Results 1 to 18 of 18

Thread: PES secka

Default PES secka

Kao što sam naslov kaže PES mi secka tokom igre. Uopšte mi nije jasno zašto.Probao sam sve moguće i na kraju sam čak i reinstalirao sistem, instalirao najnovije drajvere i ista prica. Secka i na High i na medium i na low. Evo slike konfiguracije i reyultat sa sajta "canyourunit".
    PES 2012.jpg
    Ima neko neku ideju zbog čega se to dešava? Inače igram u rezoluciji 1440:900.

Super Star maremas's Avatar

Default Odg: PES secka

Prvo pogledaj u Settings da li ti je Wait for Vsync zatamnjen, onaj kome je Wait for Vsync zatamnjen ima problem sa osvežavanjem monitora na nativnoj rezoluciji, tj. to što je ona na 59Hrz i to je bag na Win7, na nvidia karticama to može da se reši tako što se u onom nvidia panelu ili kako se već zove stavi osvežavanje na 60,0001 i Win onda prihvati osvežavanje od 60Hrz, dok sa Ati karticama to ne može tako. Ja da bi igrao PES bez tog trzanja tj. da bi mi Wait for Vsync bio uključen u igri ja moram svaki put kad palim igru da uključim D3DOverrider i da stavim ON na Force VSync, tad igra normalno šljaka.

Znači, ko god ima ovaj problem mora da skine Riva Tuner, evo link ovde http://www.guru3d.com/category/rivatuner/.

Mada taj tvoj procesor takođe može da pravi problem, tako da ako nije do ovog gore, verovatno je do njega...

3. The Following User Says Thank You to maremas For This Useful Post:

Default Re: PES secka

Quote Originally Posted by mario87 View Post
    Kao što sam naslov kaže PES mi secka tokom igre. Uopšte mi nije jasno zašto.Probao sam sve moguće i na kraju sam čak i reinstalirao sistem, instalirao najnovije drajvere i ista prica. Secka i na High i na medium i na low. Evo slike konfiguracije i reyultat sa sajta "canyourunit".
    PES 2012.jpg
    Ima neko neku ideju zbog čega se to dešava? Inače igram u rezoluciji 1440:900.
    I ja sam se patio sa tim seckanjem,ali onda sam otvorio kućište i tamo našao prašine za izvoz,očistio one ventilatorčiće na napajanju,grafičkoj i procesoru i od tad ide ko podmazan.Probaj to,možda upali.

I ja sam imao problem sa seckanjem, rešilo ga je obaranje refresh rate-a na 60Hz (inače na 75HZ držim) i uključivanje VSync-a na Force On. Nije mi jasno zašto samo zašto kad stavim na 75Hz secka tako buđavo?

Default Re: Odg: PES secka

Quote Originally Posted by maremas View Post
    Prvo pogledaj u Settings da li ti je Wait for Vsync zatamnjen, onaj kome je Wait for Vsync zatamnjen ima problem sa osvežavanjem monitora na nativnoj rezoluciji, tj. to što je ona na 59Hrz i to je bag na Win7, na nvidia karticama to može da se reši tako što se u onom nvidia panelu ili kako se već zove stavi osvežavanje na 60,0001 i Win onda prihvati osvežavanje od 60Hrz, dok sa Ati karticama to ne može tako. Ja da bi igrao PES bez tog trzanja tj. da bi mi Wait for Vsync bio uključen u igri ja moram svaki put kad palim igru da uključim D3DOverrider i da stavim ON na Force VSync, tad igra normalno šljaka.

Znači, ko god ima ovaj problem mora da skine Riva Tuner, evo link ovde http://www.guru3d.com/category/rivatuner/.

Mada taj tvoj procesor takođe može da pravi problem, tako da ako nije do ovog gore, verovatno je do njega...
    Брате не знам како да ти захвалим, да није тебе одустао би од песа мајке ми.
    16 система сам убацио за недељу дана и стално исто ****е, сад ради као змај

Super Star NikolaJgd's Avatar

Ja sve ovo uradim i opet mi trza nekad slika...
    A konfa mi je
    Procesor: Intel Dual Core 2.8GHz E5500
    RAM: 2.5Gb
    Grafička: Geforce 8800GT 256Mb

Pre je bilo okej sad počela da trza slika....

Quote Originally Posted by Nikolaa_Jgd View Post
    Ja sve ovo uradim i opet mi trza nekad slika...
    A konfa mi je
    Procesor: Intel Dual Core 2.8GHz E5500
    RAM: 2.5Gb
    Grafička: Geforce 8800GT 256Mb

Pre je bilo okej sad počela da trza slika....
    Nisu ti lose kofiguracije....i meni isto pocelo nesto da secka u zadnje vreme :P ....

Default Re: Odg: PES secka

Enable frame skipping - uključeno
    Wait for Vsync - uključeno
    Drug ima slabiji procesor, slabiju grafiku i kod njega šljaka normalno. I on i ja imamo instaliran PES Serbia patch.
    Jedino da probam kao *Malgani, da očistim kućište od prašine, mada mislim da to nije problem.

Default Odg: Re: Odg: PES secka

Quote Originally Posted by mario87 View Post
    Enable frame skipping - uključeno
    Wait for Vsync - uključeno
    Drug ima slabiji procesor, slabiju grafiku i kod njega šljaka normalno. I on i ja imamo instaliran PES Serbia patch.
    Jedino da probam kao *Malgani, da očistim kućište od prašine, mada mislim da to nije problem.
    E mario i ja sam imo takvih problema evo kako sam ja resio:
    Wait for Vsync - iskljuci to.... ja sam i iskljucio i ne secka mi vise ....probaj i i ti

Default Re: Odg: Re: Odg: PES secka

Quote Originally Posted by Biby Locky View Post
    Wait for Vsync - iskljuci to.... ja sam i iskljucio i ne secka mi vise ....probaj i i ti
    Iskljucio sam i opet secka. Obrisao sam pes serbia patch i instalirao pesedit.com patch i za sada ne secka (odigrao 2 tekme). Nista mi nije jasno.

Ono što mene interesuje je da li nekome secne povremeno PES koji je instaliran na SSD? Jer ja sam ubeđen da seckanja se dešavaju zbog harda kad se u pozadini uključi neki proces. Baš posmatram i kad krene da mi secka PES crveni se lampica za HDD. Ionako uskoro planiram da kupim SSD za sistem pa me baš interesuje da li je neko imao problem sa PES na SSD-u?

Oni su brzi i tehnički tim. Ćete ljubav da ih igrati na PES201. Dream Team moderne ukupno nogometa. Moja omiljena momčad u svakoj utakmici!

Professional Dz098's Avatar

e al imate za mene neko resenje ???
    stavio sam na 800x600 i dalje mi recka i qualiti sam stavio na medium i iskljucio vscin i na onaj nivada c.p. stavio balance grafiku...moze li neko da mi pomogne hvala u napred

rjesenje ocm .. uzmi ventilator i kad udjes u pes ukljucis da puse u kuciste !! meni radi normala sve

Ljudi gdje je taj vsync,kod mene ga u pes settingsu nema,ima samo resolucija,kvalitet slike i screen mode,jer i kod mene trza u prvih par minuta utakmice ide kako treba i onda pocne da secka

Top Player boske's Avatar

Коју графичку имаш?

Quote Originally Posted by BOSKEBALE View Post
    Коју графичку имаш?
    GeForce Gtx 285

Nikako da se sredim...Pozz imam dual core 2.8...4 GB rama...Grafika Ati Radeon HD 6870 1 GB ..i pes mi trza...u postavkama grafike sam iskljucio sync ali opet isto...mislim da bi sa ovim secifikacijama trebalo da ide sa max kvalitetom???Neko pomoc??????????????????????????????''