Results 1 to 6 of 6

Thread: Editovanje:Svi odgovori na sva pitanja

Default Editovanje:Svi odgovori na sva pitanja

Veoma je tesko na ovom forumu pronaci upute o editovanju.Mislim na one temeljite upute.Naprimjer ja vec 2 dana se bavim ubacinjem 16 grbova u GGS-u .Ta dva dana sam takodje proveo trazeci na ovom forumu odgovore na neka pitanja sto se tice toga.Dva puta sam brisao i instalirao igru da pobrisem ono sto sam prethodno zahebao u GGS-u.

Mislim da ce ova tema mnogo pomoci pocetnicima jer bi na ovoj temi trebali dati detaljni upute o raznim postupcima editovanja.Kao naprimjer ubacivanja grbova, navijackih pjesmi, opmova, navijackih transparenata, dresova itd.

Ovim bi takodje izbjegli bespotrebno otvaranje desetina tema sa potpuno istom tematikom.

Pozivam sve voljne znalce da pomognu nama pocetnicima tako sto bi objasnili postupke editovanja.HVALA SVIMA UNAPRIJED!!!

POSTUPAK UBACIVANJA/ZAMJENE GRBOVA U GAME GRAPHIC STUDIU (GGS):
    -Otvorite 0_text koji se nalazi u program files/konami/pro evolution soccer 6/dat -Zatim pronadjete file 0535 i 0536 (negdje pise samo 535 i 536)
    -Otvorice vam se grbovi koji cesto nece biti u ispravnim bojama zato morate nastimati sebi to jest odabrati izmedju PSP PS2 BGR BGR+I None.Najcesce se urede grbovi pod BGR+I
    -Zatim kliknete na zeljeni grb koji ce vam se pojaviti u vecem obimu u sredini programa -Kliknete desnim klikom na grb i zatim kliknete open -Odaberete grb koji zelite da stavite umjesto postojeceg
    -Kliknete open i taj grb kojim zelite zamjeniti vec postojeci pojavice se u sredini programa
    -E sad morate smanjiti boju na 8bpp sto cete uraditi desnim klikom na grb i klikom na polje REDUCE COLOR
    -Tu odaberete 8bpp
    -Zatim DESNIM KLIKOM prevucete grb sa sredine ekrana na onaj dole

Za sve nezeljene efekte pitajte na ovoj temi.
    Naravno grb koji zelite da stavite mora biti u PNG formatu i mora biti 32x32 ili 64x64

PS: OBJASNJAVANJE MI NIKAD NIJE BILA JACA STRANA.

Super Star David_Luiz's Avatar

Default Re: Editovanje:Svi odgovori na sva pitanja

Jel moze da se nekako zameni da u ML stoje milioni novca a ne hiljade?

Default Re: Editovanje:Svi odgovori na sva pitanja

Ja mislim da ne.Al ipak sacekaj nekoga znalca ja sam samo pocetnik.