PDA

View Full Version : "BAL" Kako koristiti meni "STRENGTHEN"

maremas
10-24-2008, 13:45
http://tweakers.net/ext/f/jH5aEEUYD9Zw5g5e5wPkZOrl/full.jpg

U meniju "STRENGTHEN", nači čete 6 kategorija kojima možete dodeliti 0 - 6 blokova. Jedan plus znak znači jedan trening blok, 2 plusa znači za svaki trening blok čete dobiti 2 boda (ako jedan od vaših kategorija ima maksimalno blokova (6) atribut če imati 12 bodova svaku utakmicu. Kao što možete vidjeti za kategoriju tehnike (udaranje) imačete najviše prednosti a za staminu mnogo manje. Na kraju ovo takođe zavisi od vaše pozicije koje ste izabrali u timu.

preuzeto sa www.evo-web.co.uk
preveo maremas

millans666
10-24-2008, 18:26
Odlicno sto si ovo izvukao... :w00t:

Djuka
10-24-2008, 18:28
Meni i dalje nije bas najjasnija cela ta prica a i ne ulazim dublje u to, samo igram i trudim se da dam maximum i cao :D

Ghost Rider
10-24-2008, 21:48
Maremas pa sta ja treba da uradim da bi dobio jos neki blok,i da li to moze uopste:)

Ajzakova Beba
10-24-2008, 21:49
Nemre,samo da sklonis sa jednog i premestis na drugi.

Ghost Rider
10-24-2008, 23:32
Nemre,samo da sklonis sa jednog i premestis na drugi.

Ma to znam nego ja mislio dobijas nove blokove pa popunis sve opcije:shifty:

Mookey80
10-25-2008, 10:59
A zna li neko kako se budzi Condition/Fitness jer kada se pocne legend mod,dobije se samo 4,a igrac mi rikne vec u 70-om minutu.Kako se to moze nabudziti.I kako se dobija weaker foot frequency,tu takodje imam 4 a maltene non stop sutiram sa levom a namestena mi je desna (zeznuo se,sta ces)

teacher
10-25-2008, 18:25
Pozdrav svima, želeo bih da znam da li se mogu vremenom dobiti "special ability settings", kao npr. : Tactical Dribble, Playmaking, itd.

gale91
10-26-2008, 09:30
Da vas pitam,ja sam stigo do 3. sezone sad igram cf ,i dajem redovno golove u Napoli,ali vrlo retko dobijam match ex. points,jel i vama tako u trecoj sezoni,mogo bi neko da postavi screen da vidimo......

Ajzakova Beba
10-26-2008, 10:27
Ja sam jako malo poceo vec u drugoj sezoni da dobijam,fazon neka mala crtica,jedva se vidi,a igrao sam ceo mec.

gale91
10-26-2008, 17:43
Bash to,ali meni u trecoj sezoni....jbg

4evra
10-26-2008, 17:46
Probajte da drugacije rasporedite poene,ja sam u pocetku ostavio sve onako kako je bilo i u prosjeku sam dobio malo crtica na svaku statitstiku po utakmici i treningu,onda sam u drugoj sezoni stavio max na speed i max na balance i sad dobijam po 10 poena ako preskocim utakmicu,a oko 15-20 ako igram.Tako da veoma lako nabijam stat.

ultras_red_star
10-27-2008, 08:52
Probajte da drugacije rasporedite poene,ja sam u pocetku ostavio sve onako kako je bilo i u prosjeku sam dobio malo crtica na svaku statitstiku po utakmici i treningu,onda sam u drugoj sezoni stavio max na speed i max na balance i sad dobijam po 10 poena ako preskocim utakmicu,a oko 15-20 ako igram.Tako da veoma lako nabijam stat.

ae da te poslusam...

znaci smanjim sve i povecam samo na primer speed i balance, i samo na to posle tekme dobijem 10 crtica a ostalo nista ? :)):sneaky2:

kolaric
10-29-2008, 12:18
skontao sam u cemu je fazon:) ako sta zelis da poboljsas ocene to stavis vise onih blockova...zanimljivo....

neuromancer
10-29-2008, 15:21
не знам је ли то до нивоа на ком играм (топ плејер) или до година, али мени је радило ово са добијањем скилова као на овој табели у 17 и 18 години.

после тога сам добијао мање него што би по тој рачуници требало, а ево сад имам 22 и ове сезоне држим све на 2 и добијам углавном свега само по 2, а не рецимо 4 брзине или убрзања нпр као што би требало :mellow:

Red Star shop
11-04-2008, 14:02
ja sam na bec. legend modu odigrao 15 nedelja i nisam dobio nijednu crticu za strenghten kako se ona dobija

Dr.Sale
11-04-2008, 14:43
ja sam na bec. legend modu odigrao 15 nedelja i nisam dobio nijednu crticu za strenghten kako se ona dobija

To se ne dobija !

.

dux75
11-06-2008, 14:31
koliko ti daju u startu toliko to je:)....ali cini mi se da to zavisi od fizikalija koje odredis igracu....
tipa....veca tezina i visina npr...188 85kg veca snaga ali si sporiji...krace nogde bolji balans ali manje brzina...itd...probajte da pocinjete vise puta i satvljate razlicite fizicke atribute igracu, videce te kako se ove stvari menjaju, i to sto je najvaznije...prilicno logicno

geniusmisa
11-06-2008, 21:34
Ja sam par puta pocinjao ovaj mod isprobavajuci razne varijante.Generalno,stvar nije losa,bolje nego Bee a pro u Fifi jer se ovde krece od nule i stvarno gradis karijeru igraca,ali koliko im je ideja dobra toliko je izvedba losa.Inteligencija saigraca je uzas,sad sam zapoceo jednu igru u kojoj sam sastavio ligu od 20 ekstra klubova,kupio me je Ajaks ali to je katastrofa,igram na poziciji SS,ali me trener od 10 trninga 8 puta stavlja u vezni red,izbacim saigraca sa loptom na krilo a on pocne da dribla ili centrira ka Cirkovic(ne dobaci ni do peterca).
Glupo je sto ne moze igrac sam da podesi taktiku svog tima i sastav.
Ali za prvi put nije lose,valjda ce kasnije izbaciti neki dodatak koji moze da menja neke stvari.

pito
11-06-2008, 21:51
ee a jel zna neko kako se dobijaju one zvjezdice...

pito
11-06-2008, 22:01
Pozdrav svima, želeo bih da znam da li se mogu vremenom dobiti "special ability settings", kao npr. : Tactical Dribble, Playmaking, itd.
ee to to i meni treba :D

gale91
11-06-2008, 23:27
ee a jel zna neko kako se dobijaju one zvjezdice...
Ja sam poceo sestu sezonu,a jos nisam dobio nijednu,.....

joco23
11-06-2008, 23:29
sve dok budete mislili na ocene i zvezdice nista od vasih karijera, mislite kako ce te dati gol, ostalo dolazi samo po sebi

Mookey80
11-07-2008, 23:55
Ne znam na koje zvezdice mislite,ali ja sam dobio na kraju druge sezone Special Abbility "positioning".Valjda zato sto se dobro otvaram.
Evo sad sam u petoj sezoni i nista drugo nisam dobio sem dve dodate pozicije CF i LRFW.

soullighter
11-08-2008, 08:22
Ne znam na koje zvezdice mislite,ali ja sam dobio na kraju druge sezone Special Abbility "positioning".Valjda zato sto se dobro otvaram.
Evo sad sam u petoj sezoni i nista drugo nisam dobio sem dve dodate pozicije CF i LRFW.

E taman sam hteo pitati o tim pozicijama koje si dobio,do ti kompjuter doleli ili ti izaberes dodatne pozicije na kraju sezone ili kako?

Mookey80
11-08-2008, 10:58
E taman sam hteo pitati o tim pozicijama koje si dobio,do ti kompjuter doleli ili ti izaberes dodatne pozicije na kraju sezone ili kako?

Mene su forsirali na tim pozicijama nekoliko nedelja i sam mi je dodelio sve.

tale
11-08-2008, 12:51
takođe.. ja sam AMF i več preko pola sezone igram CMF-a i dobio sam tu poziciju (AMF-a sam igrao samo na nekoliko treninga u hull cityju). Ne znam kako je kod vas, ali meni su od ocena jedine "dobre" na početku bile stamina i dribling accucarcy, ovo ostalo sve oko 60 :S

Ja sam par puta pocinjao ovaj mod isprobavajuci razne varijante.Generalno,stvar nije losa,bolje nego Bee a pro u Fifi jer se ovde krece od nule i stvarno gradis karijeru igraca,ali koliko im je ideja dobra toliko je izvedba losa.Inteligencija saigraca je uzas,sad sam zapoceo jednu igru u kojoj sam sastavio ligu od 20 ekstra klubova,kupio me je Ajaks ali to je katastrofa,igram na poziciji SS,ali me trener od 10 trninga 8 puta stavlja u vezni red,izbacim saigraca sa loptom na krilo a on pocne da dribla ili centrira ka Cirkovic(ne dobaci ni do peterca).
Glupo je sto ne moze igrac sam da podesi taktiku svog tima i sastav.
Ali za prvi put nije lose,valjda ce kasnije izbaciti neki dodatak koji moze da menja neke stvari.

*****e je da ti možeš da menjaš sastav, onda bi me bolelo uvo da grejem klupu :D

Meni i dalje nije bas najjasnija cela ta prica a i ne ulazim dublje u to, samo igram i trudim se da dam maximum i cao :D

pa kad bi skinuo onu liverpoolovu majicu i kupio normalan džojstik, možda bi ti nešto bilo jasno :P

tale
11-08-2008, 17:17

U meniju "STRENGTHEN", nači čete 6 kategorija kojima možete dodeliti 0 - 6 blokova. Jedan plus znak znači jedan trening blok, 2 plusa znači za svaki trening blok čete dobiti 2 boda (ako jedan od vaših kategorija ima maksimalno blokova (6) atribut če imati 12 bodova svaku utakmicu. Kao što možete vidjeti za kategoriju tehnike (udaranje) imačete najviše prednosti a za staminu mnogo manje. Na kraju ovo takođe zavisi od vaše pozicije koje ste izabrali u timu.

preuzeto sa www.evo-web.co.uk
preveo maremas

ja ovo i dalje ne kapiram... npr. ako stavim 4 bloka na technique(dribbling) to znači da ču posle te utakmice za driblinge dobiti +4 boda? :S

joco23
11-08-2008, 17:18
ne, neces dobiti 4 tako bi bilo glupo, vec posle svake dobijas 4 na onoj skali, kad se napuni do kraja dobijas 1

tale
11-08-2008, 17:43
pa to sam i mislio :D naravno da ne bi dobio četri jer bi posle 10 utakmica imao sve 99 ;)

Malgani
11-09-2008, 15:09
Dosao sam do 22 godine,a jos u 21 mi je brzina dosla na 95 i tu ostala...ne pomice se sa 95...sad mi se sve drugo budzi al brzina je ostala tu gdje je?!Jeli to normalno,mislim vjerovatno jeste ali je bzv.

tale
11-09-2008, 15:39
kako si ti skroman, meni brznia 70 :D doduše u drugoj sezoni. šta biste vi ljudi? pa nemoguče je napraviti igrača kome če sve ocene biti 99, bilo bi *****e. dovoljno (i mnogo više nego dovoljno) ti je 95

Malgani
11-09-2008, 15:49
kako si ti skroman, meni brznia 70 :D doduše u drugoj sezoni. šta biste vi ljudi? pa nemoguče je napraviti igrača kome če sve ocene biti 99, bilo bi *****e. dovoljno (i mnogo više nego dovoljno) ti je 95

i to sto kazes...al zinula mi guzica:clap::clap:

Munzeland
11-22-2008, 21:27
Sebi sam na pocetku stavio realnu i tezinu i visinu, sto znaci 188 cm i 102 kg i poceo sam od 80 i nesto brzine. Sada sam poceo cetvrtu sezonu i imam 92 brzinu ;)

4evra
11-22-2008, 21:40
Ja igram 2012 godinu na top player i sve statistike su mi po 70-75 sem preciznosti suta 77 i jacine 76,stamina mi je 83....stvar je u tome sto ja nikako nisam dobio one expirience crte(crvene) vec sve sto sam dobio bilo je od treninga

terry
11-29-2008, 00:26
Ja sam svom igracu stavio one strenght crte na speed maximalno 6 komada i na stamina dve,ostalo je sve bila po jedna crta,ovaj moj poceo da trci po terenu ko ludak!!

Tuli
12-16-2008, 16:35
Da li neko zna kako se poboljsava agility i aggression?

Kole994
01-03-2009, 14:08
Meni je u pocetku bila stamina na najvisem nivou.Pa sam se oslonio na druge atribute koje menjam na svake 4,5 utakmice.

dusanredstar
01-03-2009, 19:33
brate meni je sve extra igram za marseille i ono prva postava ... ja sam ih rasporedio sve po 2 i ok je i to ... =)))

zlac
01-03-2009, 21:35
Da li neko zna kako se poboljsava agility i aggression?

Nikako. Sto si dobio, dobio si ... agility, aggression i mentality su fiksni. Isto tako ti je i u Master Ligi.

PS. Sorry na jako kasnom odgovoru, ali kad sam tako rijetko ovdje ... :)

TrueBlue
01-03-2009, 21:43
Moj TIP za pocetnike ako ste CMF,AMF ili SS

Prve dvije sezone sve na 2 strelice

Sezonu 3 4 5 i 6

Kicking i Speed do kraja

Od polovine 7 sezone Kicking ostaviti pun i Staminu gurati (meni u 8 sezoni stamina 90)

I kad dostignete sve zeljene ocjene moj savjet je sve baciti na balans i power a povremeno vracati na kicking jer je zaista neophodan za sve.

Ghost Rider
01-03-2009, 23:54
Moj savet skinuti jedan program koji se zove PESLEGEND,uci u njega otvoriti fajl BAL01,stisnes jedno dugme i sve oecene 99,i onda haras fudbalom mnogo lakse:rofl::bounce::lol:poz:

Skole
01-04-2009, 00:19
Koja je fora sa onom "kvacicama" za special abbility kad njih dobijamo?(mislim na ono midlle shooting, positioning, scoring itd) Igram sestu sezonu i nemam jos ni jednu a ocene su mi skroz dobre..

Kole994
01-05-2009, 16:53
e stvarno meni je drug dobio u sezoni 2012/2013,a ja sam 2011/2012 i nemam nista

ccoommii
01-15-2009, 14:13
daj sajt gde mogu to da skinem svuda ga trazim...:clap:moj jedan drug sisa teska ima al nece nikom da ni da kaze gde je skinuo..:wheelchair:

Grom
01-27-2009, 22:02
daj sajt gde mogu to da skinem svuda ga trazim...:clap:moj jedan drug sisa teska ima al nece nikom da ni da kaze gde je skinuo..:wheelchair:

Evo majstore lako se nadje samo ja neznam kako se to korisit nemogu da ga startujem...
http://rs576.rapidshare.com/files/174359522/PesLegend_2.rar

_ILKE_
01-27-2009, 22:18
Meni 2012 godina,preciznost suta mi je 89,al mi se top spid ne mice od 77.Zasto?

koca013
01-27-2009, 22:35
nece zato sto nemas net 3.5,kad budes to ubacio radice ti...

Grom
01-28-2009, 12:54
nece zato sto nemas net 3.5,kad budes to ubacio radice ti...

Sta ti je to net 3.5 ne znam na sta tacno mislis..aj mi objasni mozda i imam al nije instalirano...unapred hvala... ako misis na net frame work al neznam sad cu ga nadjem pa cu to skinem..verovatno mislis na to

4evra
01-28-2009, 13:18
Sta ti je to net 3.5 ne znam na sta tacno mislis..aj mi objasni mozda i imam al nije instalirano...unapred hvala... ako misis na net frame work al neznam sad cu ga nadjem pa cu to skinem..verovatno mislis na to

:yes: net framework 3.5 (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=en)

Grom
01-28-2009, 20:51
Moj savet skinuti jedan program koji se zove PESLEGEND,uci u njega otvoriti fajl BAL01,stisnes jedno dugme i sve oecene 99,i onda haras fudbalom mnogo lakse:rofl::bounce::lol:poz:

Ja sam ga skinuo i startovao al neznam kako sad da otvorim taj fajl BAL01 ako mozes to malo bolje da objasnis...Unapred hvala...

Ghost Rider
01-28-2009, 22:18
Ovako skines prvo taj NET frame work sto je postavio moj kolega 4evra,instaliras ga sve normalno,posle toga skines taj program imas gore link ekstraktujes ga u foleder gde ti je instaliran PES 09 i to je to.Kad ga pokrenes on ce sam da ti ocita BAL_01 fajl ako igras obican PES bez JSL(nevazno koji je patch samo da nije JSL).Ako igras PES 09 sa JSL malo je komplikowano onda mi se jawi na msn pa cemo da to sredimo ghostrider1430@hotmail.com

NightCaller3
01-28-2009, 22:24
Koja je fora sa onom "kvacicama" za special abbility kad njih dobijamo?(mislim na ono midlle shooting, positioning, scoring itd) Igram sestu sezonu i nemam jos ni jednu a ocene su mi skroz dobre..

Ja sam, na primer, dobio special ability Scoring posle druge sezone kada sam bio najbolji strelac Lige. E sad verovatno tako i ostalo funkcionise. Npr. 1-on-1 scoring dobijes posle 1 sezone kada imas dobar procenat realizovanih 1 na 1 sansi, ili dobijes na passing ako namestas dosta golova u sezoni... Mislim da sve funkcionise na tom principu.

internikola04
01-29-2009, 01:02
Ljudi gledajte najbolje vam je da kada pocinjete become a legend mode,da dobro obratite paznju na lige koje ce biti u modu, i moj vam je savet da stavite naravno engleze italijane i spance, a da, ako imate neki dobar pec sa raznim klubovima, da od njih napravite cetvrtu ligu i da sebe stavite u nju. ja sam tako na primer dobio poziv Zenita i tamo sam vec 4 godine. Mada koliko da je klub dobar morate biti svesni da nece odma poceti borba za titulu, to ide vremenom ja kontam da je to u paraleli sa vasim napretkom, ja tek sad u cetvrtoj sezoni imam neke sanse za titulu, naravnpo neki kup i ili evropa moze daleko da se dogura. A sto se tice ocena najbolje vam je da se odma na pocetku oprredelite za 2-3 parametra i da se na to fokusirate dok ne dobijete neke ocene tipa 75-80 onda precete na druge u sledecoj sezoni pa vremenom bice neki igraci od nas.

Grom
01-29-2009, 08:44
Ovako skines prvo taj NET frame work sto je postavio moj kolega 4evra,instaliras ga sve normalno,posle toga skines taj program imas gore link ekstraktujes ga u foleder gde ti je instaliran PES 09 i to je to.Kad ga pokrenes on ce sam da ti ocita BAL_01 fajl ako igras obican PES bez JSL(nevazno koji je patch samo da nije JSL).Ako igras PES 09 sa JSL malo je komplikowano onda mi se jawi na msn pa cemo da to sredimo ghostrider1430@hotmail.com

Ubacio sam te u msn...

Grom
01-29-2009, 20:18
Sredio sma sve...hehe proradio mi mozak..samo sam preimenovao JSL u PES u ono sto mi je memorisano i doterao sam sta sam hteo i opet preimenovao u JSL taj pocetak bala vratio u save u JSL i radi...

dimitrijus
02-17-2009, 11:22
ја сам у другој сезони и већ неколико утакмица за редом не добијам експиријенс поене, упркос томе што играм ?!

darko87
03-04-2009, 11:08
ja sam bio najsrecniji kad su me pozvali za reprezentaciju... dao sam 5 golova na svetskom prvenstvu...

inace, igrao sam 4,5 sezona (pre nego sto mi je crk'o komp) i prvo sam nabudzio physical atributes (speed, stamina) da bih mogao da se pokrenem, a tek onda tehnicke (shoot, driblle)... tako ide i u stvarnosti... mladi igraci mogu nenormalno da trce, a imaju slabu tehniku, a posle bude obrnuto...

R@+k0
04-24-2009, 12:33
A zna li neko kako se budzi Condition/Fitness jer kada se pocne legend mod,dobije se samo 4,a igrac mi rikne vec u 70-om minutu.Kako se to moze nabudziti.I kako se dobija weaker foot frequency,tu takodje imam 4 a maltene non stop sutiram sa levom a namestena mi je desna (zeznuo se,sta ces)

Isti problem.Pomagajte

nekija
04-24-2009, 22:14
A kako da varam u jelen super liga patch?? Ako moze kratko objasnjenje... da nabudzim mog igraca u BAL-u...

blacknight95
06-22-2009, 01:57
Da jel moze neko da detaljno objasni kako da ball tja file stawimo u peslegend progeram a da mi posle trdi to sto sma nabudzio???

Petar Milanovic
07-31-2009, 21:43
Kako da povecam WEAK FOOT ACCURACY?

Ghost Rider
08-01-2009, 01:20

Mislim da se to zavisi u onom meniju od Power,nisam siguran...

_ILKE_
08-05-2009, 16:37

To ti je u menije accuracy valjda,sve sto pise accuracy se povecava ako nabudzis accuracy.
Ja sam do 21 ili 22 godine stavio speed na 5 i accuracy na 5.Posle sam usavrsavao staminu i power.Tako je najbolje.

avax_993
11-07-2009, 08:52

misim meni su tako dodali jos dve pozicije.....tebe neki klub kad zeli,on te zeli na nekoj poziciji,nema veze sto si ti npr CMF,kod tih nekih ces igrati AMF...tako ti se doda pozicija!ee sad ako ne menjas klub,forsiraju te neko vreme na nekoj poziciji i onda ti se doda!:1left:

UrKePFC
02-04-2010, 19:03

U meniju "STRENGTHEN", na?

omg, kako se cita ova tabela, sta znace ovi plusevi, koja kolona za sta sluzi?? nista ne razumem..... moze neko da mi objasni kako se ovo cita???!!??

4evra
02-04-2010, 21:30
omg, kako se cita ova tabela, sta znace ovi plusevi, koja kolona za sta sluzi?? nista ne razumem..... moze neko da mi objasni kako se ovo cita???!!??

pa evo primera balance.
Kad dodas blok na balance dobijas poene za defence,body balance,header,jump i team work ability.
Ovi plusevi pokazuju za koliko ti se povecavaju te statistike.Npr. 1+ znaci da za jedan bod u balancu dobijas 1 bod na statistikama.A gde su 2 plusa to znaci da dobijas duplo.Dakle kad svih 6 blokova od svog igraca dodas na balance,dobices 12 poena nakon sto odigras mec.

UrKePFC
02-05-2010, 12:46
Hvala!