Results 1 to 1 of 1

Thread: [Top Player]BAL: "Biti ili ne biti"

Smile [Top Player]BAL: "Biti ili ne biti"

Jedno jutro se ustajem,javljaju mi da su mi kartice zamrznute,otkrivam da nemam keša,devajka me zove i kaže da me ostavlja,jednostavno : Najgore jutro u mom životu!Život mi se raspadao,nisam imao za šta da živim.Ali onda me ortaci pozvaše na fucu,pokraj šole,čisto da ubijem dosadu.Obukao sam majicu,šorc,nekakve ofucane patike i otišao...Igrali smo 2-3 sata,i vraćam se sav prljav.Ispred vrata me čeka komšija Marko,inače mi sam sa njim provodio dosta vremena od kada sam došao iz Crne Gore u Beograd da studiram.Sa njim sam gleda outakmice Lige Šampiona,zajedno smo razgovarali o fudbalu itd. On je stariji čovek,ima negdo oko 50-ak godina.Kao mlad je igrao fudbal,igrao je u Holandiji pa je imao dobre veze.Kada sam mu ispričao kakv mi je dan,on reče da će potegnuti neke veze,jer zna da odlično igram fudbal,da imam talenta,ali to je on meni i ranije nudio,međutim ja nisam bio spreman da sve izgubim i odem negde tamo,gde me niko ne zna!Ali sada,sve je drugačije.Nisam imao šta da izgubim,i rekoh mu da ako može i želi,da to učini.Tako je prošlo nekoliko dana,skoro sam bio zaboravio na to,kad odjednom meMarko zvao da dođem gore na sprat u njegov stan.Mislio sam,ko zna,daje se nenkakva utakmica,pa oće čovek da gledamo zajedno.Otiđoh,kad on i neki čovek,onako gospodski obučen,na ruci sat zlatni,roleks,u ustima cigara, priča sa Markom.Kako uđoh,tu me komšija pretstavi,i reče ovo je skaut kluba Willem II,i došao je da te pogleda kako igraš.Namignuo mi je i rekao :" Ovo je tvoja šansa,mali " Ja sam se pretstavio,i dogovoren je susret sutradan na nekakvom pripremnom terenu i Beogradu,gde su se pripremali nižerazredni klubovi iz Holandije.Bio sam veoma srećan,i zahvaljivao sam Marku,on mi je bio kao drugi otac.Sutradan,otišao sam tamo i pokazao se u najboljem mogućem svetlu...Kad je proba završila skaut ustade,i reče da nema o čemu da se razmišlja,da će odmah kontaktirati čelnike kluba,i čudio se kako do sada nisam negde igrao.Po njegovim rečima,za mene bi najbolja bil pozicija AMF.Kako imam tačan pas,dobro ubrzanje i solidan šut.Tada mi Marko saopšti još ljepše vesti,on će sa mnom u Holandiju.Kako je imao sina koji fudbal takođe igra u Holandiji,nije mu bilo teško da se odluči na tako nešto!Otputovali smo sledeći dan,i nakon što su kontaktirani čelnici kluba,meni je stigao ugovor po kojem ću imati platu od 50 000e godišnje.Kako ne bih trošio novac na agente i gluposti,odlučio sam da mi Marko bude agent.Pitao sam ga i on je pristao.Sad ostaje teži deo,pridobiti poverenje trenera.Na prvoj trening utakmici sam dao čak 2 asistencije,i dobio ocenu 8.0.Sledeću trening utakmicu me ostavio da odmaram,kako bih bio spreman za prvu ligašku utakmicu.Doašo je i taj dan.Izašao sam na teren,prepun,sa brojem 9 na leđima,i počeli smo da igramo.Delio sam tačne paseve,i prvo poluvreme je završeno 0-0.Samo što je počelo drugo,ja sam odigrao pas,otvorio se za dupli odmah,dobio sam loptu u petercu,i nije mi bilo teško da savladam gošu.Utakmica je završena 1-0.Nisam ni sanjao takav početak!Ali sledeće sedmice sam malo slabije odigrao,dobio sam ocenu 6.0,međutim nisam izgubio samopuzdanje.

Pošto još uvek nemam pes 12,igram 11-icu,a bilo mi dosadno,pa počeh da pišem malo

2. The Following User Says Thank You to iLija For This Useful Post: