Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 81 to 92 of 92

Thread: Finte i driblinzi?!

Default Re: Finte i driblinzi?!

O cemu vi ljudi pricate? Ono sto PES-u u svakoj verziji postaje sve gore i gore su INTUITIVNE i jednostavne finte da se igraci ZAISTA izbace iz igre. U devetci je bilo nekoliko fora (lak sideways dribble, dobra (predobra?) sansa da komp ispadne pomocu fake shot-a..) a sada cak i najbolje finte ne funkcionisu posto cak i kada se jedan igrac srecom pre**** drugih tri te salete i uzmu ti loptu. Dakle, protiv kompa, na Top Playeru nema nikakve svrhe raditi vise od jednog dva driblinga po celom mecu, daleko je isplatljivije igrati pas igru i krila. A ako pricamo o igri protiv igraca, well, to je uvek bilo drugacije.. sto se mene tice, igrace je uvek bilo lakse zeznuti ovo sad sa link feints nece napraviti ne-znam-ni-ja-kakvu razliku posto su finte u pesu cak i sa link feintsom i dalje prekomplikovane i ne-efikasne. Najbolje finte su i dalje oni "glitchevi" kada ti ili komp (ili drugi igrac, jelte) nesto ispritiskate, komp se zabaguje i ispadne neki fensi dribling, koji ustvari nigde nije ni dokumentovan nego se samo igra izbagovala.

Quote Originally Posted by Lazar Mijajlovic View Post
    Ima li ikakva FINTA sto se moze uraditi bez analoga....P.S. Imam dzojstik ali bez analoga
    ja sam umjesto L2 postavio desni analog strelica gore i u link feints nastimo finte i . u igri zajedno stisnes L1 i L2 i to je to

Quote Originally Posted by Sammael View Post
    O cemu vi ljudi pricate? Ono sto PES-u u svakoj verziji postaje sve gore i gore su INTUITIVNE i jednostavne finte da se igraci ZAISTA izbace iz igre. U devetci je bilo nekoliko fora (lak sideways dribble, dobra (predobra?) sansa da komp ispadne pomocu fake shot-a..) a sada cak i najbolje finte ne funkcionisu posto cak i kada se jedan igrac srecom pre**** drugih tri te salete i uzmu ti loptu. Dakle, protiv kompa, na Top Playeru nema nikakve svrhe raditi vise od jednog dva driblinga po celom mecu, daleko je isplatljivije igrati pas igru i krila. A ako pricamo o igri protiv igraca, well, to je uvek bilo drugacije.. sto se mene tice, igrace je uvek bilo lakse zeznuti ovo sad sa link feints nece napraviti ne-znam-ni-ja-kakvu razliku posto su finte u pesu cak i sa link feintsom i dalje prekomplikovane i ne-efikasne. Najbolje finte su i dalje oni "glitchevi" kada ti ili komp (ili drugi igrac, jelte) nesto ispritiskate, komp se zabaguje i ispadne neki fensi dribling, koji ustvari nigde nije ni dokumentovan nego se samo igra izbagovala.
    To sto ti pricas nije tacno.
    Svaka finta moze da se izvede ali je potreban dobar tajming i osecaj. Nisu sve finte koje postoje korisne u svakoj situciji ali neke od njih jesu i mozes da posaljes cak 3 igraca " u kukuruze " sto bi rek`o Zvezdan Nik. Npr rulet je najkorisnija finta kada se nalazite u situaciji 1-1 sa protivnickim golmanom.

Ok, prvo, finte su daleko korisnije protiv igraca.. to priznajem. Drugo.. ne kazem da su SVE beskorisne.. rulet, rainbow flick i elastico npr. su dosta dobri.. ali opet, cak i oni ne uspevaju tako cesto ni sa najboljim driblerima, a u vecini slucajeva sa nesto losijim (ne-mesijima/ronaldima itd) propadnu skroz. Ne kazem da su sve finte uvek beskorisne, samo da bi bilo lepo da postoji vise intuitivnijih i laksih metoda da se odbrana predje.. sa jedne strane padaju na neke naivne akcije, a sa druge ni vrhunski dribleri ne mogu na top playeru da izbace jednog, a kamoli 2-3 igraca ako da ih ne uk*nja

Može,može,sve može kad se izvežba!
    Finta je najbolji izbor kad protivnik igra strogi presing i ne možeš da se mrdneš od njega!Kako ćeš ga preći na analog ili strelice i brzo trčanje kada je na ovoj simulaciji presing odrađen fenomenalno.Nijedan živi čovek neće moći nikad da te pritisne poput kompa.Za takve situacije je najbolje rešenje primerena finta,koja,ako se dobro odradi,izbacuje protivnika i odmah otvara nekoliko mogućnosti!Znam ljude koji igraju bez finti ovaj fudbal jako uspešno.Ali to je teška smaračina za gledanje,a pravo maltretiranje za njihove džojstike!

dribling na ovom pesu je generalno spor.
    napravljen je pomak ka totalnoj kontroli ali na racun brzine izvodjenja i efikasnosti.
    tacno, moze se izvezbati ali zakomplikovali su izvodjenje biciklice(ta finta je najvise izgubila na sustini u 2011 :(. ), sta onda reci za ostalo.
    a da ne govorimo da ruletom (ili rainbow flickom) driblamo golmana, pa gde ste to videli
    opet, optimista sam, mislim da ce u sledecoj verziji ovo doci na svoje i da ce postici neki balans u brzini i jednostavnosti.
    ipak je ovo totalno novi koncept i drugacija igra od 2010

imao sam xp pa sam instalirao win 7 i morao sam i igru preinstalirat pa sam zaboravio jel treba to analog da se negde odabere da bi mogle finte da se rade,sad sam pokusavao al nece,idem u igru odaberem finte al u igru ih ne izvode pa dali treba da se to analog negde odabere je moje pitanje,ko zna nek me prosvetli
    poz

Beginner

sta je l2 na tastaturi

Quote Originally Posted by stefo13 View Post
    sta je l2 na tastaturi
    nije to isto meni je rodjak napravio i ima dosta dobrih finti

Super Star David_Luiz's Avatar

Default Odg: Finte i driblinzi?!

Quote Originally Posted by stefo13 View Post
    sta je l2 na tastaturi
    Mozes da podesis da ti L2 bude bilo koje dugme. Tamo gde menjas kontrole za igru tamo ima i polje za L2.

Супер је овај туторијал, хвала пуно!

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345