View Poll Results: Raspolozenje igraca

Voters
29. This poll is closed
  • Random

16 55.17%
  • Normal

13 44.83%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: PRAVILA ~ PES2010 Intel & AMD online liga

Super Star maremas's Avatar

Default PRAVILA ~ PES2010 Intel & AMD online liga

Game Rules

-Trajanje: U grupi se igra dvokruzni sistem, dakle svako sa svakim 2 utakmice.

-Rezultati: Screenshot rezultata postaviti u temu predvidjenu za to.

-Lag: Pri pocetku utakmice (posle minut-dva) ako nepodnosljivo laguje stisnite start-recite partneru da laguje-odigrajte u neko drugo vreme. Kada se zavrsi tekma nece biti dozvoljeno ponistavanje utakmice zbog laga!!!

-Prekid utakmice: UTAKMICA SE NASTAVLJA OD TRENUTKA KADA JE PREKINUTA!!!, ako pukne veza na poluvremenu igra se jos jedno, ako pukne u 75 cekate da istekne 75 minuta i nastavljate sa igrom!!!

-Vazno!!! Igraci se izmedju sebe dogovaraju kada ce odigrati utakmice a svako od vas moze da izdvoji toliko vremena!!! Ako neko namerno zabusava ili ne postuje molim vas da mi javite i posaljete screenshot njihovog sabotiranja lige, tj. gde se jasno vidi da ne zeli da igra a moze!!! U tom slucaju ide sluzbeni rezultat!!!

-Izbacivanje:
    -Takmicar moze biti izbacen ako cesto izostaje iz lige i time je sabotira;
    -ako koristi stare transfere
    -ako na neki nacin vredja i proziva na raznim osnovama drugog takmicara
    -ako takmicar bude pravio gluposti po forumu i bude izbacen sa istog bice izbacen iz lige!!!
    -ako takmicar namerno stvara lag time sto drzi upaljen neki od p2p programa!!!

(OBAVEZNO): Idite u system settings i pritisnite download jer imate novi apdejt koji sadrzi graficke dodatke kao i apdejt sastava, dakle obavezni ste da svi imate iste transfere!!!

Pravila!!!
    Match time: 15min
    Time limit: Long
    Number of pauses: 3
    Condition: Random
    Injuries: Yes
    Max. number of substitutions: 3
    Extra time: NO
    Penalties: NO
    Time: po zelji
    Season: po zelji
    Weather: FINE
    Tezina: TOP PLAYER

Nedeljno se igra 5 kola, ukoliko neko kolo ostane neodigrano(nedeljnom izlaze nova kola) do utorka rezultat ce biti registrovan 3:0 protiv igraca koji se nije pojavljivao na forumu (cetu).

Lista EKIPA
    Dozvoljeno je birati sledece ekipe:

Premier League

West Midlands Village (Aston Villa)
    West Midlands City (Birmingham City)
    Lancashire (Blackburn Rovers)
    Middlebrook (Bolton Wanderers)
    Lancashire Claret (Burnley)
    Merseyside Blue (Everton)
    West London White (Fulham)
    Yorkshire Orange (Hull City)
    Pompy (Portsmouth)
    The Potteries (Stoke City)
    Wearside (Sunderland)
    North East London (Tottenham Hotspur)
    East London (West Ham United)
    Lancashire Athletic (Wigan Athletic)
    Wolves (Wolverhampton Wanderers)

Primera DivisiĂłn

Athletic Bilbao
    Atlético Madrid
    Deportivo
    Espanyol
    Mallorca
    Racing Santander
    Valladolid
    Sevilla
    Villarreal
    Alm Rojo/Blanco (AlmerĂ*a)
    Get Azul (Getafe)
    Gij Rojo/Blanco (GijĂłn)
    Mlg Blanco/Azul (Málaga)
    Pamp Rojo (Osasuna)
    Tnr Azul/Blanco (Tenerife)
    Xrz Azul (Xerez)
    Zar Blanco/Azul (Zaragoza)

Serie A

Atalanta
    Bar
    Bologna
    Cagliari
    Catania
    Chievo
    Fiorentina
    Genoa
    Lazio
    Livorno
    Napoli
    Palermo
    Parma
    Sampdoria
    Siena
    Udinese

Eredivisie

ADO Den Haag
    Ajax Amsterdam
    AZ Alkmaar
    Feyenoord Rotterdam
    FC Groningen
    sc Heerenveen
    Heracles Almelo
    NAC Breda
    NEC Nijmegen
    PSV Eindhoven
    RKC Waalwijk
    Roda JC
    Sparta Rotterdam
    FC Twente Enschede
    FC Utrecht Utrecht
    Vitesse
    VVV-Venlo
    Willem II

Ligue 1

AJ Auxerre
    FC Girondins de Bordeaux
    US Boulogne
    Grenoble Foot 38
    Le Mans Union Club 72
    RC Lens
    Lille OSC
    FC Lorient
    Olympique Lyonnais
    Olympique de Marseille
    AS Monaco FC
    Montpellier HĂ©rault SC
    AS Nancy
    OGC Nice
    Paris Saint-Germain FC
    Stade Rennais FC (Rennes)
    AS Saint-Étienne
    FC Sochaux-Montbéliard
    Toulouse FC
    Valenciennes FC

Other Leagues A

Anderlecht
    Club Brugge
    Standard De Liege
    Dinamo Zagreb
    Slavia Praha
    Sparta Praha
    Brondby IF
    F.C. Copenhagen
    HJK Helsinki
    A.E.K. Athens
    Olympiakos
    Panathinaikos
    Marchidegna
    PAOK
    Rosenborg
    Huerpojauza C.F
    Wisla Krakow
    SL Benfica
    S.C. Braga
    FC Porto
    Sporting
    Dinamo Bucuresti
    CFR Cluj
    FC Cerchizmajiu
    Ugonalce
    Alashergokh F.C.
    F.C. Kolugavinsk
    F.K. Ljemorac
    PFC Ryagzhilograd
    Lokomotiv Moscow
    Spartak Moscow
    Zenit St. Petersburg
    Aberdeen
    Celtic
    Hearts
    Rangers
    FK Crvena Zvezda
    AIK
    IFK Goteborg
    Hammarby Fotboll
    Kalmar FF
    FC Basel
    A.S. Punoichongaux
    Besiktas
    Fenerbahce
    Galatasaray
    Sivasspor
    MFK Trnolevoce
    Shakhtar Donetsk
    FK Metalist Kharkiv
    Dynami Kyiv
    Boca Juniors
    River Plate
    SC Internacional

Liga pocinje 6.12.2009, tada ce biti i izbacena prva kola!

Ukoliko ima nekih nejasnoca i propusta recite pa to zajedno da sredimo.

Default Odg: PRAVILA ~ PES2010 Intel & AMD online liga

Mene interesuje po kojoj logici se može birati Siti, a ne može Arsenal. Pogledajte šestougaonik kod odabira timova, identièan je za ova dva tima, a uz to Siti ima prenapucane Robinja, Teveza, Adebajora.

Moje mišljenje je da ne bi trebalo biti ogranièenja u odabiru timova, jer ako nije fer da neko uzme Real, a neko drugi, koji nije prvi birao, npr. Liverpul, tako nije i da neko uzme Siti, a neko drugi Ðenovu, zar ne?

Ni ja ne volim da igram protiv Reala i Barselone, jer nije realno koliko su neki igraèi prenapucani, ali šta da se radi.

Po nekoj logici najpravednije bi bilo da ssvi igraju sa istim timom i da raspoloženje svih igraèa bude postavljeno na istu strelicu, npr. zelenu. Tako bi uslovi za sve takmièare bili identièni, ali je to glupo i dosadno, pa hajde onda da na raspolaganju budu svi timovi.

PES6 ligu smo igrali po slicnom ovom principu i nije bilo problema, kao i ranije lige tako ce i sad biti, istina City je sad prejak zaboravio sam da ga izbacim(bili smo ga izbacili i za proslu ligu) i evo izbacio sam ga. Pred svaku ligu uvek je bilo problema i negodovanja sa ovim, zasto se ne igra sa top timovima, zasto svi moraju da biraju razlicite timove, ovo ono ali kad je pocelo biranje ekipa i kad je pocela liga nikom nista vise nije bilo vazno nista sem svog tima. Ovaj put nece biti Reala, Milana...

Ja sam dve lige igrao sa Blekburn Roversom i nisam se zalio

Stavi da condition bude jednak za sve igrace,jer ako su meni neraspolozeni igraci,ja cu jednostavno da prekinem mec i nastaviti sa drugaricim raspolozenjima,a takodje ako neko igra sa 2,3 igraca oni ce mu se potpuno odmoriti

Ma nije meni problem da igram ni sa Barnlijem, sve je ovo *****ancija i igra, nego samo nisam razumeo logiku i kriterijume po kojima je određen odabir. Ali kako god, ti određuješ pravila i igračemo tako.

Default Re: PRAVILA ~ PES2010 Intel & AMD online liga

liga koju sam ja igrao odve na pesoholicarima u pes6 je bila da svako bira sta oce...i niko se nije bunio takodje...blah

Quote Originally Posted by maremas View Post
    Ukoliko ima nekih nejasnoca i propusta recite pa to zajedno da sredimo.
    Po kom kriterijumu je odredjen redosled za draft? Nije po redosledu prijavljivanja - bio sam 7. kod prijavljivanja, a ovde sam 14.

Takodje, zasto je obrisan moj post u temi "Prijava za online turnir"? Ako se neko ne slaze sa onim sto sam napisao, bilo bi fer da dobijem odgovor, a ne da budem obrisan bez ikakvog razloga / objasnjenja.

IZVINI ZA ORGANIZATORA, ALI voleo bih , ako bi se izmenilo TIME LIMIT da bude na long jer stvarno nemam dovoljno vremena podesiti ono sto zelim u strategijama.
    MISLIM DA TO NE UTICE NA IGRU AKO se stavi TIME LIMIT : Long

MISLIM Da bi svako trebao biti fer, ako mu je loshe raspolozenje da ne izlazi iz mec-a mislim nelogicno da ceka samo da mu dodju dobre ocene, a ako ima ljudi koji to ne mogu da postuju , ONDA NEK SE NAPRAVI ZA GLASANJE random ili normal !!

Quote Originally Posted by marquito View Post
    Po kom kriterijumu je odredjen redosled za draft? Nije po redosledu prijavljivanja - bio sam 7. kod prijavljivanja, a ovde sam 14.

Takodje, zasto je obrisan moj post u temi "Prijava za online turnir"? Ako se neko ne slaze sa onim sto sam napisao, bilo bi fer da dobijem odgovor, a ne da budem obrisan bez ikakvog razloga / objasnjenja.
    Program vam odredjuje poziciju na draftu,tebi je zapalo da si 14(sto i nije strasno jer sam ja pre 2 lige birao 38), prijava za ligu tj. taj redosled nema veze sa draftom.
    Sto se obrisanog posta tice ne znam, nisam moderator u ovom podforumu da mogu da vidim obrisane postove, tako da ne znam sta je u pitanju.

@Aladdin986
    Mozda je i realno staviti na long posto sada ima problema sa cuvanjem formacija tako da se sad izgubi jos vise vremena, a sto se rendom raspolozenja tice mislim da to ne treba dirati, jer je bas glupo uvek igrati sa istom postavom, ovako u zavisnosti od raspolozenja kombinujes ko ce da ti igra sto je mnogo zanimljivije. Stavicu random i normal za glasanje pa imate do nedelje da se odlucite.

Default Re: PRAVILA ~ PES2010 Intel & AMD online liga

a glasanje za dal moze vise istih timova u ligi to nema?
    to je mnogo realnije nego ovako gde ce neko da ima atletiko a onaj ko je zadnji na draftu ima da igra sa zetom...
    bolje da svako bira tim sa kojim najbolje igra i cao
    20 reala 20 reala sta ima veze...pravednije je nego ovo

Po meni je najbolje da nema istih timova, ali bi trebali srediti neki nas Rankings pa kad se pocinje nova liga da igraci sa manjim rejetingom biraju prvi...

konfucije sta izmisljas tu kako smo se u onoj ligi de nas bilo 40 svi birali ko sta oce i bas smo se lepo igrali...jos da prokleti sale nije igrao bio bi prvi

pa valjda je bolje da bude random jer ni u stvarnosti ne igra uvek ista postava jer su neki igraci povredjeni,prehladjeni ili nesto slicno.I koja je draz da se igra sa 20 Reala ili Barselona kada su njihovi igraci prenapucani?Treba igrati kao i u realnosti i to je to

MARE ja se slazem sa tobom , bolje na random ... i NARAVNOOO NI SLUCAJNO ISTI TIMOVI U LIGI , PREVISHE GLUPO.

MI TRAZIMO OD KONAMIJA PRAVU SIMULACIJU , A MI JEDNOSTAVNO NE MOZEMO ODIGRAT KAO STVARNOST !!!

Ma sa razlicitim timovima naravno, nece nam se sudarati 2 ronalda u pm, dovoljno trpim i jednog kad ovi debili sa online ne uzimaju nista sem reala i barse.

Nego imali koga sa foruma da bacimo koju partiju, dosadile one svabe i zabari vise..

Program vam odredjuje poziciju na draftu, tebi je zapalo da si 14(sto i nije strasno jer sam ja pre 2 lige birao 38), prijava za ligu tj. taj redosled nema veze sa draftom.
    Znaci, program odlucuje da neko dobije Zaratea i Pandeva, Mutua i Gilardina, Luis Fabiana, Aguera ... a da ja budem srecan ako imam nekog ko moze da sutne na gol. Ne vidim zasto su onda izbaceni A klubovi, kada opetima 7-8 koji su prejaki za ostale. Valjda je cilj ove lige da se odmere igraci, a ne ekipe iz PES-a, a to moze samo ako se ne vezuje igrac za klub. Ali dobro, ima nesto u tome da vodis jedan tim - igramo, pa ce valjda i moj F.C. Kolugavinsk da ubode neki gol. Smo sto moram da cekam 13x5 = 65 sati tj 3 dana da ga izaberem

...a sto se rendom raspolozenja tice mislim da to ne treba dirati, jer je bas glupo uvek igrati sa istom postavom, ovako u zavisnosti od raspolozenja kombinujes ko ce da ti igra sto je mnogo zanimljivije. Stavicu random i normal za glasanje pa imate do nedelje da se odlucite.
    Jeste zanimljivije, ali kad imas igrace sa kojima mozes da kombinujes - kad ti je i prvi tim slab, sa rezervama mozes odmah da

Poslednju PES6 ligu bilo je 44 igraca u 3 lige(svi razliciti timovi), nije se igralo sa top klubovima i svi su imali podjednake ekipe, recicu samo da je igrac koji je birao poslednji bio DRUGI u drugoj ligi koja je brojala 16 igraca ako se ne varam a samo zato sto je imao vise neresenih od prvog(ja sam birao 3 i uzeo sam Blekburn). Tako da se ne opterecujte timovima, ima mnogo dobrih timova za biranje!!!

A sto se tice drugog glupo je igrati na normal a to se vecina uverila koja je igrala lige, tako meni se jednom desilo da ubacim Mekartija koji je bio crven umesto El Hadji Diufa(Blekburn) koji je bio plav, iako mi je ovaj bio crven i ima relativno dobre ocene i takav je bolji od plavog Diufa nisam mogao da se sastavim sa njim, i gubio sam tad na polivremenu, posle sam ga zamenio i ubacio plavom Diufa i takav mi daje 2 gola i tu utakmicu dobijam, tako da jos jednom mnogo je zanimljivije igrati kad moras da kombinujes sastav.

Procitao sam da je jedan takmicar gore rekao da ako ima slabo raspolozene igrace da ce prekine mec, pa evo sad apelujem na igrace ako vam neko izadje tako kod formacija ili tik na pocetku da to obavezno prijavi, a igrac gore sto je to napisao ce biti pod lupom i takvi mecevi mogu lako da se regustruju 3-0 za protivnika, malo ferpleja nije na odmet!

Kako marguito mozes reci nesto sto nema smisla.... KAKO JE REALNO IMATI DVA ISTA KLUBA... neznam , ja nebih mogao birati niti real, niti milan niti bilo koji jaki klub jer je jednostavno nerealno, ok malo atletiko madrid odvaja od ostali klubova, ali ostali su skoro svi identicni klubovi TAKO DA NEMA POTREBE ISTE KLUBOVE BIRAT ...

I RANDOM ISTO NEK OSTANE,

Sto se mene tice ja bih voleo sve da je na random, JER BOG NIJE DAO SVE LEPO VREME, tako nek bude bar blizu neke simulacije!!!

Ja imam komentar i pitanje na sve ovo.

Zar nije logicno da svako uzme tim sa kojim igra najbolje i koji voli. Zar nije glupo i ne normalno da se igra na RANDOM,gde je tu skill uopste, random je cista sreca mislim da svi to znate i ne vidim u cemu je tu fora da moj igrach moj najbolji igrach bude ne raspolozen a protivnikova cela ekipa bez ne raspolozenog igracha.. BZVZ. I koja je sansa onog igracha koji bude imao West Ham da pobedi igracha sa Aresenalom ili Chelsiem. Niste mi jasni uopste. Interesuje me sve ovo ???!!!

Vidim da "Aladin" pati za realnoscu.. pa idi igraj fudbal. Da je ova igra realna kao sto ti zelis , znas kada bi ti dao hat trick sa nekim igrachem...jedino u novinama..

Opaaa lepo je videti neka stara i nova imena u novoj ligi... ah kad se setim stare dobre sestice (mare u redu je za copy/paste salim se ofc)

Aj da ne bude da spamujem, mislim da nema potrebe da se tu raspravljate i da terate svoju pricu kada je jasno kako je najbolje, kome se ne svidja neka stavi prst na celo i pogleda broj postova onoga ko organizuje ligu i razmisli malo o cemu se radi...

ja sam igrao 3-4 ovakve lige a maremas verovatno i vise i samim tim je jasno da je najbolje da se igra sa draftom a verujte mi na rec da je mnogo mnogo bolje, igrao sam ligu sa fulamom i sa laciom ranije i jednom sam osvojio a jednom bio treci a tu su bili i mnogo jaci klubovi i jedna stvar koja mi je extra je sto sam zagotivio te klubove i posle sam samo sa njima igrao ako se neko plasi da ce izgubiti jer nema glupi real ili barsu onda neka ne pocinje jer ce verovatno da ga napune na pocetku i da otkaze ucesce...

dakle srecno svima i fair play

Page 1 of 2 12 LastLast