Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 61 to 75 of 75

Thread: Taktike i formacije

Top Player

Default Re: Taktike i formacije

Quote Originally Posted by SerbCrazy View Post
    Obicno igram sa Realom i sa formacijom 4-1-3-2

Ronaldo jednostavno plese po terenu
    Coentrao na mjestu stopera, marcelo na desnog, a ramos na lijevog beka. Nidje veze ova formacija...

Professional Жиле's Avatar

Спурси класична 4-4-2 формација. Бензема и Адебајор у нападу, Бејл на левог везног, Ленон на десног. Њих двојицу више форсирам од бекова. Ретка је ситуација кад бекови прелазе центар.

ПС: *Фреј

Beginner Tobdzija.rs's Avatar

Aman ljudi koji gameplay koristite...meni nista ne odgovara...Nerviram se zbog ove master lige sa Dortmundom zavrsio 5.ti u ligi..koji patch koristite i kako oduzeti protivniku loptu,prosto mi ne daju da igram..drzim ja i L2 i X al ne vredi on uposli nekog i opet prodju .....A inace kad igram Exibicione meceve igram samo protiv Barse..Cesto sa Arsenalom,Milanom i Realom...i tesko,jednom u 5 utakmica se desi da pobedim,mada sa Realom mi je malo lakse...al opet je bas tesko.....Isto mi se desava u M.Ligi sa Dortmundom,pobedim Bayern 1-0 al zato izgubim od svih onih usranih sa dna tabele..razne formacije koristim al ne ide jednostavno!

Super Star Deroko's Avatar

Nemoj da drzis X stalno, tako ces juriti za njima i bice im lakse da te predju, nego ih prati i onda kad ti se pokaze prava prilika pritisni i zadrzi X, imas tutorijale oko odbrane maremas ih je postavio, potrazi na forumu.
    Ee da...Barsa je ubedljivo najbolji tim na PES-u, tako da je i normalno da se mucis sa njima (mada mozda ne toliko koliko se ti mucis).

Imam jedno pitanje za vas. Inace koristim najvise Real Madrid i igram na najtezem nivou. Uglavnom, znamo da kompjuter dobije nekad puno jace igrace nego sto oni jesu pa cak i sa najboljim klubovima. Tako da sam ja isprobavao par formacija, a to su uglavnom bile 4-2-2-2 i ona default 4-2-3-1 s tim da sam u tim formacijama cesto premjestao masu igraca da vidim kako bi igrali na pojedinim pozicijama. Iako mi ono lose raspolozenje zna nekad pokvarit al eto.
    Uglavnom, jucer mi je slucajno palo na pamet da odigram 4-1-3-2 i to mi se ispostavilo kao super stvar. Odigro sam tri tekme i zaredom pobjedjivao Chelsea, Barcu i Arsenal. Planiro sam jos kad nadjem vremena odigrat neke tekme da vidim kako ide. Uglavnom na tim mecevima sam bio dosta superioran i vecinom sam bio na protivnickoj polovici. I imam osjecaj da su mnogi igrali puno bolje nego inace iako su igrali na istim pozicijama kao u 4-2-3-1

Pa me sad nesto zanima. To mi je dobra formacija protiv kompjutera, al dal mislite da je 4-1-3-2 mozda malo preofanzivna za igranje protiv prijatelja? Mislim kao pravog protivnika da nije kompjuter i da on uzme timove kao barca, man utd i sl.

Pa reko da cujem vase misljenje, a mozda i iskustvo nekog realovca.

Nemora da znaci da je preofanzivna (ja igram sa slicnom formacijom, nesto kao 4-1-2-1-2), samo je vazno da pametno igras odbranu, znaci nemoj da srljas i ispadas bezveze.
    Uostalom cilj je da postignes gol vise, nije vazno hoce li biti 1:0 ili 4:3

Pa da, ali kontam, Real inace ima preofanzivne igrace i u odbrani. Recimo bekovi Ramos i Marcelo ili Coentrao, oni svi idu u napad. A onda mi ostane u vezi MC Alonso na sredini. Ostalo je pri vrhu. Kontam, pogotovo protiv timova kao barca koji imaju prejake napadace, i lahko moze sjevnut kontra. Mada, kad igras neku ligu sa par prijatelja, onda nekad treba i takticki gledat. Al opet, napad je najbolja odbrana. Ako budem dovoljno dobar u napadu, vjerujem da nece biti dosta ni prilika kod mog gola. Samo ne znam dal je bolje onda stavit kod formacije 4-1-3-2 da je ovaj jedan DMC ili MC? Iako nije velika razlika, DMC je ipak nesto defanzivniji dok MC bi vise pomagao ovim AM-ovima.

Quote Originally Posted by dadnan View Post
    Al opet, napad je najbolja odbrana. Ako budem dovoljno dobar u napadu, vjerujem da nece biti dosta ni prilika kod mog gola.
    Upravo to, ne znam koliko dugo igras PES 12, ali vremenom ces se uigrati i naci svoj nacin igre.

Quote Originally Posted by dadnan View Post
    Samo ne znam dal je bolje onda stavit kod formacije 4-1-3-2 da je ovaj jedan DMC ili MC? Iako nije velika razlika, DMC je ipak nesto defanzivniji dok MC bi vise pomagao ovim AM-ovima.
    DMC!

Beginner Tobdzija.rs's Avatar

Quote Originally Posted by Deroko View Post
    Nemoj da drzis X stalno, tako ces juriti za njima i bice im lakse da te predju, nego ih prati i onda kad ti se pokaze prava prilika pritisni i zadrzi X, imas tutorijale oko odbrane maremas ih je postavio, potrazi na forumu.
    Ee da...Barsa je ubedljivo najbolji tim na PES-u, tako da je i normalno da se mucis sa njima (mada mozda ne toliko koliko se ti mucis).
    E brate hvala...pogledao sam onaj tutorijal...to je ono sto mi je trebalo...odma sam ukljicio protiv Barse sa Arsenalom i dobio ih 3:1 ..Hvala !

10. The Following User Says Thank You to Tobdzija.rs For This Useful Post:

Regular clapton's Avatar

koristim 3-5-2 u zadnje vrijeme, prije nego sto je i sam Conte poceo da je koristi

s ovom formacijom sam igrao dosta ofanzivno pa sam prelako primao golove, iz kontri najvise. sad igram defanzivnije:

Player support: 5
    Support range: 12
    Position switch: 5
    Attacking style: 7
    Pressing: 5
    Defensing line: 0
    Compactness: 5

Ista formacija vec godinama (1997-2012) 4-4-2 sa manjim ili vecim modifikacijama.Isti i tim naravno.Samo Juve.
    juve.jpg

Regular clapton's Avatar

vratih se na klasicnu 4-4-2. ponekad 'ubacim' u 4-2-3-1 dje je Marchisio/Gaiche iza spica.

taktika: Quick counter

4-3-3
    Uvek ofanzivno

Treba mi pomoc oko formacije Borusije Dortmund. Ja igram 4-1-3-2 al ako ima neko ko jos igra sa Borusijom nek mi predlozi formacije i taktike.Unapred hvala !

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234