Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 121 to 139 of 139

Thread: Više patcheva istovremeno - Multikitserver, Patch switcher i Multipatch tutorial

Default Re: Više patcheva istovremeno - Multikitserver, Patch switcher i Multipatch tutorial

imao sam slican problem ranije, uvek je citao e_text iz "Pro Evolution Soccer 6" foldera. uz promenu option file-a ubaciovao sam odgovarajuci e_text u "Pro Evolution Soccer 6" i tad je ovaj sistem radio

Default Re: Više patcheva istovremeno - Multikitserver, Patch switcher i Multipatch tutorial

Quote Originally Posted by Рембрант View Post
    pa čekaj, jel menjaš ti OF kad menjaš pečeve?
    Naravno.
    Ali se uvek učitava originalni dat folder, to je problem...
    Prob'o sam i ovaj Multi peč tutorijal i uspeo sam, ali mi jedino pomeša navijanja... smorio sam se više...

Jeeeeeeeeeeeee, uspeo sam! Zeznuo sam bio što sam pogrešan exe fajl obradio u Hex Editor Neo programu.
    Uf sad je extra.

jel ima neko ovo jer prvi link ne radi pa da mi posalje :/ ? ili ima neko drugo obasnjenje ?

Fox in the Box Рембрант's Avatar

Quote Originally Posted by princsajuga28 View Post
    jel ima neko ovo jer prvi link ne radi pa da mi posalje :/ ? ili ima neko drugo obasnjenje ?
    само да си погледао претходну страницу, видео би да има и друго решење:

Odlučio sam da napišem jedan kraći "tutorial", jer je jednostavnije rešenje, a i ne treba vam nikakav program. Uzeću za primer sebe, pošto igram sa 3 različita peča.
    Dakle ovako, trenutno koristim Shollym pečeve Classic i onaj sa aktuelnim timovima, kao i CTL peč, za potrebe onlajn igranja. Ja sam pes instalirao na lokaciji: D:/Igrice/KONAMI/Pro Evolution Soccer 6
    E sad, u folderu KONAMI sam napravio još 2 foldera, pod nazivom Pro Evolution Soccer 6 - Shollym Classic i Pro Evolution Soccer 6 - Shollym aktuelni, dok sam onaj prvobitni folder preimenovao sa Pro Evolution Soccer 6 - CTL patch. Idemo dalje, u sva tri foldera imam kitserver, dat i pes6.exe od peča koji trenutno koristim, dakle u folderu gde se nalazi Shollym Classic imam potrebne fajlove za klasik peč i tako isto za ova druga dva (sa aktuelnim timovima i CTL-om). Naravno, svaki kitserver je attach-ovan za pes6.exe fajl iz tog istog foldera.
    Sada je samo potrebno odabrati željeni peč sa kojim hoćete da igrate. Recimo da hoćete da prvo igrate sa aktuelnim timovima. Odete na ovu lokaciju My Documents/KONAMI/Pro Evolution Soccer 6/save/folder1 i tu treba kopirati Option File sa aktuelnim timovima. I to je to, startujete pes i počnete sa igrom. Posle nekog vremena, hoćete da probate npr. sa Classic ekipama da odigrate koji meč. Ništa lakše, potrebno je samo kopirati Option File sa Classic timovima na istu lokaciju (prethodni Option File "sklonite" iz tog foldera i sačuvajte negde drugde u dokumentima i napišite za sebe da znate da je taj OF za aktuelne timove). Kada ste završili sa kopiranjem OF-a za Classic timove, potrebno je samo da startujete pes i cepate.

Eto, to bi bilo to, najkraće rešenje moguće i najjednostavnije. Ako vam ipak nešto ne bude jasno, javite se slobodno na PM da probamo da rešimo problem.

5. The Following User Says Thank You to Рембрант For This Useful Post:

Moze li ko da osvezi linkove za ovaj switcher voleo bih preko njega da pokusam da namesti patchve za ctl i spl. Znam da se moze i bez njega, al' ja nisam uspeo, a sve moguce sam probao, prosto mi je nejasno kako nece. Hvala unapred za ukazanu pomoc i saradnju.

Super Star Atlantis's Avatar

Default Dve PES6 instalacije?

Jel uopšte izvodljivo imati dva različita PES6.exe fajla i šta mi je sve potrebno za to?

Pitam zbog online patcheva - da li je moguće držati dva PES6 foldera, svaki da ima svoj kitserver a da ih preko običnog shortcuta koji se nalazi na desktopu?

Default Re: Dve PES6 instalacije?

Пробај ово

Odlučio sam da napišem jedan kraći "tutorial", jer je jednostavnije rešenje, a i ne treba vam nikakav program. Uzeću za primer sebe, pošto igram sa 3 različita peča.
    Dakle ovako, trenutno koristim Shollym pečeve Classic i onaj sa aktuelnim timovima, kao i CTL peč, za potrebe onlajn igranja. Ja sam pes instalirao na lokaciji: D:/Igrice/KONAMI/Pro Evolution Soccer 6
    E sad, u folderu KONAMI sam napravio još 2 foldera, pod nazivom Pro Evolution Soccer 6 - Shollym Classic i Pro Evolution Soccer 6 - Shollym aktuelni, dok sam onaj prvobitni folder preimenovao sa Pro Evolution Soccer 6 - CTL patch. Idemo dalje, u sva tri foldera imam kitserver, dat i pes6.exe od peča koji trenutno koristim, dakle u folderu gde se nalazi Shollym Classic imam potrebne fajlove za klasik peč i tako isto za ova druga dva (sa aktuelnim timovima i CTL-om). Naravno, svaki kitserver je attach-ovan za pes6.exe fajl iz tog istog foldera.
    Sada je samo potrebno odabrati željeni peč sa kojim hoćete da igrate. Recimo da hoćete da prvo igrate sa aktuelnim timovima. Odete na ovu lokaciju My Documents/KONAMI/Pro Evolution Soccer 6/save/folder1 i tu treba kopirati Option File sa aktuelnim timovima. I to je to, startujete pes i počnete sa igrom. Posle nekog vremena, hoćete da probate npr. sa Classic ekipama da odigrate koji meč. Ništa lakše, potrebno je samo kopirati Option File sa Classic timovima na istu lokaciju (prethodni Option File "sklonite" iz tog foldera i sačuvajte negde drugde u dokumentima i napišite za sebe da znate da je taj OF za aktuelne timove). Kada ste završili sa kopiranjem OF-a za Classic timove, potrebno je samo da startujete pes i cepate.

Eto, to bi bilo to, najkraće rešenje moguće i najjednostavnije. Ako vam ipak nešto ne bude jasno, javite se slobodno na PM da probamo da rešimo problem.
    Додуше не могу да се сетим сад, али мислим да сам тада комбиновао само Шолим печеве за потребе офлајн играња (па сам мењао стално ОФ).
    Ја сам само једном инсталирао пес 6, ова друга 2 фолдера сам сам направио и копирао потребне фајлове.

10. The Following User Says Thank You to Рембрант For This Useful Post:

Super Star Lapi's Avatar

Default Odg: Dve PES6 instalacije?

Au bre Atlantise, a ja od tebe ucio osnove PES6. A ti otvaras temu za glupa pitanja,

Default Re: Dve PES6 instalacije?

@Rembrant: Hvala, ali to je samo za offline.
    @Lapi: Nisam ni kod koga video da je pokretao PES6 na takav način da sve bude na jedan klik - a siguran sam da može, samo nigde nisam pronašao tutorial. Tako da, šta da ti kažem - volim da postavljam glupa pitanja.

Ipak istraživao sam danas i evo, ako bude trebalo - našao sam savršenu metodu kojom imate na kompjuteru praktično dva patcha koja možete da pokrećete preko shortcuta sa desktopa.

Ceo sistem sam lično isprobao i 100% RADI bez ikakvih problema!

Da bi lakše objasnio, pretpostaviću da imate CTL patch i da hoćete patch za SPL ligu ali ne želite svaki put da menjate fajlove, kitservere i slično. Evo šta treba da uradite:

#1 Korak - EXE fajlovi
    Napravite duplikat od vašeg PES6.exe fajla
    • Rename u CTL.exe (opcionalno, ne morate, ali je jednostavnije zbog orijentacije kasnije)
    • Copy of PES6.exe rename u SPL.exe

#2 Korak - kitserver
    Kliknite na kitserver za Shollym Patch
    • Rename u splserver
    • Prebacite ga u vaš Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6 folder
    • Zatim udjite u splserver folder i kliknite na setup.exe
    • Kliknite na REMOVE ako postoji opcija
    • Sa padajućeg menija izaberite SPL.exe i kliknite INSTALL

Kada završite korak #1 i #2, ovako treba da vam izgleda vaš PES6 folder:

#3 Korak - dat fajlovi

Da ne ulazim u čitavu filozofiju zašto - prihvatite sledeće: fajlovi MORAJU IMATI ISTU DUŽINU KAO I ORIGINALNI DA BI IGRA RADILA! - drugim rečima:
    0_text.afs (6 slova) - shollym0_text.afs X || s0text.afs
    save (4 slova) - shollymsave X || ssav

Udjite u Shollymov dat i uradite sledeće:
    • 0_text.afs rename u s0text.afs
    • 0_sound.afs rename u s0sound.afs
    • e_text.afs rename u setext.afs
    • e_sound.afs rename u sesound.afs

Shollymovove editovane dat fajlove prebacite u vaš Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6\dat folder. Ako ste sve uradili, trebalo bi da ovako nešto imate u dat folderu:

#4 Korak - save folder
    Udjite u My Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6 i napravite duplikat od foldera save
    • Copy of save folder rename u ssav
    • Udjite i obrišite KONAMI-WIN32PES6OPT fajl

Odnosno, folder u My Documents treba da vam izgleda ovako:

#5 Korak - Hex EXE Editor
    Skinite besplatan mali program sa ovog linka: http://www.hhdsoftware.com/Download/...editor-neo.exe

Instalirajte, pokrenite program i učitajte SPL.exe fajl:
    • Iz menija idite na edit->find ili ctrl+F - kucajte sound
    • pronadjite 0_sound.afs reč (slika 1) i prepravite je u s0sound.afs
    • isto ponovite i za preostale fajlove - 0_text.afs (s0text.afs), e_text.afs (setext.afs) i e_sound.afs (sesound.afs)
    • opet edit->find ili ctrl+F - kucajte sav (neće iz nekog razloga da pronadje "save" ali "sav" hoće)
    • umesto save ukucajte ssav
    • sačuvajte fajl

To je to - sada imate dve instalacije PESa koju svaku pokrećte iz zasebnog EXE fajla - CTL iz CTL.exe, Shollym iz SPL.exe

Ako naknadno patchujete neki od ova dva patcha, ne zaboravite da preko DKZ Studia otvorite onaj 0_text.afs koji želite ili ako patchujete preko kitservera da otvorite pravi kitserver.

Isto metodu možete ponoviti i za 3 ili 4 patcha, samo imajte jednu bitnu stvar u vidu:
    nazivi unutar EXE fajlova MORAJU IMATI ISTU DUŽINU KAO I ORIGINALNI DA BI IGRA RADILA! - drugim rečima, recimo hoćete i Phoenix patch da instalirate:
    0_text.afs (6 slova) - phoenix0text.afs X || p0text.afs
    save (4 slova) - psave X || psav

13. The Following 4 Users Say Thank You to Atlantis For This Useful Post:

Пребачено у ову тему за мултипечеве и убачено у први пост за све новајлије.
    Браво Атлантисе, испробаћу ово кад прођу колоквијуми.

пс: оставио сам оно "моје" упутство ако неко жели да пика само офлајн или пак можда неће да се бакће са хекс едитором.

15. The Following 2 Users Say Thank You to Рембрант For This Useful Post:

Super Star Lapi's Avatar

Default Odg: Više patcheva istovremeno - Multikitserver, Patch switcher i Multipatch tutoria

Dragi Atlantise, isto sam se i ja bio nalozio da sam otkrio Ameriku, ali ona je vec bila otkrivena. Imam i svedoke, elem, bilo je reci o ovome, ali to je nas problem ne citamo.

Original je ipak original : http://www.pes-serbia.com/threads/21...foldera-i-OF-a

Mozda bi Rembrante mogao, kad budes bio imao vise vremena, da se malo sredi PES6 podforum, da bude pregledniji, cenima da tu ima previse nepotrebnih i suvisnih tema. Hvala.

Dragi moderatore SPL lige
      Spoiler:
    mogao si odmah dati taj "originalni link" i iskreno bih bio zahvalan a ne da utvrdjuješ IQ mojih pitanja. Na kraju krajeva, to se od moderatora i očekuje. Ugledaj se na Rembranta, prost primer čoveka koji želi da pomogne.

Elem, original sam ipak pronašao na evo-webu u 2-3 posta razdvojeno, preradio ga u korake i terminski prilagodio za ljude koji igraju na pes-serbia sajtu. Jer, forum za to i služi - da se ljudi pomažu i uštede vreme. Ne da leče frustracije iz svakodnevnice. Zato molim te, nemoj više odgovarati na moje postove, a svakako ideš na ignore.

Ne želim da gubim vreme na ljude koji su prema meni konstantno negativni bez konkretnog povoda.

E sad, normalan font za bitne stvari:

Uz sve pohvale lazinet za trud, čini mi se da je "moja verzija Amerike" preglednija i bolje sročena za obične korisnike.

A svakako bilo koji od ova dva tutoriala pomaže ljudima koji igraju više od jedne online lige da organizuju patcheve i kitservere jednom za svagda. Svaki sledeći ligaški patch biće primenjen direktno na PES koji je vezan za ligu i biće manje problema oko pogrešnih grbova, imena, faca ili dresova.

Ipak, ako nekome sadržaj moje verzije tutoriala smeta, obrišite post.

Moderator lazanet's Avatar

Default Odg: Više patcheva istovremeno - Multikitserver, Patch switcher i Multipatch tutoria

Dobro, aj sad da prekinemo ovu priču
    Pohvale za tutorijal, lepo je napisan za obične korisnike, koristiće mnogima, naravno ipak nije ništa novo (a nije ni ono moje bilo već jednostavno to nisu ljudi koristili iz meni nepoznatog razloga (verovatno gluposti) a opšte je poznata stvar)
    Sugestija bi mi bila da umesto find staviš offsete i uputstvo kako tačno da se dođe dotle, jer ako postoji igrač sa imenom na sav, kitserver će relinkovati facu u exe fajlu i može neko da slučajno pogrešno promeni.
    To na evo-webu je takođe novija stvar i nije baš najsrećnije objašnjeno.

Nije nikakav problem ništa i ne vidim razloga da se vas dvojica sad nešto preganjate, čovek jes negativan al je takav i nije mislio ništa loše, a sa druge strane ni to tvoje nije otkriće amerike (kao što ni moj post nije bio ali sam tad bio klinac koji se dosta palio). I ne postoji razlog da forum koristite za bilo šta osim kao platformu da svi lakše i lepše uživamo u ovoj genijalnoj igrici.

Pozdrav

19. The Following 2 Users Say Thank You to lazanet For This Useful Post:

Spoiler:
    Podvukao sam crtu na tu priču i sa razlogom je ubacio u spoiler (kao i ovo) - koga zanima neka čita. Ponoviću forum treba da služi da ljudima uštedi vreme a ne da se leče frustracije iz svakodnevnice.

Izvini što si uopšte dotaknut u ovim postovima

Znam da nije novo, ali znam i da 95% online igrača koji igraju u dve i više liga ovo ne koristi. Što se tiče sugestije, nisam siguran da korisnik dok edituje PES6.exe preko HEX editora može uopšte da pridje kitserver folderu?

"find" komanda se odnosi isključivo dok je u HEX Editor programu a tu postoji samo jedna save instanca (ona u my documents).

Super Star Lapi's Avatar

@Atlantis

-Sto se odmah ljutis, cim ti neko neda OF i nece da igra u tvojoj ligi.

-Mozda sam malo preterao sa izrazom glupa pitanja, ovo je svakako jasnije obicnom korisniku.

Mozda sam pogresno se "odrazio" , kada sam trazio "uredjavanje", nisam mislio na tvoj post, posteni Atlantise, mislio sam na teme tipa :http://www.pes-serbia.com/threads/29...s/29526-Pomoć!!! itd. sto mi nije prvi put da to trazim.

Разумем те Лапи, али једноставно подфорум о шестици је огроман из простог разлога што постоји од 2006.
    Ја сређујем теме кад год могу, сад је крај године, мора да се учи па се нема много времена, али поред тога опет се трудим да уређујем овај подфорум.
    Лаза је лепо средио туторијале у једном посту (скидам му капу на томе) само је проблем што је новајлијама лакше да отварају теме за свако питање или зато што не умеју да се снађу или зато што их једноставно мрзи.

23. The Following User Says Thank You to Рембрант For This Useful Post:

Moderator lazanet's Avatar

Default Odg: Re: Više patcheva istovremeno - Multikitserver, Patch switcher i Multipatch tut

Quote Originally Posted by Atlantis View Post
      Spoiler:
    Podvukao sam crtu na tu priču i sa razlogom je ubacio u spoiler (kao i ovo) - koga zanima neka čita. Ponoviću forum treba da služi da ljudima uštedi vreme a ne da se leče frustracije iz svakodnevnice.

Izvini što si uopšte dotaknut u ovim postovima

Znam da nije novo, ali znam i da 95% online igrača koji igraju u dve i više liga ovo ne koristi. Što se tiče sugestije, nisam siguran da korisnik dok edituje PES6.exe preko HEX editora može uopšte da pridje kitserver folderu?

"find" komanda se odnosi isključivo dok je u HEX Editor programu a tu postoji samo jedna save instanca (ona u my documents).
    Ono moram kao moderator da se oglasim pa sam dotaknut u svakom slucaju
    Za face i boots znam sigurno da ih dll kitservera uvuče u exe nakon injekcije
    A i kad stisneš install u kitserveru, on u exe ubaci metodu koja referencira na dll iz kitserver foldera. Zato je moguće da koristiš više kitservera, pošto se on nakači direktno za exe

Razumem. Ajd da vidimo u praksi.

Skinuo sam pa opet instalirao kitserver za odredjeni .exe. Otvorio EXE preko hex-editora i pregledao ga - i dalje postoji samo jedna jedina instanca kad se ukuca "sav" u find programa:

Code:
    /folder1....Pro
    Evolution Soccer
     5..KONAMI-WIN32
    PES...rb../...
    /save...r+b.w+b.
    Dakle, ne mogu i da žele da pokvare nešto

U svakom slučaju, ako bude bilo interesovanja i potrebe, mogu i sami admini online liga da naprave jedan .exe fajl koji će podeliti svojim ligašima. Ali mislim da će se ovo više koristiti privatno za pojedince nego zvanično.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567