Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 121 to 130 of 130

Thread: Komentari i pitanja

tatko na online operativac's Avatar

Default Re: Komentari i pitanja

ja mislim da bi bilo gotivnije kada se pravi video da se ubrza 20%, nekako ce realnije izlgedati, a i smori onaj prespori usporeni, za 20% da se ubrza nije strasno, ali i dalje je sporije od igre

Nerazzurro 4evra's Avatar
    Steam ID:
    4evra

Ovaj video je brzi u odnosu na prethodne.
    Razlog je u tome sto sam rucno po kitserveru cackao i smanjivao neke nebitne stvari.Zato se nekad,ako se zagledate,da primetiti da neki igraci u klipu imaju blur preko face,sve do momenta dok ih se ne zumira,jer tek onda dobijaju texturu.
    Elem,detalji su medium,kitserver sem dresova smanjen skroz,i uprkos hardverskoj jacini mog racunara,igricu snimam u 30 fpsa i dobijam brzinu koju vi vidite.
    Ubrzavanje je nemoguce,barem u tom slucaju,jer nemam dovoljno fpsa da bih mogao "tecno' ubrzati.

Da pojasnim ideju fpsa,iliti frejmova po sekundi.
    Za "tecan" pes,dok se igra i gleda,30 fpsa je sasvim dovoljno.To znaci da igra vama prikaze 30 staticnih slika u sekundi,koje se brzo smenjuju cineci video snimak.
    E sad,sam proces ubrzavanja videa podrazumeva povecanje frejmova u sekundi.Npr,od 10 sekundi montaze,sto cini 300 frejmova,ja naredjujem programu da prikazuje 45 frejmova po sekundi,tjerajuci program da prikazuje 45 frejmova po sekundi.300/45=6.6,sto znaci da cu ja klip koji traje 10 sekundi skratiti na 6.6 sekundi.To je nekih 40% ubrzanje.
    Sta je fora.ako pretpostavimo da je jedan gol u tom klipu trajao 1 sekundu,originalno mi je trebalo 30 frejmova da ga prikazem,sad ce mi trebati 45 frejmova da taj isti gol prikazem.A posto mene originalni klip ogranicava sa maksimalnim brojem frejmova,ja ne mogu ici preko 30.Dakle,efekat usporavanja bi ispao savrseno,jer za njega imam potrebne frejmove,dok ubrzanje nece ispasti dobro,jer mi treba 45 za tecno,a ja imam 30.
    2 su resenja:
    snimati u 60 fpsa,ili srediti pes da kad se snima u 30 fps da ne bude usporeno sve.
    Prvi deo sam radio ranije,dobijao sam mnogo varijacija,cas je 60,cas je 50,cas je 45,nije punu opadalo al' opet dovoljno da neki efekat ubrzavanja ne ispadne tecan.
    Sto se tice drugog dela,sad sam pokusao praviti kompromis tako sto sam smanjivao detalje u kitserveru,dalo je odredjeno poboljsanje,al' ocigledno nedovoljno.
    Preostaje nam low podesavanje,sto cu primeniti sad ovog meseca,pa cemo videti kako ce ispasti,iako sam uvek bezao od toga,jer je bas slaba kvaliteta

3. The Following User Says Thank You to 4evra For This Useful Post:

Da li je moguće prijaviti gol postignut u ML (offline). Jer recimo ja igram sa Arsenalom, a doveo sam Robben-a, pa npr. da li mogu da prijavim gol postignut sa njim?

Super Star Grucho's Avatar

Ja mislim da mozes.

Steam ID:
    4evra

Mozes.
    Sve sem bala moze.
    Odnosno svaki gol gde ste vi 100% napravili akciju.

7. The Following User Says Thank You to 4evra For This Useful Post:

Beginner Dejan Dedic's Avatar

Default Odg: Komentari i pitanja

Kad ce klipic xD

Steam ID:
    4evra

Od ponedeljka pocinje glasanje.Dakle veceras uvece.

Ubacicu pravilo da glasanje pocinje svakog ponedeljka,i da traje taman do sledeceg ponedeljka.
    Tako da ce video biti obavezan da bude okacen svakog prvog ponedeljka u nekom mesecu.
    Malo ce lutati period prijava i videa od meseca do meseca,al' zbog toga sto samo subotom i nedeljom i mogu odvojiti tih nekih 5,6 sati za neometan rad,tako ce najbolje biti.

10. The Following User Says Thank You to 4evra For This Useful Post:

Steam ID:
    4evra

Necu mutiti,ovo je danas odradjeno.
    Zato sam i napisao ovo gore,da se nekad desiti neocekivani slucaj da ne mogu odvojiti dovoljno vremena ovim danima,pa moram raditi nedeljom.
    Zato sam i uveo ovo,da mi uvek nedelja bude "zadnji" dan,za svaki slucaj.
    Elem,o videu.
    Posto sam imao ceo dan,seo sam i radio.
    Po prvi put je implementirana "medjuspica",koja ce sasvim sigurno biti u goalisimu 12.
    Ovde nije bilo vremena za finese,al' da se videti ideja te medjuspice.
    Onda ce i zameniti redne brojeve koje smo do sada koristili,najavljujuci svaki gol ponaosob.

Verujem da bih vec sledeci mesec mogao da vam po prvi put pokazem i i ideju sa bojama,gde ce svaki mesec imati svoje boje i jos nesto(detaljnije kad bude ).
    Dosta stvari treba biti izanimirano,sredjeno,polako se ide pa cemo videti kako cemo.

Sto se tice brzine klipova,dignuta je.Replajeve nisam smanjivao.Generalno je ubrzano,tecno,negde se desi da je klip usporeniji,negde cak i zastuca,protiv toga ne mogu,to se buni komp,ne ja
    Ono sto mi je cudno jeste da je jedno 5,6 sati proslo od kako sam uploadovao klip,a on mi jos uvek nije u kvaliteti u kojoj sam ga uploadovao,ni na HD.Al' valjda se sredi do jutra kad budete gledati.
    Ako skinu pesmu javite ovde

Et' tako,uzivajte

Steam ID:
    4evra

Kako je nivo interesovanja dostigao vrhunac(u negativnom smislu),iskoristicemo ovo za pravljenje ljetne pauze.
    Meni definitivno treba

Taman da malo nabijemo iscekivanja do novog pesa,a i odmorimo
    Vidimo se za 2 meseca

13. The Following 3 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

I'm ALEKSANDAR, BITCH CREEP's Avatar

Quote Originally Posted by 4evra View Post
    Kako je nivo interesovanja dostigao vrhunac(u negativnom smislu),iskoristicemo ovo za pravljenje ljetne pauze.
    Meni definitivno treba

Taman da malo nabijemo iscekivanja do novog pesa,a i odmorimo
    Vidimo se za 2 meseca
    vala zasluzio si

15. The Following 3 Users Say Thank You to CREEP For This Useful Post:

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567