PDA

View Full Version : Plusevi i minusi za PES 2009

BecejacV
10-15-2008, 08:47
Koji su po vama plusevi, a koji minusi u PES 2009?

goran_pesmaster
10-15-2008, 09:18
bem li ga...sve su plusevi...minus jedini je sto nema Partizana...ali ce patchevi to da srede...

manastirac
10-15-2008, 09:24
nadam se da ce se uskoro pojaviti of koji ce ispraviti imena igraca nelicenciranih timova!

Turinski
10-15-2008, 09:41
meni je jedan veliki minus to sto se necu odlepiti od kompa :XD:
inac,sve je strava mozda imam neku malu zamerku ali sam zaboravio

cashier77
10-15-2008, 09:46
Dajte taj LINK da sprzim taj PES full verziju, ima li iko?

maremas
10-15-2008, 09:49
Evo ubacio sam i anketu :thumbup1:

Turinski
10-15-2008, 10:01
ja sam za plus glasao uefa cl-no comment
a za minus nema shvaba bar da ih stave sa opicenim imenima timova(pes 4) i bar igracima sa pravim imenom ko epl napravicemo patch,a ovako meramo holandjane pa nemamo mesta za ostale pa ovo ono

goran_pesmaster
10-15-2008, 10:03
pa ne znam sto uvek licenciraju holandjane kad je njihova liga...pa bar 2x slabija od nemacke...mada i tu treba da se napravi kombinacija...najjaci holandski i najjaci nemacki timovi...al ajd...to je KONAMIEV poso...

btw.Ja glaso + za gameplay a - za ne licencirane LA Ligu i PL

gale91
10-15-2008, 13:20
Veliki minus,makar je bio na demu sto nema vise one agresivnosti suta,znaci svaka lopta ide nesto dosta sporo,......

Ajzakova Beba
10-15-2008, 13:26
Esi probo sa Dzerardom npr,on zna divljacki da sutne.

joco23
10-15-2008, 13:39
sve sto je bilo u plusu stavio sam, a minus... ista ml, ne licencirani englezi i spanci i sudije

kreka
10-15-2008, 15:22
Ako su vama golmani u plusu ja stvarno nemam komentar...i dalje su busni ko svajcarski sir i primaju glupe golove i dalje...ostalo je OK kolko tolko stavio sam ajde - za te licence mada to patch uvek popravi...

senad_019
10-15-2008, 16:00
Ja neznam nisam imao čast još da zaigram full verziju ali u demu brate bar kod mene šut je pravo dobar i realan a golmani do sada najbolji,tu stvarno nema zamjerke (jedino ako očekuješ sa 40 i višpe metara da daješ golove a znaš koliko igrača u stvarnosti ima jačinu tog šuta)Mnogo mi se sviđa foliraža i driblinzi koji daju još veči čar igri.Ĺ˝ao mi je što čujem da nema njemaca ali znam da ova ekipa ima majstore da to srede.
I izgleda da je onaj pro legend mode prava stvar.Bravo Konami sve čestitke:clapping::clapping::clapping::clapping:

Layzick
10-15-2008, 19:10
Legend mod je extra,stvarno su ga dobro uradili.....sto se tice golmana nikad bolji nisu bili,po meni veliki napredak na tom segmentu igre....

kreka
10-15-2008, 19:13
Legend mod je extra,stvarno su ga dobro uradili.....sto se tice golmana nikad bolji nisu bili,po meni veliki napredak na tom segmentu igre....

ako ti tako kazes u demou su krsh bili valjda su popravili u full igri mada isti su verovatno...::S: oni iz demoa nisu hvatali nikako lopte sve su odbijali i onda gol shansa ...

Layzick
10-15-2008, 19:15
ako ti tako kazes u demou su krsh bili valjda su popravili u full igri mada isti su verovatno...::S: oni iz demoa nisu hvatali nikako lopte sve su odbijali i onda gol shansa ...

da znam igrao sam i ja demo,to me je uzasno nerviralo,pravo da ti kazem nisam ocekivao da ce poboljsati igru za razliku od dema ali razlika stvarno postoji uostalom videces kad odigras prvi mec :D

kreka
10-15-2008, 19:18
da znam igrao sam i ja demo,to me je uzasno nerviralo,pravo da ti kazem nisam ocekivao da ce poboljsati igru za razliku od dema ali razlika stvarno postoji uostalom videces kad odigras prvi mec :D

u najgorem slucaju izbacice patch ko prosle godine koji ce kolko tolko da reshe golmane...

goran_pesmaster
10-15-2008, 19:23
pa jel u real life-u golmani SVAKU loptu uhvate...???

kreka
10-15-2008, 19:29
pa jel u real life-u golmani SVAKU loptu uhvate...???

1) niko nije rekao da uhvate svaku
2) golmani u pesu ne hvataju UOPSTE ni slabe ni jake lopte...aj jake i kao da razumem parada neka i izboksuje u korner ali fora je sto kad neko sutne slabo po zemlji golmani nece da uhvate nego mi legne na pod i odbije mu se od ruke...to mnogo nervira :sneaky2:

goran_pesmaster
10-15-2008, 19:34
Ok to je tvoje misljenje...ja mislim da su golmani dosta realno uradjeni u PES 2009...tj bar u demo-u...videcu u FULL-u kakvi su

kreka
10-15-2008, 19:37
jbg svako ima svoje misljenje :) i postujem to...

alen_petrin
10-15-2008, 20:20
Meni je sve ovo u Plusu stvarno Extra stim sto moram da glasam za nesto a to je Champions League.Stim sto mi se nesvidja Ne licencirana La Liga i Premier League

marulja
10-15-2008, 21:45
+ je svakako gameplay, to je najvaznije. super mi je i become a legend mod kao i liga sampiona.
najveci - je sto nema nemacka liga

Pirate
10-15-2008, 22:09
Veliki minus,makar je bio na demu sto nema vise one agresivnosti suta,znaci svaka lopta ide nesto dosta sporo,......

ma da, tu agresivnost suta u pes08 kamera na low i nije mogla da proprati :)

PES09 stvarno deluje pakleno igrivo i realno... :devil2:

superandrea
10-15-2008, 22:29
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVeliko njesra je izabir timova za bilo koji mod kupa, videcete i sami, ne mozes da biras tim po tim nego izaberes jedan i on ti uvali ostale... Mozda jos nisam provalio, ali ako moze da se bira klub po klub neka neko objasni kako.

Elvis_B11c
10-15-2008, 22:40
Ма свако ко каже неки минус није нормалан. Једино ми је овај звук шутирања лопте ко неки бубањ али боже мој.

goran_pesmaster
10-15-2008, 22:48
ewo udario thanks....sve zaboravim na to....MOLIM EDIT TIM OWOM PRILIKOM DA ODRADI ZVUK LOPTE JER OWO SE NE PODNOSI KAKO JE GLUPO....!!!

donvladinho
10-16-2008, 09:33
dobar ovaj PES 2009 evo probao sam ga online i zamislite RADI!!!! lololololol Cudo
Mada steta sto nema Partizana ja sam cuo da su ga izbacili s liste jer je trebao da se pojavi a umesto njega su ubacili Standard iz Lijeza...A sto se tice Spanske Lige i Nemacke i Engleske pa ne moze KONAMI da ih licencira zato sto FIFA ima jos nekih 7 godina prava na te lige al vidjecemo sta ce KONAMI da uradi u naredim serijama..mada cisto sumnjam da ce licencirati sve...Imate na sajt Demodonium da skinete PES mislim da je size oko 7.06GB!!!!!

donvladinho
10-16-2008, 09:35
Pardon DEMONOID koji tenutno nije u funkicji lol!!!

jevic989
10-16-2008, 17:10
Evo i ja da se oglasim sto se tice impresije za ovu dugo ocekivanu igru...
Mislim sta reci odigrao sam tri tekme i koliko su ga hvalili sto nas narod kaze spolja gladac unutra jadac (bar po meni)...
Sto se tice same igre igrivost je slicna proslem sto znaci da mozemo zaboraviti igrivost PES 5 i 6 a svi smo ga ocekivali...
Grafika je malo poboljsana u smislu malo su igrace napravili prirodnijim nego u proslem...
Za golmane ja nisam primetio neke razlike u odnosu na proslog...
Celokupna grafika je mnogo klasicna ali se to moze resiti nekim PATCH koji ce 100% izaci...
Sta reci za sad videcemo mozda mi se vise igranjem i svidi hihi...
Toliko od mene pozzz...

Mookey80
10-16-2008, 23:02
Sutevi su mnooogo spori i agresivnost igraca je tesko njesra.Maltene sam polomio pressure dugme a igrac ide ka liku sa loptom ko da hoce da ga zamoli da mu je preda.

FxKxCxZx
10-17-2008, 15:44
da li vam se desava da posle kornera igrac nece da udari glavom neko trci po petercu ko magarac,dosta su poboljsali pes 2009 jedino je mana sto je nemoguce dati gol sa 20,25 metara i sto brzina igraca ne dolazi do izrazaja,moj napadac ima brzinu 90 a stopre 75 i kao isto trce to je bas *****e :triprsta:

milosmilan
10-17-2008, 16:02
Po meni je sve do jaja sto je pod plus!

ПЛЕЈБоЈ
10-17-2008, 20:54
da li vam se desava da posle kornera igrac nece da udari glavom neko trci po petercu ko magarac,dosta su poboljsali pes 2009 jedino je mana sto je nemoguce dati gol sa 20,25 metara i sto brzina igraca ne dolazi do izrazaja,moj napadac ima brzinu 90 a stopre 75 i kao isto trce to je bas *****e :triprsta:

pa ako tvoj igrac ima loptu i nije *****e, ko moze da "leti" s loptom?mogu kung fu fudbaleri :D

Ako dajes kratke for-eve mozes da ga pretrcis ;)

a teze je dati gol sa 20+metara, ali kad uvezbas sa malo boljim suterima ti nece biti problem da uputis dobar udarac

shoninho111
10-17-2008, 21:15
e ljudi ajde dajte mi savet kako da sutnem i da dam gol , odigrao sam 20 utakmica i nisam dao ni jedan gol do sada :S

ljudi bre sta vi kukate ovde smorili ste ajde lepo ukljucite najlaksu tezinu pa pretrcavajte koga hocete i kako hocete pa kad date malo golova i imate malo pobeda povecajte tezinu i tako redom
sutevi iz daljine su isti ko i raniji pesovi samo se namesti lepo i daces go, a to sto igrac trci kao da ce da ga zamli da mu da loptu pa drzi ono magicno dugme r1 i trci ka igracu i videces kako ces mu lakse uzeti loptu i brze stici do njega
a u ostalom nije ni svrha igre da svi uzmu i da daju po pet golova

kakav sam HATE majss postao i divim se sebi

znaci ljudi dzoje u ruke i vezbajte nista dok se ruka lepo ne oznoji i stolica ne zagreje

FXGT
10-17-2008, 21:20
ma sutevi su extra sta lupate jel probao neko malo da koristi i r2 pri sutu da vis kako raspali
a najzesce su povratne iz punog trka kakve su to bombe lele pa ne stignes da je ispratis pogledom danas sam jednu zvizno samo tako sa arsenalom prohujala iznad precke ma fudbal je fantazija kake se akcije prave i potezi ma nesto neopisivo

superandrea
10-18-2008, 21:56
ma sutevi su extra sta lupate jel probao neko malo da koristi i r2 pri sutu da vis kako raspali
a najzesce su povratne iz punog trka kakve su to bombe lele pa ne stignes da je ispratis pogledom danas sam jednu zvizno samo tako sa arsenalom prohujala iznad precke ma fudbal je fantazija kake se akcije prave i potezi ma nesto neopisivo

Slazem se 100%!!! R2 radi k'o sat!

patofan
10-18-2008, 22:07
Meni nakon 13. utakmice u Become legend modu izadje iz igrice :S...
JEL SE VAMA TO ISTO DESAVA??

Misko
10-18-2008, 22:09
da, posle ponoci ce biti fix, okacicemo na forumu, cekamo da naprave ljudi sa gamingaccess-a

stankovic82
10-18-2008, 22:35
Meni izbaci u ligi sampiona u cetvrtfinalu pred revans a u become a legend-u posle 11 nedelje,bas me smorilo ali valjda ce ljudi dobro da odrade taj patch

Mihalj
10-18-2008, 23:20
minus-licence al to se lako sredi s patchevima

isto tak mi ne ide u glavu kak tolko transfera fali

igra je puno bolja i teža od 2008, nažalost ja sam se previše navikao na 2008 pa mi je ovo ko' da igram novu igru. moraš se baš trsit i ubijat za svaku loptu što je realno, onaj tko igra dobru obranu æe bit dobar jer èim primiš loptu odmah ti je neki igraè na leðima. istina nisam još igrao protiv kompa nego samo s frendom. šutevi æe se morati vježbati, dajem manje golova neg u 2008 al vježbat æe se .ebiga. fore iz prošle verzije ne prolaze, tipa uzmeš nekog ludog igraèa i samo trèiš kroz obrane, teže mi je zabit povratne. golmani su malo ali samo malo pametniji a suci su i dalje laki na komentarima.

ono što me živcira je da komp i dalje pamti naredbu znaèi tipa ti stisneš pucanje on ne može pucat bude neka pomutnja u obrani i ovaj doðe do lopte i puca iako to ne želim.

kod prekida se i dalje igraèi ne otkrivaju nego samo mutavo stoje.

moram prouèit još te driblinge jer su se moji driblinzi do sada svodili na kombiniranje strelica i R2 i na pretrèavanja što neæe sad samo tako prolazit

sve u svemu jako dobra igra.

Aladdin986
10-19-2008, 17:28
Sutevi nisu loshi .. samo treba vishe .. da se angazuje oko njegaa.. .. znaci nije isto kao na pes .. napred .. klik i extra .. vec.. osecaj .. klika na dugme...
aaa veliki minus je ..
sto ne moze sam da se brani .. vec je golman computer...

vinestr3
10-19-2008, 18:27
veliki minus su suci sato sto za svako sr*** sviraju faul i nikad ne puštaju prednost

Boondock Saints
10-19-2008, 20:43
***PRVI UTISCI***

- UEFA Champions League licenca: Veliki +!

- Become a legend mod: Saigraèi ne dozvoljavaju da u igri zaslužim dobru ocenu, koja mi proseèno iznosi oko 6.25 (...te ocene su oduvek bile loše odraðene u pes-u)... Dakle sebièni su, tražim loptu kada sam slobodan a oni me suviše èesto iskuliraju, da ne prièam o gol šansi, a za dupli pas kao da nisu èuli! Ne prija kada ne držiš sve konce u svojim rukama...
Mada, ako bih se umrežio s još tri ortaka mislim da bi sve izgledalo daleeeeko bolje!

- Gameplay: Više lièi kao unapreðeni gameplay 2008-ice, umesto da lièi na unapreðeni gameplay 6-ice!!! Ali važno je da 2008-ica ide u zaborav!

- Grafika: Odlièna, s tim što je suviše tamno kada pada kiša (grmljavina je extra:), i preveliki su kontrasti koji se javljaju kada se igra po sunèanom vremenu izmedju osunèanog dela terena i senke koju baca stadion. U replay-u prilièno jadno su "blurovani" (zamuæeni) igraèi koji nisu u fokusu.
Dakle, po pitanju grafike ne bi ih ubilo da se ugledaju na FIFU...

- Vremenski uslovi: Daleko su bolji nego kod ranijih izdanja.

- Nove finte i potezi: Nisam sve isprobao ali ima pomaka, naroèito što se lep potez može izvesti samo upotrebom strelica (u demo verziji više nego u full). "Kocka + Iks" zna nekad da zataji, ali sve u svemu OK...

- Mreže: U poèetku mi se èinile suviše elastiènim, meðutim, sada mi se mnogo sviðaju, bolje ne mora...

- Golmani: Nema nekog pomaka, tj. i dalje su jako loši. Lopta se lako odbija, nekad jaku lopu uhvati živu a slabu odbije... Ortaku sam dao gol iz slobodnjaka a lopta je prošla golmanu iznad glave, nije ni pokušao rukama da interveniše! Èesto pokrivenom saigraèu doda rukom loptu, ili nogom na poèetku akcije, što protivnik iskoristi za 100% šansu....

- Nelicencirana skroz La Liga: Minus, oèigledno... ("Nelicencirana" se piše spojeno:)

- Nelicencirana skroz Premiere Liga: Takoðe!

- Ista ML: Dobra je kakva jeste, ako smisle nešto novo - još bolje...

- Nema Nemaèkih klubova: Još jedan oèigledan minus...

- Sudija: Prestrog!!! Ne prašta! Za svako uklizavanje dodeljuje žuti karton! Mada, možda nije sudija kriv veæ samo uklizavanje koje je loše uraðeno (nikada nije ni bilo mnogo bolje, mooooožda u FIFI)... Igraèi uklizavaju kao da protivnik ne postoji, kao sumanuti da su...

- Ostalo: Let lopte, iako je daleko bolji nego u demo verziji, i dalje može mnogo bolje (primer: PES 6)! Èesto iz daljine lopta leti kao balon, iako je igraè dobro postavljen prilikom šuta...
Pas u prazan prostor je dosta unapreðen, iako ponekad kilav...
Centaršut nisu trebali dirati još od PES 6-ice!
Posle slobodnog udarca ako se lopta odbije od živog zida onom koji ga je izveo on ne reaguje jedno 2 sekunde i, naravno, izgubi loptu!
ML poèinje sa 1000 poena, i sa tim se može dovesti jedan malo bolji igraè, dakle ništa od sklapanja sopstvenog tima! Ako neko zna ima li za to nekog rešenja neka mi kaže!
Igra je mogla biti za nijansu sporija!
Jako glupo zasluženi penali kao posledica nekih drugih nedostataka...

!!!PES RULES!!!

ShommyPES
10-20-2008, 22:17
Ako su vama golmani u plusu ja stvarno nemam komentar...i dalje su busni ko svajcarski sir i primaju glupe golove i dalje...ostalo je OK kolko tolko stavio sam ajde - za te licence mada to patch uvek popravi...

zagledaj malo animacije golmana i nacin postavljanja prilikom suta pa onda prokomentarisi:taz:

Klang
10-20-2008, 22:26
Sutevi su mnooogo spori i agresivnost igraca je tesko njesra.Maltene sam polomio pressure dugme a igrac ide ka liku sa loptom ko da hoce da ga zamoli da mu je preda.
Na momente mi se cini kao da mi dzojstik ne valja.
Prilazim igracu koju ima loptu i stisnem X - nista, protivnik me zaobidje i cao.
Guzva u 16-tercu, protivnik dobija loptu i stoji, moj igrac je ispred njega i stiskam i stiskam i stiskam X ali nikakve reakcije nema. Niti da se pomeri, niti nogom da krene ka lopti, nista, kao da ne stiskam X uopste.
A o onim dodavanjima Manchestera u tvom 16-tercu pri kojima tvoji igracu bleje kao telad dok im lopta prolazi tik pored nogu, necu ni da pricam.

Loqo
10-21-2008, 11:08
mnogo dobro odradjeno medjusobno pokrivanje igraca,narocito bekovi koji su na ranijim verzijama leteli po aut liniji i u protivnickoj kontri ih nije bilo nigde,marking igraca dobro odradjen,become a legend me odusevio,vremenski uslovi perverzija.

ExoduS
10-21-2008, 16:49
Neki ljudi ovde imaju stvarno super zapazanja sto se tice problema u PESU, a neki ne znaju neke osnovne stvari, pa se bune bez veze.
Recimo u Become a legend, ljudi se bune sto im saigraci ne dodaju loptu, pa samo se otkrijte i stisnite R2 i dobicete loptu sto posto. Nekad je samo dovoljno otkrivanje.

maremas
10-21-2008, 16:57
A provalio sam kad sam simulirao BAL u egzibisn modu i uzeo sam Milan, izabrao Kaku da vodim i gotovo kad god sam mahnuo odmah sam dobio loptu, dok kad igram karijeru u pravom BAL modu ne dodaju mi uvek, sto znaci da moras da budes i autoritet na terenu, a ne salabajzer sa slabim ocenama, ovo je samo moje zapazanje ne mora da je tacno.

Ajzakova Beba
10-21-2008, 18:00
Ja sam primetio da kad vezes nekoliko losih poteza na tekmi,tipa izgubis loptu,isto i tada prestanu da ti daju loptu neko vreme.

ShommyPES
10-21-2008, 18:11
A provalio sam kad sam simulirao BAL u egzibisn modu i uzeo sam Milan, izabrao Kaku da vodim i gotovo kad god sam mahnuo odmah sam dobio loptu, dok kad igram karijeru u pravom BAL modu ne dodaju mi uvek, sto znaci da moras da budes i autoritet na terenu, a ne salabajzer sa slabim ocenama, ovo je samo moje zapazanje ne mora da je tacno.

slazem se sa tobom, dobro razmisle pre nego sto ti bace, ko zna kolko mozes da za*****s akciju :D

Loqo
10-21-2008, 18:37
Ja sam primetio da kad vezes nekoliko losih poteza na tekmi,tipa izgubis loptu,isto i tada prestanu da ti daju loptu neko vreme.

Ima i toga svakako

blackwhite
10-22-2008, 14:45
Plusevi:

-Sut
-Sama igra na terenu(gameplay,fizika lopte..)
-Golmanski pokreti
-Grafika(trava,reklame pored terena,raznovrsne kopacke,stadioni,vremenski uslovi..)
-Liga sampiona
-Legend mod
-Muzika(mnooogo bolja nego ranije)
-,,zahtevnost,, igrice..
-lakse izvodjenje finti(konkretno onaj rulet)
-klub protekt

Minusi:

-Isti pregled tj. nepregled statistike,moglo je to malo manje komplikovano(kad igras kupove,ligu ...)
-Nedostatak licenci(sto je jos gore,sve je manje licenciranih)
-Poslednji transferi neodradjeni
-Komentator

...sto znaci da je PES 2009 napredovao,posebno sto se same igre tice!sto je inajbitnije,ipak su komentatori,licence,i ostalo manje bitni(nisu nebitni) od same igre!

milosmilan
10-22-2008, 19:26
Ljudi,izvalio sam jos jednu gresku.Tj imam samo dva minusa:-Golmani su ostali isti(ocaj)
-Pistaljka se VRLO SLABO CUJE kad sudija svira nesto

maremas
10-22-2008, 19:43
Golmani su vrh brej :player:

Loqo
10-22-2008, 20:15
Po meni su golmani dosta bolji nego na pes 2008,ima kikseva,ali je napredak ocigledan

zokis
10-22-2008, 20:52
Stvarno su odlicni golmani,ma celi PES je:clap:!!!

milosmilan
10-22-2008, 20:53
Ne,ne,ne.I ja kazem da su golmani dobro odradjeni nego kad hvataju loptu(realno moze da se uhvati) on je ispusti.To me podseca na PES2008!Inace,PES2009 FOREVER!

ExoduS
10-22-2008, 20:55
Ono sto mene nervira zesce je to sto ima puno "glitcheva"
Igraci prolaze jedni kroz drugog, igraci prolaze kroz stative itd...
I da.... ono sto jako nervira je kad golman brani unutar gola. To jest golman odbrani a ono pRC, gol. I na usporenom se stvarno vidi da jeste gol.

zeljko1980
10-22-2008, 22:00
Po meni gameplay je cista desetka!!!!

Leksandar
10-22-2008, 22:57
Da li ce ikad Konami da izbaci fudbal sa licenciranim timovim???? Igram PES jos od playstation-na keca i uvek je bio to problem. Inace PES je najbolji fudbal:pesoholichari:

Djuka
10-22-2008, 23:55
Zato je tu nas EDIT team ;)

milosmilan
10-23-2008, 07:32
Pa naravno.Ali(mene licno boli k**ac) to je JEDINO sto nedostaje KONAM-ju.Nije meni zbog toga(znam da ce to ispraviti nas EDIT Team) nego licno njima samo licence kvare igru....

мирегробар
10-23-2008, 07:39
Ја мислим да ми је овако слађе кад се праве печеви,убацују и сл.

blackwhite
10-23-2008, 15:46
Meni nije...

Loqo
10-23-2008, 16:11
Zavisi sta...

srdjanNS
10-24-2008, 12:57
Jedan ogroman minus je sto nema Ronalda u igrici!!! :thumbdown:

ShommyPES
10-25-2008, 13:43
mislim da je pes 6 neprevazidjen sa svim svojim sarmom. ovoj 2009 mi sve vise lici na neku pizdariju zescu,kao da su pes 2008 usminkali i to je to sa nekim blagim poboljsanjima. golmani su bolji ali svaka lopta koja im ide u telo njima ispada iz ruke.katastrofa. opet trojica trce na jednog u odbrani i ostavljaju rupetinu i same igrace pred golom.uzas.ubrazali su igru za raszliku od DEMO verzije (koja je bila odlicna) i sad igraci lopta lete po terenu! a ponovo je tesko uzeti loptu "supermenima" koji trce sa njom kao pes 2008, a defanzivci su ih lakse zaustavljali u DEMO verziji,cak su i klizeci startovi bili bolji u DEMO! uvek se namestaju skoro iz nemogucih pozicija da sutnu iraci sa svojom jacom nogom a to u realnom fudbalu nije tako jer svi sutiraju obema nogam a naravno da je jedna uvek bolja,jaca i preciznija, dok ovi kao babe neke dok se nameste za sut svojom nogom odbrana pokupi mu loptu. sve u svemu DEMO kad je izasao bio sam odusevljen, a sad sam najblaze receno razocaran jer su ovo krupni nedostaci!!!

a volis da postavis jedan post u 3 teme ?
:slap:

Maxim_Tsigalko
10-25-2008, 13:47
volim da razmenim misljenja i iskustva pa gde se ljudi jave!

kreka
10-25-2008, 14:00

golmani su najgluplji u istoriji fudbala.ne znam sta vam je ljudi ali meni ortak dao sa 40 metara plasiranu po zemlji, pa ne mogu da uvate ni najslabiji udarac u igri nego odbijaju ko mamlazi ochajni su dodje mi da svima stavim 99 ocene pa da igram...

Maxim_Tsigalko
10-25-2008, 14:05
to si u pravu za golmane! samo su za nijansu bolji od 2008!

ShommyPES
10-25-2008, 14:47
to si u pravu za golmane! samo su za nijansu bolji od 2008!

animacije golmana su odradjene dobro, samo je velika mana sto odbijaju lopte koje bi mogli da uhvate. Druge zamerke na golmane nemam

blackwhite
10-25-2008, 14:49
Meni su golmani extra!Pa bre vama(pojedinima) ne valja sut,nemozete da date gol,a kad dajete golove onda vam ne valja golman..:hammer:

ChichazZ
10-25-2008, 17:19
Koji su po vama plusevi, a koji minusi u PES 2009?

Pa kad bih nabrajao minuse ispalo bi da igra ne valja i naravno malo bi srao ;) ali to je istina...Od igre koja me odmarala i u kojoj sam uzivao sada dobijam frustracije i nervozu...Posto igram samo na TOP PLAYER (skill level) stigao sam do polufinala lige sampiona ali ne da nisam uspeo da dam gol nego sam prrimao golove sa centra ili iz nekih neverovatnih situacija u nekih 20 utakmica koliko sam pokusavao dao sam samo 2 lil 3 gola.Ponekad mi je sudija smetao pa ako znas opciju da se sudija skloni sa terena pomagaj :ave: Sto se tice grafke ona me odavno ne interesuje bitna mi je samo psihologija igre u kojoj ovi najmanje napreduju ustvari pomalo kao i da nazaduju...Inace igram PES vec 5 godina konstantno pa mi je ovo dosao kao samar...da ne pominjem kako skoro svaku tekmu zavrsim sa 1 ili 2 crvena kartona...Nadam se da postoji neka zakrpa kad matori Del Piero prodje kroz 4 igraca Man.Un. pa nisu ni oni 3 liga zapadne Srbije...ali bice bolje...

ChichazZ
10-25-2008, 17:21

Pa kad bih nabrajao minuse ispalo bi da igra ne valja i naravno malo bi srao ali to je istina...Od igre koja me odmarala i u kojoj sam uzivao sada dobijam frustracije i nervozu...Posto igram samo na TOP PLAYER (skill level) stigao sam do polufinala lige sampiona ali ne da nisam uspeo da dam gol nego sam prrimao golove sa centra ili iz nekih neverovatnih situacija u nekih 20 utakmica koliko sam pokusavao dao sam samo 2 lil 3 gola.Ponekad mi je sudija smetao pa ako znas opciju da se sudija skloni sa terena pomagaj Sto se tice grafke ona me odavno ne interesuje bitna mi je samo psihologija igre u kojoj ovi najmanje napreduju ustvari pomalo kao i da nazaduju...Inace igram PES vec 5 godina konstantno pa mi je ovo dosao kao samar...da ne pominjem kako skoro svaku tekmu zavrsim sa 1 ili 2 crvena kartona...Nadam se da postoji neka zakrpa kad matori Del Piero prodje kroz 4 igraca Man.Un. pa nisu ni oni 3 liga zapadne Srbije...ali bice bolje...

lord wizard
10-25-2008, 18:52
golmani su najgluplji u istoriji fudbala.ne znam sta vam je ljudi ali meni ortak dao sa 40 metara plasiranu po zemlji, pa ne mogu da uvate ni najslabiji udarac u igri nego odbijaju ko mamlazi ochajni su dodje mi da svima stavim 99 ocene pa da igram...

POTPUNO SE SLAZEM..GOLMANI SU REDIKULI SVJETSKE KLASE...TOTALNE BUDALE...SAMO ODBIJAJU LOPTE ISPRED SEBE..KATASTROFA!!!

kreka
10-25-2008, 19:09
Meni su golmani extra!Pa bre vama(pojedinima) ne valja sut,nemozete da date gol,a kad dajete golove onda vam ne valja golman..:hammer:

znachi lepo ti je kad ti plasiraju loptu sa 20 metara i golman odbije a tevez ti pobije shtopere i da gol ?

blackwhite
10-25-2008, 19:23
Meni se to jos nije desilo... igraj cvrscu odbranu,nemoj da ti cilj bude samo das sto vise golova..

kreka
10-25-2008, 21:55
Meni se to jos nije desilo... igraj cvrscu odbranu,nemoj da ti cilj bude samo das sto vise golova..

da budem iskren ne znam da napadam niti sam ikad napadao...ceo zivot igram fudbal na kontre :) poenta je sto imam original i igram preko neta i nema cvrste odbrane kad ti dodje lik koji bira Barcelonu/Man utd/Milan ... za to ne postoji odbrana ... jednostavno uzme messija i odgura mi ferdinanda ili uzme c.ronalda i odgura mi puyola itd...samo trci ko muva bez glave do gola ili jednostavno dune sa 20-25 metara lopta se odbije i naravno njegovi napadachi polome moje shtopere i daju gol i ja se smorim -.- Protiv kompa se to ne desava jer komp nikad nece uzeti mesija i pretcati ceo teren...ako igras online mora da si osetio ovo....

froginho
10-26-2008, 08:35
da budem iskren ne znam da napadam niti sam ikad napadao...ceo zivot igram fudbal na kontre :) poenta je sto imam original i igram preko neta i nema cvrste odbrane kad ti dodje lik koji bira Barcelonu/Man utd/Milan ... za to ne postoji odbrana ... jednostavno uzme messija i odgura mi ferdinanda ili uzme c.ronalda i odgura mi puyola itd...samo trci ko muva bez glave do gola ili jednostavno dune sa 20-25 metara lopta se odbije i naravno njegovi napadachi polome moje shtopere i daju gol i ja se smorim -.- Protiv kompa se to ne desava jer komp nikad nece uzeti mesija i pretcati ceo teren...ako igras online mora da si osetio ovo....

zato se nemoj zivcirat nego ljepo uzmi PES6 i tamo igraj online a ovaj 2009 igraj sa frendovima i ostalima (tako barem ja radim)

komasacija51
10-26-2008, 20:44
ja i dalje igram pes6 a na ovom novom igram samo Become a legend mod i to im je ++++++++++ inace da nema njega pes6 bi i dalje bio naj.

Loqo
10-26-2008, 20:54
Ne bih se slozio,ali svako ima svoje misljenje

Aladdin986
10-26-2008, 20:59
U pes09 skoro sve je extraa.. znaci fudbal se teze igra sutevi drugaciji ... vishe . moraas da se borish za loptu..
ali najgore sto su odradili ili ja neznam je to ..
sto sa golmanima ne moze da se brani.. nego je uvek komputer...
zalosno ....

neka.bg
10-26-2008, 21:11
Ne znam da li ce te se sloziti samnom ali ja mislim da ova tema ima pogresan naslov bar po meni tih minusa nema!!:clap:a sto se tice tih golmana sto je jedino patchom nepopravljivo mislim da gresite i da su i tu napravili veliki pomak,pa ne mogu da urade sve od jedanput posle one kantastrofe od 08!!

Klang
10-26-2008, 21:24
Jedan veliki + bih dao za "afternoon" koji odlicno izgleda na neki terenima.
Veliki - bih dao za ogromno favorizovanje nekih klubova a pogotovu Manchestera kao i BAL modu.
BAL mode jeste odlicna ideja, koja doduse nije originalna ali to nije ni bitno, ali veoma losa izvedba a tu prvenstveno mislim na AI igraca kao i sam gameplay.
Sama igra tj gameplay je nekako usporen, ponekad jako spora reakcija igraca na komande, favorizovanje napada po bokovima, lose reakcije igraca u igri uz aut liniju gde uglavnom ispucavaju loptu u aut, slaba realizacija i timski rad prilikom odlicnih prilika za proigravanje itd itd. Nekako mi deluje kao da se ne koristi isti AI u BAL modu i npr exibition.

Loqo
10-26-2008, 21:45
Sama igra protivnika i sopstvene ekipe u BAL modu je dosta sablonska,bar se meni cini...

Il Fenomeno Vero
10-27-2008, 00:25
kao sto neko rece pre mene nekada me je pes odmarao a sada.....ronaldu i runiju ne mogu da uzmem loptu u 16tercu ili prodju kroz mene ili im se lopta odbija u noge i to ne samo oni a o penalima i crvenim kartonima koje mi komp napravi da ne pricam
i sve ono dobro u ovom fudbalu meni ne vredi kada se ovo desava...nadam se da ce neki patch to ispraviti ili cu izgleda bataliti jedinu igru koju igram

Loqo
10-27-2008, 08:08
Nemoj se uzdati u to da ce to patch popraviti

blackwhite
10-27-2008, 10:06
Jos jedan plus je je poslepodnevno odigravanje utakmice,mislim da je tada igrica(grafika)izgleda najmocnije!!!

Sto duze igram,sve vise vidim da i ovaj pes ima mnogo mana sto se tice tih ,,terminatora,, igraca,ronaldo,runi,Tevez,Zlatan,idu k'o terminatori,to nisu toliko ispravili...sto se suteva tice,extra realno su uradjeni,ali i tu ima mana,jer desnjak,ili levak,nikada nece sutnuti slabijom nogom iako je to realnije!!

goran_pesmaster
10-27-2008, 10:08
to sto kazes za igrace koji ne mogu sutnuti slabijom nogom nije tacno...sve zavisi kakav mu je weaker foot frequency...ako je visok onda sutira slabijom nogom isto kao i sa onom koja mu je jaca...

blackwhite
10-27-2008, 10:14
Nemam pojma,jos ni jednom,ali nijednom, igrac mi nije sutnuo slabijom nogom!Finte su extra odradjene,sad nemoras da pritiskas po 5 dugmica da bi izveo neku fintu,u sustini sad ih radi sam.. to mi se svidja,jer ovo nije mortal kombat nego fudbal..

goran_pesmaster
10-27-2008, 10:18
mada bi nam trebao jedan FATALITY xD

extra je fuca...golmani su MALKICE ubagovani...ali su napredak od 2008....tako da cu sigurno igrati owaj pes...tj vec ga igram...samo jos da kupim nov komp....

Loqo
10-27-2008, 10:59
Meni se cesto desava da igrac sutne slabijom nogom,bas cesto,naravno u zavisnosti od situacije u kojoj se nalazi,akobas sam juce zabio od precku gol sa Adrijanom a sutnuo je desnom nogom,znaci nema pravila,sutiraju i levom i desnom u zavisnosti od pozicije u kojoj se nalaze,e sad jacina i preciznost su druga stvar...

jefecito
10-31-2008, 00:42
hmm nije lose, ali me bas nervira sto iz godine u godinu prepisuju ocene igraca, tako da su neki ne-realno jaki a neki drugi su dosta slabiji nego sto bi trebali da budu uradjeni( recimo saviola i adriano sabijaju a torres i fabregas su nista posebno odradjeni). golmani su onako, bolje su uradjeni nego na proslom al' dosta zivcira kad je izbijaju protivniku na nogu ( mnogo sam golova primio tako sto golman odbrani neki sut tako sto prvom napadacu u senaestercu namesti zicer). i najveci minus ove igrice su inter milan, mancester junajted i drogba jaki ko crna zemlja i ne mozes im nista.

Grobari_bgd
10-31-2008, 01:11
da golmani su poboljsani dosta od 2008ce ali opet imaju svoje bagove....desi se da opet ruzno odbije loptu u gol i protivniku da nogu ::S:

Loqo
10-31-2008, 08:27
Najjace je kad mu se lopta provuce izmedju nogu i dofuklja do gola:thumbdown:

manastirac
10-31-2008, 09:02
mene nerviraju slobodnjaci...sutnem, lopta se odbije od zivog zida, a frajer koji ga je izvodio stoji ukopan naredne dve sekunde iako mu je lopta prosla pola metra od njega!!!

Grobari_bgd
10-31-2008, 09:07
xaax ima i toga :D,ima par sitnica ali opet ne moze da pokvari celokupni utisak o igri

asafapauel
10-31-2008, 10:14
mene recimo mnogo nervira napadam protivnickog igraca ispred sesnesterca i uklizam mu on dobaci loptu do igraca koji je unutar 16 metara i meni automatski igrac koji je do tog isto ukliza i napravi penal:/ tako nekad vezu se i po 3 igraca urade istu stvar koji je uradio prvi...sistem upravljanja mi je mislim manual ko i na prethodnim verzijama a to mi se pre nije desavalo.

Sto se golmana tice desilo mi ne mnogo puta ali desilo se da sutnem na protivnicki gol i onako neprecizno ode lopta daleko u levu/desnu stranu gola i golman potrci da je izboksuje napred :s i to obavezno bar da izboksuje negde daleko on izboksuje u sredinu sesnesterca.

Srdja 18
10-31-2008, 11:23
sve je ok,samo po meni,lopta predugo putuje u vazduhu i odbranu su morali podici na visi nivo..
nekad te napadaci prolaze kao kroz tursko gronlje,nema sanse da uzmes loptu..

Loqo
10-31-2008, 12:04
Na 2008 je lopta prebrzo putovala kroz vazduh,i po travi je isla kao po ledu,kao da trenja nema uopste

Miki75
10-31-2008, 19:07
Prvo da se zahvalim Konamiju sto nam ipak i pored mana daje najbolji fudbal trenutno na trzistu za PC a onda da krenemo,
minusi:
frustracije koje proizilaze iz neodazivanja igraca na besomucno kliktanje po dzojstiku sta god radio, polurobotizovan izled igraca, kada trce pogure se toliko da izgledaju debilno kao neka sajla, delenje zutih i crvenih kartona kao na takmicenju bukvalno te teraju da igras bez faula jer u 90% slucajeva je karton, klasika prolaz po boku ti pokusas da odguras malo boljeg igraca tipa Robena a o Ronaldu da ne pricam nema sanse onda ubacivanje ili je gol ili golman odbija loptu ulece protivnicki napadac i naravno gol, sut u gol golman kao brani ali ne lezi vraze lopta presla gol crtu. Posebno me nervira osecaj u dosta slucajeva da sam dobio golove ne mojom krivicom nego eto tako na AI kompa ili neodazivanje igraca na džojstik sto stvara pomalo sterilan osecaj kad se primi gol. Necu da raspravljam koji je bolji gameplay da li PES 6 ili 9 ali definitivno je meni lepse i opustenije (zabavnije) igrati 6-icu ima nekog šarma (samo da je grafika bolja i urađene neke dorade bila bi najbolja fuca ikad a i ovako je).
plusevi:
grafika, osecaj realnosti, odlicno odrađena lopta i njena kretnja, neke finte, osecaj da moras nekad zesce da se pomucis da napravis akciju na sredini terena, proigravanje u prazan prostor, become legend iako nemam vremena da ga igram i to je manje vise to.
Ima tu jos mana ali i jos po koji plus ali trenutno ne mogu da se setim, sve u svemu za sad mi ova fuca donosi dosta frustracija zbog gore navedenih razloga ali videcemo ako ne prsnem mozda se i usemim ili vratim na 6-icu sa patchem od Sholyma koji upravo skidam.

equilibrium11
10-31-2008, 19:08
Na 2008 je lopta prebrzo putovala kroz vazduh,i po travi je isla kao po ledu,kao da trenja nema uopste

Bas to,i treba da ide sporije nije ovo bilijar

FXGT
10-31-2008, 19:19
daj bre sta se zalite na pes sinoc sam bio kod drugara i na istoj masini pikali smo pes i fifu
e ovako masina sempi 3000+ 7300GT 256MBram oc verzija 1GB ram mem

fifa je toliko njesra da je to strasno, pes lkepo radi osim sto se nekad komentator zabaguje i malo uspori kad je guzva u 16m
elem daleko lepsi golovi i akcije se prave ne pes nego li na fifi
tako da PES zakon nemoj da mi ga vredjate

BugA
10-31-2008, 19:20
Mene uglavnom najvise sudije razocaravaju... Mislim, da sviraju faul kada je cist start na loptu (God Save Replays!), ali da daju i crveni pride, stvarno ne ide :(

Loqo
10-31-2008, 22:06
Mene uglavnom najvise sudije razocaravaju... Mislim, da sviraju faul kada je cist start na loptu (God Save Replays!), ali da daju i crveni pride, stvarno ne ide :(

Desava se,a toga ce uvek biti,samo se nadamo u sto manjoj meri...

NoWiCaPES
11-03-2008, 21:00
Jedina zamerka je shto se lopta sporo krece pri shutu.......To je m0ja jedina zamerka...Sve ostalo je FULL odradjeno :)

FXGT
11-03-2008, 22:08
ja nezna kako vama ali kod mene su bombe kad se sutira iz trka znaci lopta leti svom silinom :D

BugA
11-03-2008, 22:44
Jedina zamerka je shto se lopta sporo krece pri shutu.......To je m0ja jedina zamerka...Sve ostalo je FULL odradjeno :)

Nije, sve zavisi kako sutnes... ;)

AcMilan91
11-04-2008, 01:37
ma veliki minus je to sto mozes sa etom da radis sta oces i sto su ochajno ocene uradjene.

Boki0812
11-04-2008, 03:27
Ma meni je ovaj PES09 skroz full....malo podseca na stari dobri pes6...posebno mi se svideo ovaj become a legend mode.....a i pokreti u ovom pesu izgledaju mnogo prirodnije nego 08.....jedina zamerka(a vidim da to i vecina vas zamera....je ne licencirani timovi i to sto nema nemaca)....a grafika je extra....i najvise mi se svidja mreza.!:):)

Loqo
11-04-2008, 08:39
ma veliki minus je to sto mozes sa etom da radis sta oces i sto su ochajno ocene uradjene.

na sta mislis konkretno?

BugA
11-04-2008, 10:46
Aleeee...! Ipak sudija ponekad pusti prednost, ali ponekad ;) Dobro je sto to nisu izbacili, ali ne valja sto su sudije dosta priglupe, pa retko ima svrhe. Secam se da sam u 2008 strepeo kada napravim neki grublji prekrsaj, a sudija pusti prednost, da ne dobijem karton kada se akcija zavrsi, pa sam se tada uvek trudio da neizvesnot sto duze traje, da sudija zaboravi, i uspevalo je... ponekad :D

Definitivno minus sto igrac koji izvodi slobodan udarac nakon izvodjenja dobije "napad paralize", pa mu treba par sekundi da se pomeri, makar mu lopta dosla na tacni, ili se odbila od njega k`o od cunja :bored:

Takodje je minus nemogucnost odabira odbrambenih igraca u situaciji kada protivnik izvodi korner, vec je kursor uvek na nekome na ivici sesnaesterca, pa je tesko lepo se pozicionirati sto uslovljava veliki broj primljenih golova :sleep:

Eee, da `oce ovo da isprave, pa da se radujemo... I da sudija ne deli kartone k`o bombone, pa i kad je start na loptu.

martin_ramadan
11-04-2008, 10:54
Aleeee...! Ipak sudija ponekad pusti prednost, ali ponekad ;) Dobro je sto to nisu izbacili, ali ne valja sto su sudije dosta priglupe, pa retko ima svrhe. Secam se da sam u 2008 strepeo kada napravim neki grublji prekrsaj, a sudija pusti prednost, da ne dobijem karton kada se akcija zavrsi, pa sam se tada uvek trudio da neizvesnot sto duze traje, da sudija zaboravi, i uspevalo je... ponekad :D

Definitivno minus sto igrac koji izvodi slobodan udarac nakon izvodjenja dobije "napad paralize", pa mu treba par sekundi da se pomeri, makar mu lopta dosla na tacni, ili se odbila od njega k`o od cunja :bored:

Takodje je minus nemogucnost odabira odbrambenih igraca u situaciji kada protivnik izvodi korner, vec je kursor uvek na nekome na ivici sesnaesterca, pa je tesko lepo se pozicionirati sto uslovljava veliki broj primljenih golova :sleep:

Eee, da `oce ovo da isprave, pa da se radujemo... I da sudija ne deli kartone k`o bombone, pa i kad je start na loptu.

ja se u potpunost slazem sa BugA isto to je i moje mislenje:thumbup:

AcMilan91
11-04-2008, 13:50
na sta mislis konkretno?

pa sa eto'om mozes da driblas kako oces...a ocene pa evo vidi ove mlade npr modric ocajno uradjen...baloteli isto...vidic opet lose...boriello ....adebayor arsenal ceo,liverpool...

serious
11-12-2008, 22:12
2009 nije ostavio nikakav poseban utisak, 6 je daleko kvalitetnija . gotovo u svim segmentima fudbal je nazadovao . igrao sam sve verzije od 3 , konstantno su napredovali do 6 i tu je doslo do iscrplivanja postojeceg modela igre ovo sada je mnogo blize fifi, sve se svodi na trci i sutaj

asafapauel
11-13-2008, 09:47
uzeo igram ligu italijansku sa interom i uglavnom premnogo utakmica u ligi sa rezultatima: 6:0,5:3,6:1... :S

Loqo
11-13-2008, 10:43
To ni ne cudi s obzirom na snagu Intera

goran_pesmaster
11-13-2008, 10:44
uzeo igram ligu italijansku sa interom i uglavnom premnogo utakmica u ligi sa rezultatima: 6:0,5:3,6:1... :S

to je bug...a ja cu ti reci kako da ga popravis....POVECAJ TEZINU!!!:wall:

asafapauel
11-13-2008, 10:46
ne ne...ja igram na profesional,i ne pricam za svoje utakmice vec u ligi svako kolo ima po 2-3 nenormalno visoka rezultata,znaci ne utakmice koje ja igram vec ostale.

goran_pesmaster
11-13-2008, 10:58
aha onda izvini...pa dobro...sta je tu cudo...

asafapauel
11-13-2008, 11:13
pa ne znam nerealno da u svakom kolu ima po 2 3 rezultata gde ima po 7-8 golova na mecu,mislim nije to nerealno ako se desi jednom,dvaput u sezoni,ali ako se desava toliko puta u samo jednom kolu i ako se desava u svakom kolu onda je nerealno i glupo,meni bar.Timovi ce imati na kraju sezone gol razliku 13214:12321 :S

Chille_HR
11-13-2008, 11:26
ne znam kaj da ti velim :osama:

pikam shpanjolsku ligu sa Getafeom, i rezultati mi se chine normalnima (jedino Barca i Real imaju jako izrazhen omjer danih i primljenih golova), ali sve mi je to ok....

asafapauel
11-13-2008, 11:28
dal je mozda zato sto igram na medium?

skicha
11-13-2008, 12:38
- 70 % Golova je na odbitak, i sam dajem takve golove a i primam.
- Comp u BaL modu je previse retardiran, cista kontra on dribla, vrati loptu u odbranu a i cesto je izgubi ...

ima jos mnogo da ne nabrajam -.-

Loqo
11-13-2008, 12:53
Kod mene se vrlo retko postizu golovi na odbitak(pricam za BAL mod),istina je to da je komp retardiran,ima dosta nerezonskih poteza u samoj igri,pre svega u kontri,ali se opet dobro snadjoh u prvoj sezoni na Apeninskom poluostrvu::D:

Chille_HR
11-13-2008, 14:26
dal je mozda zato sto igram na medium?

kaj medium? detalji? ili mislish na neki srednji nivo tezhine?

asafapauel
11-13-2008, 18:13
detalji

Konfucije
11-13-2008, 18:18
+ napokon lici na fudbal za razliku od 2008
- jako tesko igranje odbrane protiv brzih igraca

froginho
11-13-2008, 19:07
za mene je jedini veliki minus = online , ali zato je tu legendarni PES6 za online

.PELE.
11-13-2008, 19:34
ne dopada mi se skoroc nista u ovom fudbalu a sto cu kad nema bolji pa moram igrat ovaj