruzi nogu. ne znam da namestim da ga prati.

to moras tamo u markacijama da namestis kojeg igraca oces da markiras,kad namestas taktiku...

Svaka cast za "tutorijal"... odlicno uputstvo. Trenutno ne mogu da ga isprobam jer sam zadnji dzojstik tresnuo od zemlju pa je u komadima..dok ne dodjem do novog zakovan sam na tastaturu sa kojom, nazalost, ne moze da se igra ozbiljan pes.. barem ja tako mislim!

Inace, za sada, bez koriscenja ovih "taktika" u odbrani, ja igram sa svima protiv svih, na top player (zbog tastature, dok ne nabavim dzojstik, jbg sve prethodne verzije sam igrao na maksimum tezini, i protiv ljudi dosta cesto..), primam od bilo koga i po 5 komada ali isto tako mogu i da dam po 5 komada bez problema.. a igram na 15 minuta! i nekako mi se to ni malo ne svidja. odigrao jednu ligu, ovaj jsl Patch..sa Partizanom, postigao 100 golova, a primio preko 60
    ne znam da li je to do mene, ali igrati ovaj PES mi izgleda kao da igram vaterpolo ili hokej, po broju golova mislim. Moje odbrane kao da nema..igraci mi ostaju u mestu dok protivnici primaju loptu i prolaze pored njih, i to se desava bez obzira na kvalitet protivnika. KONSTANTNO mi izlaze 1 na 1 sa golmanom.. a taktika koju redovno forsiram je neka 4 1 2 3, odbrana plus zadnji vezni - dva ispred (uglavnom cmf + amf), lwf rwf i cf, igram jako brzo, gledam da mi rb i lb budu sto brzi, sve na prvu, rasirim igru maksimalno sa brzim wf, otvaram time u sredini prostor da cf (a ne tako retko i cmf i amf) utrcavaju u prazno, dobijaju lopte i pune mrezu, i tako..ja svakom dajem i po 5 i vise komada (uspem nekad i da dam po 8-9 komada za 15 minuta na top player, i to u ligi sampiona?!)
    Evo neka sam odigrao 50 utakmica, ja ni jednu nisam odigrao bez primljenog gola, i isto tako takodje ni jednu u kojoj nisam postigao gol..ne deluje mi realno.

Ipak, verujem da ce uz adekvatno igranje odbrane (sto neko rece, kao u realnom zivotu), uz kasvetan dzojstik, i na najvecoj tezini sve to mnogo realnije da izgleda..Niti cu ja moci da igram tako otvoreno i ofanzivno, niti ce meni protivnici da daju puno golova zbog taktike u odbrani kojom puno toga moze da se iskontrolise.

Vratio sam se Pesu opet . Imam par pitanja, igram sa obicnim dzojstikom, da li mogu uospte na njemu da menjam taktike i intezitet(obican dzojstik bez analoga, gigatech ds-200x). Cim izgubim loptu ili obratno kada osvojim pritiskam odmah L2 i dole ali ne primecujem nista, a to mi znaci jer dosta golova primam jer mi krila ili Runi samo stoje na serdini terena, ne vracaju se u odbranu uospte. Druga stvar, kako braniti kornere slobodnjake aute(svaki drugi aut sa strane blizu mog gola je gol ). Verovatno deluje cudno ali iz auta mi non stop Mata ili Hazard skoce pre evre ili rafaela dodaju loptu Bai i gol. Isto ako ne primim odmah tako iz nabacaja bude neki karambol i lopta nekako dodje do njih i gol. Treca stvar(mada za ovu je neralno da ima resenje ali ajde da pitam) moze li nekako da se brani sobodnjak sa 20ak metara. Mata ne masi i to pocinje ad mi izludjuje. Stavim i igraca kod prve stative ali dzabe svaki put pogadja rogalj. Imam jos par pitanja ali dosta je ovo za pocetak . Unapred hvala...

Quote Originally Posted by Leeds Utd View Post
    Vratio sam se Pesu opet . Imam par pitanja, igram sa obicnim dzojstikom, da li mogu uospte na njemu da menjam taktike i intezitet(obican dzojstik bez analoga, gigatech ds-200x). Cim izgubim loptu ili obratno kada osvojim pritiskam odmah L2 i dole ali ne primecujem nista, a to mi znaci jer dosta golova primam jer mi krila ili Runi samo stoje na serdini terena, ne vracaju se u odbranu uospte. Druga stvar, kako braniti kornere slobodnjake aute(svaki drugi aut sa strane blizu mog gola je gol ). Verovatno deluje cudno ali iz auta mi non stop Mata ili Hazard skoce pre evre ili rafaela dodaju loptu Bai i gol. Isto ako ne primim odmah tako iz nabacaja bude neki karambol i lopta nekako dodje do njih i gol. Treca stvar(mada za ovu je neralno da ima resenje ali ajde da pitam) moze li nekako da se brani sobodnjak sa 20ak metara. Mata ne masi i to pocinje ad mi izludjuje. Stavim i igraca kod prve stative ali dzabe svaki put pogadja rogalj. Imam jos par pitanja ali dosta je ovo za pocetak . Unapred hvala...
    Tvoj džojped nema dovoljan broj tastera. Teško je igrati sportske simulacije bez džojpeda koji nema analogne palice (pečurke) jer ti za PES treba pečurka za kretanje i D-Pad za menjanje intezita odbrane/napada. Čak i na tastaturi možeš da menjaš intezitet odbr/napada sa Q i brojevima 2 i 8 (brojevi na number pad-u). Ti ovo možeš da odradiš samo ako držiš L2 na džojpedu i pritiskaš 8 ili 2 na tastaturi (number pad-u).

Od pes2013.exe verzije 1.3, taktike se menjaju automatski dok menjaš intezitet odbr/napada.

Korneri:
    1) Povećaš intezitet odbrane
    2) Sa RS (desna pečurka) prebaciš kursor na igrača pored “prve“ stative
    3) Držiš + dok igrač koji izvodi korner ne počne da se zaleće (videćeš kako tvoji odbrambeni trče da pokriju sve protivničke igrače)
    4) Dok lopta leti kursor će se sam prebaciti na tvog igrača koji je najbliži mestu gde će lopta da padne tako da tebi ostaje samo da tempiraš kada ćeš pritisnuti i ispucati loptu

Slobodnjaci:
    1) Povećaš intezitet odbrane
    2) Povećaš broj igrača u zidu ako je slobodnjak na 20m
    3) Držiš + par sekundi dok igrač koji izvodi prekid ne počne da se zaleće
    4) Pre nego što šutne loptu prinisneš i držiš (jako je bitno da živi zid skoči – naročito protiv Mate)
    5) Kad lopta preleti zid, držiš da bi golman napravio paradu
    6) Nemoj da praviš faul na 20m od gola

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567