Results 1 to 17 of 17

Thread: Pisanje izveštaja - UPUTSTVO

Sive Eminencije Kazuki Ito's Avatar

Default Pisanje izveštaja - UPUTSTVO

Svaki takmičar je obavezan da posle svake odigrane ligaške utakmice u svojoj temi postavi sledeće slike/screen shots (SS):
    match details, team results, player ratings i kartona (cards), ukoliko je bilo kartona na utakmici.
    Postarali smo se da svi imaju svoju zasebnu temu gde će beležiti ove obavezne stavke.

SS se hvataju sa programom FRAPS, na linku je čista, registrovana verzija programa. (link)
    Po instalaciji programa, u opcijama namestiti da se slike čuvaju u .JPG formatu.

Sledi uputstvo o načinu beleženja:

Po završetku meča, svaki od igrača je dužan da slika sledeće informacije:

GOALS
    CARDS
    PLAYER RATINGS

TEAM RESULTS

ukoliko nije bilo kartona, igrač je dužan da slika ekran gde se vidi da je opcija CARDS zatamnjena, kao na primeru ispod:

.

Od četvrte sezone će biti obavezno kačenje SS van foruma, odnosno na sajtovima za čuvanje slika (imagestock, dodaj, ...), da bi smo manje mesta zauzimali
    na forumu sa našom ligom.
    Svima predlažem da koriste sajt www.dodaj.rs i da naprave nalog na njemu, što i nije obavezno, ali olakšava posao.
    Ovaj sajt ima opciju (Kod za forum (sa pregledom)), koja je treća opcija odozgo kada dodate sliku na sajt, kao na primeru ispod.

taj kod bi trebao ovako da izgleda
    HTML Code:
    [url=http://www.dodaj.rs/?32/ZS/2HONgF7j/pep2011-2011-06-27-19-34.jpg][img]http://www.dodaj.rs/t/32/ZS/2HONgF7j/pep2011-2011-06-27-19-34.jpg[/img][/url]
    to ubacite u izveštaj, posebno za svaku sliku koju dodajete i rešili ste problem SS.
    Pored SS, neophodno je napisati i

KOLO KOJE JE IGRANO
    KOJI SU SE TIMOVI SASTALI I REZULTAT,
    KO JE DOBIO KARTONE
    .

Kada sve to upišete, izveštaj bi trebao ovako da izgleda:

------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolo 27

Lille 2 - 0 Fulam
    kartoni: /

------------------------------------------------------------------------------------------------

obavezno voditi evidenciju igrača koji su dobili kartone, jer ako vam igra igrač koji je skupio 2 kartona,
    automatski gubite meč. Voditi evidenciju u sklopu teme, svako kako mu odgovorara, ali paziti na to.

2. The Following 5 Users Say Thank You to Kazuki Ito For This Useful Post:

Default Re: Kačenje rezultata, SS-ova (slika) meč detalja, kartona...-detaljno uputstvo

Tačka 2 (prva stavka) promenjena. Umesto 3 vezana kartona, 2 vezana povlače suspenziju

4. The Following User Says Thank You to Strippy For This Useful Post:

Default Re: Kačenje rezultata, SS-ova (slika) meč detalja, kartona...-detaljno uputstvo

Quote Originally Posted by Strippy View Post
    Tačka 2 (prva stavka) promenjena. Umesto 3 vezana kartona, 2 vezana povlače suspenziju
    Strippy, promini onda i točku 4 u "2 vezana žuta"

6. The Following User Says Thank You to Resurection For This Useful Post:

I da ne bude kartona treba staviti po meni ss na ovaj nacin da bi se ipak znalo.Time bi se otklonile dileme da nije bilo kartona.
    Attached Images Attached Images

8. The Following 4 Users Say Thank You to internacional 1 For This Useful Post:

Pa da, tako je i predviđeno. Mislim da je tako i stavljeno - SS match details, niko nije pomenuo team results

10. The Following User Says Thank You to Strippy For This Useful Post:

Default Re: Kačenje rezultata, SS-ova (slika) meč detalja, kartona... - detaljno uputstvo

Dodata je tačka 2.1. u okviru koje pogledajte princip beleženja i praćenja žutih i crvenih kartona igrača vašeg tima

Molimo vas da ukoliko imate nekih nejasnoća i nedoumica u vezi sa ovim pravilima, obavezno pitate u ovoj temi, jer se greške neće tolerisati kad liga krene

12. The Following User Says Thank You to Kazuki Ito For This Useful Post:

Default Re: Kačenje rezultata, SS-ova (slika) meč detalja, kartona... - detaljno uputstvo

U toliko odigranih kola, koliko pazio da pazio, sigurno će se nekom (ili meni možda) dogoditi da je zaboravio uzeti bilo koji SS od ovih koji trebaju, šta onda? Preuzimanje od kolege protiv kojeg si igra ili...nešto treće?

Fraps zna da zakaze. A veruj mi ako pazis 100%, 100% ces i snimiti screenove.

Evo ti savet, uradi screenshot, kada ga uradis pogledaj dal je sacuvan, ako nije ponovi proceduru ili primeni drugi nacin.

Da bi proverio dal je snimljen ne moras izlaziti iz igrice, smanjis prozor igrice jednostavno sa alt + enter

tatko na online operativac's Avatar

vidi, ja to uradim tako sto ostavim FPS u gornjem uglu, pa kada hvatam SS, pobele brojevi pa sekundu, tako sam siguran da je uhvatio SS.

Evo i ja da prozborim nešto Nije problem i da uzmeš od protivnika, ionako obojica treba da uslikate iste stvari i da stavite u svojoj temi. E sad, valjda se neće desiti da obojica ne odradite posao. U svakom slučaju, svako treba da ima na umu da je obavezan to da uradi, nemojte se pre tekme dogovarati da samo jedan slika.

17. The Following User Says Thank You to Strippy For This Useful Post:

Regular ivak87's Avatar

Malo mi je nejasno ovo sa kartonima. Da li se žuti kartoni prenose u sledeće kolo? I da li 2 vezana žuta važe samo za tu utakmicu i tada je suspenzija 1 utakmica?

edit: Pročitao sam još 3x pravila i koliko sam skontao gledajući postaveljene SSove, svaki žuti se računa, i svaki sledeći je suspenzija jednog meča. Da li sam u pravu?

pa naravno da se racuna u sledecem kolu...ako na jednom mecu napravis 2 zuta sa jednim igracem to je crveni tako da se zuti prenose...

Quote Originally Posted by ivak87 View Post
    Malo mi je nejasno ovo sa kartonima. Da li se žuti kartoni prenose u sledeće kolo? I da li 2 vezana žuta važe samo za tu utakmicu i tada je suspenzija 1 utakmica?

edit: Pročitao sam još 3x pravila i koliko sam skontao gledajući postaveljene SSove, svaki žuti se računa, i svaki sledeći je suspenzija jednog meča. Da li sam u pravu?
    U pravu si, znaci npr igras 1 kolo i Gignac ti dobije zuti to napises, igras 2 kolo on opet dobije zuti, trecu utakmicu on ne moze da igra.
    Kada dobijes direktno crveni, 2 utakmice ne mozes igrati.

Evo samo da nešto dodam. Goran je lepo odgovorio, ali samo imajte na umu da je potpuno nebitno da li su vezane utakmice u pitanju ili ne. Znači: Racunaju se parni žuti = 1 sledeća tekma suspenzija, i crveni karton (bez obzira dal je drugi žuti na tekmi ili direkt crveni)= 2 sledeće tekme suspenzija. I sad, vi odigrate utakmicu (nebitno koje kolo), neki igrač vam dobije žuti karton. Odigrate još npr. 7 sledećih utakmica i tek u toj 7. vam isti igrač dobije žuti karton. Sledeću utakmicu koju budete igrali, igrate bez tog igrača, jer on ima parni žuti. Dakle, bitno je da skapirate šta podrazumeva parni žuti. Kod crvenog kartona je, nadam se, sve jasno

22. The Following User Says Thank You to Strippy For This Useful Post:

Default Re: Pisanje izveštaja - UPUTSTVO

Dopuna/izmena pravilnika:

*Uveden još jedan obavezan screenshot (SS) - player ratings. Pročitati tekst na početku ove teme, i pogledati tačku broj 2

*Promenjen način beleženja kartona u sopstvenim temama - Videti tačku 2.1

*Dodata/izmenjena tačka broj 6 - Kazne za neregularno postavljanje izveštaja i ubacivanja suspendovanih igrača

Predlazem svima da snimaju navedeno Frapsom a da slike kace na dodaj.rs, pa zatim da dodaju link "slika za forum sa pregledom".
    Videcu da dans odradim tut za to u par slika, kome treba.

UPDATE

nova pravila pri pisanju izveštaja za narednu sezonu!