Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 234

Thread: [| CTL |] - Zvanična obaveštenja

Default Re: [| CTL |] - Zvanična obaveštenja

Obavestenje:

Primljena jos 2 nova ucesnika u CTL ligu, za sezonu 13. Samim tim zatvaramo prijavljivanje novih za sezonu 13. (Imate 6 novih ucesnika)

Izvucene su ekipe za novajlije: Seed1 = Novajlije , Seed2 = ex Ekipe (Division sistem) , 5x mesanje.

napomena * ex totti+4k, znaci da ce taj igrac na svom racunu dobiti 4.000 $ pomoci za svoj klub od CTL-a. TO znaci da je GrujaAMC izvukao ex totti tim i dobio +4.000 pomoci od ctla, jer je taj klub pauzirao 2 sezone i cekao svog vlasnika...koji nije dosao.
    Roksa izvukao ex_Strale97 tim + 4k pomoci takodje, jer mu treba pomoc u odbrani.

Uparite vas nick sa klubom desno, to je klub koji ste izvukli.

* 1) Procitajte post iznad ovog, imate objasnjen mentorski sistem.
    * 2) Pronadjite svog mentora i prvo sve dogovorite sa njim, pa tek onda vase transfer poteze saljite meni na pm, ja cu vam slati odgovor sa mojim misljenjem/odobrenjem. Trazite sto iskusnijeg mentora i klonite se skupih pozajmica od prvoligasa.
    * 3) Procitajte jos jednom pravilnik, ja necu odgovarati na vasa pitanja u vezi pravila, ako nesto ne znate...obrtite se pravilniku.

2. The Following 2 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Nerazzurro 4evra's Avatar

exceli
    Attached Files Attached Files

Keyser soze primljen u ligu.
    Nasledjuje Harisov tim.

excel fajl prilozen uz post

5. The Following 3 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Default Re: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Ligas Stevic kaznjen sa 3000 novcane kazne.
    Razlog:krsenje pravila o zabrani pisanja postova na PSD forumu s ciljem lobiranja povecanja/smanjenja ocena
    Njegov profil: http://pesstatsdatabase.com/memberli...rofile&u=14478

Sledeci ligas koji bude kaznjen ce dobiti 6k kazne.

Da opet napomenem,najnovije pravilo navodi da nema piskaranja po PSDu si ciljem lobiranja povecanja/smanjenja ocena.

Uvodimo zvanicne transfer liste.
    Od sada pa nadalje,kad zelite nekog igraca turiti na transfer listu,to radite putem zvanicnih tema u Custom Teams sekciji:

Vas post u zvanicnoj temi mora sadrzavati sledece elemente:
    1.Igrac
    2.PSD link sa starim ocenama:
    3.Nacin prodaje (transfer,trejd,pozajmica)
    4.Okvirna vrednost igraca/cena - (opciono)
    5.Nacin kontaktiranja(msn/skype/PM,tema od kluba) - (opciono)
    6.Komentar o igracu - (opciono)

Stavke 1,2,3 su obavezne za unjeti,dok su stavke 4,5,6 opcione,to vam je po zelji.

Detaljnija pravila imate u temama.
    Postujte ih!

Stara TP tema ide pod trajni lock,vise se nece i ne sme koristiti.

8. The Following 3 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Ligasi Stevic i Tosic kaznjeni sa po 1000 novcane kazne,zbog nepostovanja sablona pisanja postova u Transfer Lista temama.
    Sablon pisanja jasno nalaze da PSD profil vodi do starih ocena,ne do novih.

SIX ima duzu pauzu,vracamo se nazad na FIVE
    Zvanicne utakmice se moraju igrati u Germany,a prijateljske u trening lobiju

Uputstva za FIVE server na ovom linku:
    LINK

Ubacite samo hosts file, nalog vec imate.

Edit: naravno,+2 dana na postojece rokove,zbog toga sto SIX nije radio

EDIT:
    NOVI HOST SA NOVIM STUN IPOM JE U ATTACHMENTU

11. The Following 3 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Obaveštenje:

Neću da trošim vreme na dugačak post, objasniću stvari što kraće.

Došao sam do informacija da je sada već bivši ctl igrač Nikolla namestio 4 utakmice u sezoni 9. tj. molio je ljude da ga puste (u zadnjoj nedelji te sezone) kako bi on ostao u prvoj ligi.

Kažnjavaju se sledeći igrači: Danijel, Novica, Scooby i Dovla, jer su pustili čoveka da u utakmicama protiv njih uzme tri boda i na taj način je Nikolla uspeo da ostane u prvoj ligi.

Svi su mi priznali kada sam ih pitao, osim novice (sa njim se nisam čuo jer je u Nemačkoj). Takodje izrazili su i da im je žao i da treba da budu kažnjeni.

Ono što vas ostale treba da zanima je sledeća stvar.

CTL liga je osmišljena kao sportsko nadmetanje u putem ove klasik-divne igre zvane PES6.
    CTL liga je osmišljena da nam bude čista zabava, a ne dodatno opterećenje,

samim tim, ako mislite da će svi oni koji nam pomažu, ctl online tim i ja zajedno sa njima da trošimo vreme i znoj na Vas, koji će te ovakve stvari da radite nama iza leđa... grdno ste se *****ali.
    Neću glumiti policajca kao sada što sam radio da bi dokazao ovo, niti ću da trošim svoje vreme na nesportske poteze.

Stvari će od sada biti vrlo bolne i smatrajte ovo nekim pravilom,
    SVAKO koga od sezone 12. pa na dalje nađemo da je namestio utakmicu, ponovio utakmicu i slične anti ferplej radnje, biće momentalno izbačen iz lige. Ni trunku znoja na takvog čoveka nećemo trošiti više.

Kazna je u neku ruku i blaga jer je ovo otkriveno sada posle 5 sezona, ali verujete mi, da ako nadjem nešto sveže iz 12. sezone pa nadalje, završili ste sa CTL-om.

Ovo je samo početak i znam da vas ima još, imate CTL Nalog pa se javite ako želite da pomognete ili znate nešto.

------------------------------------------------

Kazna:

Spoiler:

Danijel, Novica, Scooby i Dovla će od sledeće sezone igrati u trećoj ligi.
    Neće imati pravo na draft lige3.
    Neće imati pravo učešća u Gold i Silver kupovima u sezoni 14.

Prvu ligu će popuniti prva dvojica na tabeli iz druge lige: BrunoX i Marulja.
    Dok će broj u drugoj ligi popuniti verovatno igrači iz treće lige, a to će biti naknadno objavljeno jer treba da vidimo šta će biti sa baraž utakmicom, jer smatramo da zbog ove vanredne situacije i odlazak određenih igrača iz lige nije fer da se baraž igra izmedju 15. i 10 iz treće lige, JAVIĆEMO KO ULAZI U DRUGU!

Novici veliko hvala za sav trud, rad i pomoć u ctl timu, ali posle ovoga ostaje samo učesnik u ligi.

Takođe, koristim priliku da podsetim stare i kažem novima, da ovo nije prvo otrkiveno nameštanje i da zbog neke gluposti u da li trećoj ' petoj ili ne znam ni ja kojoj sezoni imamo Rembranta i Salleta u nekom štelovanju ko će proći dalje u nekom kupu, tako da svi vi koje imam u tefteru, ako vam nađem da opet nešto tako muljate, moraćete da napustite CTL ligu,

a mi drugari, možemo kad god hoćete da se opet vidimo i na pivu i fudbalu i na moru i sve ostalo, ja ovo vođenje lige sa tim druženjem neću da mešam.

Od mene možete da očekujete novi dres ili tako nešto, ali ne i da dozvolim prevare u ligi.

-------------------------------------------

Такоđe, otrkiveno je i da je Flash iznerviran usled laga i nereagovanjem njegovih igrača u prvoj utakmici ove sezone protiv Danijela izaša iz utakmice na alt f4 bez objašnjenja.
    Cenim to što je hteo da prizna grešku i ne nastavi tekmu, ali je na molbu Danijela odigrao još jedno poluvreme da bi utakmica bila kompletna.

Rekli smo da nećemo da tolerišemo alt f4 gluposti, morate da naučite da gubite ili bar ako laguje, naravno da imate pravo da se požalite, prekinete tekmu, odložite je za kasnije kad bude bolji net i odigrate.

Ovakavi ispadi su kažnjivi prema pravilniku.

Kazna:

Spoiler:

- 8.000 $ Flashu jer mu je ovo ukupno drugi alt f4 u ctl karijeri. Dobro znate da se kazne dupliraju počev od 4k i da kad napravite četvriti prekršaj da će vas sledeći izbaciti trajno iz lige, čisto da vas podsetim ako ste zaboravili.

-------------------

Scooby je imao privatnih problema ove sezone, pa smo pošto je dugo naš član rešili da ga vodimo kao da je pauzirao ovu sezonu.
    No, on se nije javljao i nažalost iz najbolje namere da ga ne izbacimo kad skupi 30% službenih zamolio CHUPO93 da u sred sezone odigra 2 tekme za njega, dao mu svoj pass, ne znajući da sam ja već rešio da ga vodim kao da je na pauzi.

Znam da ste drugari, znam, družimo se svi i hteo si da mu pomogneš ali ste i jedan i drugi ispali debili.
    Ne može ovo ovako da se radi i ne želim da drugi to rade.
    Ako možete da igrate, igrajte, ako imate probleme i ne možete sve što treba je da nam/mi se javite i problem rešen.

Nisam ni planirao Skubiju da uzimam tim, uzeo bi mu tim da ne igra sledeću sezonu ali sad će igrati u trećoj.

Kazna:

Spoiler:

- 5.000 $
    Skubiju i CHUPO93.

Ovo je prva kazna ovog tipa i na neki način razumemo dobru nameru u celoj ovoj prevari, ali prevara je i kad sledeći put nadjemo
    nekoga da radi ovo, isti taj može da očekuje 10.000 kaznu.

=============

Code:
    Svi kažnjeni igrči imaju rok od 24h da se jave putem privatne poruke na ctl nalog, ako žele da vide dokaze zbog kojih su kažnjeni ili recimo žele da probaju da ublaže sebi kaznu (a odma da kažem da ne trošimo jedni drugima vreme, džabe je.).

Takođe molim sve ostale forumaše da ne pišu po temi glupe komentare na ovu kaznu, jer ja ne želim da ih gledam, ne želim da smarate i spamujete.
    ako nekome imate nešto da kažete, izvolite na MSN pa tamo mu recite lično šta god hoćete, 
    ne trujte ostale.

Vaša je odluka da li će te ostati da igrate u trećoj ligi ili če te pauzirati sezonu, imate ista prava kao i pre, vi odlučite.
    Pozdrav.

Ligasi Arnes,Somi i Tosic po 1000 kazne zbog nepostovanja sablona u zvanicnim TRANSFER LISTA temama.

Quote Originally Posted by arnes86 View Post
    1. Igrac : Emre Gungur
    2. PSD link : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...=3261&Club=168
    3. Nacin prodaje : transfer
    4. Okvirna cijena : 3 000
    5. Nacin kontaktiranja : PM
    6. Kratak komentar : bek kojeg prodajem zbog malog minusa, kako bi se izvukao...

Quote Originally Posted by Шоми View Post
    1 IGRAC : Vladimir Bystrov
    2 PSD LINK : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...=3236&Club=369
    3 NACIN PRODAJE : Transfer
    4 Okvirna cena: 3000
    5 Nacin kontaktiranja : PM/MSN
    6 Kratak komentar : Brz, lako probija po strani
    Quote Originally Posted by tosic View Post
    Igrac:Nicklas Bendtner
    PSD:http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...?Id=12&Club=53
    Nacin prodaje: Transfer
    Okvirna cena: 5000$
    Nacin kontaktiranja:Skype Tema od kluba PM
    Dobro procitajte prvi post,postujte sablon pisanja,nepostovanjem sablona samo pravite problem sebi te dodatni posao organizatorima.

14. The Following 2 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Primljeni novi igraci za narednu sezonu:

Miki_NS, Batigol88, Amokachi14 i Pochu.

* napomena, sve novajlije su primljene sa statusom "primljeni pod prismotrom" i od vaseg ponasanja, neta i redovnosti u ligi zavisi da li ce te za sezonu - dve dobiti "full status ctl ucesnika".

Izvuceni su timovi, kratko objasnjenje:

Program compomaster,
    5x mesanje
    Ucesnici su na jednoj strani, imaju seed 1 (sheshir1) + dodata 2 empty ucesnika da ne bi compomaster napravio 2 grupe po 5, (zbog 4 ucesnika, a 6 klubova).
    Klubovi su sa druge strane, imaju seed 2, u pitanju je "league devision sistem".

Vase ime sa leve strane (u tabeli) -------- = jednako je ------- vas klub sa desne strane koji ce te voditi.

Sve ekipe su dobre, ima tu prvoligaskih, dobrih ekipa, ima i jedna slaba (bob015 tim) i za nju ide 12.000 k pomoci, ostale su ok, bez novcane pomoci.

SS izvlacenja:

Primer da bi shvatili sta pricam:

Niko - ex Tdevil tim (Tdevilom tim i dalje slobodan)
    Amokachi sada vodi ex Petkov tim.
    Pochu sada vodi ex Bob015 tim + 12.000 novcane pomoci.
    Niko - ex Tjule tim (Tjuletov tim i dalje slobodan)

itd... po slici, tabeli.

- Javite u temi Pitanja/problemi/sugestije ko vam je mentor (jer morate imati mentora).
    - Kad legnu pare 22.500 od sponzora mozete ih trositi na aukciji (to ce biti kad bude grupa 3, videcete obavestenje u aukciji).
    - Pochu vec sad (ako stigne do 19h) moze da posalje poruku i za drugu aukcijsku grupu, ima 12.000 od novcane pomoci.

to bi bilo to.

=======================
    Za treceligase (Sve) :

Duznost mi je takodje dok jos nije poceo TP2 i vece trosenje novca da vam kazem i sledece:

Draft za ligu3, ce postojati jos samo sledece sezone, posle toga se ukida.

Razlog je nezadovoljstvo drugoligasa, koji imaju slicne timove i slicne zarade, a ne dobijaju takve igrace za dz, a takodje i kad smo stavili draft za ligu3 znali smo da nece trajati zauvek...

Postojace odredjena zamena za ukinuti draft 3, od sezone 15. ali to cemo objaviti naknadno,
    ideja je (a verovatno ce to i biti) da se ubaci posebna mini Aukcija za samo treceligase, koja bi isla u vreme sadasnjeg drafta,

Treceligasi, dosta je bilo za dz.

16. The Following 13 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Exceli od novih su dostupni na linku od LIVE EXCELA(CTL liga>Custom Teams>FINANSIJE CTL Lige)

18. The Following 4 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Primljen i Djakomaci, sleduje ga ex_TDevil-ov tim. (Eksel finansija ti se nalazi post iznad)

Treca liga sada broji 22. ucesnika i na tom broju ce ostati ove sezone.

Ista pravila izvlacenja:

Milan5g,1000 kazne

Quote Originally Posted by milang5 View Post
    IGRAC : Carroll
    PSD LINK : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...Id=309&Club=18 (ovo mu je novi update)
    NACIN PRODAJE : Pozajmica
    Okvirna cena : 3000
    Nacin kontaktiranja : MSN
    Kratak komentar : Trenutno visak,frka mi za kes...

Miki NS 2000 kazne:
    Quote Originally Posted by MIKI_NS View Post
    1. IGRAC: Edel Apoula
    2. PSD LINK: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...=2042&Club=366
    3. NACIN PRODAJE: Transfer
    4. OKVIRNA CENA: 3000
    5. KONTAKT: MSN, PM
    6. KRATAK KOMENTAR: Najskuplji golman u mom timu, ja sam doveo brazilca pa mi ovaj nije potreban.
    Quote Originally Posted by MIKI_NS View Post
    1. IGRAC: Jack Rodwell
    2. PSD LINK: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...Id=177&Club=11
    3. NACIN PRODAJE: Transfer
    4. OKVIRNA CENA: 8000
    5. NACIN KONTAKTIRANJA: MSN, PM
    6. KRATAK KOMENTAR: Standardan je u timu, jedan od nosioca igre. Prodajem ga samo zbog budzeta jer mu je plata ogromna.

Tosic 2000 kazne:
    1 IGRAC : Felipe Melo
    2 PSD LINK : http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...=1228&Club=174
    3 NACIN PRODAJE : Pozajmica
    4 Okvirna cena : 4000
    5 Nacin kontaktiranja:Skype pm Tema Kluba
    6:Kratak komentar :Strasno dobar DMF
    1. IGRAC: Vicente Sánchez
    2. PSD LINK: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...=7483&Club=437
    3. NACIN PRODAJE: transfer
    4. Okvirna cena: 800
    5. Nacin kontaktiranja: PM Skype
    6. Kratak komentar:nije los igrac al kod mene je visak

Batigol 1000 kazne:
    Quote Originally Posted by Batigol88 View Post
    1. IGRAC: Igor de Camargo
    2. PSD LINK: http://pesstatsdatabase.com/PSD/Play...d=1552&Club=76
    3. NACIN PRODAJE: transfer
    4. Okvirna cena: 2500
    5. Nacin kontaktiranja: PM/MSN/Skype
    6. Kratak komentar: Visak u napadackoj liniji,znam da ce malo igrati a plata velika.Def. cena 5100.

Ne postujete pravila,lepo je receno i napisano da se stavljaju linkovi do old ocena,a ne novih.
    MikiNS i Batigol ce dobiti 50% smanjenje kazne,za prvi prekrsaj kao novajlija.
    Sledeci put ce biti puna kazna.

22. The Following 3 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Ligas Roksa,shodno pravilniku,dobija 5000 kazne zbog namernog primanja golova u utakmici protiv gruje.
    Doticna utakmica ce biti prepravljena sa 11:4 na 8:4

Za uvredu iskazanu Gruji nece biti kaznjen ovaj put,jer mu je to prvi prekrsaj te vrste.Sledeci put nece biti pardona

Ucesnik CHUPO93 izbacen iz lige.

Razlog: Nakupio je i vise nego dovoljno "ALT+F4" izlazaka u toku zvanicnih ctl mecheva.

Kratak komentar na ovaj poslednji "alt+F4":

- Svi jako dobro znate da imate pravo da se pozalite na tudji net, u nekom realnom rasponu pocetka tekme (poluvremena) a to je tipa 10-15min (utakmice).

- Cak i da je lagovalo i postojao problem, CHUPO93 nema pravo da izlazi iz tekme na ALT+F4 vec se mec pauzira, vi se dogovorite i prekinete mech... ako ne mozete da se dogovorite, snimis "da protivnik nece da se dogovori" i stvar resena.

Tako da, znate, vi skupljate "kazne" mi ih brojimo, kad napunite vasu čašu kazni i tolerisanja, dolazi do trajnog izbacivanja.

Sve najbolje CHUPI u nastavku, cujemo se za 2v2 tekme i sl.
    Poz.

25. The Following 3 Users Say Thank You to Slyz For This Useful Post:

Ligasi ManUTD,Rogo i Flash ce dobiti zamrznute timove ove sezone.

UTD ima nekih privatnih problema,Rogo ne moze stici da se organizuje sa poslom i pesom,dok fles preispituje svoju zelju da nastavi igrati CTL ligu.

Izaslo im se u susret jer su pripadnici stare garde,koji su tu duze vreme i nisu pravili probleme.

27. The Following 11 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Ligasi Mihajlo i Denii po 5000 novcane kazne usljed krsenja pravilnika o namernom pustanju/primanju golova.

Mihajlo je zvanicno priznao doticnu stvar,dok je denijeva situacija jasna i bez toga(5 golova u 3,4 minuta,od toga 3 u 90'+)

Kazne su vec unesene u excele,updejt ce ih pokupiti pri sledecoj sinhronizaciji excel fajlova.

29. The Following User Says Thank You to 4evra For This Useful Post:

Ligas roksa 5000 kazne zbog namernog davanja autogolova.

Ligas 4evra kaznjen sa 4000$ zbog alt+f4 na zvanicnom mecu.
    Prvi prekrsaj te vrste od kako se 'pamte' kazne.

32. The Following 14 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast