Page 1041 of 1052 FirstFirst ... 415419419911031103910401041104210431051 ... LastLast
Results 20,801 to 20,820 of 21036

Thread: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Super Star Amokachi's Avatar

Default Re: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Bernard i Kvintero ne vrijede preko 5k. I to po 5k u tp2 i to samo zato sto su mladi i potencijali. Ali u tp2 po 6.5k je preplacivanje. Ja da sam mu mentor rekao bih mu da ih ne plati u tp2 preko 8k zajedno.

Problem je sto je njemu mentor(dodijeljeni) odobrio tu kupovinu, tj aminovao. Mentori ne mogu da stopiraju ako neko bas zeli igraca.. On nije birao mentora, pa da je izabrao mene koji volim da s****m onog kog mentorisem..hahaha kako neki pacijenti odje plasiraju pricu, nego mu je on DODIJELJEN. I taj mentor aminuje to..

Sa druge strane moramo da znamo da je Dovla veci posao oko lige preuzeo na sebe. I moguce i da njemu treba malo da se uhoda. I ja sam ubijedjen da je Dovla gledao defolt vrijednosti igraca u excelima. Pa je procijenio da je Kvintero preplacen. A kod ovog drugog vidio def od 9k, pa je kontao da je on ok.

Suma sumaru...igraci ne vrijede para datih za njih, ali nije se trebalo ponistavati to. Zato sto je Somi *****ao kad je rekao da je transfer ok.

Super Star Atlantis's Avatar

Ja sam svojevremeno imao sličan problem s tim da je transfer oboren 3 dana nakon kraja TP2 i jedinu kompenzaciju koju sam bio dobio jeste da mi je ostao igrač a da nisam plaćao platu za njega te sezone.

Super Star Prince94's Avatar

Default Odg: Re: Odg: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Quote Originally Posted by Рого.ЗВ View Post
    Из истих разлога сам и ја Квинтера продавао. И не, не видим да је Калстром нешто нарочито бољи од Квинтера, који је и бољи дриблер и бржи од Калстрома, а и млађи 11 година. Оцене за пас су им такође веома сличне. Довео сам га са аукције за 1400 када му је шут био на 79 и када је још увек играо у Пескари пре преласка у Порто.
    Sve je ovdje receno, nije bitno kolika mu je vrijednost u excelu i za koliko ga je on doveo na aukciji nego kada ga je doveo, i kakav je na PSD. Njemu je po meni vrijednost trebala da se poveca kad su bile one izmjene pred proslu sezonu jer on mora da ima najmanje 3-4k def. Ne moze on da ima 1400 def. kao Crouch npr.

I sta to fali Bernardu za 6.5k? Mirchell je mogao da dobije odobrenje za 9k da ga dovede al eto meni bi trebalo da se ponisti. Eto nek' Pogrebnyak raspali vrijedi 5k i nek' Kolo Toure vrijedi 9k sa svojih 1,83cm i skoro 36god.

Bez razloga ste se okomili na mene, mnogo se uplicete u moj posao. Prvo mi pravite frku oko Kallstroma kako ne mogu da ga prodam a naslijedio sam problem od Medicinara sto je on placen toliko koliko je bio placen njegovom pogresnom procjenom. Zatim mi se saopstava kako ce mi transfer Sowa biti ponisten pa ste se na kraju kao smilovali nesto i pustili a nisam napravio gresku jer je Austin izneo citavu sezonu i postigao veliki broj golova. A sad mi opet pravite problem...

Svi ste vi pametni,sve vi znate koliko ko vrijedi, sve sami strucnjaci. Ja ne igram pes od juce i ne igram online lige od juce, znam koliko koji igrac vrijedi i uvijek kad vidim da mi je bas taj igrac neophodan u timu dam malo vise para jer vjerujem da ce mi se isplatiti. Ja placam igraca iz svog budzeta,ja rizikujem da li cu otici u bankrot i ja rizikujem da li cu zauzeti los plasman na tabeli. Nemamo svi istu viziju stvaranja tima,ne igramo svi iste taktike,ne igramo svi na rezultat,ne ubijamo se svi za titulu ima i nas koji igramo fer i onako kako smo navikli jer necemo da se mijenjamo po cijenu nekih para i titula i necemo da varamo i koristimo svakakve bagove poput suteva iz mrtvog ugla sa namjerom odbitka da dodjemo do cilja.

Mentor me zna dobro i zna da li sam sposoban da vodim klub ili ne,zna kakav sam tim napravio u toj drugoj ligi koju mi non stop kacite na ledja, tako da prestanite da ga napadate bez razloga vi sto se nista ne pitate ovdje.

I jos jednom, ja dovodim koga ja hocu u tim jer mi taj igrac odgovara i nemojte da me smarate na chatu sa nekim drugim igracima,i da mi vi govorite koga ja da kupujem,ustedite pare pa se razbacajte i kupujte te iste. Meni ako treba neki savjet ima tu nekih ligasa kojima cu se obratiti u slucaju da mentora nema. I nadam se da ce ovaj transfer Quintera biti odobren i valjda me pustite da sam sebi oformim ekipu kakvu ja zelim kad ste mi vec dali raspalu ekipu.

4. The Following 6 Users Say Thank You to Prince94 For This Useful Post:

Grijesis sto ovo licno shvatas, onoliko koliko kiksas u transferima..

Nego nemam volje da pisem sad roman i obrazlazem, nisam ni prvi post trebao pisati. Vise sam ga napisao da opravdam potez Dovle koji je ponistio to, sa razlogom. Znajuci da je na pocetku i da radi dobro.

Ta dva igraca da se jave na otvorenoj aukciji u temama..ne bi presli 4k ponude. Ovo je ipak tp1..to znaci da moraju biti jeftiniji. Sam kazes da Kvintero treba biti 3..4k..sto ga onda plati 6i po u tp1?

Da ovako placa neko ko nije nov - nije problem.
    Da ovako placa neko ko je nov - je problem.

To sto si ti tamo imao ekipu jaku veze sa ovim ovdje nema. Nije za poredjenje.
    Zasto je dozvoljen transfer Bernarta za 9k jasno je, ali necu ovdje. Da se prica ne otvara dalja.

Znaci, ovo sto sam pisao nije licno upoereno protiv tebe ili Roga. Naprotiv vas ponajmanje bih htio "sabotirati". Moje pisanje iskljucivo je zbog "zastite" Dovle jer je on donio odluku, po mom misljenju ispravnu. Pogrijesio je sto i Bernarta nije oborio.

Edit: ako ti se toliko svidjaji, ti onda sacekaj sez..pa kao iskusniji plati ih po 6 ..7k..ne brini, za tu cifru ces ih uvijek kupiti.
    Tada se nece ni diskutovati o tome. Bices poznat kao covjek koji fino placa.

Messi #10 Filkaja's Avatar

Default Odg: Re: Odg: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Quote Originally Posted by Prince94 View Post
    Sve je ovdje receno, nije bitno kolika mu je vrijednost u excelu i za koliko ga je on doveo na aukciji nego kada ga je doveo, i kakav je na PSD. Njemu je po meni vrijednost trebala da se poveca kad su bile one izmjene pred proslu sezonu jer on mora da ima najmanje 3-4k def. Ne moze on da ima 1400 def. kao Crouch npr.

I sta to fali Bernardu za 6.5k? Mirchell je mogao da dobije odobrenje za 9k da ga dovede al eto meni bi trebalo da se ponisti. Eto nek' Pogrebnyak raspali vrijedi 5k i nek' Kolo Toure vrijedi 9k sa svojih 1,83cm i skoro 36god.

Bez razloga ste se okomili na mene, mnogo se uplicete u moj posao. Prvo mi pravite frku oko Kallstroma kako ne mogu da ga prodam a naslijedio sam problem od Medicinara sto je on placen toliko koliko je bio placen njegovom pogresnom procjenom. Zatim mi se saopstava kako ce mi transfer Sowa biti ponisten pa ste se na kraju kao smilovali nesto i pustili a nisam napravio gresku jer je Austin izneo citavu sezonu i postigao veliki broj golova. A sad mi opet pravite problem...

Svi ste vi pametni,sve vi znate koliko ko vrijedi, sve sami strucnjaci. Ja ne igram pes od juce i ne igram online lige od juce, znam koliko koji igrac vrijedi i uvijek kad vidim da mi je bas taj igrac neophodan u timu dam malo vise para jer vjerujem da ce mi se isplatiti. Ja placam igraca iz svog budzeta,ja rizikujem da li cu otici u bankrot i ja rizikujem da li cu zauzeti los plasman na tabeli. Nemamo svi istu viziju stvaranja tima,ne igramo svi iste taktike,ne igramo svi na rezultat,ne ubijamo se svi za titulu ima i nas koji igramo fer i onako kako smo navikli jer necemo da se mijenjamo po cijenu nekih para i titula i necemo da varamo i koristimo svakakve bagove poput suteva iz mrtvog ugla sa namjerom odbitka da dodjemo do cilja.

Mentor me zna dobro i zna da li sam sposoban da vodim klub ili ne,zna kakav sam tim napravio u toj drugoj ligi koju mi non stop kacite na ledja, tako da prestanite da ga napadate bez razloga vi sto se nista ne pitate ovdje.

I jos jednom, ja dovodim koga ja hocu u tim jer mi taj igrac odgovara i nemojte da me smarate na chatu sa nekim drugim igracima,i da mi vi govorite koga ja da kupujem,ustedite pare pa se razbacajte i kupujte te iste. Meni ako treba neki savjet ima tu nekih ligasa kojima cu se obratiti u slucaju da mentora nema. I nadam se da ce ovaj transfer Quintera biti odobren i valjda me pustite da sam sebi oformim ekipu kakvu ja zelim kad ste mi vec dali raspalu ekipu.
    BrAvo za komentar

Послато са L-EMENT501

7. The Following 3 Users Say Thank You to Filkaja For This Useful Post:

Professional Hopopa's Avatar

Default Odg: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Molio bih administraciju da ponovo preračuna moje finansije i ponovno postavi ispravno stanje istih, da bih mogao konkurisati na aukciji. Hvala !

IPes Шоми's Avatar

Default Re: Odg: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Quote Originally Posted by Hopopa View Post
    Molio bih administraciju da ponovo preračuna moje finansije i ponovno postavi ispravno stanje istih, da bih mogao konkurisati na aukciji. Hvala !
    Na ono stanje dodaj 22.500$, nije uneseno u excel, bice dodato sa novim stanjima.

Predlažem da se igrači za kojih ne bude ponuda u okviru aukcijske grupe ponude kao dopunski u poslednjoj grupi. To pogotovu ima smisla za prvu grupu kada samo jedan mali broj igrača može i da konkuriše za njih pa su tako eto Kante i Samuel ostali bez angažmana.

Ili to, ili da ih pošaljete na free agents listu - a može i oba

12. The Following 4 Users Say Thank You to Atlantis For This Useful Post:

Moderator Dovla's Avatar

Izvinite sto nisam sredio excele, imam temperaturu ne ustajem iz kreveta citav dan.

14. The Following 3 Users Say Thank You to Dovla For This Useful Post:

Professional Hopopa's Avatar

-hama- 16120
    Amokachi 10070
    Atlantis 81620
    Bane Bejn 34800
    Emel 15520
    Cevali 18200
    Dauda 14730
    Dort 2720
    Dovla 31920
    Dzoni 3576
    Fiki 8350
    Giga 51208
    Hola 20060
    Hopopa 23155
    Dzo 25678
    Mirchel 28350
    Nikola 15080
    Panchev 57201
    Prince 22600
    rogo 74
    Rosoner 20370
    Sajo 20430
    Sloga 10998
    Somi 24800
    Kop 23495

Evo na brzinu odradih stanje posle druge grupe. Nisam sponzore dodao Dortu jer on je pauzirao proslu sez. Ako ima neko od ovih sa spiska da je isto imao pauzu, sponzori su minus.

17. The Following 3 Users Say Thank You to Amokachi For This Useful Post:

Moderator Dovla's Avatar

Exceli svih ligasa posebno: EXCELI LIGASA

Stanja svih ligasa na jednom mestu: STANJA LIGASA

19. The Following User Says Thank You to Dovla For This Useful Post:

Super Star cevali's Avatar

Instalirao sam pes6 na windows 10 i steka slika po malo?
    Jel ima neko resenje?

Quote Originally Posted by cevali View Post
    Instalirao sam pes6 na windows 10 i steka slika po malo?
    Jel ima neko resenje?
    desni klik na pes6-exe, svojstva, kompatibilnost i podesi da pokrene u režimu za windows 7.
    ne zaboravi da podesis u kload.cfg fajlu koji se nalazi u kitserveru identicnu rezoluciju koji si podesio i u pes6 settings

22. The Following 2 Users Say Thank You to noviice For This Useful Post:

https://www.mediafire.com/?bp5ycadzktl3wmk

Link za download patcha posle aukcije.

Ko hoće neka javi transfere danas i sutra na PM pa da izbacimo neke formalne patcheve u medjuvremenu.

24. The Following 2 Users Say Thank You to Atlantis For This Useful Post:

Evo jedno pitanje koje se samo namece nakon polemike oko gold-a,silvera i reprezentacija : Da li postoji mogucnost da se u nekim narednim sezonama vrati gold ili je Ctl potpuno odustao od tog takmicenja?

IPes Шоми's Avatar

Quote Originally Posted by Mirchell View Post
    Evo jedno pitanje koje se samo namece nakon polemike oko gold-a,silvera i reprezentacija : Da li postoji mogucnost da se u nekim narednim sezonama vrati gold ili je Ctl potpuno odustao od tog takmicenja?
    Nismo odustali od tog takmicenja, pokrenuta je samo ideja da se pokusa sa ovim reprezentacijama kao izvor dodatne zarade, a i meceva. Gold i Silver smo ostavili sa strane zbog broja ucesnika, ali opet ne mora da znaci da ih necemo igrati one tamo sezone. Ni ovo sa repkama nije sigurno, bas iz tog razloga je stavljeno na glasanje, ako se vecinom izjasnite da ste za onda cemo to igrati sledece sezone. Nadam se da sam razjasnio tu situaciju.

27. The Following User Says Thank You to Шоми For This Useful Post:

Gold je imao smisla dok su postojali niži rangovi jer su dozvoljavali da se susretnu igrači koji retko igraju zvanične i usput su pomagali da se kvalitetnije novajlije okušaju protiv najboljih pre ulaska u prvu ligu.

Sa novim sistemom ta "čar" se izgubila pošto se svake sezone "mešaju karte" i sistem je dopunjen play-offom. A sa balansiranjem prihoda i bez ligaških razlika u finansijama, dodavati GOLD je suludo. Kome nije jasno, neka pogleda rezultate aukcija 2-3 sezone unazad. Realno, jedina razlika izmedju play-offa i GOLDa je grupna faza pre eliminacija - a to, realno, može da se izvede i sada - 4 grupe po sistemu - "A1 B2 A7 B8" + "A3 B4 A5 B6" ili A1-2 + B1-2 nosioci i dirigovani žreb za ostale (po grupi 2 igrača iz obe divizije) i nazovite to GOLD i eto ga.

Sad, da li je eliminacioni sistem bolje rešenje od neke superlige od 16 na kraju, ne bih znao, zavisi od glavnih da li su voljni da testiraju. U stvarnosti zemlje koje kubure sa kvantiteom (Belgija, Danska, Srbija) opredeljuju se za takav sistem i moglo bi se razmisliti.

Iskreno, meni mnogo više fali jedna "babaroga" liga poput bivše prve lige gde je svaki meč problem nego GOLD.

Ti sve iz svog interesa gledas, pa i ovo.

Gold i Silver su se igrali prije 12 sezona kada je liga brojala 30 clanova. A sada se prosipa prica da nas nema za to takmicenje. Gold je prosiren, on je na pocetku bio elitno takmicenje. Dok u Silver su igrali oni koji ispadnu. To je bila idealna zamisao. Kao Liga Sampiona i Liga Evrope. Onaj ko je ta dva takmicenja ukinuo osakatio je ovu ligu.

Silver je ukinut zbog OMS-a. Kog ste naravno opet ukinuli kasnije. A Gold je ukinut kada je postavljen ovaj sistem. Uz objasnjenje da nas je MALO za Gold. A prije 12 sezona nije bilo malo da se oba takmicenja igraju!?
    Srozavate CTL sa ovim novinama. Pa jos tresnja na torti je ova sprdnja sa reprezentacijama bez ugovora. neki turnir nebitan za ligu koji ce se igrati za 5k premiju?

Ja znam da ima posla oko toga, ali sezona traje prekratko. Ja gubim volju za igranjem dva takmicenja. Ligaskog dijela koji je nebitan, i jedna nedelja plejofa..gdje se kao lomi nesto. Znaci imas nedelju dana ''uzbuljivog'' nadmetanja. Ako preneses na godinu dana, to je 3 nedelje gdje se igra nesto bitno.

Ja kontam da Dovli i Somiju se ne dodaje novi posao. Ali zar ne zelite napraviti ovo interesantnijim? Kontam i da Atlantisu na 80k ne odgovara novi kes dodatni, jer zeli da ima prednost na aukcijama..zasluzio je svojim poslovanjem. Kontam i da ovi novi nemaju pojma sto je Silver i Gold, pa ne znaju ni o cemu pricam. Ali ovim CTL gubi.

Ovdje se zna prije pocetka lige 4-5 ljudi koji mogu do te dvije titule. Sa Silverom se otvara mogucnost da neki drugi se domognu trofeja.

Mislim da bi trebali prestati gledati svoje licne interese i malo sire pogledati pricu. Sezona se svela na 28 meceva za mene koji sam igrao sve do kraja.
    Gold bez Silvera ne treba uvoditi.

A ovo sa reprezentacijama je zesca sprdnja. I nesto sto nema nikakve veze sa CTL-om.

Predlo koji sam im poslao.
    Direktan plasman:

Samo branilac titule. Zasto? Zbog malog broja ucesnika u Goldu i da bi sto vise ljudi imalo prilike da se dokopa istog.

1 - direktno

Za ostala mjesta se bore svi ostali. Zrijeb bi se radio po rejtingu.

Grupa A po rejtingu(11 clanova) Grupa B po rejtingu(11 clanova) Grupa C po rejtingu(ostatak clanova)

B VS C pobjednik VS A. Kao i u starom goldu.

Premije se ne daju za kvalifikacije/kazne se broje. Zasto nema premija? Zato sto svi porazeni se takmice u Silver.

^12 kvalifikovanih u gold dijele se u dvije grupe od po 6 clanova. 4 najbolja idu u 1/4 finale koje se igra na dvije dobijene ili ako hocete da se razlikuje od plejofa..onda kuci i u gostima mec sa prednosti gola u gostima. Ili cak na 3 dobijene, sto ja ne bih! Ali eto opcija.

Premije:

Grupna faza 2k

U grupi ima 5xkuci i u goste=10 meceva.
    10 meceva donosi max 30 bodova. Svaki bod u grupnoj fazi Golda donosio bi 70ctl novaca. Maksimalni broj bodova donosi 2.100 ctl novaca.

1/4 finale = 3.000
    1/2 finale = 4.000
    finalista = 5.000
    pobjednik = 7.000

--------------------------------------------

U najboljem slucaju pobjednik sa maksimalnim ucinkom u grupi moze uzeti 9.100 od takmicenja. Ne racunajuci kazne. Pobjednik odigra izmedju 16 i 19 meceva.

--------------------------------------------

Silver bi brojio izmedju 16 i 20 ucesnika. Zavisno od broja ligasa. Jer svi koji ne prodju u gold igraju Silver.

Svi ucesnici se dijele na 4 grupe.
    Grupa broji od 4 do 5 clanova. Igra se dvokruzno/2 najbolja prolaze u 1/4 finale. Na ispadanje bi se igralo kao i u gold. Da li kuci/gosti, da li na 2 dobijene.

Premije:

Za grupnu fazu svi dobijaju po 1.000

Grupna faza ima 3/4xkuci i u goste = 6/8 meceva
    6/8 meceva donosi max 18/24 boda. Svaki bod bi donosio 60ctl novaca. Maksimalan broj bodova donosi 1.080/1440 ctl novaca.

1/4 finale = 2.000
    1/2 finale = 3.000
    finalista = 3.500
    pobjednik = 5.000

---------------------------------------------

U najboljem slucaju pobdjednik sa max ucinkom u grupi moze uzeti 7.440 ctl novaca. Pobjednik bi odigrao izmedju 14 i 17 meceva.

---------------------------------------------

Mislim da Gold ne treba uvoditi bez Silvera. Mislim da sistem plejofa ne treba dirati ako ostaju dvije divizije. Samo treba dodati ova dva takmicanja koja bi u neku ruku povecala broj utakmica.

O razlozima Za i Protiv mozemo ovako diskutovati na gareni, glupo je da ja vodim monolog sam. A ovo je predlog dva takmicenja za sledecu sezonu.
    Previse brzo se zavrse sezone u ovom sistemu sa ovim brojem ljudi.

Proje je bio GOLD + LIGA sa 34 ligaska meca + Silver + OMS. Broj meceva je prelazio 40 za prosjecnu sezonu. Sad ja sa sezonom u kojoj idem do kraja takmicenja ne mogu da prebacim 30 odigranih meceva.

30. The Following 5 Users Say Thank You to Amokachi For This Useful Post: