Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 20 of 224

Thread: Pro Evolution Soccer 6

Default Pro Evolution Soccer 6

Evo dočekasmo i šestu verziju najbolje fudbalske simulacije.
    Ovde piš¡ite vaše utiske nakon prvih igranja 6-ice

Top Player _shone_'s Avatar

Default Re: Pro Evolution Soccer 6

Pa evo vako...posle pola sata igranja prvi utisci ne mogu biti bolji!Grafika je procvetala a sto se same igra tice gol se sada jesh lakse daje iz daljine,pokreti igraca su mnooogo lepsi,okrecu se u mestu samo tako,prave finte ko od sale,golmani su mnogo realno uradjeni,sudija ti za malo grublji faul na sred terena moze dati crveni karton Skok igra je sada mnogo bolja,pasovi su lepsi...jednostavno igra u celini izgleda josh relnije...Sto se tice dresova,neispravnih naziva i ostalih detaljchicha to se sve da editovati...master ligu josh nisam probao...

:6ica: rules!!!
    a možda ipak u nama leži spas...

Default Odg: Pro Evolution Soccer 6

Evo i mojih par zapazanja u vezi najnovijeg fudbala :

Pa,krenimo od pocetka...Intro je standardno dobar kao i za svaki PES serijal ( napomenucu da se radi o nekom prikanu koji se igra sa loptom u Joga Bonito fazonu ) vredi ga odgledati,a da...kad pokrenete igru ista vas pita na kojem ce te nivou tezine igrati no o tome nesto kasnije.U meniju postoje dve nove opcije : International challenge i chini mi se random match ( nisam ih probao jos uvek ali pretpostavljam da znate o cemu se radi ) zatim, edit opcija nam donosi da mozemo preko search-a potrazhiti igraca ( isto kao i u master ligi) ostalo je sve nepromenjeno.Evo sta je novo kad idete na match/izaberete tim pa sledeci ekran za podesevanje pre match-a : Za tezinu igre vise ne postoje zvezdice vec se bira od beginner-a do top player-a slicno kao u FIFA serijalu,ubachen je "Gameplay frame" po default-u stoji kao exbition moze se staviti sve od premiership-a-do master lige ( mislim da mu to dodje nesto kao nacin igre protivnika,da li ce igrtai engleski stil,frncuski,italijanski,kao da je na svestkom prvenstvu itd. ) u svakom slucaju zanimljiva novina.Home & Away : predstavlja da li ce nakon match-a kada igrate sa istim protivnikom biti revansh.Away goal : da li ce u revansu vaziti gol u gostima.Line up auto selection Home/away : da ostavite compu da on sam izabere najbolju postavu. Stadiums : dodat je stadion Real Madrida ostali su svi isti neki sa pravim-neki sa izmisljenim imenima ( Realov stadion je lincenciran).Podesavanje formacije,postave,strategije itd 9 ( poslednji korak pred izlazak na teren ) : Mozda ce nekima delovati konfuzno ali u principu je ostalo kao sto je i bilo,jednostavno je savladljivo.

A sad ono najbitniije Gameplay :

Prvo sto ce vam zapasti u oko to su pasevi, koji su sada mnogo tvrdji nema vise onako mekanog dodavanja kao u PES5.mnogo su realniji i postoji vise stilova izvodjena istih narocito mi se dopada long pass koji izgleda savrseno.Kretanja igraca su takodje poboljsana ( ima dosta padova nakon duela,kada igrac uputi centarsut iz trka padne itd. ) , kretanje igraca u nazad ( covering ) je doteran i mnogo bolje izgleda.Skok igra je unapredjena sad stavrno igrac koji je visi ima prednost u odnosu na nizeg igraca mada...ako se izmigoljite na vreme mozete izbiti loptu pre njega i sa nizim igracem,sve u svemu ima vise stilova igre glavom ( dopasce vam se ) . Shutevi...hm...za svaku pohvalu, mnogo je tesko dati gol iz daljine nesto kao sto je bio PES4,naravno zavisi sa kojim igracem izvodite,kojom nogom i sa koliko protora oko sebe, kada se uvezba sve teche kao po loju ( ista stvar ima vise stilova izvodjenja suteva i realnije izgledaju ) . Slobodni udarci...najveca unapredjenje je sto sad mozete brzo izvesti slobodni udarac ( kao a malom fudbalu ) to se desava u odredenjim siuacijama kad se na ektranu pojavi R1 + L1 ( ostalo je isto sa malo drugacijim komandama ). Napad je relatino lako igrati i na top player tezini dok za odbranu je sasvim druga prica,zaista vam je potreban maximalna koncentracija dok igrate odbranu ( najbolje je odmaknuti se na oko 1 m od protivnika ) inace ce protivnik sa lakocom proci i namesti sebi gol sansu,potrebo je vremena za uvezbavanje ali kao sto rekoh maximalna koncentracija.Golmani su relativno ok,sa zamerkom da neki put primaju golove iz neverovatnih pozicija za koje ste sigurni da bi to odbranili, tu su i nove animacije parada.Sudija...khm da li je neko spominjao sudiju u PES5 e pa ljudi ovde su stvari drugacije.Nema vise onih sitnih faulova koji se dosudjuju kao prekrsaj,vise se pusta prednost ( ali isto tako nema i one naznake na ekranu za prednost ) mnogo je bolje i za svaku pohvalu je,ali prpazite se ostrih startova jer se sada laske dobija zuti/cveni karton,maltene za svaki start sa ledja ide karton...zakljucak sa sudjenje...odlicno je.Sve u svemu sa svim naborjanim poboljsanjima igra deluje mnogo fluidnije i bliza je realnosti nego ikad.

Grafika i zvuk :

Sto se tiche grafike skoro da i nema nikakvih poboljsanja,stavise rekao bih da je ista ( posebno me nervira kako je publika uradjena,ispostavilo se da su jednu sliku nalepili na tribine,ocajno izgleda dok je u replay-u normalna sa pokretnim navijacima ili mozda zavisi od stadiona do stadiona nam kojem igrate...proverciemo ), ima novih animacija pred ulazak teren, ili kad igrate neko finale cup-a...stavili su pogled iz pticije perspektive...vidite stadion i grad oko njega fino je,ubaceni su i cepelini koji lebde nad stadionom.Zvuk je klasican...istripovana japanska kompozicija pesama,o navijanju necu da pricam svi znamo da je ocajno.

Zakljucak :

Trebace vam vremena da se uvezbate,a kad se uvezbate imate cast da igrate najbolju fudbalsku simulaciju na planeti

Zelja autora texta :

Da se sto pre izbaci superpatch i LOD Mixer !!!

Napravih i malo slicica pa pogledajte :

За те црвено-беле боје Џони's Avatar

Default Random match

Random match je prijateljska utakmica. Mozete da izaberete koju ligu hocete (na primer spansku) i onda mozete da izaberete igrace koje zelite i da igraju u vazem timu. Ili mozete da izaberete cetiri tima koja zelite (na primer barsa, real, juve i milan) i izaberete igrace koje zelite iz tih timova da igraju za vas. MNOGO DOBRA STVAR!!

a jel licencirana

Quote Originally Posted by gox_90
    a jel licencirana
    ko?

Default licenca

Jeste licencirana, ali opet nemaju sva imena klubova i igraca. I dalje smo Srbija i Crna Gora, nemaju imena nekih klubova u Engleskoj, ...
    Kod nas igraci i dalje Mironevic, Pedro Djordjevic... Ali ima leka i za to!! Uskoro ce izaci novi patchevi.

pu majku mu a ima li liga sampiona i kup uefa

Slika Kamp Nou-a pred veliki derbi...ekstra su ovo odradili

Kakva je master liga?

Regular Ogisha's Avatar

Ma sve je super , ali mana u svakom PES-u je sto su isti stadioni..... nista novo nista bolje inace je EXTRA......

Default super

Sve je super uradjeno! Samo me zestoko nervira Srbija i crna gora !! Pa dokle vise! Hocu SRBIJU!! Ispravite to u nekom patchu!

Jos nesto vazno sto nikome nije toliko bitno:
    Da li se vide POMOCNE SUDIJE U TOKU IGRE ?

Quote Originally Posted by hoole
    Jos nesto vazno sto nikome nije toliko bitno:
    Da li se vide POMOCNE SUDIJE U TOKU IGRE ?
    Ne,vide se samo na xbox360 verziji.

Quote Originally Posted by nikmar
    Sve je super uradjeno! Samo me zestoko nervira Srbija i crna gora !! Pa dokle vise! Hocu SRBIJU!! Ispravite to u nekom patchu!
    Naravno da cemo ispraviti

Hmmm..pocinje malo da me nervira odbrana
    Poceo sam da se uigravam klasicno na tri zvezdice(regular mode) dam gol,ali i jako lako ispustim prednost jer je odbrana ukocena!Ne znam kako da ih nateram da zesce jurisaju na napadace :rolleyess: Golmani su nekad katastrofa,a nekad su kao hobotnice...svidja mi se josh sto se ne svira mnogo faulova,ali zato kad svira to bude karton-recimo ja sam navikao da uvek uklizam pre igraca na loptu a sad je to zuti karton :think:

Posle 15-ak odigranih meceva mogu da kazem da sam jako zadovoljan 6-icom. Naravno ima minusa, ali mislim da je mnogo bolja od PES5.

Dresove, face, stadione, i te stvari koje ce uskoro moci da se menjaju (neke vec mogu) necu komentarisati bas iz tog razloga.
    Komentar je standardno ocajan. Jedino sto mi se dopada je kada komentator malo glasnije izgovori (vikne) ime nekog igraca kada je isti u gol sansi. Ali precesto izgovara "here is..." i ime igraca.

Sudjenje je mnogo bolje. Stvarno nema onog glupog sviranja faulcica. U prve dve utakmice sudija je svirao ukupno manje od 10 prekrsaja, ali je bilo 8 zutih kartona. Mozda su tu malo preterali, ili smo mi navikli na krljanje, a bice da je ovo drugo.

Golmani su extra odradjeni, prirodije im je kretanje i mnogo su realniji. Kada kazem realniji mislim da nisu onako nadmocni u vazduhu kao ranije, pa cesce moraju da "boksuju" loptu nego ranije. Ne desava se, kao u 5ici da se lopta nekad "lepi" za njih. Mislim da je sada mnogo realnije 1-1, golman-igrac jer je u 5ici nekada nekim golmanima bilo zaista tesko dati gol. Takodje nema vise onog cekanja par sekundi pre nego sto se gosha nakani da ubaci loptu rukom u igru, ako me raazumete...

Neko je spomenuo da je malo teze davati golove iz daljine. ne bih se slozio, ja sam dao nekoliko sa preko 20, 25, jedan sa 32 metra, ali je, po meni, teze izvodjenje slobodnih udaraca, ili jos nismo izostrili nisanske sprave. Super je ono brzo izvodjenje prekrsaja!!

Igraci se fenomenalno otvaraju i pasovi u prazno su mnogo lepsi i bolji neko u 5ici. Ne svidja mi se samo ubacivanje lopte u prazan prostor kroz vaduh, lopta leti isuvise sporo, usporava akciju, a takve lopte su u 5-ici bile odlicne za kontre.

Mozda je malo teze igrati odbranu, ali po meni je to samo zato sto se igraci nekako cudno vracaju i zatvaraju prostor. Kada izvodite korner i lopta dodje do protivnickog igraca imaju milion nacina da izvedu brzu kontru iz 3 poteza i daju vam gol, zato sto su skoro svi vasi igraci presli na drugu polovinu. Mnogo cudno zatvaraju prostor i nekada morate bas da vodite racuna o tome, a onda ostaje otvorena neka druga strana za napad i jbg...

Ali dobro, mislim da i na to mozemo da se naviknemo.

Sve u svemu gameplay je mnogo bolji, kretanje igraca, sudije, lopte realnije i lepse. Jako igrivo, mislim cak i za nekog ko ne voli PES(neka budala...)

Svima preporucujem da sto pre nabave :6ica: i uzivaju!

Zaboravih...
    Ovo mi se u 5-ici nikada nije desilo, maksimalno sam video 8.5

A sada:

Loooda igrica...

Moram da vas pitam kako se brzo izvodi faul? :think:

Ne moze svaki da se izvede brzo, ali cim je tako neki faul pojavi ti se na ekranu L1+R1, pritisnes to i izvedu brzo.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast