View Poll Results: Kako vam se svidja ideja za ovakvu Ligu?

Voters
21. This poll is closed
  • Odlicno, glavno da se igra

19 90.48%
  • Totalna glupost, necu je igrati...

2 9.52%
Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 171

Thread: Pesozderi Liga Sezona 1

Default Pesozderi Liga Sezona 1

Pesozderi Liga Sezona 1

- Prijave pocinju od ovog trenutka i traju do 10.12!. Da bi ste se prijavili napisite samo "prijavljujem se"

[NOVO] - 2 Lige, koje ce ovu sezonu biti random biranje, tj formirane zrebom. U svakoj ligi ce biti (zavisno od prijave), po 10 i vise clanova, izmedju 10 i 14.
    * Prvu Sezonu lige se ne razlikuju, zovu se A liga i B liga. Od sledece lige, Liga A ce biti jaca u odnosu na Ligu B.
    * Prvoplasirani iz A lige igrace protiv drugoplasiranog iz B lige polufinale.
    * Drugoplasirani iz A lige igrace protiv prvoplasiranog iz B lige polufinale.
    * Pobednici ova 2 meca iznad sastaju se u velikom finalu. Svi oni ce sledecu ligu biti rangirani u A ligi.
    * Donja polovina u A ligi sledecu ligu ce igrati u B, dok bolja polovina u B ligi sledecu ligu ce igrati u A.
    Primer:
    - Ako A liga ima 11 clanova, prvih 6 na listi ostaje u A ligi, ostali (od 7 do 12 11), ide u B ligu.
    - Ako B liga ima 11 clanova, prvih 6 ide u A ligu, ostali ostaju u B ligi.

[NOVO] - Moze se igrati sa timovima 2 i 3 Klase! Klase pogledajte OVDE.

[NOVO] - Zrebanje ce ici ovim tokom:
    1. Svaka prijavljena osoba ce biti napisana na jedan papiric.
    2. Bice 2 Sesira, koja predstavlju 2 lige.
    3. Zrebanje ce ici tako da ce se izvlaciti papirici sa imenima. Prvi izvuceni ide u A ligu, drugi izvuceni u B ligu, treci opet u A i tako redom dok se ne izvuku svi.
    4. Istim redom kojim je islo izvlacenje i raspored za lige, tim rasporedom birate klubove. (moze i 2 klasa.)
    5. Znaci onaj ko je prvi izvucen i otisao u A ligu, moze za sebe odmah da izabere odmah Fiorentinu.
    6. Nema dupliranja timova! Kada bude objavljen zreb, biracete timove tako sto cete ovde (ili u novom threadu) napisati koji tim uzimate.
    7. Radi provere da je sve bilo fer i korektno (operativac koji sve ovo obavlja), postavice snimak na youtube.

- Ne sme se odigrati 2 utakmice odjednom sa istim clanom. Dok svi ne okrenu krug od jedne utakmice sa svakim clanom ne ide se dalje. Bice cistiji pregled tabele, i nije fazon da posle 15 utakmica znamo ko ce biti prvi (ipak je uzbudljivije ako bude napeto do kraja).

[NOVO] - Ako neko slucajno odigra sa nekim odjednom 2 utakmice a prvi krug se jos nije zatvorio, tolerisacemo to, ali ako to slucajno postane namerno, bice kazni. Kakve kazne u tom slucaju slede bi bile naknadno dogovorene. Oduzimanje bodova ili kikovanje.

[NOVO] - Ukoliko se prijavi za sledecu ligu neko ko jos nije igrao u Ligi, bice rankiran u B ligu, ne moze nikako biti u A ligi.

- Inaktivni igraci ce biti izbaceni i svaka utakmica protiv njih ce se zapisati kao da nije ni odigrana.[/COLOR]

Community u kome ce se ovo igrati je:

Ime sobe: Pes Serbia Cup
    Password: U tajnosti, svi prijavljeni kada naknadno nakon zrebanja potvrde ucestvovanje dobice password. Ovo je uradjeno iz razloga da nam ne bi neko upadao i radio smetnje, unosio zabunu.

Nemojte plakati ako dobijete tim koji vam ne odgovara, mozda niste jedini, cilj ovoga je zabava i vezbanje pre zvanicnih turnira, a i bolje ovo nego alt tabovi u MLO Uostalom zreba se sve, tako da vam jedini krivac moze biti "sreca".

Lista trenutno prijavljenih (imena sa foruma):
    1. Goran6189
    2. faste012
    3. batabogdan
    4. circulation
    5. mihajlodc
    6. makki22
    7. operativac
    8. tillinho77
    9. kur0tres!n@
    10. vanja15
    11. dacke021
    12. DezurnaBudala
    13. dejan1471 - nije u mogucnosti da igra zbog lose veze. Svi se zale protiv njega. Zao mi je.
    14. yebomaycu
    15. komaranezi
    16. Spale_87
    17. Pendula30
    18. Pes94Gamer
    19. Zoxx g-g
    20. watakushy
    21. ShiciTas
    22. kepakg
    23. Бишке
    24. fantaz
    25. losmi1612
    26. klaber80
    27. bronza
    28. SRB Igor

Kada Liga pocne dogovanja oko utakmice i sve ostalo raspravljecemo na ovom chatu: http://02.chat.mibbit.com/?channel=%...irc.mibbit.net

Ovako zrebanje je dalo sledecu tabelu:

A liga:

1. vanja15 - Valencia
    2. komaranezi - Fenerbahce
    3. operativac - Aston Villa
    4. mihajlodc - Lyon
    5. dacke021 - Villareal
    6. faste012 - Napoli
    7. Pendula30 - Werder Bremen
    8. fantaz - Benfica
    9. Losmi1612 - izbacen, mala aktivnost na forumu
    10. Watakushy
    11. Tilinho77
    12. DezurnaBudala
    13. Klaber80 - odjava
    14. Spale87

B liga:

1. Yebomaycu - Fiorentina
    2. Batabogdan - Atletico Madrid
    3. Zoxx g-g - Porto
    4. ShiciTas - Sevilla
    5. Bronza - Everton
    6. Goran6189 - Marseille
    7. Pes94gamer - Lazio
    8. Circulation - Ajax
    9. Makki22
    10. Biske
    11. kur0tres!n@
    12. SRB Igor
    13. kepakg

NAPOMENA: Prvo bira tim Vanja015, pa onda Yebomaycu, pa onda 2 iz A, pa drugi iz B i tako redom.

Mozete poceti birati timove!

2. The Following 10 Users Say Thank You to Goran6189 For This Useful Post:

4. The Following User Says Thank You to faste012 For This Useful Post:

Top Player bata bogdan's Avatar

Default Re: Pesozderi Liga Sezona 1

prijavljujem se nick:bogi

Gorane evo neka moja ideja: ako bude previse igraca za jednu ligu onda naravno dve lige i npr ako u ligama bude po recimo 10igraca da iz te dve lige prvih dvoje na tabeli igraju zavrsnu ligu da bi se dobio konacan pobednik iz dve lige.... mislim da bi se svi slozili ....

6. The Following User Says Thank You to bata bogdan For This Useful Post:

Super Star circulation's Avatar

prijava urosinho

sviđa mi se ideja oko žreba, to je po meni i fer, dobiješ ekipicu pokaži šta znaš.
    možda možemo da izbacimo neke krš ekipe koje niko nebi želeo, ako bismo se usaglasili.

predlog: 2 kvalifikacione lige po osam igrača pa onda jedna liga "šampiončića" gde će igrati prvih 4 iz obe, ludački zar ne?
    ili možda 4 kvalifikacione grupe po 4 ekipe, prolaze prve dve, nakon toga liga od 8 najboljih, tek da damo čar celoj priči

pitanje kako ćemo birati ko je s kim domaćin? ja sam u prvoj ligi na neki čudan način bio svaki put prvu utakmicu domaća ekipa, jel može to da se sredi?

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Prijavljujem se i ja . nick - mihajlodc

Kada pocne ova liga , mogli bi da se organizujemo da se za jedno vece odigraju dve do tri utakmice . Generalno vecina nas moze izdvojiti vremena za dve ili tri utakmice . Da ne bi napravili veliki zaostatak u utakmicama .

Super Star makki22's Avatar
    Steam ID:
    markonnni22

I ja se prijavljujem.
    Nick:mArkoNNNi
    Imam predlog, nebitno je kolko ce biti igraca u ligi, ali neka budu 2. lige npr. od 10 igraca i da iz svake prva 2 tima prodju u polufinale(da se ne pravi nova liga, glupo mi je to) i da se igraju 1. iz prve lige sa 2. iz druge lige , u polufinalu naravno revansi, i onda finale naravno koje ce odluciti ko je najbolji

Quote Originally Posted by circulation View Post

predlog: 2 kvalifikacione lige po osam igrača pa onda jedna liga "šampiončića" gde će igrati prvih 4 iz obe, ludački zar ne?
    ili možda 4 kvalifikacione grupe po 4 ekipe, prolaze prve dve, nakon toga liga od 8 najboljih, tek da damo čar celoj priči
    Sta bi onda igrali onih 8 luzera dok ovi igraju novu ligu ?

Quote Originally Posted by circulation View Post
    pitanje kako ćemo birati ko je s kim domaćin? ja sam u prvoj ligi na neki čudan način bio svaki put prvu utakmicu domaća ekipa, jel može to da se sredi?
    Mislim da ne moze, a to zavisi od toga koji udjes u ligu, npr ja sam usao 1 i ja sam bas sve bio gost prvu utakmicu. Nema to veze, necemo valjda gledati takve sitnice, ne igramo na gol u gostima i te fore... Svaku tekmu zapnes na pobedu pa sta bude

Quote Originally Posted by mihajlodc View Post
    Kada pocne ova liga , mogli bi da se organizujemo da se za jedno vece odigraju dve do tri utakmice . Generalno vecina nas moze izdvojiti vremena za dve ili tri utakmice . Da ne bi napravili veliki zaostatak u utakmicama .
    Nije problem, samo se ne smeju odigrati 2 utakmice sa jednim protivnikom odjednom.

Quote Originally Posted by makki22 View Post
    Imam predlog, nebitno je kolko ce biti igraca u ligi, ali neka budu 2. lige npr. od 10 igraca i da iz svake prva 2 tima prodju u polufinale(da se ne pravi nova liga, glupo mi je to) i da se igraju 1. iz prve lige sa 2. iz druge lige , u polufinalu naravno revansi, i onda finale naravno koje ce odluciti ko je najbolji
    Ovo se meni trenutno najvise svidja, dobra ideja, ali zavisi i od ostalih da li se slaze. I zavisi od toga da li moze biti 20 prijava. Mislim da 15 prijava lako moze biti.

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Prva dva tima iz obe lige igraju nesto nalik ligi sampiona i imace pravo prvenstva biranja tima za sledeci turnir . Sledeca cetvorica u grupi igraju nesto nalik ligi evrope . Ostali , vise srece u sledecem izvlacenju .

12. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

tatko na online operativac's Avatar

malo sam razmisljao, zaleteli ste se malo.
    prvo, trebalo bi da se igra i sa timovima klase 2.
    drugo, da ne bude bas skroz na random, nego da se uzmu svi prijavljeni igraci (max 14)
    i stave u jedan sesir
    pa se vrsi izvlacenje ko ce koji tim po redu da bira,
    tipa,
    izvuce ime Pera, Pera bira prvi, Gagi drugi itd...?

Super Star makki22's Avatar
    Steam ID:
    markonnni22

Gorane nebitno kolko bude igraca, samo da budu ako moze 2 lige, pa da se na kraju sastaju, a ovo sto operativac kaze za izvlacenje, slazem se sa tim da se tako biraju ekipe...

i da se ne objavljuje password za ulazak u ligu javno

Quote Originally Posted by operativac View Post
    malo sam razmisljao, zaleteli ste se malo.
    prvo, trebalo bi da se igra i sa timovima klase 2.
    drugo, da ne bude bas skroz na random, nego da se uzmu svi prijavljeni igraci (max 14)
    i stave u jedan sesir
    pa se vrsi izvlacenje ko ce koji tim po redu da bira,
    tipa,
    izvuce ime Pera, Pera bira prvi, Gagi drugi itd...?
    Nije zaletanja, cak cemo se i smoriti do kraja prijava, jer se ova liga igra ko nenormalna, ako smo za 2 dana odigrali 70 utakmica, za narednih 5 sigurno mozemo 30 A i sam si rekao da je bolje da krenu prijave ranije.
    Sto se tice zrebanje operativac tu ocekujem najvise pomoci od tebe, jer si iskusniji Predlog je ok, a sto se tice klasa ne znam, dogovorite se, meni svejedno, moze i tako.

Quote Originally Posted by operativac View Post
    i da se ne objavljuje password za ulazak u ligu javno
    Nema passworda za ligu, nema te opcije, jedino ima password za sobu tj community, to cu izbrisati iz prvog posta kada liga krene. A ako se neko naknadno ubaci (posle prijava) ima opcija kick, najmanji problem.

Operativac igraces onda?

-----

PRIJAVA

lako se napravi novi komjuniti samo za ligu, i za taj komjuniti nikom se ne deli pas, samo onima koji se odaberu da igraju ligu

18. The Following User Says Thank You to operativac For This Useful Post:

Quote Originally Posted by mihajlodc View Post
    Prva dva tima iz obe lige igraju nesto nalik ligi sampiona i imace pravo prvenstva biranja tima za sledeci turnir . Sledeca cetvorica u grupi igraju nesto nalik ligi evrope . Ostali , vise srece u sledecem izvlacenju .
    to sam i ja mislio 2 grupe po 8 pa onda prvih 4 kreira ligu šampiona drugih 4 u ligu uefa. i onda se samo menjaju , prva dva iz lige uefa u ligu šampiona i obrnuto.
    na kraju krajeva nek se zovu i liga a i liga b.

na ovaj način bi se uvek igralo i ne bi se izgubio takmičarski duh.
    e sad, po meni najveci problem ce biti sinhronizacija 16 ljudi...

21. The Following User Says Thank You to tillinho77 For This Useful Post:

A i realno, aplikacija nam i ne treba, moze sve da se sredi u komjunitiju.
    neka sledeca bude zvanicna liga, da se igramo

23. The Following User Says Thank You to operativac For This Useful Post:

operativac daj predlog za broj ucesnika, tj dal da pravimo 2 lige po 8 / 10 igraca i kako da ih ukrstamo dalje. Davajte jos predloga u vezi toga, pa se slozite sta vam je najbolje.

Prijavljujem se ... nick Kure

26. The Following User Says Thank You to Kure For This Useful Post:

Top Player bata bogdan's Avatar

E ovako opet ja sa predlogom....

Da se naprave dve lige LIGA-A , LIGA-B od po 8 igraca

1. LIGA-A , 1 i 2 mesto ide dalje (pesozderi LIGA SAMPIONA)

2. LIGA-B , 1 i 2 mesto ide dalje (pesozderi LIGA SAMPIONA)

3. LIGA-A , 3 i 4 mesto ide dalje (pesozderi LIGA EVROPE)

4. LIGA-B, 3 i 4 mesto ide dalje (pesozderi LIGA EVROPE)

Pesozderi LIGA SAMPIONA-liga sisitem svako sa svakim po dve tekme

Pesozderi LIGA EVROPE-liga sistem savko sa svakim po dve tekme

E sad kad se sve to odigra i dobiju se konacni pobednici moze da se odigra i finalna utakmica pobednika Pesozderi LIGA SAMPIONA i Pesozderi LIGA EVROPE....da bi se dobio konacan pobednik....

to je ukupno 16 igraca jel? ali sta rade oni koji su bili od 4 do 8 mesta. po meni je ideja da bi liga bila ziva da se igra non stop. nikome nije gust 5 dana da iskulira sa tekmama dok sampioni ne zavrse svoje.
    samo zbog toga ja bih sve vreme drzao neke lige upaljene, jel mozemo da ubacimo i KUP? AAAAA? zamislite da bude sve toliko gotivno, mozda si osmi u grupi al si igrao finale kupa npr?

Page 1 of 9 123 ... LastLast