Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 124

Thread: Zvanicna saopstenja SPML

Patch maker Shollym's Avatar

Default Re: Zvanicna saopstenja SPL - 23. januar 2014. poslednje

OBAVESTENJE:

Sezona 11:
    iz prve lige ispada 5 poslednjeplasiranih
    iz druge lige u prvu ulaze 3 prvoplasirana
    tako da ce prva liga u sezoni 12 imati 18 klubova, a druga i treca liga ce biti formirana u zavisnosti od broja novih takmicara koji budu primljeni

2. The Following 4 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

Default Re: Zvanicna saopstenja SPL - 23. januar 2014. poslednje

Quote Originally Posted by MIXI 8 View Post

MIXI ( Basel ) - Filkaja ( Real Sociedad ) 3 : 2

http://youtu.be/XWS9H8pvybo
    Moderatori su glasali i prvi gol Bazela je okarakterisan kao nesportski, Mixi dobija 1 glas za negativnu reputaciju i mec se ponavlja posto je Mixi pobedio (da je izgubio samo bi dobio negativni glas). Novcane kazne nema jer nija bas iz mrtvog ugla sut bio, ali posle takvog odbitka si svakako trebao da izneses loptu van 16m ako nista drugo.

4. The Following 2 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

KAZNE ZBOG NEPOSTOVANJA FER PLEJ IGRE:

mec 1.
    Quote Originally Posted by zavarivac View Post
    Ovako , zanima me moj treći i četvrti gol na utakmici. Treći sam opalio jer nije bio toliko u mrtvom kutu i mislio sam da će zabit, a kad se odbila instiktivno sam je zakuco, rekao sam Mixiju on je rekao da je ok gol.Četvrti sam ušao duboko u 16 i nabacio sa 2x krug skužio sam da je blizu 5m pa nisam stisnuo kocku ali je osvaldo unosi prsima (kad ne treba onda sve ulazi). Molim neka netko od moderatora procijeni golove, ako treba i ponovit tekmu nije problem.
    http://www.youtube.com/watch?v=TlNev...ature=youtu.be
    zbog poslednjeg gola na ovom mecu, kaznjava se Zavarivac.
    razlog:
    - dodavanje iz mrtvog ugla na L1+trougao na drugu stativu, isto kao da si dodao po zemlji = zabranjeno. Trebao si da das autogol kad si vec video da si pogresio.
    za pretposlednji gol na odbitak je procenjeno da je bila realna situaciju za sut tako da je nastavljanje na odbitak bilo dozvoljeno.
    kazna:
    - 1 negativan glas, bez novcane kazne posto si sam sebe prijavio, i mec se ne ponavlja jer ova 2 gola nisu uticala na krajnji rezultat (vecje bilo 2-1 za tebe)

mec 2
    Quote Originally Posted by sale018 View Post
    6. kolo bakero10 - Villareal - Sevilla - sale018 3 - 3

https://www.youtube.com/watch?v=GTKGmz3go5w

Odlicna utakmica, brz ritam, puno sansi na obe strane, puno golova, stvarno lep mec.... Jurio sam rezultat sve vreme, prvo 2 0 pa 3 2 ali sam na ipak izvuko bod, sto je mozda bilo i najrealnije kad se sagleda lepo mec.. Mogo je jos neki go da padne, 2 precke pogadja Bandjija, ja masim 2, 3 zicera.. Na kraju - Uche - Ruscescu 3 - 3 Svaka cast bandjija i srecno u nastavku
    kazna za Bakera zbog 3. gola za Villareal.
    razlog - zavlacenje do mrtvog ugla bez potrebe i opet to dodavanje na drugu stativu sa L1+trougao
    kazna - 1 negativan glas i mec se ponavlja

mec 3
    Quote Originally Posted by Prince94 View Post
    E ovako
    Ja i Deniel smo odigrali fantastičnu utakmicu koju je on dobio rezultatom 5:4

http://www.youtube.com/watch?v=lYF80...ature=youtu.be

Nije mi toliko stalo do bodova jer nemam nikakve šanse za ulazak u 1 ligu,ali me zanima da li je gol protivnika na 1:20 regularan?
    [ i u 5m]
    Odmah sledeći napad protivnik postiže veoma sličan gol sa ivice 5m. Preforsirao je sa ovim kombinacijama
    Takođe me zanima da li je moj gol regularan na 0:23? Nabacio sam sa strane ali nisam znao da će lopta u 5m završiti
    kaznjava se Deniel zbog poslednja 2 gola:
    pretposlednjeg koji je sumnjiv i poslednjeg koji je klasican primer onoga sto ne treba raditi - zavlacenje do 5m iskosa i dodavanje na drugu stativu - opet + u 5m, opet zamislite da je tu dodao pas po zemlji, ista stvar shvatite!
    kazna - 1 negativan glas i mec se ponavlja

UPOZORENJE SVIM UCESNICIMA LIGE:
    Ovaj put je proslo bez novcanih kazni za ove golove, sledeci koji budu kaznjeni zbog ovakve igre dobice i novcane kaze.
    Sve 3 kazne su zbog iste stvari - dodavanje sa + u 5m iz mrtvog ugla, pre pocetka sezone je bilo price o tome i mogli ste da pogledate video o (ne)fer plej golovima koji je ubacen u pravilnik, dakle ne zabranjuje se upotreba + , vec se zabranjuje ubacivanje sa + u 5m, ako igrac koji radi pas to radi iz mrtvog ugla paralelno sa gol aut linijom, posto je to isto kao da je dodao pasom po zemlji, a to se onda zove tap-in igra u 5m.
    Sto je blize liniji peterca igrac koji ubacuje loptu na + to je gol neregularniji, kome nije jasno nek pogleda snimak golova koji stoji u pravilniku.

Evo videa u kome je otprilike objasnjeno sta se moze a sta ne moze raditi, odnosno kakav stil igre je pozeljan / nepozeljan u ovoj ligi, i procitajte ponovo deo u pravilniku o fer-plej igri:

6. The Following 3 Users Say Thank You to Admin SPML For This Useful Post:

Default Re: Zvanicna saopstenja SPL - 29. januar 2014. poslednje

ODLUKA O PONAVLJANJU MECA:

Quote Originally Posted by Pelemasca View Post
    17 kolo
    Pelemasca - Fulham 2 - 2 Lyon - MiskoSD

Prvo da se izvinem Misku zbg neta,2x me izbacivalo,mozda je uticalo na raspolozenje njegovih igraca,izvinjavam se jos jednom... vrlo tvrda utakmica,znao sam da me ceka pravi pakao i da cu tesko doci do bodova... Lion dobro zatvara,cita mi akcije,nikako da imam cist sut,golove sam primio tako i tako vidi se na snimku...u drugom pol se vracam golom Seedorfa da bi u 80min net zaboo..
    Odigrali smo jos 15min gde je Gomis imao sansu da me zakopa ali eto kazne isticao je cetrnaesti min zadnje sekunde oduzimam loptu i krecem u zadnji napad i postizem gol,sta reci a ne zaplakati.. na kraju Misko me ispostovao,dozvolio taj zadnji napad ,nije gledao u sekundu i to pokazuje kakav je igrac i covek.. Svaka cast,sve pohvale
    Strelci:
    Lyon Briand 2 kom
    Fulham 1 Seedorf 1 Taarabt

http://www.youtube.com/watch?v=FgnU3...ature=youtu.be
    Odlukom moderatora izglasano je da ovaj mec nakon prekida nije nastavljen kako treba, i koliko treba (odigrano je 15 minuta umesto 9, i gol je postignut u 15. minutu)
    Pise u pravilniku kako se nastavlja mec, igra se onoliko minuta koliko je preostalo do kraja utakmice, tako da je odluka sledeca:
    - Preostalih 9 minuta koji su ostali nakon prekida cete odigrati tako sto ce Pelemaska dati 2 autogola na pocetku utakmice a Misko 1, i cekacete 36. minut da nastavite sa igrom, igrate do kraja poluvremena i koji rezultat bude na kraju poluvremena taj ce biti vazeci.
    - bez novcanih ili drugih kazni za obojicu.

Nagrada za fer plej:
    Zbog izvestaja posmatraca, nagradjuje se Misko_SD sa 1000e, nagrada ce mu biti unesena u excel kluba, cestitamo Misko samo tako nastavi da siris duh fer pleja

Quote Originally Posted by Stanisicc View Post
    5. MiskoSD - Lyon 1 - 3 Werder - Stanisicc Odlican mec,bar sto se mene tice. Sjajan protivnik,ali kao sto to biva u fudbalu izmasas sve i primis gol. Mnogoo sansi promasi Misko,ja svoje iskoristio. Srecno dalje.

https://www.youtube.com/watch?v=qUVF...ature=youtu.be
    Quote Originally Posted by SIR ALEX View Post
    Ja sam otputovao do Zerlana kako bi skautirao protivnike
    Ovu tekmu sam video nesto zaista neverovatno i morao sam to ovde da podelim. Mislim da Misko zasluzuje orden za FER PLEJ. Znaci gubi 3:1 i covek u dve situacije nece da postigne gol i izlazi iz 16m. Doduse, prva situacija je bila pas na 5m i razumljivo je. Ali kod druge situacije prodje golmana i vrati se van 16(a siguran sam da bi 90% lige sutnulo u tom trenutku i ja naravno ).
    SVAKA CAST MISKO

Zamena u prvoj ligi:

Zivaresa nema da odigra nijedan mec 15 dana od pocetka sezone, ako se ne javi do sutra prvu ligu ce igrati Bane umesto njega, Bane je pauzirao proslu sezonu, to mu je prvi put tako da po pravilniku moze da se vrati u ligu u kojoj je bio (a on svakako zasluzuje da igra 1. ligu i po igrackim i po drugim kvalitetima).

8. The Following 8 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

Default Re: Zvanicna saopstenja SPML - 4. februar 2014. poslednje

Kraj Sezone 11.

Da podsetim, redosled sto se tice transfer perioda, drafta i aukcije je sledeci:

1. Draft, birajte igraca na draftu:
    http://www.pes-serbia.com/threads/32...T-Sezona-11-12

2. Prvi transfer period - odmah posle drafta, do tada procitajte finansijski pravilnik, i formirajte svoje transfer liste:
    http://www.pes-serbia.com/threads/32...A-Sezona-11-12

3. Javna aukcija sa licitacijom za tri igraca (Matic, Henry, Totti)

4. Tajna aukcija (45 igraca u 6 grupa)

5. Drugi transfer period

6. Pocetak sezone 12

P.S. Ne zaboravite da glasate za najgol:
    http://www.pes-serbia.com/threads/31...80#post1249980

kad se zavrsi takmicenje za najgol svi ce dobiti excele svojih klubova sa unesenim nagradama i kaznama, za sada evo bez najgola kako izgledaju premije za sezonu 11:
    Attached Files Attached Files

10. The Following 3 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

Default Re: Zvanicna saopstenja SPML - 27. februar 2014. poslednje

Kanze / nagrade - sezona 11:

Pantela - ima 3 negativna glasa ove sezone + onaj prvi mec kada je dobio kaznu 1.000 bez negativnog glasa.
    Od ova 3 koja je dobio posle toga su 2 glasa za isti razlog kao proslih sezona (nesportska igra u sezoni 7 i igra na sigurno tj naguravanje samo u 16m iz sezone 9) tako da ce mu se ti glasovi racunati duplo, kada se to sabere (1+2+2) on ima 5 glasova, sto znaci da po pravilniku dobija = 10.000 kazne, plus ona 1.000 za mec na pocetku sezone, sve ukupno = 11.000e kazne.
    Uz to dobija i uslovnu kaznu da ako u sez 12 bude imao vise od 3 negativna glasa moze biti izbacen iz lige.

Sve ostale kazne i nagrade iz sezone 11 mozete pogledati sami:
    Attached Files Attached Files

Default Re: Zvanicna saopstenja SPML - 5. mart 2014. poslednje

Update pravilnika:

- kazna za povlacenje javne ponude za igraca je 10% od iznosa ponude
    - kazna za otkazivanje dogovorenog transfera je 20% od iznosa transfera

Ova dva pravila primenjivace se od transfer roka 2, posle aukcije, za transfer rok 1 i ponude poslate pre pocetka transfer roka 1 nece vaziti ove kazne.

- smanjeno vreme koje igrac mora provesti na transfer listi pre nego sto bude prodat
    (rok je bio 3 dana = 72h, smanjeno je na 2 dana = 48h, procitati http://www.pes-serbia.com/threads/32...A-Sezona-11-12 )

Sve ponude za transfer koje posaljete od ovog trenutka podlezu kazni navedenoj u prethodnom postu ako otkazete ponudu poslatu drugom klubu.

poceo je transfer rok 2, i traje do nedelje uvece, iskoristite TR2 da:

- ponudite ugovor ako nekom igracu jos uvek niste ponudili ugovor
    - date otkaz bilo kom igracu bez nadoknade (samo ove sezone, od sledece placate preostle plate iz ugovora)
    - ako imate 26 igraca -> oslobodite mesto u ekipi za igrace dovedene sa drafta / aukcija tako sto cete nekogap prodati ili dati otkaz nepotrebnim igracima

15. The Following 4 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

Izasao je SPML patch za Sezonu 12 - mozete poceti sa igranjem meceva svih takmicenja.

17. The Following 13 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

Default Re: Zvanicna saopstenja SPML - 24. mart 2014. poslednje

Nagrada za fer plej i sirenje prijateljskih odnosa u ligi - 1000e Hama

Quote Originally Posted by -hama- View Post
    8. kolo

-Hama- ( Olympique Marseille ) 4 : 3 Elmirmc ( Stouk City )

Elmir je veoma srdacno docekan na Velodromu, njegov izlazak iz bolnice nije ostao neprimecen od strane navijaca Marseja i nekoliko puta u toku meca se moglo cuti skandiranje menadzeru Stouka, gg i brz oporavak

Evo i koreografije navijaca Marseja, da ne bude sve na recima i prici

U poslednje vreme sam primetio da kada kliknem na psd linkove pojedinih igraca otvori mi se prazan prozor na PSD sajtu, i otkrio sam zasto se to desava:

Trenutno se na PSD sajtu sprovodi veliko ciscenje, brisu se teme igraca sa zastarelim ocenama koje nisu apdejtovane i po par sezona, i igraca iz liga koje ne prate PSD modovi. Plan im je da se na PSD zadrze velike lige i poznati igraci iz manjih liga kojima oni mogu redovno da apdejtuju ocene. Kao posledica toga se uvodi pravilo da igrac kome nestane tema na PSD sajtu i forumu moze da ostane u klubu SPML lige jos 3 sezone, i posle toga ce se "penzionisati" iz svog kluba u SPML.
    Od sezone 13 se igraci bez PSD linka nece moci prodavati, kad nestanu sa PSD-a ostace u klubu u kom vec jesu jos 3 sezone i tada se penzionisu.

20. The Following 8 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

od pocetka sezone sam dobio 4 prijave za negativnu reputaciju i sve 4 su za istu stvar:

"nagurivanje u 16m, nema suteva iz daljine, igra na sigurno"

obratite paznju kako igrate u nastavku sezone, necu vam reci pre kraja sezone koji su ti koji su dobili glas, a vi vidite koliko cete takvih glasova da skupite, i da li ce ovo da vam bude poslednja sezona u SPML (ili prva i poslednja nekima).

22. The Following 4 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

Default Re: Zvanicna saopstenja SPML - 30. mart 2014. poslednje

OBAVESTENJE

U SLUCAJU DA IMATE PROBLEMA SA KOSOM CRTOM, IGRAJTE NA SIXSERVERU
    http://www.pes-serbia.com/threads/31...erver-UPUTSTVO
    I KADA FIVESERVER NE RADI, TU JE SIX, NA NJEMU IGRATE ZVANICNE UTAKMICE, NAPRAVITE NALOGE

*Sva pitanja u vezi namestanja mozete postaviti na gareni, mada je detaljno objasnjeno u uputstvu

24. The Following 3 Users Say Thank You to Bejn 93 For This Useful Post:

Default Re: Zvanicna saopstenja SPML - 31. mart 2014. poslednje

UPDATE PRAVILNIKA:

Zbog cesto primecivanog baga zvanog "prva akcija" uvodi se sledece pravilo:

Kada se krece s centra (na pocetku 1. i 2. poluvremena i posle primljenog gola) mora lopta da se vrati do CB (centralnog beka, dakle ne SB nego mora do CB), da bi se malo usporila akcija kad se krece s centra i smanjio uticaj baga igrice zvani "prva akcija". Ta akcija kad se krece s centra je zesci bag, kao da nesto omadjija odbrambene igrace i onda ili ispadaju ili izlecu ko ludi i dok napadacka ekipa ide ka golu izgleda kao da mora da se otvori put, sigurno ste svi to nekad primetili, sta god radili u odbrani nekako prodje prva akcija. Vrlo je frustrirajuce da neko gradi akciju i zasluzi gol, i onda protivnik krene s centra i otvori mu se put ka golu..

PRAVILO SE PRIMENJUJE OD DANAS NA SVE MECEVE.

26. The Following 16 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

dodato u pravilnik (u vezi negativne reputacije) :

* ako drugoligas ili treceligas ima 2 ili vise negativna glasa u sezoni gubi pravo na plasman u visi rang cak i ako je na tabeli zavrsio na mestu koje vodi u visi rang.

28. The Following 2 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

Kazne:

Pravilo u vracanju lopte s centra do CB je uvedeno ali ga pojedinci ne postuju, ok moze se desiti da niste procitali, ali ako vam protivnik kaze da je uvedeno pravilo i vi terate po svom onda ne postujete ni protivnika, ni pravilnik a samim tim ni ligu. Treba se navici, i meni se desi da po navici krenem s centra odmah na krilo ali se setim i vratim loptu nazad, razmisljajte malo...

Takodje bile su prijave za necestitanje pobede na kraju meca i ekspresno izlazenje uz jedno "gg" onako preko kurtza, i prijava za ismevanje tudjih golova sa "hahahahahaha" i istovremeno velicanje svojih golova u istom mecu, pa ako radite nesto od toga nemojte vise.

I jedna prijava, prvi put do sada, za psihicko maltretiranje protivnika za vreme meca koja je shvacena vrlo ozbiljno, okrivljeni je Deniel i kaznjava se sa 1.000e, a dodatni razlog za novcanu kaznu je sto se na snimcima njegovih meceva cesto vide nervozni komentari kad primi gol, tako da mu se savetuje da smanji nervozu, a narocito da ne maltretira protivnike.

Ostale prijave se odnose na bagovitu igru i uguravanje na silu tako da tu necemo o imenima ali preporuka za sve da to manje rade jer ove sezone pljuste prijave za nesportsku igru.

p.s. mec LS 2. kolo nanichak vs doktor koji je prekinut u 55. minutu se igra jos 35 minuta a ne ceo mec kako su njih dvojica "izabrali" da urade, dakle jos 35 minuta s posmatracem.

p.p.s. ako za neki mec ne mozete naci posmatraca u 01h nocu, mozete ga odigrati ali izbegavajte to da radite, narocito oni koji su imali negativne glasove prethodnih sezona jer su neki njihovi mecevi odabrani za POSMATRANJE s razlogom

p.p.s. Btr ipak igra sezonu, igrace 2. ligu umesto Brasnara koji je odustao i u tabeli cete upisivati rezultate protiv Btr-a tamo gde su mecevi sa Brasnarom.

30. The Following 10 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

Default Re: Zvanicna saopstenja SPML - 4. apriil KAZNE

Kaznjava se Pelemasca zbog svog 2. gola na ovom mecu, razlog - napucavanje golmana centarsutem iz mrtvog ugla i davanje gola posle odbitka, trebao je da iznese loptu. Jednoglasna odluka moderatora - kazna 1 negativan glas i 1.000e zbog nesportskog poteza.
    Mec se registruje 4:2, a da je Pelemasca pobedio bio bi ponovljen.

Quote Originally Posted by neksi1991 View Post
    7.kolo
    Rubin(neksi1991)-Fulham(pelemasca) 4:3
    video:
    1.poluvreme https://www.youtube.com/watch?v=okmc4WvD0xk

32. The Following 2 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post:

Default Re: Zvanicna saopstenja SPML - 4. apriil KAZNE

Quote Originally Posted by pendula_kg View Post
    Pantela - Valencia 2:1 Eintracht Frankfurt - pendula_kg

https://www.youtube.com/watch?v=5IqQ...ature=youtu.be

Odlukom moderatora ovaj mec se ponavlja uz prisustvo posmatraca. Obrazlozenje:

Za odbitak ne vazi samo mrtav ugao vec nepovoljan ugao, a to je svaki veci od 45%. Ok ako se da gol, ali ako je odbitak onda se gleda da li je imao cist sut, ili su mu 2 igraca bila na ledjima a on sutnuo loptu jedva, to je onda iznudjeni odbitak i treba da se iznese lopta van 16m.

Bez kazni.

Quote Originally Posted by dado zd View Post
    kvalifikacije za LE 1.kolo
    dadozd - crni bombarder

2 mec

http://youtu.be/lSpTFg_oVnQ

Sporni gol Dade se ne priznaje, a mec se ponavlja uz prisustvo posmatraca. (1 mec na 15min + ET + penali pa ko pobedi ide dalje) - posto iz te situacije isto dal ces odigrati X, krug ili trougao, jedan ovakav gol je ponisten prosle sezone, a svi bismo trebali (sto vecina i radi) kad dodjemo dotle u kaznenom da izvucemo van 16m pa centriramo bas da ne bi doslo do ovoga.

Bez kazni.

Default Re: Zvanicna saopstenja SPML -14. april

1. Kockalone - poslednje upozorenje zbog forsiranja igre na pretrcavanje/driblanje golmana, ovaj put samo opomena, prate se njegove igre od pocetka sezone, posle dvomeca za LE moralo se reagovati.
    Evo u nadohnadi stigosmo što bi se reklo odigrati mečeve, konačno smo se usklaidli Inače dogovorili smo se da ću ja kačiti video s oba meča a on ss

1 kolo kvalifikacija za LE Kockalone96 (Corinthians) Neca945 (Olympiacos)

Prvi meč

Corinthians 1 1 Olympiacos

Video: https://www.youtube.com/watch?v=XVDG...ature=youtu.be

Vrlo dobra, izjednačena utakmica, i po meni pravedan rezultat za prvi meč

Revanš: Olympiacos 3 2 Corinthians

Video: https://www.youtube.com/watch?v=BIYt...ature=youtu.be

Utakmica dosta drugačija, kao što se vidi efikasnija i uz puno ali puno sreće Olympiacos je prošao dalje. Osim ostalih šansi pogotovo mislim na ovu poslednju gde samo Himenez zna kako Korintijans nije otišao dalje. Svaka čast, srećno u nastavku sezone
    2. Dvomec B grupe LS dovlas-neksi nije odigran na vreme, za grupnu fazu nema produzetka kao sto ga nije bilo prethodnih sezona za shollyma, zivaresa, spartacusa. Na osnovu SS http://www.dodaj.rs/?2D/QO/2Gt4Huhl/2.png dalje ide Dovlas jer se neksi 2x nije pojavio u dogovoreno vreme, poslednjeg dana kad su se nasli u pitanju je bila visa sila (nestanak neta).

3. Zbog nesportske igre kaznjava se Sone SD sa 1 negativnim glasom, 1.000e, i eliminacijom iz LE. Razlog - 9 !? zutih kartona u dvomecu protiv medicinara:
    http://www.pes-serbia.com/threads/32...=1#post1265515
    zaista sramotna igra!

35. The Following 4 Users Say Thank You to Admin SPML For This Useful Post:

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast