Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 197

Thread: [| CTL |] - Zvanična obaveštenja

Default [| CTL |] - Zvanična obaveštenja

CTL OBAVESTENJA

OVO JE TEMA koja ce sluziti ISKLJUCIVO ZA OBAVESTENJA od strane moderaratora CustomTeams Lige i samo ce oni moci da je koriste
    (postuju u njoj).

Zelimo da neke stvari vide svi, pa zbog toga cemo koristi ovu temu za obavestenja

Default Re: Custom teams Patch (Novi transferi~za trening+NOVI RGB GRBOVI+Ekipe za Novajlije)

Jesu, Lepi su..koliko mogu Mozda to moze jos bolje..ali dosta od mene.

Default Re: CTL Zvanicna obavestenja + CTL PATCH

Kad smo vec kod nepopularnih poteza, evo jos jednog , o ovome smo pricali u Online Liga sobi (mod soba)

Evo ovako, moramo da sechemo, jer ako ne sechemo velike biljke, onda i one male oce da rastu.

Posto smo uveli pravilo da 30% sluzbenih rezultata znaci da ste neozbiljni i da samim tim ne doprinosite nista dobro ligi,
    zbog toga slede sledeci potezi:

Darko87 , iIzbacen iz lige, kasni 2 sezone i samim tim nama ne doprinosi nista dobro tim putem, jeste dobar igrac ,
    ali je neozbiljan, kad smo mu vec pruzili priliku i nismo ga izbacili iz lige prosle sezone posle odustajanja, sad moramo.

Nema povratka, gubi tim , dacemo njeogv tim drugom / novom igracu.

Smilodon , sve tekme do kraja se registuju 3:0,
    Bio je mod , ne znamo sta je sa njim (znam da mi je 3dana pred pocetak sezone rekao "Da igram, naravno" .... posto ne znam sta je sa njim , a i bio je mod predlazem da ga izbacimo iz ove sezone i freezujemo tim, ako se javi za sledecu ja bi ga pustio da igra, ako se ne javi , onda gubi pravo na tim i na ucesca u nasoj ligi
    (Jer ko ostavi svoj tim, novi ne moze da dobije, kao ni da vrati stari)

Dante, nema ga 2 sezone, od sledece sezone ce njegov tim da dobije neko nov uz generalno sredjivanje postave.
    Dosta smo ga cekali (2 sezone) i mislim da smo ispali korektni.

Piva007
    , posto se jedini javio od svih ovih koji kasne da ce preskociti ovu sezonu, ako se ne vrati sledece i on ce da izgubi tim.

Pejaz, Njemu ce biti pruzena sansa za sledecu sezonu ako zeli da igra, on se vise puta javljao nama da ima problema/obaveza i da pokusava da stigne da igra, nesto odigra, nesto ne, na kraju je ipak resio da je najbolje da odustane.

Sa njim ranije nismo nikad imali problema.

Banjac, od mene je dobio Zuti karton jer bio neredovan u Champions kupu a i imao je par tekmi prosle sezone koje su bile sluzbeno registrovane. Posto smo sad rekli da imamo pravilo (ko procentualno ne odigra 30% svojih tekmi i one se reg. sluzbeno, taj ne moze ni da igra... jer nam to ne doprinosi ni na koji nacin ligi.)
    Sad opet kasni, opet ima sluzbeni u Liga Kupu, lose stoji sa sluzbenim rezultatima i u prvenstvu , ali smatram da sad treba da dobije jos pola zutog, pa ako nece da se sredi dobice i drugu polovinu zutog kartona i letece iz lige.

Dakle Banjac , 1.5 zuti imas , fali ti jos pola zutog da letis iz lige.
    ili bolje receno (jos 3 sluzbene tekme ove sezone)

@Ostali, koji kasne, znajte da time nama ne doprinosite nista i umesto da mi vama izlazimo u susret i da vam dajemo sredjene timove pa da ih vi unistavate time sto ih rasprodajete pa onda ne igrate , to nece moci vise , odma da znaju svi.

Nikad nikome nismo branili da na POCETKU sezone kaze "ja cu da pauziram ovu sezonu"
    Nikad nikome tim nismo oteli ili ne znam sta, tako da postujte pravila jer na taj nacin postujete nas moderatore, nasu zajednicku ligu i ucesnike lige.

4. The Following 8 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Default Re: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

FiveServer je Online i radi super, necemo vise koristiti GUI.

1) Sacuvajte staru Hosts file (negde u neki folder) zato sto ce te u System32/drivers/etc ubaciti novi hosts file:

na DNU POSTA! (hosts file je zapakovan (.rar) tako da ga otpakujte pre ubacivanja u system32/drivers/etc)

2) Registracija za server

http://pesgame.net:8190/

U prvo polje ukucate CDKey, on vam je (najlaksi nacin) kad udjete u PES6 , pa Network i nakacite se i dodjete do dela da kucate password , iznad vam je CD KEY, prekucate ga (bez crtica izmedju, ali pazite da budu velika slova!)

2.a) zatim ukucate zeljeni Username i Password (pazite na MALA i VELIKA slova)! Zato sto posle kad budete se logovali preko pesa, moracete da ukucate tacno onako kako ste se i registrovali tj. mala / velika slova .

2.b) E sad mala cakica, kako se logujete na server.
    Dakle uaplite pes6 , network options i dosli ste do dela gde se kuca password! (ranije smo lupali bilo sta da bi usli , ali vise nije tako).

da bi ste se ulogovali na server morate da ukucate ovako: username-password

ili primer:

Lesinar se registrovao na server sa userom Lesinar , a password je stavio: 1233

znaci on u pesu kuca kao password sledece: Lesinar-1233

pazi na veliko "L" u reci Lesinar.
    Dakle jos jednom username-password (da sa crticom izmedju)

user: deni , pass: juve
    on kuca kao password: deni-juve
    To je to, dalje vam ostaje kad udjete u lobby da namestite Cursor speed i kameru u igri (a on ce vam to zapamtiti posle prvog namestanja).

Svi su podrzali server tako da, prelazimo tamo.
    nista od pes6j-a i njihovog patcha, jer bi na taj nacin mnoge ekipe izgubile svoje igrace,a nikad ne bi dobili adekvatnu zamenu.

uzivajte.

127.0.0.1 localhost
    91.203.4.126 pes6gate-ec.winning-eleven.net
    94.79.54.208 we9stun.winning-eleven.net
    Attached Files Attached Files

6. The Following 4 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

izvuceni su timovi za nove igrace

teretana555=darkov bivsi tim
    sergio=dante
    maremas=banjac
    savke=rimso

timovi ce biti malo izmenjeni/izbalansirani

8. The Following 9 Users Say Thank You to marulja For This Useful Post:

TUTORIJAL :
    Seckanje PES-a / Kvalitet / Kitserver Loadcfg

Posto su odredjeni korisnici imali problema sa seckanjem igre u 16m ili pred samim golom (i to u prvih 20min pa se posle smiri) ili su imali drhtanje/treskanje same igre kad god je velika guzva (igraca) pred kamerom (obicno kod 16m i suteva na gol).

primer seckanja: http://img706.imageshack.us/i/kp7.mp4/

Morali smo da se pozabavimo ovim problem i da ga resimo.
    Probleme su imali 4evra, Maremas , Marulja itd.. (imaju mnogo dobre kompove) i svi su drzali pes settings na HIGH QUALITY.
    Maremas i 4evra su testiranjem skontali (sitemom eliminacije) da je to do novih Linear Burn dreseva (ne servera ) pa smo posle utvrdili da se ovo ne desava ni malo, ako se pes settings stavi na medium.

SLIKA :

PES ne gubi na kvalitetu , ako mu spustite njegov licni quality iz settingsa sa high na Medium, jer ono sto odradjuje najveci deo posla je u stvari kitserver koji loaduje kvalitet igre iz svog configa (LOD MIXERA).

Load mixer (pokrecete ga u kitserver folderu , fajl: loadcfg) bi trebalo da izgleda ovako (za sve koji imaju >512 DDR1 memorije)

Objasnjenje: (prve 4 stavke (LOD1,2,3,4) su na VERY-high, dok je LOD#5 stavka na High)

LOD #1 sluzi za kvalitet slike kad gledate replay ili kad padne gol , pa idu scene radovanja/replaya ili highlightova.

LOD #2 i #3 sluze za kvalitet slike kad koristite Wide i Normal Long kamere (sto 99% vas i koristi) , a to u je kvalitet na VeryHigh.

LOD #4 je vrlo bitan lod. utice na Wide kameru i ukoliko vam ova stavka nije na "VERY High" igraci na wide cameri ce vam biti celavi ili ce vam paliti parce kose (onda kad se kamera priblizi ono ce opet imati kosu, na to utice LOD#1) , razumete?

Dakle LOD#4 drzite na Very High, da igraci ne bi trcali celavi.

LOD #5 je najmanje bitan u celoj prici, po defaultu ova vrednost je na LOW, ja je drzim samo na High, posto ona utce na izgled publike na stadionu i tako neke neutralne gluposti kao i za Birds Eye cameru.

takodje u kitserveru imate jos par korisnih opcija, kao npr:

Substituion , treba da stoji na Default Game logic. (sto znaci da onoliko koliko stavite u igri, toliko ce i biti izmena).
    Salletu i Deniju je bilo recimo na 0. u kitserveru, pa kad kreiraju u pes-u i kad stave 3 izmene , kitserver je jaci pa on loaduje svojih "0" i onda su igrali bez izmena...

Show Crowd on all cameras, iskljuceno. Sta ce vam publika koja divlja na tribinama dok igrate. Samo trose memorije ....
    Kad padne gol, vide se oni, ali dok igrate ne vide se ( i to je ok).

To je to, sta god menjali ne zaboravite da kliknete na SAVE.

Napomena
      Spoiler:

Ja imam 1512 ddr1 memorije, slab procesor (2.0) i agp graficku (9600 , koja ima 256 memorije) , realno slaba konfiguracija , ali pes6 na ovim gore mojim podesavanjima radi sjajno i izgleda sjajno. Tako da, ne znam kakve su vase konfiguracije i kako drzite LOD Mixer iz kitservera, ali Quality stavite na Medium (da ne bi bilo seckanja zbog dreseva).

10. The Following 6 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Uprava CTL Lige CTL's Avatar

Post Re: CTL Zvanicna obavestenja + CTL PATCH

OBAVEŠTENJE
    8.8.2011.

Pošto je CTL liga krenula da raste po broju članova, a u zadnjih 20 dana je kroz test utakmice prošlo 5 dobrih i fer igrača, mi jednostavno nismo mogli da ih odbijemo i pošaljemo na čekanje od 2 meseca (koliko bi bilo potrebno vremena da se sezona 9 završi) . Odlučili smo se na sledeći korak, koji po nekima neće biti prijatan, ali verujte da je ovo najbolje rešenje za našu ligu.

Trenutna situacija je ovakva:

Liga 1 broji 18 članova i to će uvek ostati taj broj.

Liga 2 po našim tabelama i pravilima može da primi najviše 24 učesnika.
    24ti učesnik je bio we9grobar, sa njegovim primanjem mislili smo da zatvorimo sezonu.
    Tokom Jula je došlo još 6 novih igrača i mi ne možemo da imamo Ligu2 od 30 ljudi, čak je i sve preko 20 u jednoj ligi previše, tako da smo se odlučili da napravimo Ligu3.

Ne možemo da odbijemo 6 ljudi, nije u redu, trudili su se da budu primljeni (isto kao i novi u Junu mesecu), ne možemo imati dve druge lige, jer je to bzvz i nećemo to više raditi, tako da je liga3 jedino rešenje.

Arnes86 koji se vraća sa pauze pesa je u sezoni 7 bio član lige 1, tako da je svojim pauziranjem sezone 8, pao u ligu 2. (ne može 2 ranga da padne).

Igrači koji su primljeni u sezonu 9 , kroz test utakmice u Junu su:

dSN, Strale97, Kerix_waw, MarcusCZ, CHUPO93 i ChopiNho, we9grobar
    ( 7 igrača)

Igrači koji su primljeni u sezonu 9 , kroz test utakmice u Jul-početak Avgusta periodu, su:

wildmare, RonaldinhoHR, MilanMilan (milansky), stefboy202 i ~Milan~
    (5 igrača)

Ovih 12 igrača, (sve novoprimljeni u ligu) će igrati ligu 3. Trokružni sistem.
    Za Ulazak u drugu ligu kao ispadanje iz druge lige će te biti naknadno obavešteni.

Ono što je jako bitno je to, da će te kao igrači iz treće lige moći da se takmičite zajedno sa nama iz L2 i L1 podjednako kroz kvalifikacije za ligu šampiona ili kup uefa.
    Takoće, samoj ligi će mnogo značiti Liga 3, jer nećemo morati da razmišljemo gde da stavimo nove igrače (kojih će biti više već sledeće sezone) , već ćemo ih bez problema stavljati u Ligu 3.

Na kraju ćemo imati tri lige koje će brojati 18 učesnika i jedno kvalitetno takmičenje.

Ovo je jedina ispravna i realna odluka, tako da vi "novi" koji ste mislili da će te odmah u drugu ligu, ne klonite duhom već se kroz pes druženje i davanje golova protivniku, pridružite pes društvu iz višeg ranga.

CTL uprava.

Clan Atlantis je primljen u trecu ligu umesto kerix-a
    odigrace celu drugu polusezonu (MilanSRB isto treba da odigra protiv njega, iako je ta utakmica trebalo da se odigra prosle nedelje)
    atlantis je odigrao dosta prijateljskih, a i bio sampion BPL lige, igrac sa pedigreom
    to mu je dalo malu prednost u odnosu na ostale kandidate

13. The Following 3 Users Say Thank You to marulja For This Useful Post:

4 nova igraca koji ce u Sezoni 10 igrati u Ligi3 su:

LegioMourinho
    Heric
    Vazda9
    i pfcdejan.

Program je napravio listu (5x mesanje) od 1 do 4 , samim tim su vase ekipe : Gotova ekipa 6,7,8,9.
    Ekipe ce izgledati ovako u sledecem updejtu.
    Zamolio bi vas da maximalno pazite sta prodajete i kome prodajete!
    Slobodno pitajte moderatore za savet.

evo izvlacenja i ekipa:

Dakle program vam je dodelio ekipe po sl. redosledu:

Legio - Gotova ekipa 6
    pfcdejan - GE 7
    Heric - GE 8
    Vazda - GE 9

Prelistajte pravila jos jednom, eksele ce te dobiti naknadno.

15. The Following 5 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

17. The Following 2 Users Say Thank You to marulja For This Useful Post:

Neso7 - dobio je klub ex Buca Grobar, + 80% vrednosti penzionisanog golmana Nuna.
    MILOS-CZV - dobio je klub ex Wildmare, + 80% vrednosti penzionisanog golmana Zuberbahuera + 5.000 $ Pomoci od CTL-a za popravku svog tima.

takodje kao i svi ligasi i vas dvojica ste dobili 22.500 $ od sponzora pred pocetak sezone, za vase Excel Fajlove javite se 4evri.

Vase finansijsko stanje krece od nule. tj.

Nesa7 = 22.500 + 80% vrednosti Nune-a (penzija)
    MILOS-CZV = 22.500 + 5.000 pomoc + 80% vrednosti Zuberbahuer (penzija).

Procitajte pravila, iskoristite Transfer Period 2 za dovodjenje golmana ili danasnji dan Aukcije.

19. The Following 6 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Kako se proverava transfer patch?

1) Uradite instalaciju onako kako je napisano, ukoliko radite neke stvari drugacije, onda ih radite na svoju ruku i nisam duzan da ispravljam vase greske, niti cu.

2) Prva stvar posle ubacivanja fajlova u 0_text treba da bude brisanje option file-a. Zasto? Da bi pes prilikom prvog paljenja (nakon ubacivanja fajlova u 0_text) napravio novi Option File, aktuelne CTL sezone.

3) Tad odete i pogledate svoj tim, da bi prijavili eventualne greske iz patcha.

- 3.1 Provera putem Edit Player opcije, ovde mozete da naletite na "unregisterd" igraca.
    Unregisterd igrac je igrac koji se nalazi u PES-SHopu, ili ti bolje receno, to je npr: Maradona preko kojeg je uradjen Slobodan Rajkovic, posto je pes tek napravio Option File, vi naravno nemate otkljucane te igrace (niti ja to mogu otkljucati, jednostavno se to vraca na default i uvek ce biti zakljucani nakon ubacivanja patcha), tako da predlazem da ne gledate vas tim preko Edit Playera, jer obicno ne vidite Slobodana Rajkovica vec "unregisterd Playera" i onda mi javljate posle na MSN:

"Ej, meni fali Slobodan Rajkovic" ...ali ne fali vam

3.2 Gledanje preko Edit Teama, upalite lepo edit team, odete na formation i pogledate celu listu ekipe i vidite sve, ovde ne pise "unregisterd" vec lepo pise ime/prezime igraca tj. u nasem primeru "Slobodan Rajkovic"

3.3 Koristite Pes Fan editor, pa preko njega gledajte sta vam treba.

4) Zasto mi je polje u formaciji gde pise spisak igraca "ne vidiljivo" pred tekmu.

Zato sto si loadovao svoju formaciju (iz prosle sezone) u kojoj ti je bio Pantelic u napadu, a Pantelica si na kraju te sezone prodao nekome i sada kad ucitas staru formaciju on ne ucita Pantelica, vec stoji praazno ime, a iza tog praznog imena se krije neki drugi igrac (koji bi bio u igri da u tom trenutku stisnes "Match Start").

ali, kako se to sredjuje:

- ok , ti ucitas formaciju, vidis prazno polje iza kog se krije igrac, odes na "to top menu" i izaberes opciju "Simple Settings"

Simple Settings ce ti na tvoju formaciju (nece joj nista promeniti) ubaciti 11 igraca, a te igrace ce izabrati zavisno od njihovog raspolozenja!
    Nakon toga vi mozete da promenite rucno sta god zelite, uglavnom poenta je da ce nakon simple settingsa svi igraci biti vidljivi, nece biti praznog polja.

5) Postujte napisane stvari, jer stedite meni vreme na taj nacin, a i sami znate vise kad procitate napisano.

- Dreseve i ovih 550 faca cu okaciti sutra oko 13h.

21. The Following 8 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Obavestenje, ukratko:

- Marulja vise nije clan CTL online tima.
    Tu je u ligi, igrace kao obican ucesnik, ali nece vise raditi nista, kako on kaze "za vas" jer misli da ne zasluzujete to.

- Ja se 70% slazem sa njim, ali cu ostati na svojoj funkciji nazalost sam. Ne zelim da prepustam ligu koju sam zajedno sa maruljom i ostalima stvarao od 2009-e godine...
    Tu su i dalje 4evra, Novica, Mihajlo za kladzu, deni za National tekme.
    Ko misli da moze da pomogne "nekako" i da bude redovan u tom poslu, moze da mi se javi na msn da popricamo, da mu dam neki radni zadatak.

- Ono sto ce biti novo u ligi su sl.stvari:

1) Pravilnik ce biti iznad svakog ucesnika, moderatora, organizatora.
    U njemu ce biti nove kazne, za vecinu prestupa. (kad kazem vecinu, mislim na to da vi uvek smislite neki novi nacin zbog kojeg moramo da vas kaznimo, pa cemo te NOVE FORE vase, kaznjavati NOVIM PRAVILOM koje ad hok upisemo).

2) Posto ce da idu Ugovori, koje sam cak hteo i da ukinem, ali ipak necu, vec cu probati da vam se suprostavim u "pronalazenju rupa u pravilu", moram da vam kazem jos jednu stvar:

Zasto vi ovu ligu igrate? Koga vi zaj3bavate? Neko se muci da smisli nesto, neko pravilo u cilju boljeg funkcionisanja, a vi kao neki lemuri trazite rupe u pravili samo da bi vasoj bulji bilo toplije?

Zao mi je drugari, ali to tako nece moci.

Ugovori ce biti.
    Transfer kao trejd, pravilo ce se promeniti.
    Kaznjavace vas iskljucivo CTL nalog, tako da ne "zamrzite" nekoga kao marulju jer vas je kaznjavao.
    Bice jos zakrpa za vase rupe koje trazite, kako bi menjali igrace, smanjivali vrednosti ugovora i sl.

i sve to u cilju "dobrog i postenog funkcionisanja lige".

3) Kad izadje "dodak za pravilnik", procitajte ga, pa ako vam se igra posteno, vi igrajte...

23. The Following 11 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Exclamation Re: CTL Zvanicna obavestenja + CTL PATCH

5.3.2012. Zvanicno obavestenje iz CTL uprave

Igraci Atlantis i Neso7 su kaznjeni zbog namestanja poslednje tekme u trecoj ligi.
    Utakmica izmedju njih je pobedom Nesu odvela u Ligu2, a Salleta ostetila.

Sve njihove izlive emocija i postenja mozete videti ovde:
    http://www.pes-serbia.com/threads/22478-Third-League-(rezultati-SS-komentarisanje-utakmica)-Sezona-10?p=955089#post955089

P
    rava prica je sledeca:

Atlantis je izgubio od Salleta u ligi, njegova zelja je bila usmerena ka tome da pusti Nesu, kako Salle ne bi prosao u Ligu2, on je to i predlozio Nesi, na sta je Nesa pristao.
    Kasnije kada je Atlantis pricao o "promasenom penalu" na SS-u nisu imali u statistici Penalties: 1.

Zbog toga su morali opet da igraju namestenu tekmu, kako bi Atlantis zaista promasio penal tj. sutirao verovatno po sredini, da bi opravdali izjavu i SS-om.

Sve to su igrali u lobijima tipa : Rusija, kako ih mi ne bi videli u "nasem" trening lobiju gde uglavnom igramo svi.

Na kraju Atlantis koji je pricao o "kosmickoj pravdi" koja je zadesila Salleta da pored napustanja Pejaza u Ligi2 dobije sansu kroz baraz da ode u ligu2... je upravo sjebala njega, Atlantisa.

Tekma je provaljena putem arhive fiveservera i ovo je za nauk svima da svoje tekme igraju na posten nacin, mi znamo da ovo nije jedini mec, da vas ima jos koji znate da "pustite nekoga", ali nacicemo i vas.

Atlantis i Neso su priznali gresku, prvo Atlantis posle 5dana mracenja na MSN-u od strane mene, a Neso juce, kada sam mu prvi put saopstio da znam sta su uradili.

Pa vi sad vidite sta radite i sl.

Kazna: Atlantis i Neso7 ostaju u trecoj ligi, uz novcanu kaznu od -3.000.
    Takodje ce imati priliku da biraju na draftu ali kao poslednji! (atlantis bira ispred nese, jer je imao vecu bodovnu prednost u trecoj ligi)

U drugu ligu, njihova dva mesta ce popuniti sledeci igraci sa tabele:

- Salle koji je i bodovima u prvi mah i zasluzio da se vrati u ligu2, odakle ga je pre god. dana bolest oterala
    - Vazda , koji je sledeci na tabeli u ligi3.

Hvala svima koji postuju pravila lige, protivnike i uzivaju u PES6!

CTL team.

Izvinjavam se Salletu u ime CTL-a, nadam se da smo

Novi igraci koji su primljeni u CTL i ucestvovace u Ligi3 / Sezona 11.

Lapi
    Komrad
    Shollym
    Shox13
    Panchevac
    astrokoki

=================

Ekipe su dodeljivane kao i do sada programom (compomaster), vasi nickovi su mesani 5x, dobila se tabela odozgo na dole i tim redosledom su dodeljivane ekipe.

Sa druge strane smo imali ekipe po "pes6 redosledu iz menija" , prvo 3 napustene:

Milansky - Sumadija FK (uz nju ide pomoc 5.000$)
    *Milansrb* 0 Atletico Milan tim (bez pomoci)
    LESINAR FC (bez pomoci)

i tri nove ekipe, po redosledu:

Gotova Ekipa 11,12,13

* Gotove ekipe su jos uvek u fazi doradjivanja, ja sam tokom ove sezone probao da izbalansiram neke (narocito ove 14,18,20 itd..)
    Pa je mozda neka ekipa drugacija (za jednog igraca) nego sto ste imali u dosadasnjem patch, za svaki slucaj videcete sliku mog OF-a.
    pa da znate sta vam "sleduje od igraca te ekipe".

Shox13 ce imati priliku da sa svojih 5.000 konkurise na Aukciji, a vi ostali ce te morati da cekate da vam prvo legne 22.500 od sponzora (a to je negde cetvrti dan aukcije, pa ce te onda moci i vi da ucestvujete)
    Sada vase ekipe imaju 0$.

26. The Following 15 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Default Re: [| CTL PATCH |] + CTL Zvanicna obavestenja

Obavestenje:

Posto Milang5 i Denii nisu mogli da odigraju medjusobnu tekmu, zbog greske, moram da vam okacim sitan ispravak.

u pitanju je igrac Penneteu (ili ti golman Milang5 ekipe), kad god je on u igri, igra pukne.
    Zato vam ovim putem saljem MAP.txt (10 kb) koji se kopira u kitserver/GDB/faces (u faces folder preko starog)

Ovaj fajl vam brise facu od Penneteu-a iz upotrebe i samim tim vam pes nece pucati kad igrate protiv milana (a na golu je doticni golman).

Poz. i sl. put vas molim da na vreme prijavite greske iz vaseg tima kako je i naznaceno (kao npr. Vuk Mitosevic srbenda iz CUletove ekipe sa belom facom, a crnim telom.. )

DOWNLOAD map.txt
    : http://www.2shared.com/document/l6Os1biD/map.html

28. The Following 3 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Primljen i Nuker u ligu, compomaster izvukao ex Lencugin tim.

Pomoc za ex-ekipe je sledeca:

ex_Nikolla tim - novi vlasnik VaskeKTZ (nema pomoci posto je nasledio ekipu od prvoligasa koja je kvalitetna).

ex_Pejaz tim - novi vlasnik MilosCZBG (8000 $) - 1 sezonu pauzirao tim bez vlasnika + SolKembel

ex_Lencuga tim - novi vlasnik Nuker (8000$) - 2 sezone pauzirao tim bez vlasnika

ex_Salihovic tim - novi vlasnik ________ (16.000 $) - tuga od tima

* Gotove Ekipe ne dobijaju novcanu pomoc jer su kompletne i netaknute.

Ukoliko se Nuker i MilosCZBG sloze obojica, mozemo im dozvoliti da kupe preostale igrace (po def.ceni) sa liste drafta lige3 koristeci samo novac dobijen kao pomoc.
    Preostale pare koje dobijate svake sezone od sponzora pred pocetak (22.500$) trosite na transferperiod/plate igracima itd.

Ukoliko se obojica ne slozite, onda ce te i novac od pomoci + novac od sponzora trositi na TP.

Preostali igraci sa drafta lige3 su: (click na ime za PSD ocene)

GK Martin Silva 5700
    GK Michel VORM 5950
    D JUNINHO Anselmo 7000
    D Rafa MÁRQUEZ 7100

D ALEX SANDRO 6300
    M SISI 6400
    M Stephane Dalmath 5900
    F IGOR DE CAMARGO 8000
    F Rafael Tamudo 7550

30. The Following 2 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Izvuceni klubovi za 5 novih novajlija u CTL ligi.

Kao prvo, izvinjavam se onima sto su ranije primljeni, cekalo se da vidi koliko ce biti slobodnih ekipa (EX) i koga cemo primiti od ovih najnovijih... pa da onda sve to lepo zamesamo i dodelimo 5 timova od jednom.

* Posto se "mentorsko pravilo" u slucaju МилошЦЗБГ-a pokazalo dobro, pravilo i dalje ostaje na snazi, svaki novajlija ce morati da imati svog mentora minimum 1 sezonu, on ce mu pomagati u proceni transfera, tj. razmisljace zajedno sa njim i deliti mu savete, ispravljati njegove greske u potencijalnim transferima.

Svaki transfer koji resi da odradi ce slati na PM meni, na odobrenje (da ne bi dosli u situacije da mentor pomaze sebi ili nekome drugome).

ovo pravilo ce novajlije morati da postuju min. 1 sezonu, a ako se budu posle 1 sezone ponasali kao "osobe koje nerazmisljaju i sjebavaju svoj tim", mentor ce im i dalje biti prisutan i u drugoj sezoni....

Tako da javite se da im pomognete, da im budete mentori.

=================

EKIPE - IGRACI - Novcana POMOC

* izvlacio compomaster, 5x meshano (svi klubovi su bili seed1, sve novajlije su bile seed2)

Gotova Ekipa 14 - Haris Liverpool - /
    ex_MilosCZV - Sechem 89 - /
    Gotova Ekipa 19 - tosic - /
    ex_Salihovic - samson - 16.000 $ pomoc
    Gotova Ekipa 16 - veljko - /

* izabrao sam 3 gotove ekipe koje su realnije, one sa VanPersijem i onim silnim napadacima u jednom timu ce biti izbalansirane, pa mogu biti dodeljene sledece sezone.

* Samson ima opciju da izabere da novac trosi na transfer period ili da kupi preostale igrace sa draft liste lige3 (lista ti je gore/post iznad sa PSD linkovima). Javi u sto pre, da li ces da kupujes od drugih + freeagenti ili ces da iskoristis listu i kupis ove preostale igrace sa drafta, pa def.ceni.

Srecno momci! Mentori javite se da im pomognete. Mihajlo se vec javio da pomaze tosicu i bude mu mentor.

32. The Following 6 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Default Re: [| CTL |] - Zvanična obaveštenja

Obavestenje:

Primljena 4 nova ucesnika u CTL ligu, za sezonu 13 (spisak nije konacan, imate jos neko vreme vi koji niste primljeni da se dokazete i zasluzite poziv).

Izvucene su ekipe za novajlije: Seed1 = Novajlije , Seed2 = ex Ekipe (Division sistem) , 5x mesanje.

napomena * ex Marcus+4k, znaci da ce taj igrac na svom racunu dobiti 4.000 $ pomoci za svoj klub od CTL-a. TO znaci da je pop93 izvukao ex Marcus tim i dobio +4.000 pomoci od ctla, jer to klubu treba pomoc. Ostali ne dobijaju pomoc. Uparite vas nick sa klubom desno, to je klub koji ste izvukli.

* 1) Procitajte post iznad ovog, imate objasnjen mentorski sistem.
    * 2) Pronadjite svog mentora i prvo sve dogovorite sa njim, pa tek onda vase transfer poteze saljite meni na pm, ja cu vam slati odgovor sa mojim misljenjem/odobrenjem. Trazite sto iskusnijeg mentora i klonite se skupih pozajmica od prvoligasa.
    * 3) Procitajte jos jednom pravilnik, ja necu odgovarati na vasa pitanja u vezi pravila, ako nesto ne znate...obrtite se pravilniku.

34. The Following 3 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Nerazzurro 4evra's Avatar
    Steam ID:
    4evra

Default Re: [| CTL |] - Zvanična obaveštenja

Exceli za novajlije.
    Sva pitanja u vezi excela meni idu
    Attached Files Attached Files

36. The Following 4 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Page 1 of 10 123 ... LastLast