Page 569 of 1069 FirstFirst ... 69469519559567568569570571579619669 ... LastLast
Results 11,361 to 11,380 of 21367

Thread: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Nerazzurro 4evra's Avatar
    Steam ID:
    4evra

Default Re: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

ja pak mislim da sam ja razradio ove 3 vrste,tj napisao pravila ovakva kakva su,iz svih strana koje smo zajedno izdiskutovali tamo.Al' davno bese,mozda gresim,posto zaboravljam takve stvari.Nebitno uglavnom

Pa jeste drugi nacin u osnovi sto i treci.samo povoljnost za one koji imaju dovoljno novca.
    Bem li ga,i drugi nacin je zapravo prvi metod,tu je samo radi preglednosti i te funkcionalnosti koja blago olaksava sortiranje prioriteta jer se ne mora gledati vreme poruka.

Ovo sto ti pricam za balansiranost.
    Zamisli sebe sa 20 000.
    Uzmes 3 sistem,stavis ukupni budzet 20k,i ponudis za svih 5 igraca po 20 000.
    Dakle bukvalno ja garantujem da ces uzeti barem 1 igraca.Ako ne uzmes prvog,gde su velike cene,uzeces onda od preostalih cak i 2.
    Fora je sto je taj sistem toliko povoljan,i toliko precizan u koriscenju finansija,da ce svi poceti da ga koriste.Cak i kad nemaju puno novca.

Razlog ovome je u tome sto se default cene na aukciji ne racunaju na osnovu ponude,vec na osnovu sledece najnize cene.
    Zato je toliko ranjiva aukcija na ovaj tvoj sistem,i zato bi morao ostati ovakav.
    E sad,da se default cena formira na osnovu ponude na aukciji,e onda bi mogao tvoj sistem,i taj bi i koristili,jer bi jedini i imao smisla

Default Re: Odg: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Quote Originally Posted by maremas View Post
    Da li ovo neko koristi? Nisam siguran da razumem kako igrači menjaju svoje pozicije, kad, zašto...?
    Kada je auto positioning ukljucen a tekma je pri kraju i ti gubis automatski ce tvoji igraci preci u napad (tj malo ce ti formaciju izmeniti) i obrnuto,msm da online ne moze da se ukljici ta opcija vec samo mozes manuelno to odraditi L2 +R1 strong attack i L2+R2 od strong defense.

3. The Following User Says Thank You to Tranks For This Useful Post:

Quote Originally Posted by 4evra View Post
    Ovo sto ti pricam za balansiranost.
    Zamisli sebe sa 20 000.
    Uzmes 3 sistem,stavis ukupni budzet 20k,i ponudis za svih 5 igraca po 20 000.
    Dakle bukvalno ja garantujem da ces uzeti barem 1 igraca.Ako ne uzmes prvog,gde su velike cene,uzeces onda od preostalih cak i 2.
    Fora je sto je taj sistem toliko povoljan,i toliko precizan u koriscenju finansija,da ce svi poceti da ga koriste.Cak i kad nemaju puno novca.
    a zasto ja ne bi doveo 2 igraca ako imam pare?
    koji sam ih ***** stedeo onda?
    za medojevica?

Steam ID:
    4evra

Pa nije problem da ustedis.
    Al' fora je da cak iako imas para,da moras malo mucnuti mozgom ako oces maksimalno da iskoristis taj novac,a ne da ti ga ja stimam tako da ga iskoristis.
    Ni sly nije najbogatiji,a opet,ugrabi rafinja,i to extra jeftino.
    Mora malo iskustva,malo taktike,malo logike,malo srece.

Tvoj sistem bukvalno eliminise sve to gore navedeno iz jednacine.Ako bi se na takav sistem isao,onda ne bi trebale ni da se pisu ponude,vec se samo preko msna obrate i kaze "sredi mi evra ovog za ovoliko" i ja onda stimam da se potrefi sve.

Patch maker Shollym's Avatar

ako sam dobro razumeo evru, on hoce da kaze da ne bi bilo fer da neko ponudi 20.000 za svakog igraca i onda sigurno dovede nekoga, vec da najvise kesa ponudi za onog igraca koji mu najvise treba, jer recimo ako neko drugi hoce samo jednog igraca i za njega ponudi 15.000 on ga ne bi dobio jer bi ga dobio ovaj sto je ponudio 20.000 a izduvao je za prva 2-3 izbora sa svoje liste jer je neko drugi ponudio 25 ili 30.000, a i mislim da bi evra morao da racuna 3 dana ako bi primenjivao maruljin sistem
    maruljin sistem bi bio ok ako se plate formiraju na osnovu najvise ponude, pa ti onda ponudi za 3 igraca po 20.000 i nek ti plata bude 4.000 ako dovedes jednog od njih
    hvala evra sto mislis i na sirotinju

p.s. Marulja ne vredjaj Medojevica prodao se za 4 puta vecu cenu

7. The Following User Says Thank You to Shollym For This Useful Post:

Super Star maremas's Avatar

Default Odg: Re: Odg: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Quote Originally Posted by Tranks View Post
    Kada je auto positioning ukljucen a tekma je pri kraju i ti gubis automatski ce tvoji igraci preci u napad (tj malo ce ti formaciju izmeniti) i obrnuto,msm da online ne moze da se ukljici ta opcija vec samo mozes manuelno to odraditi L2 +R1 strong attack i L2+R2 od strong defense.
    Vidim da mi je ta opcija online isključena. Možda može da se uključi pre meča, jer tokom meča nisam mogao.

Aha, znači to je isto kao ovo sa L2 + R1 ili L2+R2.

Steam ID:
    4evra

nesto na taj fazon,jednu stvar samo da pojasnim
    I ja sam za to da onaj ko stedi ima znatno vece sanse da uzme nesto na aukciji.
    To i jeste bila ideja kad smo razradjivali aukciju.
    Dakle,onaj ko ima najveci plus pre aukcije,ce 100% dovesti jednog igraca za kojeg ponudi sve pare.
    To je tako i zamisljeno, i to je potpuno ok.

Ono protiv cega sam ja jeste to da onaj ko ima najvise para ima 100% sanse da dovede vise igraca.E to mi nije ok.
    Bez obzira sto se i CTL liga zalaze za to da se stede pare itd itd,takvo nesto ne moze biti posteno.
    Neko ko ima pare moze biti siguran da ce dovesti JEDNOG igraca kojeg zeli,al' 3 igraca koje zeli,e to vec ne moze.
    A maruljin sistem mu daje maksimalne sanse da upravo takvo nesto i ostvari.
    Po maruljinom sistemu,neko takav ce imati 100% sansu da dovede prvog igraca kojeg je naveo,a zatim ce,s obzirom na to koliko je marulja platio default vrednost igraca,dati maksimalne sanse za dovodjenje drugog igraca.I tako redom.
    Po trenutnom sistemu,onaj ko ima novac ima 2 opcije:
    Da ulozi sav novac na dovodjenje prvog igraca,cime dobija 100% sansu da ce ga dovesti,a zatim,srazmerno tome,dobije znatno malu sansu da ce dovesti drugog igraca(jer mu je malo novca preostalo).
    Druga opcije je da,umesto 100% sanse za prvog igraca,da ukupni novac s kojim ulazi u aukciju raspodeli malo ravnomernije,i na taj nacin smanji svoju 100% sansu za dovodjenje prvog igraca na recim 70%,al' zato poveca sanse za dovodjenje drugog igraca za nekih 30,40%.

kada sam ja mogao prosle sezone da izracunam za 10 minuta, ne znam zasto bi on morao 3 dana
    zasto sam stedeo ako cu da idem na srecu (da gledam u zvezde dal ce rembrant da stavi vise od mene, kad vec znam da trazi CB), hocu sigurno da dovedem igraca
    ja sam prodao vise igraca da bi doveo vise od jednog, ne da mi pare stoje u banci
    da sam ja tako racunao novica ne bi doveo milica, sly junuzovica ili sekegyu, ne secam se tacno

Fox in the Box Рембрант's Avatar

какав мајстор од новинара

12. The Following 13 Users Say Thank You to Рембрант For This Useful Post:

14. The Following 4 Users Say Thank You to pfcdejan For This Useful Post:

Top Player joesampion's Avatar

TIAGO ALCANTARA ide kod Flasha,za 10230
    Ponuda niza od njegove je 9300,od Rembranta,a 9300+930=10230,tako da je to default vrednost od T.ALCANTARE.

Zar zadnje dve cifre kod ponude netreba da budu 00 ?
    Bar je tako bilo prosle sezone kad sam ja izduvao za Markovica !

16. The Following User Says Thank You to joesampion For This Useful Post:

Steam ID:
    4evra

pa zadnje 2 cifre i jesu 00,cc
    cifre od ponuda moraju biti 00.
    Cifre od default vrednosti mogu biti i 1324.35,nema veze.
    A ne mogu biti zarez,upravo zato i jeste pravilo da ponude moraju zavrsavati na 00

p.s.
    daj lapi,kako te mogu kontaktirati,ocu da te opljackam za jednog igraca.Dodaj me na msn.

18. The Following 2 Users Say Thank You to 4evra For This Useful Post:

Default Odg: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Evra, kako je u prvoj ligi? Pričaj utiske...znaš da mi tamo nikad nisi dao da uđem hahahaha.

20. The Following 2 Users Say Thank You to AxeparadoX For This Useful Post:

Steam ID:
    4evra

Default Re: Odg: PES6 - LIGA (Pitanja/Sugestije/Problemi)

Quote Originally Posted by AxeparadoX View Post
    Evra, kako je u prvoj ligi? Pričaj utiske...znaš da mi tamo nikad nisi dao da uđem hahahaha.
    Igram protiv ovih prvoligasa,zabijem im jedan gol,pa drugi,pa treci,pa se onda sazalim pa pustim da mi zabiju 5 golova u drugom poluvremenu

A u pauzama izmedju dominacija strepim na zacelju tabele

Vrati se da te opet razbijam,sad sam pokupio prvoligaski stil igre

P.S.
    Da i ovde napisem,za ligase,da su vam legle sponzorske pare u iznosu od 22500 na racun,pa sad imate para za aukciju!

p.p.s.
    rembrantu sam zaveo da je aukcionisao za mbiwu,a zapravo ja aukcionisao za M'vilu
    U osnovi je bezazlena greska,jer ne utice ni na jednu ponudu,al' to ne menja cinjenicu da je greska.
    Verujem da je razlog zurba,jer od 18h moram sto pre da odraidm to,al' uglavnom,pardonisem se
    Ako jos ko primeti sta,slobodno nek pise,bez obzira da li utice na ishod ili ne,bitno je prijaviti,jer ja onda znam na kojem "delu" aukcije imam najvece sanse da mi se greska omakne.

22. The Following User Says Thank You to 4evra For This Useful Post:

Top Player Ćule's Avatar

Evo ja da pitam, posto u pravilu za licitaciju pise sledece:

1. metod smete iskoristiti onoliko puta koliko vam to vaše finansijsko stanje dozvoljava.
    2. i 3. metod smete da iskoristite samo po 1 za vreme trajanje aukcije.

Sly je u obe runde koristio metodu 2, pa ja da pitam da li je sve to regularno?

Steam ID:
    4evra

za svaku grupu se posebno odrzava aukcija,jer se posebno salju poruke.
    Tako da je svaka grupa aukcija sama za sebe.
    Sly je jednom iskoristio 2. metodu u prvoj grupi,a 1 u drugoj grupi,tako da je sve ok.

25. The Following User Says Thank You to 4evra For This Useful Post:

Quote Originally Posted by Ćule View Post
    Evo ja da pitam, posto u pravilu za licitaciju pise sledece:

1. metod smete iskoristiti onoliko puta koliko vam to vaše finansijsko stanje dozvoljava.
    2. i 3. metod smete da iskoristite samo po 1 za vreme trajanje aukcije.

Sly je u obe runde koristio metodu 2, pa ja da pitam da li je sve to regularno?
    i ja sam ovo primetio i mislim da si u pravu Cule

sta onda znaci ovo samo po 1, naravno da nece neko da posalje 2 poruke u jednom istom krugu aukcije? pise za vreme trajanja aukcije, a ne za vreme jednog kruga aukcije. aukcija je jedna i sastoji se od 6 krugova.

Quote Originally Posted by 4evra View Post
    Sly je jednom iskoristio 2. metodu u prvoj grupi,a jednom u drugoj grupi,tako da je sve ok.
    1 + 1 = 2

27. The Following User Says Thank You to Shollym For This Useful Post:

Top Player Ćule's Avatar

Steam ID:
    4evra

Ne ne
    Vi delite tu aukciju na neke runde,neke krugove,neke grupe,tu lezi greska.U tumacenju.

U definiciji u pravilniku je navedeno da je aukcija vrsta trzista.
    Dakle,pod samim pojmom aukcija se podrazumeva to uopsteno znacenje,sto znaci da je to specificna vrsta trzista.
    Al' takodje,svaka zasebna "runda" kako je vi zovete,je zapravo samostalna aukcija.
    Tako da,npr ovde,vi vidite da mi imamo 1 aukciju,i u toj aukciji 6 rundi.
    A zapravo mi imamo jedan tip trzista,aukcionog trzista,na kome ce biti 6 odvojenih aukcija.

Svaki put kad se udje na CTL profil jedna aukcija prestaje,a druga pocinje.
    Pogledajte samo u porukama koje smo napisali,mi uvek napisemo "na profil se nece pristupati sve do kraja aukcije"

Al',u svakom slucaju,ev',posto radim na promeni pravilnika,stavicu ovo na razmatranje,pa cemo videti da li da taj text promenimo malo,da ne dodje do takvih razlicitih tumacenja.

ako moze onda da se navede primer sta bi bilo nepravilno aukcionisanje, odnosno koriscenje metoda 2. ili 3. vise od jednom po aukciji, jer ovako kako je napisano ja i Cule smo samo zakljucili iz onoga sto je napisano, ili da onda svi furamo metod 2 i 3 i svakom krugu aukcije

p.s. da se izvinim Marulji bio je u pravu za ono sto se bunio, jer tako trenutno pise u pravilniku, e sad druga stvar ako ce to da se menja ali mislim da ova aukcija (aukcije ) treba sprovoditi po tom starom sistemu