Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: [PS2] Kako prebaciti of sa kompa na memerisku karticu? {pes 2011}

Unhappy [PS2] Kako prebaciti of sa kompa na memerisku karticu? {pes 2011}

Znam da nisam trebao da otvaram temu ali veruj te mi pretrazio sam ceo google i nista
    Kako da konvertujem moj of u bin/cue (tako sam procitao da treba pa da posle ubacim na cd pa u sony (i ostala podesavanja))
    I kako da 0_text i e_text pachujem molim vas napisite svojim recima na srpski ne na engleskI!
    Lock mi temu cim dobijem odgovor slobodno...
    Ali nek ostane otvorena dok ne resim problem pls (ja cu reci kad mi radi)
    Hvala na razumevanju (treba mi hitan odgovor)
    HVALA!
    EDIT: Greska u naslovu memorisku*

Default Re: [PS2] Kako prebaciti of sa kompa na memerisku karticu? {pes 2011}

e jola, jola, sad ćemo probat nešto napraviti.
    PATCH
    1. skini moj patch, OF update i sponsor names
    2. skini dvd decrypter 3.5.4.0 ako ga već nemaš
    3. skini game graphic studio 7.4.0 ako ga već nemaš

4. otvori decrypter, namjesti opciju Mode- ISO- Read
    5. ubaci dvd PES2011 u pc i u decrypteru odaberi lokaciju gdje da ti se napravi iso file i stisneš veliki tab da krene skidanje
    6. otvori ggs- otvori iso koji si upravo napravio- otvori 0_TEXT- kad ti se otvori prozor klikni NO obadva puta- desni klik mišem na prvi file unnamed ili unknow_00001- ideš na opciju import files or folders by name i odabereš folder 0_TEXT na pc-ju gdje si odzipovao moj patch- označi sve fajlove u tom folderu i klikni ok- sad bi ti ggs trebao javiti da je importirao sve fajlove
    7. isto sve ponovi s E_text
    8. kad si završio s E_text, odi na u E-text-u na fajl broj 15- desni klik miša- import a file over this one- pronađi file koji si skinuo pod nazivom sponsor names- ok
    9. iso file je sad patchiran
    10. otvori nero burning rom- odi na opciju burn image to disc- odaberi iso i snimi ga na brzini 2x ili 4x. moja preporuka je verbatim dvd

OPTION FILE
    1. moraš skinuti s interneta Action Replay Max Evo (ARMAX), najbolje s torrenta
    2. snimi ga na CD, ne na dvd
    3. ubaci ga u ps2 i odi na opciju 2. po redu koja se zove memory ili tako nešta (zaboravio sam, jer nemam više ps2)
    4. moj OF update na pc-ju prebaci na USB flash memory stick koji nije veći od 1GB
    5. ubaci USB stick u ps2, u armax-u ga odaberi kao osnovni- kad ti učita podatke u USB-a, označi kvačicom pes2011OF- odi na opciju UNCRUSH obavezno, ne na copy to MC- odaberi memory card i klikni ok
    6. ako snimaš s MC na USB da si spremiš save game podatke na pc, odeš u izbornik, odabereš MC kao osnovni- kad očita, označiš kvačicom šta želiš i ideš na opciju COPY, ovaj puta ne na uncrush
    POZOR! na memory card moraš prije svega obrisati stari PES2011 OF, ali najbolje iz glavnog menija od ps2. možeš to napraviti i iz armax-a, ali ti može zablokirati MC, tako da ga moraš formatirati i tako izgubiti sve save game podatke koje si imao

3. The Following User Says Thank You to error_1205 For This Useful Post:

8. kad si završio s E_text, odi na u E-text-u na fajl broj 15- desni klik miša- import a file over this one- pronađi file koji si skinuo pod nazivom sponsor names- ok
    Ne radi ti onaj link za sponsor names!
    Postavi ovde al na neki od ovih sajtova ako ti nije teskO!
    hotfile.com
    npr ...
    EDIT:
    Skinuo sam repley max evo editor preko torenta..
    Ali kad sam skinuo extrazujem i pojavi mi se za cd 2 ikonice jedna 605 mgb a druga 1 kb
    A za dvd nemam nista!
    E sad el trebam te 2 ikonice na cd da ubacim? obe?
    Zovu se obe cd samo sto jedna vise zauzima jedna manje!
    El trebam obe ili ovu sto zauzima vise?
    I napisao sam ti tamo da mi nece konvertuje e_text nzm sto pise da je fajl prevelik!
    Skinuo sam ovaj ggs sto si napisao (imao sam neki stari ggs)
    I 0_text sam konvertovao (bar tako pise) a kad hocu e_text bilo koji fajl pise da je prevelik!
    import files or folders by name
    A meni pise:
    Import file over this one
    Preko toga sam prebacio za 0_text a nece sad za e_texr
    Imal pomoci?

armax moraš snimiti na cd pomoću opcije burn image to disc.
    a za e_text, ako koristiš moj patch, mora ti raditi. zato i je jednostavan, zato jer nisam dirao strukturu igre i nisam povećavao fajlove. ako ubacuješ jedan po jedan, moraš otići na baš taj fajl s tim brojem kojeg imaš i kojeg hoćeš zamijeniti i koristiti import a file over this one, a ako hoćeš sve odjednom, koristiš import files or folders by name na bilo kojem fajlu i onda označiš sve fajlove iz patch foldera

6. The Following User Says Thank You to error_1205 For This Useful Post:

Nisam video tu opciju za import files of folders by name
    E imam ja 0_sounds to sam ja ubacivao neku srpsku mizuku el moguce njega zameniti sa ovim?
    Nisam menjao sve pesme samo ono sto se cuje za meny itd...?
    Ali ono mi se nalazi u dkz_formatu na desktop i ceo je fajl kao u na disk samo sam sacuvao!
    El moguce to ubaciti..?
    El imas ti slucajno link za taj armax?
    I sad da odem prvo da obrisem of sa sony-ja pa tek onda da ubacim ovaj of?
    Hvala brate na strpljenju....
    EDIT: Nisu htela 3 fajla sa 0_texta da se snime a 111 su snimljena el moze da radi bez ta 3 fajla?(za ta 3 pise da su big)
    0_text ubacio bez problema...
    I samo mi kazi za 0_sounds i za taj armax dal je ono sto sam ti rekao ono sa 605 kb samo to da narezem na cd?
    EDIT: I pomocu alcohol ako hocu da narezem armax ima opcija u alcohol 'image burning wizard'
    El moze ta i tu mi se pojavljuje samo ono od 605 kb da snimam i to da snimim?
    HVALA KRALJU treba mi brz odgovor posle moram u skolu :\

snimi s alcoholom bez problema, samo koristi tu opciju koju si napisao. taj mali fajl je vjerovatno samo informacija za ovaj veliki. ako ti se samo on pokaže u alcoholu, klikni na njega i probaj snimiti (spržiti, narezati, kako god). bitan je OF, a 0_text i E_text su ti samo grafički fajlovi. u E_text-u su grafike za kupove i natjecanja, mali dresovi koje vidiš kod odabira klubova, a na 0_textu su dresovi klubova, sudaca... tako da kad prebaciš OF, imat ćeš imena igrača, klubova, stadiona, natjecanja, dresove nelicenciranih klubova...

9. The Following User Says Thank You to error_1205 For This Useful Post:

Hvala ali 0_sounds el moze d ase ubaci?!
    Ja sam uradio neku muziku el moguce sad prebaciti? ako ne nije ni vazno ..
    HVALA SKIDAM KAPU!
    Sad znam da rukujem sa ps2 i ako pravis za 2012 tu sam da sklopimo odlican pach (znam mnogo stvari oko of-a i 0_sounds (a za grafike sam 0))
    Nek ostane jos malo otkljucana tema da vidim dal ce da radi na sony!
    EDIT: Brate ne radi ti link za sponsor name postavi opet pls

ja sad probao skinuti i radi link. ako trebaš još kakvu pomoć, samo pitaj. za 2012 ću raditi OF za ps3, jer sam poklonio ps2. već 6 godina radim na ps2, dosta mi je više. idem na sljedeći nivo!

12. The Following User Says Thank You to error_1205 For This Useful Post:

Steta
    Meni nece da radi link (malo zauzima aj ga za cas upload ga na neki drugi sajt)
    Aj pozuri ako mozes
    EDIT: Sad radi Hvala ubacujem sad of pa sta bude bice

Brate dodje mi onde do uncrash i ne ucita mi se fajl!
    Ucita mi usb ali ne pojavljuje mi se taj fajl! sto?
    EDIT: A na usb sam prebacio tvoj of (samo njega bez rara i ostalog samo onaj max fajl)!
    Izvinite zbog dublog posta morao sam zuri mi se
    Mozda ne podrzava taj usb koj mi preporucujes da kupim i od kolko?
    Ja ti kazem brate a ti imas 30 godina to se ceni

još malo 31! meni je najveći usb bio od 1gb koji sam uspio pokrenuti. bilo bi bolje da je manji- 128,256 ili 512mb. ali, ima fora i utome kako je formatiran. probaj formatirat usb na fat, ne na fat32 ili tako nešta. ja sam se mučio danima i tražio po internetu i skinuo sam neki program "HP USB format tool" i na kraju sam pokrenuo dami ps2 čita usb od 1gb, ali nisam siguran šta sam točno napravio. bilo mi je bitno samo da radi.

p.s. dobro si stavio na usb. i treba stavit samo .max file

16. The Following User Says Thank You to error_1205 For This Useful Post:

Znam maja 12 punis 31 :P
    Brate kazi mi ti od kolko da kupim (hocu da kupim samo za pachovanje (znaci samo za ps2))
    Od kolko?

ne znam. kažem ti da je bolji što manji, a meni je uspjelo i s 1gb. bitno je i da je formatiran kako treba. probaj prvo svoj formatirat na razne načine, možda je i on dobar

19. The Following User Says Thank You to error_1205 For This Useful Post:

Stavio sam usb na fat32 i sad mi pronalazi of!
    Udjem onde de je uncrash copy delte (i ostalo)
    Stikliram of i idem uncrash na memorisku (ono mi kao sve ucita) ali mi se nekako ne upamti ZASTO?
    1 put kad sam to radio obrisao sam of i sve za pes 2011!
    Ali mi se obrisalo sve sa memoriske bas sve sto mi je bilo upamceno (nb2k11 itd...)
    A sve sam lepo obrisao!
    I uvek kad unchrasujem taj of ono mi obrise sve i pominje se neki format ja moram na yes i ono pise da nisam nista upamtio tj da je prazna memoriska i svaki put kad unchrasujem ono mi izbacuje to za format!A ako ne unchrasujem radi normalno!!!
    Gde sam pogresio (a sve sam po meni lepo uradio)
    Molim te odgovori (nadam se da sam pri kraju)
    EDIT:Stavio i na fat al opet isto ... ?

ako si brisao iz armax-a onda si zablokirao memory card. lijepo sam ti napisao da brišeš iz glavnog menija od ps2. ako si izgubio sve s MC, odi u glavni meni ps2 i tamo formatiraj MC i ponovo odi u armax, odaberi usb kao glavni, označi pes2011OF, uncrush na MC i to je to. ako ti je očitao usb i OF na njemu, ne trebaš više prčkati po usb-u, ostavi ga takvog

22. The Following User Says Thank You to error_1205 For This Useful Post:

Verovatno me nisi razumeo!
    Nisam brisao iz aarmax-a nego iz glavnog meny-ja sam brisao of itd znaci sve za pes 2011!
    Radi mi i na fat i na fat32!
    I svaki put kad oznacim of uncrashujem i obrise mi se sve iz memoriske kartice!
    Sve dok ne pokusam opet uncrash memoriska mi radi i lepo upamcuje ...
    Uradi sve kako si rekao ali stano cim to uradim pita me da formiram memorisku!
    Npr formiram je pre uncrasha pa ubacim cd i usb uncrash i posle opet mi trazi da se formira u cemu je problem?

to stvarno ne znam. malo sam tražio i nisam naletio na takav problem. na ovom linku je sve objašnjeno i sa slikama, jedino što je na engleskom. toliko ćeš valjda znati. ja ti dalje teško mogu pomoći. najbolje da u google upišeš točan problem. formatiraj MC iz ps2 menija i probaj sve ispočetka po ovom tutorialu

http://www.gamehoof.com/2006/06/06/c...d-games-to-pc/

p.s. ne znam da li smijem stavljati ovakve linkove. molim admina da me upozori prije baniranja

25. The Following User Says Thank You to error_1205 For This Useful Post:

RADI!!!!!
    Bio je problem kog onog diska max drive tj arm....
    Narezao novi i radi
    Ja cu verovatno raditi i za pes 2012 pach!
    Grafika ti je zajbalo vek!
    Voleo bih kada bi smo ostali u kontaktu da mi ti uradis i grafiku dresove (ono e_text 0_text) ako imas dobre volje!
    Hteo sam napraviti Jelen Super ligu!
    Ti ako mozes da mi kazes el si ti pravio ovo u 0_text i e_text i kako?
    El ima negde neki tutorial ako ne zamolio bih te da mi ti uradis ali ne sad nego kad izadje pes 2012!!
    Pa zato kazem da ostanemo u kontaktu bice to sjajno!
    HVALA SKIADAM KAPU RASTURIO SI KONAMI

hvala jola.
    drago mi je da si uspio.
    veliko je pitanje da li će pes2012 izaći za ps2. tutoriala imaš hrpu na evo-web forumu, samo moraš tražiti. ja radim već 6 godina i teško mi je sad da ti pokažem kako sam šta napravio. s ovim mojim patch-om imaš dobar start za učenje. mrdaj po igrici, probaj nešto izmjeniti, dodaj nešto novo i to je jedini način- trebaš učiti iz grešaka. ja sam upropastio preko 150 dvd-ova dok nisam neke stvari naučio, a i sad da radim patch, opet nisam siguran da li nešta radi dok ne snimim dvd i pokrenem u ps2

28. The Following User Says Thank You to error_1205 For This Useful Post:

NEorganizator skupa Milos's Avatar

ne izlazi PES 2012 , ovo je poslednji PES za PS2

koristite DVD RW

30. The Following User Says Thank You to Milos For This Useful Post:

Page 1 of 2 12 LastLast