Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 128

Thread: Igranje odbrane

Default Re: Igranje odbrane

Odbrana u 13 je mnogo bolja jer x konacno ima neki znacaj za tackle u 12 prolazio je pored tebe ko kako hoce

2. The Following 2 Users Say Thank You to Shaq For This Useful Post:

Kako se branite protiv cpu (na vecim tezinama) kad vam posalje loptu visoku preko vase odbrane tacno padne na nogu centarforu i on je samo zasije u sami ugao .
    Mislim kako da namestim odbranu ili da li treba uvek markirati nekog njegovog centarfora

Quote Originally Posted by bokirivaldo View Post
    Kako se branite protiv cpu (na vecim tezinama) kad vam posalje loptu visoku preko vase odbrane tacno padne na nogu centarforu i on je samo zasije u sami ugao .
    Mislim kako da namestim odbranu ili da li treba uvek markirati nekog njegovog centarfora
    Ne daj da se to desi,pre nego sto centrira uradi ofsajd zamku

Meni je igranje odbrane uPES 13 skoro pa savrseno!

Kako me nervira kad igram ligu sampiona igram na profesional dominiram vodim 1:0 i onda se desi ono kad cpu
    hoce da ti da gol da ga ,od slabijeg tima dobijem 2 gola od 75 min. Kakav cheat ima igra opet strasno ajde da dobijem
    samo protiv najacih nego i protiv slabijih ekipa

Napokon poboljsana odbrana, ja samo drzim ostojanje od napadaca i onda loptu uzimam sa dva puta brzo X. P.S. Nemojte ovo raditi ako vas igrac predje, jer je odma karton. A ukoliko je start sa ledja odma sudija daje crveni.

Regular AcKekE's Avatar

Veoma sam poboljsao svoju odbranu.. Pridrzavajuci se naravno tvog mini tutorijala za igranje odbrane, stvarno veliko hvala i svaka cast

Evo rezultata: 30min, brzina +2, Tactical Assistance (Atk/Def iskljucen, sliding - clearances iskljuceno)
    Tim: PAOK (Ocena odbrane D)

pes2013 2012-09-23 14-32-45-44.jpg

Po bokovima zatvarao sa dvojicom, Barsa jako tesko prolazila, skoro da i ne. Mesi apsolutno zaustavljen, skoro ne primecen... Apsolutno fantastican mec

Quote Originally Posted by AcKekE View Post
    Veoma sam poboljsao svoju odbranu.. Pridrzavajuci se naravno tvog mini tutorijala za igranje odbrane, stvarno veliko hvala i svaka cast

Evo rezultata: 30min, brzina +2, Tactical Assistance (Atk/Def iskljucen, sliding - clearances iskljuceno)
    Tim: PAOK (Ocena odbrane D)

pes2013 2012-09-23 14-32-45-44.jpg

Po bokovima zatvarao sa dvojicom, Barsa jako tesko prolazila, skoro da i ne. Mesi apsolutno zaustavljen, skoro ne primecen... Apsolutno fantastican mec
    Na kojem lvl igras, ljudi ti uputili 27 suteva xd

Quote Originally Posted by el_dorado View Post
    Napokon poboljsana odbrana, ja samo drzim ostojanje od napadaca i onda loptu uzimam sa dva puta brzo X. P.S. Nemojte ovo raditi ako vas igrac predje, jer je odma karton. A ukoliko je start sa ledja odma sudija daje crveni.
    Ma to je uredu oduzimanje lopte ,na vecem nivou tezine dobijem gol protiv kojeg nista nisam mogao znaci situacija :1.prebaci mi odbranu pass u prostor
    moji centralni u tom momentu bili odaljeni od centarfora i kasno za stici ili 2. ili najgore u sesnaestercu neka fliper situacija gde bas njemu padne lopta na volej
    i sami cosak pogada

Quote Originally Posted by bokirivaldo View Post
    Kako me nervira kad igram ligu sampiona igram na profesional dominiram vodim 1:0 i onda se desi ono kad cpu
    hoce da ti da gol da ga ,od slabijeg tima dobijem 2 gola od 75 min. Kakav cheat ima igra opet strasno ajde da dobijem
    samo protiv najacih nego i protiv slabijih ekipa
    Isti slučaj i kod mene. Evo najsvežiji primer:
    Arsenal (ja) – Flamengo (komp); superstar težina; random strelice (moji svi zeleni, samo Santi i Arteta žuti). Povedem u 30-om minutu. Flamengo pređe u 4-3-3 i počinje ludnica! Zuje kao sumanuti! Eee, Flamengo!?!?! Da ne poveruješ – ne znam da li su bili crveni ili šta već!?

Evo koju formaciju sam koristio u napadu (uvek ovako igram sa Arsenalom):

Slajderi:10,6,8,10,12,14,12
    Intezitet napada na maksimum.

Uvek postavim centralne bekove kao na slici! Namestio sam Vermalena da se ubacuje i Artetu kao DMF da bi ga pokrivao. Tako da uvek imam dvojicu na svojoj polovini tu negde oko kruga.

Izgubim loptu. Prvo što uradim je prebacivanje u ovu formaciju:

Slajderi: 4,6,8,12,8,0,8
    I naravno povećam intezitet odbrane na maksimum.

Svi moji kreću da se vraćaju i to veoma brzo zbog inteziteta odbrane!
    Zatim, bez obzira protiv koje ekipe igram, pokušavam da što više usporim protivnika dok je još daleko od mog gola (objašnjenje u predhodnim postovima). Dešavalo mi se protiv Juvea da Pirlo pokuša da prebaci sredinu terena dok se moji još nisu postavili. Kad vidim da je lansirao loptu, obavezno držim + (samo dok lopta leti) jer tada moj igrač koji je najbliži mestu gde će lopta da padne pokušava da je preseče. Npr. Mertesacker pokušava da seče a Arteta i Wilshere ga pokrivaju! Wilshere mi je DMF (ocena nema veze – važno da smeta i pokriva)! Kada se odbrana postavi u formaciju sa druge slike nema prolaza! Naročito ne kroz sredinu.

U vezi markiranja... Ja ga koristim (retko) samo protiv jakih ekipa i to samo kada izvode prekide. Posle isključim.

Na kraju Flamengo imao 22 šuta!?! Ali samo 3 u okvir gola! Dobio sam 4-0.
    Probaću da napravim temu za napad, ali tu ima puno varijanti tako da ne mogu ništa da obećam.

Regular AcKekE's Avatar

Quote Originally Posted by el_dorado View Post
    Na kojem lvl igras, ljudi ti uputili 27 suteva xd
    Superstar

Evo ga!

http://www.dodaj.rs/nalozi1.php

Znaci nisu mogli mrdnuti, a nisam ni ja. Sve se vrtlio na sredini terena.

Regular AcKekE's Avatar

Default Re: Odg: Igranje odbrane

Quote Originally Posted by JUG GROBARI View Post
    одлично. Само како могу да враћам презет тактик?? Рецимо увек иде у десну страну, нмг да вратим са 3 на 2 већ морам 3,4,1 па тек 2. То ми је мало проблем.
    Evo ti resenje

Untitled22.jpg

Samo upalis analog i cepas sa palicama levo desno I ja sam se cimao oko toga.. Javi kako ide

da li se offside zamke mogu igrati ako igrate na strelicama/krsticima i kako? hvala.

Levi analog pomeris u levo,to je po defaultu ofsajd zamka,ako koristis strelice za kretanje a ne analog.

Beginner

Question Igranje odbrane?

Posto sam do ovog Pesa igrao na testaturi presao sam na djojstik pa mi je problem da igram odbranu.
    Drugari me ubise sa Benzemom koji non-stop prolazi ovi ostaju u cudu ko mulci.
    Ima li neko resenja?

Ne igram protiv kompa.
    Novi fudbal sam igrao samo online.
    Najprostije receno, gubim.
    Kako, zasto, ne znam ali znam da sam izgubio sve meceve koje sam igrao a neki su se zavrsavali i sa po 5 golova u mom golu.
    Probao sa ManUTD, Arsenalom, Zenitom, Brazilom, Lilom ali ne vredi.
    Uzasno lako mi uzimaju loptu protivnicki igraci.
    Imam osecaj da su bar 3 puta brzi od mojih.
    Kad pokusavam da igram odbranu, ne mogu da pridjem igracu tj da se zalepim za njega, uvek sam na odstojanju.
    Probao bez X, probao sa X, X + trcanje, ne vredi.
    Saigraci primaju loptu kao da sutiram u zid i ako ne drzim trcanje prilikom prijema lopte.
    Prosao sam trening bez problema ali u praksi nista, ne vredi, kao da takav sistem ne funkcionise.
    Na trenutak sam pomislio da mi ping od 10ms pravi problem ali verovatno je to prihvatljiva vrednost.
    Da sam sad prvi put u zivotu seo da igram pa i da razumem sto ne znam ali nije mi ovo prvi pes.
    Ne igram sa seljackim timovima kao sto su barsa i real, do sada sam bio prosecan igrac ali ovo sad? Tuga bozija...
    Ne znam da li trenutno postoji neko gore rangiran od mene.
    Napad isto ocaj, gde god da uputim pas tu je protivnicki igrac koji za milisekund najasi mog igraca i sedne mu na ledja.
    Probao analog, probao na krstic, isto *****e.
    Nije mi jasno i ne znam sta da radim. :(

MKD V.I.P Димитар's Avatar

Quote Originally Posted by Gavra_n View Post
    Ne igram protiv kompa.
    Novi fudbal sam igrao samo online.
    Najprostije receno, gubim.
    Kako, zasto, ne znam ali znam da sam izgubio sve meceve koje sam igrao a neki su se zavrsavali i sa po 5 golova u mom golu.
    Probao sa ManUTD, Arsenalom, Zenitom, Brazilom, Lilom ali ne vredi.
    Uzasno lako mi uzimaju loptu protivnicki igraci.
    Imam osecaj da su bar 3 puta brzi od mojih.
    Kad pokusavam da igram odbranu, ne mogu da pridjem igracu tj da se zalepim za njega, uvek sam na odstojanju.
    Probao bez X, probao sa X, X + trcanje, ne vredi.
    Saigraci primaju loptu kao da sutiram u zid i ako ne drzim trcanje prilikom prijema lopte.
    Prosao sam trening bez problema ali u praksi nista, ne vredi, kao da takav sistem ne funkcionise.
    Na trenutak sam pomislio da mi ping od 10ms pravi problem ali verovatno je to prihvatljiva vrednost.
    Da sam sad prvi put u zivotu seo da igram pa i da razumem sto ne znam ali nije mi ovo prvi pes.
    Ne igram sa seljackim timovima kao sto su barsa i real, do sada sam bio prosecan igrac ali ovo sad? Tuga bozija...
    Ne znam da li trenutno postoji neko gore rangiran od mene.
    Napad isto ocaj, gde god da uputim pas tu je protivnicki igrac koji za milisekund najasi mog igraca i sedne mu na ledja.
    Probao analog, probao na krstic, isto *****e.
    Nije mi jasno i ne znam sta da radim. :(
    Probaj JUve ... Imaces 2-3 100% .. Ako iskoristish jedna od ovi probaj da zadrzish rezultat..Oni po moje imaju najbojlu odbranu.

Quote Originally Posted by Димитар View Post
    Probaj JUve ... Imaces 2-3 100% .. Ako iskoristish jedna od ovi probaj da zadrzish rezultat..Oni po moje imaju najbojlu odbranu.
    Ovaj ''cika'' na mojoj slici kida,neprelazan je probaj pa ces da vidis viva Juve

21. The Following User Says Thank You to kutijagreha For This Useful Post:

Quote Originally Posted by blackwhite View Post
    Meni je igranje odbrane uPES 13 skoro pa savrseno!
    Ja sam igrao solo protiv kompa jedno 15-ak utakmica i mogu da kažem da komp stavrno igra vrhunsku odranu na super star, i nisam do sad igrao protiv pravih ljudi.
    Sinoć sam igrao sa društvom, nas 4. PES igramo još od ps1 pa posle svaki novi kad izađe preko kompa.
    Moram da kažem da mi je za sada ovaj pes razočarao, davali smo po 3-5 golova savko svakom. Ne znam nismo početnici igramo dugo ali ovde se prolazi sve sa jednim igračem, kad pustiš r1 u napad se zagradiš niko ne može da ti uzme loptu, odbrambeni igrači su spori, ne stižu skoro nikad napadače. U prošlom pes12 su odbrambeni igrači bili u prednosti čim mu priđeš uzmeš loptu i po meni je to realno, ovde suprotno, ne mogu ništa napadačima, jednostavno samo pljušte šanse i golovi. Po meni mnogo je loše odrađena odbrana, jednostavno vrlo se teško uzima lopta kod kontakta, kad počneš da muljaš u šesnaestercu niko ne može da te zustavi, samo ispadaju odbramberni. Na demo1 nije bilo ovako, nešto su *****ali, vratili su ga 5-6 god unazad na čuveni pes2006 gde ko Maradona prođeš celu odbranu.
    Drugo, šutevi su loše odrađeni, pršte golovi van šesnaesterca po 2-3 na svakoj utakmici, šutiraju kao drogirani, lopta kao da nema gravitacije. Na demo1 je još gore bilo što se šuta tiče, ovde je malo popravljeno ali ipak ne dovoljno. golmani su poboljšani to se slažem ali džaba kad kod pola šuteva i ne vide loptu.
    Ovako na prvu loptu, malo sam razočaran, možda će vremenom da legne. Svaki put sam sa nestrpljenjem čekao svaki novi pes i uvek mi je bio bolji od prethodnog (osim 2008) i to se vidi odmah posle 5-6 utakmica, videćemo za sada mi je 2012 mnogo bolji, ne volim vaterpolo rezultate.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast