Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 20 of 260

Thread: Igranje odbrane!?

Administrator maremas's Avatar

Default Igranje odbrane!?

U demu se lepo znalo, moras da imas dobar tajming da ne bi napravio faul, sad u full igri to vise nije isto, sad gotovo sve vreme mozes da drzis X i levi analog ka protivniku, nekad imam utisak da iako drzim x i levi analog ka igracu da on jednostavno nece odmah da krene na loptu, vec posle nekog vremena kao seti se i tek onda napadne, tj. odbrambeni igraci vrse slab pritisak na napadace i napadnu "sami" tek kad oni misle da mogu da uzmu loptu iako sam i ja izdao komandu da to urade mnogo ranije pa i po cenu FAULA! Kao da se sad ja tu nista ne pitam. U demu sam znao da namerno napadnem igraca sa ledja da napravim faul i prekinem kontru sad to ovde gotovo da ne mogu da izvedem(normalno bez klizeceg starta).

Default Re: Igranje odbrane!?

slazem se s tobom..upravo sad igram ml i celo vreme mi igrac nece na igraca poludio sam..:///

tatko na online operativac's Avatar

mogu ti reci da sudija mnogo vise pusta igru, ne svira ni faulove koji jesu, a sto se odbrane tice, ne znam, jos se navikavam, cudno mi opet nesto... za jedno 20 30 tekmi cu se javim

Non mollare mai dj90's Avatar

Tačno je da je igranje promenjeno ali najvažnije je to da ona nije postala retardirana već je ostala na nivou iz demoa tako da mi ta promena ne predstavlja nikakav problem

oke mozda u demou uzela prelako lopta pa su ovako slozili..valjda cu se naviknuti..i kod penala pokusavam pucat visoko i nikako da pogodim ako drzim predugo ode iznad ako drzim manje opet po podu..:S

Regular aky's Avatar

Izludeo sam od tog igranja odbrane, prvi put mi se danas desilo da zamalo razbijem dzostik koliko sam p***zdeo! U demou sam se izvezbao za odbranu samo tako, kad sam presao na full, drugari koje sam drao prolaze mi odbranu na trougao kako god! Znam i da je sve do vezbe, ali po meni razlika je velika izmadju demoa i fulla, i trebace dosta vremena i dzojstika za navikavanje

7. The Following User Says Thank You to aky For This Useful Post:

Ja sam sve bolji u odbrani... Ne koristim X za pritisak na protivnika, vec ga pratim strelicom i po potrebi brzim trcanjem, dok u momentu kada hocu da mu uzmem loptu pritisnem X ili idem na klizeci, ako imam situaciju za to... Po meni je dobro sto su uradili promenu, jer lako oduzimanje lopte cini igru znatno laksom, a to nije cilj svih nas koji zelimo da uzivamo u PES-u, jer ako posle dva dana provalim sve i sve "Derem" na "Top Playeru", onda to ne moze biti zanimljivo... Druga stvar, odlicno je sto nije lako napraviti taj tkzv. "Pametni faul", prekidati kontre sa njim i ne dobiti karton... U tome je car igre... U nadigravanju... Opet, odlicno je i sto su faulovi sa 16 do 25 metara u 70% slucajeva i golovi... Moras da pazis da ne napravis faul u zoni udarca... Mada sam protiv compa nasao lek i za to... Kada on ima slobodnjak u zoni suta postavim igraca na suprotnu stativu od one na kojoj stoji golman i kontrolisem ga... Na taj nacin sam do sada spasao sigurno vec desetak golova, ako ne i vise... Igrac je izbacio loptu koju golman ne bi stigao ...
    Losa stvar su penali... To sto udarci idu samo po zemlji u gol, nikako nije dobro, jer postoje samo tri opcije sredina dole, levo dole, desno dole... Ispada da je golman u vecoj prednosti kod penala nego li kod slobodnih udaraca u odnosu na izvodjace, sto se kosi sa logikom...
    Sve u svemu, igra je ODLICNA, ali ima par stvari koje su mogli bolje odraditi... Sto je najgore, u pitanju su sitnice, i predvidive pojave...

9. The Following 2 Users Say Thank You to slobal For This Useful Post:

@slobal

jel te toliko mrzi da ukljucis trening i shutirash 10ak penala i provalish kako se shutiraju? pa i u onoj temi sam napisao tacno uputstvo i youtube je pun tutoriala..
    tako da nije tacno da moze samo po zemlji to bi stvarno bilo nevidjeno glupo

11. The Following User Says Thank You to nemanjasmarach For This Useful Post:

Možda je mislio na to da komp šutira samo po zemlji

Tutorial Master avgust's Avatar

Ja stvano nemam bilo kakav problem sa odbranom, čak ni ne primećujem razliku u odnosu na demo. Mene je počela pomalo da iritira druga stvar: Konstantno savršeni through pass. Znači, sa pola terena dodajem loptu svom igraču, a lopta u tom procesu prođe makar 6-7 protivničkih igrača... (to nema veze sa fullom to je bilo i u demo verziji)

I još kad bih mogao da samo maaaalčiiiice smanjim brzinu, ne bi uopšte primetio razliku u odnosu na demo...

Možda je mali off: Za 10 sati igranja desilo mi se 2 i po puta da igrač krene da obilazi loptu kao što je mare postavio. Ovo "i po" je bilo oblilaženje lopte u pokušaju. Ne znam za vas, ali kod mene to ne izgleda toliko drastično. Čak mi je pomalo i simpa jer to igrači povremeno rade u realnim tekmama.

A pravi gameplay sam osetio igrajući Libertadores. Ustvari, toliko sam zgotivio gameplay sa ekipama igrača čije su ocene do 75, da samo to igram. Znači, Libertadores Kup -

14. The Following 2 Users Say Thank You to avgust For This Useful Post:

Da, nekako mi se čini da je gemplej mnogo brži kad igram sa jakim timovima. Ali nadam se da će izaći kitserver pa ćemo moći da ga usporimo

Quote Originally Posted by maremas View Post
    U demu se lepo znalo, moras da imas dobar tajming da ne bi napravio faul, sad u full igri to vise nije isto, sad gotovo sve vreme mozes da drzis X i levi analog ka protivniku, nekad imam utisak da iako drzim x i levi analog ka igracu da on jednostavno nece odmah da krene na loptu, vec posle nekog vremena kao seti se i tek onda napadne, tj. odbrambeni igraci vrse slab pritisak na napadace i napadnu "sami" tek kad oni misle da mogu da uzmu loptu iako sam i ja izdao komandu da to urade mnogo ranije pa i po cenu FAULA! Kao da se sad ja tu nista ne pitam. U demu sam znao da namerno napadnem igraca sa ledja da napravim faul i prekinem kontru sad to ovde gotovo da ne mogu da izvedem(normalno bez klizeceg starta).
    E upravo je ovo tj odbrana ono elementarno u cemu se razlikuju demo i finalna verzija igre.
    I posne neko kaze "Nema razlike, vi ste navikli da igrate tako i tako"
    Yea, bullshit.

Quote Originally Posted by avgust View Post
    Možda je mali off: Za 10 sati igranja desilo mi se 2 i po puta da igrač krene da obilazi loptu kao što je mare postavio. Ovo "i po" je bilo oblilaženje lopte u pokušaju. Ne znam za vas, ali kod mene to ne izgleda toliko drastično. Čak mi je pomalo i simpa jer to igrači povremeno rade u realnim tekmama.
    također mi se desilo to par puta i meni baš realno izgleda to mi ne izgleda kao bug jer sam to viđao u RL

Top Player heavy_grobar's Avatar

ono sto je maremas rekao da igrac zabilazi loptu to se meni sad u demu desilo toliko o tome da su mjenjali full verziju, znaci sve je identicno samo je malo brza full verz. tako da..... koda oni mogu mjenjati sistem odbrane za 15 dana.... nikako...

Odbrana je jako, jako, jako frustrirajuce iskustvo. Jednom sam rekao da me igra podseca na PES2010 a razlog tome je upravo ova nesretna odbrana. Neki puta imam osecaj da procenat uspesnosti reakcije odbrambenog igraca zavisi od jacine i kolicine pritiskanja X dugmeta.
    Stvarno bih jako voleo da imam prilike da pitam Seabass-a zasto su napravili ovako katastrofalnu gresku sa promenom odbrane u finalnoj verziji u odnosu na demo verziju igre.
    Sve mogu da istrpim, i lose sudije i retard golmane i graficke anomalije ali ovo sto su uradili sa odbranom, ovo je vrhunac Konamijevog visegodisnjeg bezobrazluka!

meni nije jasno stavas muci
    meni je sve savrseno uradjeno iam faulova normalno
    ovaj pas na trougao u vecini slucajeva se preseca ako lopta putuje dugo
    odrbanu igram super bas je onako kako ja volim
    a niko ne pominje kako je dobro odradjeno guranje sa igracima tj remplovanje kada vi imate loptu
    recimo ebue u arsenalu retko ko moze da ga odgura dok recimo ceska oduvaju a arshavine prodje jednog drugog a treci vec je velika prepreka
    fudbal je timsak igra i tako mora da se igra
    a jel neko probao ls ka svom golu i x da drzi to je nova odbrana ima tamo u potezima tj comand list
    Sve u svemu mnogo dobar fudbal e sad da li ovi bug-ovi zavise od verzije igre cpu ili neceg treceg bem ga
    a da danas kad asm igrao odbranu u mom 16 kopm simulira i dobije zuti karton
    ali zato posle ja napravih faul na ivici 16 a igrac upao unutra i gle penal za komp :(
    mali off
    krenem ja da odigram real barca derbi u egzibicionom modu kad eto ga komentator dobrodosli na el clasico

21. The Following 3 Users Say Thank You to FXGT For This Useful Post:

Top Player heavy_grobar's Avatar

Quote Originally Posted by FXGT View Post
    meni nije jasno stavas muci
    meni je sve savrseno uradjeno iam faulova normalno
    ovaj pas na trougao u vecini slucajeva se preseca ako lopta putuje dugo
    odrbanu igram super bas je onako kako ja volim
    a niko ne pominje kako je dobro odradjeno guranje sa igracima tj remplovanje kada vi imate loptu
    recimo ebue u arsenalu retko ko moze da ga odgura dok recimo ceska oduvaju a arshavine prodje jednog drugog a treci vec je velika prepreka
    fudbal je timsak igra i tako mora da se igra
    a jel neko probao ls ka svom golu i x da drzi to je nova odbrana ima tamo u potezima tj comand list
    Sve u svemu mnogo dobar fudbal e sad da li ovi bug-ovi zavise od verzije igre cpu ili neceg treceg bem ga
    a da danas kad asm igrao odbranu u mom 16 kopm simulira i dobije zuti karton
    ali zato posle ja napravih faul na ivici 16 a igrac upao unutra i gle penal za komp :(
    mali off
    krenem ja da odigram real barca derbi u egzibicionom modu kad eto ga komentator dobrodosli na el clasico
    potpuno se slazem, bravo brate za komentar!

23. The Following User Says Thank You to heavy_grobar For This Useful Post:

neznam da li sam upravu ali probajte ovako igrati obranu znači baš onako kako je seabas govorio u videima većina u demu je igrala da kada odugovlači sa napadom na igrača povlači palicu prema svom golu tj ne prema golu nego samo prema strani na kojoj je gol ili lijevo ili desno a kada su htjeli da uzmu loptu također samo lijevo ili desno u zavisnosti gdje je čiji gol ja sam probao igrati da kada želim da igrač agresivno napadne tj da uzme loptu da palicu uperim baš prema igraču a ne samo prema strani gdje je protivnički gol znači okrećem palicu analoga u svim smjerovima u zavisnosti gdje je trenutno igrač kojeg želim napasti znači treba držati X i gurati analog točno prema igraču ja od kada sam počeo tako igrati puno bolje uzimam lopte i baš se primjeti razlika probajte pa javite meni je puno pomoglo i nadam se da ste razumjeli što sam htio da kažem

25. The Following User Says Thank You to woofer2009 For This Useful Post:

Morao sam da procitam 3 puta post. Tacka, zarez, veliko slovo, novi red.
    I nista novo nisi otkrio, oduvek je jedna od opcija bila da ides direktno na protivnika.

27. The Following 2 Users Say Thank You to Klang For This Useful Post:

Meni je u DEMO u bilo tatalno debilno igranje odbrane!mekako neralno...Ako je u fulu drugacije,onda je o extra!

Page 1 of 13 12311 ... LastLast