Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 75

Thread: Taktike i formacije

Default Taktike i formacije

Koje taktike (Preset tactics) najčešće koristite? Sa kojom najbolje igrate i da li osjetite neku veliku razliku između njih? Također, da li koristite opcije koje se nalaze u "Tactical assistance" (kod mene je podešeno da ih aktiviram na strelice a igram na analogu) kao što su ofsajd zamke (Offside trap), mijenjanje nivoa ofanzive i defanzive (Changing Attack/Defense levels), mijenjanje krila (Swap wings) i tzv. CB Overlap, to bi trebali biti naglo kretanje stopera u napad.

Kod ofsajd zamke odbrambeni igrači naglo krenu naprijed da bi se suparnički igrač našao u ofsajd poziciji, naravno, to nekada i ne uspije pa protivnik ostane 1 na 1 sa golmanom. Nivoi ofanzive/defanzive, iskreno nisam probao sve, samo Super Offensive i Offensive. Mijenjane krila nerijetko koristim, bitno je na radaru primijetiti kretanje beka/krila na drugoj strani i pritisnuti strelicu koju ste podesili za ovu opciju i igrač će se otkriti pa onda prema njemu uputite jednu dugu zračnu loptu. CB overlap nisam probao niti imam namjeru/potrebu.

Što se mene tiče, većinom igram Quick counter (brze kontre) ili Possession game. Protiv jačih ekipa izaberem standard i postavim formaciju kako meni najviše odgovara. Formacija, zavisno od tima ali sa Laziom 4-1-2-1-2 (odbrana standardno, 1 defanzivni vezni, po jedan lijevi i desni vezni - ponekada 1 lijevi 1 centralni vezni, ofanzivni vezni, polušpic i špic). To otprilike izgleda ovako:

Iznesite svoja mišljenja, taktike, prijedloge itd..

Regular mr. HankeY's Avatar
    Steam ID:
    necainter45

Default Re: Taktike i formacije

Ja,kao vatreni Interista,normalno je da prvo iznesem svoju formaciju Intera. Posto nemam sve transfere u igri pa nmg da slikam,samo cu ovde da napisem kakve formacije koristim (kada su tu transferi novi). Najcesce igram 4-2-3-1 ili cistu 4-3-3 ali najcesce ovu prvu.
    Golman Cesar,bekovi Maicon i Nagatomo,stoperi Lucio i Samuel,vezni Zanetti i Cambiasso,iza jednog napadaca u liniji sa krilima Sneijder,krila Forlan i Zarate,i spic Pazzini. Ali retko igram sa Interom jer protiv kompa sam mng jak,a sa drugovima igramo samo na kocku. Tkd volim sa Udineseom da igram ili sa Napolijem. Tu igram sa njima njihove formacije,sa 3 stopera,4 (5) u vezi i 3 (2) napred. Tu uvek ubijam po krilima,prodori i pass ili centarsut u sensnaesterac ali neretko i na ivicu sesnaesterca. Ali kada igram moju 4-2-3-1 tada mix,i kroz sredinu,i po krilima,ma sve...

Super Star GrobarSrbija's Avatar

Real Madrid 3-4-2

Formacija smrt za protivnike .Ova formacija je jaka zato sto RMA ima prilicno jaku sredinu terena Di Maria , Ozil ,Diarra , Khedira , Alonso , Pedro Leon . Jedino me komp zeza malo u odbrani , samo tri odbrambena imam i tu je jedina mana , ali zato golovi ne fale ..

Na ovom fudbalu korišćenje taktika još je neophodnije nego na prethodnom,a i bolja je anticipacija istih.Kada u toku utakmice promenim preset tactics to se vidno oseti na terenu.Za razliku od prethodne igre,na kojoj sam prilično eksperimentisao sa taktikama,ovde je definitivno najjača solucija default sistem,uz retke promene na standard taktike(radi promene nekih od vrednosti koje je nemoguće promeniti na default-u).Juče sam igrao sa Realom LŠ protiv Bajerna .Prvo poluvreme gubim sa dva gola razlike.Na poluvremenu menjam na standard,povećavam pritisak,podižem odbranu,približavam igrače i napadam kroz sredinu.Neverovatno je koliko protivnik pada u igri kada mu se pogodi prava strategija.Ubio sam ih 5:2 na kraju.

Super Star fantaz's Avatar

Pet komada si dao za jedno poluvrijeme, dobar si onda, ili je Bayern los, na kojem si to levelu igrao.

Na top player-u.To mi je najveća pobeda trenutno,skakao sam kao malo dete,smejala mi se žena sa klincima.

7. The Following 3 Users Say Thank You to Zvezdan Nik For This Useful Post:

Super Star VaskeKtz's Avatar

Quote Originally Posted by GrobarSrbija View Post
    Real Madrid 3-4-2

Formacija smrt za protivnike .Ova formacija je jaka zato sto RMA ima prilicno jaku sredinu terena Di Maria , Ozil ,Diarra , Khedira , Alonso , Pedro Leon . Jedino me komp zeza malo u odbrani , samo tri odbrambena imam i tu je jedina mana , ali zato golovi ne fale ..
    ???

10. The Following 4 Users Say Thank You to VaskeKtz For This Useful Post:

Super Star maremas's Avatar

Default Odg: Taktike i formacije

Pa klasika, Real uvek završi sa igračem manje

12. The Following 7 Users Say Thank You to maremas For This Useful Post:

Regular AcMilan91's Avatar

bilo bi lepo kad bi neko napisao znacenje taktika u ovoj igri

14. The Following User Says Thank You to AcMilan91 For This Useful Post:

Super Star GrobarSrbija's Avatar

Fail 3-5-2
    Lepo sam napisao 5 igraca sredine

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ja pokusavam ovu taktiku da proguram nekako . Izgleda da je ofanzivna ali se dosta igraca vraca u odbranu . Vidite gde se nalaze LB i RB igraci . Takodje im je stavljena opcija da se prikljucuju napadu pa mogu da glume i LMF i RMF . Ukoliko ispadnu iz igre tu su poslednja 3 igraca , svi na CB koji ce biti tu da popune rupe u odbrani . Sto se napada tice , moze se kombinovati ali uglavnom sa jednim CF-om i sa dva SS bi trebalo da se igra kako bi se ova dvojica vracala nazad i uzimala lopte jer nema AMF-a da bude negde u sredini posrednik izmedju srednjeg reda i njih . Ovde su samo zamenjena mesta cavaniu i benzemi . Uglavnom ovde mora biti brza igra jer nedostaju ljudi na sredini . Lako moze da se transformise taktika i kada se gubi , mislim da je najbolja opcija da se samo ova dva SS-a prebace na LMF i RMF i samo sa jednim spicem . Po bokovima cete imati najmanje dve opcije lmf i lb ili rmf i rb . Gde se lako mozete osloboditi protivnika sa nekim duplim pasom ili loptom u prostor . E sad naravno postoji i ona zackoljica kod ove taktike a to je uz pomoc cega igrati , da li ici na quick counter koju ja uglavnom koristim ili se opredeliti na All out attack . Ova druga opcija je dosta da kazem zeznuta jer se dosta ljudi prikljucuje napadu i ostaju praznine u odbrani . Tu bi teoretski an snagu trebala da stupe ona trojica CB-ova . Sa druge strane mnogo vise opcija bi se stvaralo sto kroz sredinu , sto preko bokova . Svi znamo da se dosta centarsuteva po boku zavrsi golom sto je ok kada se igra protiv kompa . Ovako u ligi , bice svadja oko toga ko kako igra ali opet , ne moze se nekom zabraniti kako ce da igra svoju igru .

Toliko od mene , probajte da vidite da li vama odgovara ova taktika . Tandem Krasic - Drogba su kao stvoreni za ovu taktiku .

Igram sa Realom i Napolijem. Napoli idem default, samo sa sweeperom i 2 cb. Sto se tice reala igram ovu na slici, 4-2-3-1 sa modifikovanim pozicijama C.Ronaldo je za promjenu od PES 2011 na LMF, ne LWF, jer se tako protivnikov bek ne lijepi za njega vec imam faktor iznenadjenja pri brzim kontrama. Kaka je RMF ali malo vise povucen, dok Benzema vuce na sebe stopere sa off the ball runovima(desni analog), zato je malo udesno. Xabi Alonso DMF, Nuri Sahin CMF, Carvalho sweeper, Pepe CB. Marcelo i Ramos igraju visoko da ekipa naprijed moze uci unutra da drzi zauzetim odbranu.
    Igram na analog a strelice su mi za taktike, i najvise koristim offside trap, odlican je u ovom PES-u. Sto se tice team stylea, igram quick counter, samo ga napravim preko standarda, da mogu position switch zakucat na maximum, to mi treba da bi Ozil i Kaka mogli igrati u istom timu. napomena: samo protiv 4-4-2 formacije mijenjam formaciju, igram 3-4-3, 2CB-a markiraju napadace, sweeper asistira da ne mogu mrdnut, tako 4-4-2 ne moze nista u vecini slucajeva kada 2 igraca pribliznog skilla igraju.

18. The Following User Says Thank You to Siempre Madridista For This Useful Post:

Regular mr. HankeY's Avatar
    Steam ID:
    necainter45

@mihajlodc
    Sto si zamenio Lavezzia...bolje da ti napad bude Lavezzi-Cavani-Neymar a Benzema zamena za Cavania. Takodje ja bih tu stavio Maggia na desnog beka,a za levog ne bih nikako Zambrottu pre bih doveo Armera ili Santona. I dovedi nekog stopera jer su ti ovi stari...nekog kao npr. Ranocchia,Hummels,Subotic,Pepe...

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ma to je samo zbog forme promenjeno , odnosno raspolozenja . To im je trenutno bilo takvo rapsoloznje pa sam ih tako postavio . Ali default Napoli taktika je mnogo dobra . Moze se primeniti i na druge timove lako . Samo ti je potrebno da imas dobre CB-ove .

Regular

preset 1- standard, preset 2-all out attack,preset 3-possesion, preset 4- all out defence, igram standard sve dok ne dam gol,e sad ako neko ne zna drzis B i pretisnes d i on menja taktiku,ne moras da ulazis u game plan,obicno cim dam gol promenim taktiku u possesion ali isto tako se napalim pa posaljem sve u napad ali to samo kad igram protiv slabijih timova,grupu sam prosao bez problema i to prvi put,uvek sam se mucio,razbio sam mancester siti,fenerbakce i neki tamo slj tim,mada oni nisu i tako jaki ali mene raduje moja igra,vera u pes mi se vratila i shvatio sam da taktika i ovoj igrici znaci sve,jednostavno mora da se igra takticki a inace igram formaciju defaut sa Celsiem,ispao sam odmah nakon sto sam prosao grupu,milan me je pobedio ukupnim rezultatom 4:2,protiv onih stvarno ne moze da se igra,i da igram da super star,pozz i nema predaje,naucicemo svi da igramo!!!

Vidite gde se nalaze LB i RB igraci
    Mnogo više efekta ima ono što staviš igraču da igra, od pozicije na terenu. U ovoj situaciji oni bi bili ofanzivniji da si im stavio LWB i RWB i povukao ih dosta nazad.
    Slična stvar i za CMF i LMF. Probao sam da centralnog veznog pomerim što više u levu stranu, ali da mu stavim CMF. Dakle, nalazi se na granici između CMF i LMF, ali retko kada igra malo po strani, uglavnom je klasičan centralni vezni igrač.

Svoju formaciju u velikoj većini slučajeva formiram na osnovu ekipe koju dobijem, a ne na osnovu protivnikove formacije. Najšešće je to 4-5-1 (mada nekada tumbam tog AMF-a na SS pa ispada 4-4-2). Porto, Lyon, Real i tako te ekipe su mi definitivno za 4-3-3. Ako igram sa nekog baš krš ekipom protiv mnogo dobre, onda stavim 5-4-1. Uz dobru taktiku, ovo je odlična formacija. Prilično defanzivna kada se branim, a opet ako lepo organizujem napad dovoljan broj igrača mi ode napred pa mogu nešto i da napravim.

Protiv kompa ne igram baš često, pa je ovo zasnovano na realnom protivniku.

Sledeće nedelje original pa će se testiramo

Evo moje! Ovo igram bilo sa zivim protivnikom ili protiv kompa. Imam filozofiju "daj gol vise" posto u odbrani bas i nisam dobar! U PES2011 sam igrao 3-5-2, al posto vise nema wingback pozicije presaltao sam na ovo.

4-3-1-2 ovde, idem na possesion game, quick counter i all out attack, pa tu menjam razne formacije. Nikad ne radim all out defence, jer niko onda ne trci u napad..

Top Player bata bogdan's Avatar

Evo i moja taktika sa B.Dortmundom
    Ovu najvise koristim kad je nereseno i kad gubim..
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    A ova je npr ako igram protiv jacih timova od mog kad vodim da bih mogao da se odbranim
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

Inace igram na tastaturi , a taktiku u toku igre menjam na dugmice 4 i 6.. mozda ce biti nekom od koristi to

Page 1 of 4 123 ... LastLast