Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 233

Thread: [| CTL |] - Zvanična obaveštenja

Default Re: [| CTL |] - Zvanična obaveštenja

Primljen novi igrac u CTL ligu, bane1993

Video sam da je redovan i korektan kod SPL, video sam da ga hvale i "nasi" u temi za prijateljske itd...
    Evra me je pitao da li ima neko od novih za aukciju, pa eto velim ovom momku treba pruziti sansu, nadam se da ce je posteno i u ferplej duhu iskoristiti.

Pred nama je leto, a i nema ozbiljnih kandidata osim baneta, tako da...nek vezba decko sa timom dok se odmaramo...

Zabo si ex Tjule tim, nema novcanih pomoci posto je u pitanju tim iz prve lige i ima i dobre mlade igrace i poneko staro ime itd..

kad svima legnu pare od sponzora, moci ces i ti sa njima da raspolazes na aukciji, ali prvo nadji mentora, pa napravi plan...

Srecno! Dobices od mene pm za prijem u ligu.

Nerazzurro 4evra's Avatar

Ligas Milan5g kaznjen sa 3000 zbog nepostovanja pravila o odigravanju zadnjih kola lige.
    Originalna kazna bi trebala biti 3x2000,ali ce biti prepolovljena,jer je ovo prvi put da se ova kazna izvrsava.

Uprava CTL Lige CTL's Avatar

Sve prijave koje su poslate u sezoni 13 i 14. su razmotrene.
    U samom startu smo zeleli da vidimo kako funkcionise, neke smo kaznjavali odma (pr: Chupo za vredjanje), a neke smo cekali "da vidimo da li ce ponoviti iste slicne gluposti".

Nakon razmotrenih prijava, pravilo izgleda ovako:

Sponzori nece davati svima 22.500, oni koji se nadju u prijavama na CTL nalogu, bice razmotreni i kaznjeni za svoje ruzne postupe u ligi i to uglavnom za:

5m igre (morate dostaviti video klipove, jedan gol ne razmatramo, ali jedan po jedan razmatramo )
    anti-ferplay poteze
    vredjanja
    namerne faulove i sl.
    neregularnosti u transferima, dogovorima i ostale mutne radnje.

ma bilo sta da vi imate da prijavite, slobodno prijavite.

Mi razmatramo vase prijave i na osnovu njih (situacija i dosijea koji svaki ucesnik ima) procentualno (%) ce vam sponzori uplacivati manje novca. Najveci trn u oku je jos uvek 5m igranje, sponzori to bas ne vole.

Sponzori rade takodje i po principu "dobrog vladanja", tako da ako vam ove sezone uplate npr. 12% manje, sledece sezone "ako ne bude ni jedna prijava na vas" oni ce vam uplatiti ceo iznos od 22.500 $.

Potrebno je da minimum 2 sezone pokazete "dobro vladanje", tj. da ne bude ni jedna prijava na vas (prijava sa razlogom na osnovu kojeg cemo vas kazniti).

- Moguci scenario:

[LIST][*]Imate npr. 12% manju zaradu od sponzora, imate dobro vladanje tokom cele tekuce sezone, Sponzori vam ponovo uplacuju ceo iznos 22.500[*]Imate npr 12% manju zaradu od sponzora i u narednoj sezoni dodju nove prijave na vas, nakon razmatranja dobijate novih npr. 5%, samim tim sledece sezone sponozri ce vam uplatiti 12+5 = 17% manje, jer pokazujete "lose vladanje"[*]Imate 2 sezone za redom dobro vladanje, vas procenat se "zaboravlja" ali mi ne zaboravljamo da ste u proslosti bili npr. kaznjeni za 5m, tako da ako opet ponovite to sponzori nece biti zadovoljni vec ce odma znati koliko % da vam umanje. (primer, u jednoj sezoni ste imali 2x 5m i dobili ste 8%, pa ste imali dobro vladanje i vratili sponzore na 0%, zatim ste opet kaznjeni za 5m, ovaj put npr. necemo davati pocetnih ~4%, nego cemo vam odma dati ~6,7&)

Takodje, sponzori ce i pozitivno - procentualno nagradjivati igrace koji sezonama pokazuju dobro vladanje.
    Ocekujte i slicne FerPlay nagrade.

4. The Following 9 Users Say Thank You to CTL For This Useful Post:

Ligas Bane993 kaznjen sa 1500 novcane kazne zbog losih PSD linkova u zvanicnoj temi za transfer liste.
    Originalna kazna je 3x1000,ali,posto je banetu ovo prvi prekrsaj,kazna je umenjena za 50%

6. The Following User Says Thank You to 4evra For This Useful Post:

Detaljnije o nezadovoljnim sponzorima za ovu sezonu,razlozima iza njihovog nezadovoljstva i procentu za koji su umanjili sponzorstva.

Quote Originally Posted by CTL
    5m/CUT LISTA:
    Chopinjo 3.8 %
    Arnes 4.3 %
    Milang5: 11.7 %
    Tosic: 6 %

AntiFairPlay:

Sly = 8 %
    Vazda = 4 %

VREDJANJE/Neprimereno ponasanje:

Shollym = 8 %

DOPUNSKI CHASOVI: (ovo ne ulazi u procentualno smanjenje kod sponzora, ali ce uci sledeci put ako se ponovi... )

Amokachi: 2%
    Tranks: 2%
    Mihajlo: 2%
    Milang5: 2%
    edit:
    za dopunske me pitajte na msnu/PMu sta znaci,da ne bude da se neko javno etiketira

8. The Following 2 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Viktor 1k zbog loseg PSD linka u zvanicnoj transfer lista temi.

ROksa 1k zbog loseg PSD linka u zvanicnoj transfer lista temi

Uprava CTL Lige CTL's Avatar

Ligas Viktor kaznjen sa 3000 novcane kazne zbog krsenja fairplay pravila o pisanju komentara za povecanje/smanjenje ocena na PSDu.
    Profil u pitanju

Primljena nova 3 igraca u CTL. (za narednu sezonu nece biti vise primanja)

Primljeni su: (izvinjavam se ako sam nekome pogresio tacan nickname)

- Giga.RsN
    - Filkaja
    - iRNASINHO

Izvuceni su im i timovi (ex_timovi jer ih ima dosta), Seed1 su bili Ucesnici i 2 empty slota, Seed2 su bili 5 napustenih timova.

Igrac LEVO je izvukao tim DESNO.

pr: Giga.Rsn je izvukao ex_Chupo tim, FIlkaja - Brando, Irnasinho - Vaskektz tim.

==============

* Zbog prevelikog broja kazni prethodnog menadzera tima CHUPO93, kao i malog br. igraca, a pritom losih, CTL tim dodeljuje pomoc Giga.RsN za svoj nov tim od 8.000 $

* javite se sva trojica 4evri da vam da excele vasih timova i napisite u javnoj temi ko vam je mentor da znamo svi.
    * takodje procitajte pravilnik jos 1. i mentoroska pravila da postujete kao i pracenje rada vasih mentora da ispostujete javljanjem vecih transfera meni.

to bi bilo to.

Edit by evra:
    Exceli od vasih timova su vam dostupni na online linku svih excela liga(CTL>Custom teams>Finansije CTL lige)

13. The Following 8 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Primljena jos dvojica i to je zaista to.
    Primljeni su jer su se trudili da odigraju tekme pa da upadnu u ovu sad sezonu, znaju obojica da sam ih primio "na poverenje" i nadam se da ce to vratiti postenim ucestvovanjem u CTL ligi, postovanjem pravila, protivnika itd... (u suprotnom znaju sta sledi)

da ne objasnjavam sistem izvlacenja (imate post iznad):
    5x mesano,

ex DSN tim preuzima Kool & Gang, uz njega dobija novcanu pomoc od 7.000 $ jer je tim bio dugo "na pauzi" i ima samo jednog klasicnog CF-a.

ex Neca1991 tim preuzima Dovla Jagodic, uz njega dobija simbolicnu pomoc 2.000 $ jer je tim bio na pauzi 1 sezonu, ali u sebi ima kvalitetne igrace za trecu ligu.

* golman Pletikosa je ubacen u Dsn tim umesto penzionisanog golmana u sred preuzimanja kluba. (slicne su im ocene)

*Mentora ako nemate, to ce biti 4evra.
    Finansije mozete da vidite u Custom Teams podforumu/ Finansije CTL Lige.

15. The Following 9 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Novo pravilo:

* Kao sto znate treceligasi su do sada imali besplatan draft sa kojeg su mogli da uzmu po 1. igraca pod uslovom da im je tim u finansijskom plusu.

Dosta dugo su imali ovu povlasticu, koja je ukinuta jer su se pobunili clanovi druge lige, te je napravljen kompromis u vidu "Posebne aukcije za samo treceligase", sto mu dodje tipa: "Imacete solidne igrace na toj listi kao i pre, ali ce te morati da ih kupite aukcijom za 1-2-3k... zavisi od vas, kao i od finansija drugih."

-----------------------

Aukcija za L3 je posebna aukcija u kojoj ucestvuju samo treceligasi.
    AL3 se odvija nakon Transfer perioda1 (TP1) i na njoj mogu ucestvovati svi treceligasi ciji tim se nalazi u finansijskom plusu minimum 800$, to je ujedno i najmanja moguca suma koju mozete ponuditi na ovoj aukciji za igraca.

Niste ograniceni limitom igraca, mozete da kupite igraca koliko uspete da kupite, po vec ranije definisanim nacinima aukcionisanja (pogledati stare aukcije ili pravilnik radi podsecanja).

Svaki igrac koji se nadje na listi za Aukciju ce imati unapred odredjenu svoju def.vrednost.
    To automatski znaci, da ce te vi igraca kupiti na aukciji, tj. "angazovati" za npr. 1400 $, ali ce on u vasem klubu tj. vasem finansijskom excelu zauzimati svoju def.v. i na osnvu nje ce mu se obracunavati plata.

dakle u praksi, jedina novina je sto na AL3 umesto draftu, vi angazujete igrace za "odredjenu sumu koju ponudite" = "nema vise dzabe".

To bi bilo to, molim 4evru da uvrsi ovo u pravilnik. Aukcija za Ligu3 (AL3)

=========

Ovaj put, listu za AL3 poklanjam unapred celu sezonu, pa razmislite dobro da li zelite da trosite novac na njoj ili negde drugde.
    Attached Files Attached Files

17. The Following 8 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Ne znam kako niko nije ukazao na ovaj problem ranije, ali evo osetio sam ga na svojoj kozi i shvatio da jednostavno ovo pravilo mora da postoji.

Pravilo koje ce te procitati sada, stupa na snagu odmah i mora od narednih tekmi da pocne da se primenjuje!

* Ukoliko se desi prekid utakmice, bilo da je net puko, blackscreen ili nesto bilo sta trece, vi naravno krecete novu utakmicu i igrate onoliko koliko je vremena ostalo. (to ste do sad i radili)

* ali, sad tu uskace jedna novina, ako je rezultat pre pucanja bio npr: 2:1 za nekoga, vi morate odmah kad krecete novu tekmu da "posaljete loptu golmanu i da autogolovima vratite rezultat na onaj koji je bio"
    Nema davanja golova "sa igracima koji su dali gol ili nekih drugih varijanti", dakle samo - odmah autogol sa centra i jedan i drugi igrac dok ne dodje do rezultata koji je bio na semaforu pre prekida

- Razlog je zato sto "onaj ko je imao prednost, ima i prednost u mentalitetu igraca", a kad krece nova tekma rezultat je 0:0, samim tim je i mentalitet resetovan, sto je lose, lose po onoga ko je vodio pre prekida tekme.
    tako da ovo pravilo stupa na snagu odmah i molim vas da ga se pridrzavate.

Ukoliko vas protivnik odbija da da autogol ili nepotrebno trosi vreme, bice kaznjen sa 10.000 $ po utakmici, uz vas dokaz (fraps snimak npr.)

Molim da se pravilo unese u pravilnik.

19. The Following 14 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Jos jedno novo pravilo:

- Za SS-ove iz utakmica koji ne sadrze "sadrzaj ctl patcha" dobijace se kazna.

Konkretno za sledece primere:

* oni sto imaju "grbove koji nisu iz CTL lige" u SS-ovima/Videu.
    * oni koji imaju "imena ekipa koji nisu iz CTL lige" u SS-ovima/Videu.

// Kazna po utakmici, za svaki SS ce iznositi 2.000 $.

=========

Za sada tolerisem video snimke ako nemate zadnje updejte dresova, ali pitanje je "koliko cu jos i to tolerisati".

- znam zasto ove stvari trazim, necu da kucam razloge jer su vrlo jasni, ko ne zeli da postuje ovo pravilo - necemo ga zadrzavati ovde.

21. The Following 6 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Prema gore navedenom pravilu, igrac Shollym se kaznjava sa 4000 ctl $.

Jbga, zao mi je, ali ni ti ne postujes ligu time sto te mrzi da ubacis 5 fajlova (3 za transfere, 2 za grbove i exe) cak i kad koristis neki drugi patch treba ti 1 min. vremena da prebacis ovih 6 fajlova da bi ti "vizuelno izgledalo kako treba".
    Ne zelim da objasnjavam sta znaci "vizuelni identitet", ali liga je tako osmisljena da svako ima svoj viz.ident. sto zajedno cini vizuelni identitet lige.

Takodje pravilo kaze "za svaki ss po 2000", ti si okacio ukupno 11 ss-ova sa grbovima Reala i Galatasaraja, necu da te kaznjavam za to sto je u "spoileru", vec samo za 2. "bitna ss-a koja se vode kao dokaz za odigranu ligasku".

23. The Following User Says Thank You to Slyz For This Useful Post:

Ligas Flash se kaznjava sa 16k novcane kazne zbog alt+f4 na utakmici protiv Rembranta.

To je njegov 3. prekrsaj ovog tipa od kako se pamte kazne.

25. The Following 5 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Ligas Shollym nas napusta pre vremena
    Izmedju ostalih,jedan od zadnjih razloga iza ova odluke jeste Joga Bonito filter koji je solim odlucio na svoju volju staviti na propisane mu utakmice.
    S obzirom da filtriranjem 50+ ligasa ostaje mozda 6,7 ligasa sa kojima bi Solim igrao,a od njih svega 2,3 koji mu napisu GG na kraju utakmice,nema smisla da zamaramo coveka sa dodatnim utakmicama koje on ne planira odigrati.

Razloga ima jos,konkliktan lik,neosnovane prozivke,iniciranje svadja,zakuvavanje,itd itd.

Ban nece dobiti zbog svoga rada na pes6 editu i reputacije zasluzene tu.

Hvala solimu na do sad ucinjenom i zelim mu puno srece u njegovim buducim poduhvatima.

27. The Following 12 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Ligas Evra kaznjen sa 8k novcane kazne zbog alt+f4 na mecu u Liga kupu protiv Dovle7
    Drugi prekrsaj ove vrste od kako se pamte kazne.

29. The Following 5 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Super Star Mihajlo_KL's Avatar

Default Odg: [| CTL |] - Zvanična obaveštenja

Ligas Mihajlo_KL kaznjen sa 4k novcane kazne zbog alt+f4 na mecu u Liga kupu protiv Dovle7
    Prvi prekrsaj ove vrste od kako se pamte kazne.

31. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlo_KL For This Useful Post:

Kao prvo da se zahvalim ljudima koji su mi odgovorili do sada na pitanja iz mini ankete (neki putem PM, a neki putem Skajpa (ko je bio u tom trenu online)).

Hvala vam.

Ono sto se moze zakljuciti iz anketa je manje vise vec bilo poznato, a sve to ukazuje "da ljudi moraju da se promene", jednostavno ta "svest kod ljudi" mora da bude drugacija.
    Setite se moje "oprostajne ctl poruke", pricao sam o tome da svest kod ljudi mora da se menja.

Cisto da znate, ovo sto sad planiram da uradim, je nesto sto sam imao na umu pre nekih 5-6 sezona. Tada sam hteo da napravim "Ligu pozivnog tipa", da ja sam filtriram ljude tj. pozovem ih u moju ligu na osnovu njihove ljudskosti koju pokazuju kroz: ponasanje i igru.

Ne zelim da bilo koga izbacujem iz lige, ali mi verujte da jos vise ne zelim da iz lige odlaze ljudi koji vole da igraju pes6 kroz ono sto se zaista moze zvati "igra".
    Svako od vas koji spadaju u "silovatelje pes6 igre, koji se sluze samo stvarima koje donose 3 boda, losim internet konekcijama itd...itd.. (bice full ista svega)" => Mozete na kraju ove sezone da odete sami ili da iskoristite sansu koju ce svi imati naredne sezone koja ce pokazati kroz filtere koje planiram da postavim u ligi, ko moze i dalje da igra CTL, a ko Ne.

Takodje bice glasanje, da li da se uvedu ili izbace odredjene stvari, svi ce te biti tu da glasate.
    Takodje bice uvedene donacije po sistemu "nikoga ne teramo da ih daje, ali ce od donacija zavisiti i rad CTL lige", jer nakon odlaska Evre, ja cu imati jos obilniji deo posla.

Evra, koji je radio mnogo u finansijskom delu CTL-a, eksel provere, aukcije, doradjivao pravilnik i svasta nesto, rekao bih u zadnje 2 sezone vise od mene.... ce dobiti ili zamenu, sto je tesko naci i imati pre svega poverenje u nekogo od vas, nazalost.

Ne zelim da iz lige opet ode neko poput: Maremasa, Culeta, Evre i jos nekih koji su se na terenu ponasali "fudbalski", a na forumu kao ljudi. Ne zelim da dobri ljudi koji zele, zabavu i druzenje odlaze, a da ostaju neki kojima je mesto negde drugde.

Iskreno, drago mi je kad dodjem na Skajp i kda se "u onoj nasoj grupnoj konverzaciji" vodi neka "van CTL prica", zabavno je, ima dosta dobrih i zabavnih likova ovde u CTL-u i iskreno mi je drago sto sam neke od njih i upoznao i nadam se da cu neke tek i upoznati.
    Takodje, ova liga je pored sklopljenih novih prijateljstava, dovela do toga da se i u nekim drugim igrama, pa cak i poslovima... cujemo, druzimo, saradjujemo, a upravo to sve tako i treba da bude.

Ne zelim pre svega da neko "igra ligu protiv nekoga od koga mu je muka" i jednostavno sam prinudjen da se ljudi sami filtriraju sledece sezone.

Dakle da ne *****m vise, sledece sezone (kad ona pocne), moracete da:

postujete nova pravila igre koja ce imati akcenat na "uzivanje u pesu"
    postujete moje vreme i moj rad ovde, za koji cu ostaviti broj tekuceg racuna (rs dinar) i najverovatnije PayPal za vas "van Srbije" i necu apsolutno nikoga terati, niti moliti da prilozi donaciju, ali sam znam za "provedeno vreme" koliko zasluzujem, a verujte mi da se necu libiti da to vreme provedem drugacije, ako se u CTL-u ne bude promenila svest ljudi i postovalo ono sto se od vas trazi.
    svi ima da obezbedite internet kakav treba da bude, svi ima da radite ping provere preko CMD-a pre svake tekme, pa ce te tek onda da igrate i ako imate problema, utakmice ce biti odlozene, a ne igrane na silu i na tuzakanje.

Da ne pricam da ce: za krsenje svih pravila biti uvecane kazne, narocito za "cudan net, mutne radnje i sl.", tu mozete ocekivati da se posle sezone 16. ne vidimo.

Dakle u sezoni 16. imate pravo sami sebe da filtrirate da li ste za CTL Sezonu17 ili niste, sve je na vama.

Zajedno smo pravili ovo, zajedno cemo da ga unapredimo ili da ga srusimo, pa izvolite.

Kazna Lapiju 4000 $ zbog nepostovanja pravila sa SS-ovima i patchom.

I Lapi nas napusta nakon ove sezone, pa kazna nije ni bitna, ali treba da bude evidentirana svakako, jer prekrsaj je prekrsaj.

34. The Following User Says Thank You to Slyz For This Useful Post:

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast