Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 75

Thread: Taktike i formacije

Professional dulex94's Avatar

Default Re: Taktike i formacije

Ja igram sa Man. City-jem igram Default kako je postavljeno, savim lepa taktike, narocito za duge lopte (a msm da se tako i zove) nego Tevez i Aguero obojica imaju bolje ocene na LMF nego na CF ili SS

Super Star GrobarSrbija's Avatar

Pa igraj sa 2 lmf

Da, lepo bi bilo , nego idem malo da igram NBA 2k12, cisto da se otresem nervoze koju je izazvao PES, jos sam ga U**O onim Gameplay patch-em, pa ga moram reinstalirati (Moze da saceka do sutra)

Uvek idem na NEXT i kad mi u topics trazi da menjam, tad promenim trening...dok sam ranije forsirao trening svaki dan i onda su igraci bili nezadovoljni i pepe mi napustio klub, dok nisam poceo da stavljam trening kad mi se ponudi

Ja sam se privikao na novi PES i evo danas poceo Master League (igrao sam samo exibition dok se naviknem), naucio sam odbranu R2+X odlicno rade... Igram s Interom i stavio sam passing taktiku (nmg da se setim imena )

Prvo sam izgubio 1-0 pripremnu (samo sam krenuo play da vidim kako radi default taktika)

Pa sam malo promeni pa sam izgubio 2-1 od Novare (prvo kolo),iako sam vodio i imao 23 suta na gol a oni samo 3 (dva strasno userska gola)

Onda sam stavio 4-4-2 Diamond (tako izgleda iako je to zapravo 4-1-2-1-2) napadaci Eto (ne koristim nijedan patch dok ne izadje PSD patch,a mrzi me sam da radim transfere) i Pazzini ili Milito, Vezni Sneider,Stankovic,Tiago Mota(nmg da se setim kako se pise) i Cambiasso(Zamene Canales,Shimizu), Odbrana Chivu,Lucio,Nagatomo,Maicon...

Odmah sam dobio Bolonju 4-3 (kakva utakmica), a zatim Chievo 2-0...

Za ovu igru treba znanje i treba postaviti taktiku, a ne samo trckaranje po terenu....

Beginner RyS's Avatar

Formacija ubija :P

Pitanje vezano za taktiku, da li neko zna znacenje kartica koje su ponudjene?
    1. player support
    2. Support range
    3. Position swich
    4. Attacking Style
    5. Pressing
    6. Defensive line
    7. Compactness

Jasno mi je znacenje presinga, zadnje linije i napadackog stila ali ostale nisu pa ako neko zna bilo bi od koristi i za mene a mozda i za neke druge igrace. Hvala

Pa player support ti je za podrsku igracima(ako se dobro secam)...
    Position switch su zamene pozicija (znaci da li ce CF I SS malo da promene pozicije itd...)
    Compactness znaci kompaktnost (ne umem bolje da objasnim )
    Support range ti je na kojim delovima terena ce biti podrska (opet ako se dobro secam)

Nekih stvari se ne secam posto ne koristim (zadnji put sam se zamajavao sa tim jos kad je izasla desetka, a otad samo default taktike uz blage promene)

1.onoliko koliko povećaš vrednost broja,toliko će ti se saigrači priključivati napadu,odnosno,igraču sa loptom.
    2.Razadaljina između igrača na terenu,manja vrednost igrači prilaze saigraču sa loptom,veća vrednost,saigrači se kreću široko.
    3.objašnjeno
    4.veća vrednost,igra kroz sredinu,manja vrednost,igra po bokovima
    5.sve je jasno
    6.isto kao i prethodno,visina odbrane od gola
    7.zgusnuta,odnosno široka odbrana.Manja vrednost cifre,igrači se grupišu i udvajaju prilikom odbrane,veća vrednost,igraju široku odbranu(čovek na čoveka u praksi)

10. The Following User Says Thank You to Zvezdan Nik For This Useful Post:

Quote Originally Posted by Zvezdan Nik View Post
    1.onoliko koliko povećaš vrednost broja,toliko će ti se saigrači priključivati napadu,odnosno,igraču sa loptom.
    2.Razadaljina između igrača na terenu,manja vrednost igrači prilaze saigraču sa loptom,veća vrednost,saigrači se kreću široko.
    3.objašnjeno
    4.veća vrednost,igra kroz sredinu,manja vrednost,igra po bokovima
    5.sve je jasno
    6.isto kao i prethodno,visina odbrane od gola
    7.zgusnuta,odnosno široka odbrana.Manja vrednost cifre,igrači se grupišu i udvajaju prilikom odbrane,veća vrednost,igraju široku odbranu(čovek na čoveka u praksi)

Hvala Vam, sada je jasnije a mogu vam reci da ove kartice dosta znace.

igaram na analogu,hteo bih da menjam taktike u toku igre.Kako da podesim?

Nikako ne mogu da pronadjem one strelice pomocu kojih se regulise smjer kretanja svakog igraca i sta znaci zvjezdica pokraj imena igraca kada se ode na postavke,igram na analogu

Milose, evo ovako.
    1. Player support - koliko ce cijela momcad ucestvovati u napadima, sto je vece i bekovi ce vise ici u napad.
    2. Support range - koliko ce se otkrivati (prilaziti) onom igracu sa loptom.
    3. Position swich - zamjena pozicija, tj. pepe ce nekada otici u napad ako se tako zadesi a ronaldo ostati na njegovoj poziciji sto je manje manje ce biti promjene
    pozicije ali ce biti kontra sporija.
    4. Attacking style - je vrsta napada 0 (siroko) - 20 (sreda)
    5 i 6 znas
    7. Compactness je koliko ce suziti se kada protivnicki igrac ima loptu, sto je vise pojacano manji ce krug oko njega zatvoriti da nema kome dodati, znaci okruziti ce ga s tim ako neko zna prebaci loptu krugom na drugu i biti ce sam njegov, sto je dobro za brzo oduzimanje lopte, a na neki nacin je lose.

Quote Originally Posted by indy View Post
    igaram na analogu,hteo bih da menjam taktike u toku igre.Kako da podesim?
    Taktike se mjenjaju sa select+O

Beginner Tobdzija.rs's Avatar

Samo da kazem svima koji imaju problem sa slobodnjacima...Golmana mozete pomeriti tako sto drzite R2 R1 L2 L1 i odjednom stisnete oba analoga u sredinu .. verujem da svi to znate al znam da ne treba sve to da se stisne ...moze i manje dugmica al neznam tacno koji su pa ja sve to stiskam...ako zna neko da mi kaze da ne stiskam sve k`o debil i kako postaviti igraca u zivom zidu ??!

Professional ~Fuego~'s Avatar

Quote Originally Posted by Tobdzija.rs View Post
    Samo da kazem svima koji imaju problem sa slobodnjacima...Golmana mozete pomeriti tako sto drzite R2 R1 L2 L1 i odjednom stisnete oba analoga u sredinu .. verujem da svi to znate al znam da ne treba sve to da se stisne ...moze i manje dugmica al neznam tacno koji su pa ja sve to stiskam...ako zna neko da mi kaze da ne stiskam sve k`o debil i kako postaviti igraca u zivom zidu ??!
    Igraca u zivom zidu postavljas na L2 i R2
    A golmana pomeras tako sto prvo pritisnes L1 i desni analog u isto vreme,pomeris golmana koliko zelis i potom ga iskljucis istim postupkom kako si ga i upalio.

Beginner Tobdzija.rs's Avatar

~Fuego~
    E hvala ti ... znam da ne treba sve pa cisto da znam ubuduce ..

Professional

Obicno igram sa Realom i sa formacijom 4-1-3-2

Ronaldo jednostavno plese po terenu

molim odgovor kako da pronadem one strelice u kom smjeru želim da se kreću igraci i kako da bekove ucinim vise ofanzivnim. Kada sam igrao sa istom formacijom ML sa Evertonom bili su ofanzivni medjutim sa Sunderlendom su defanzivni.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast