PDA

View Full Version : Unassisted, Semi-as., Assisted sistem upravljanja...

maremas
10-14-2008, 19:42
http://www.imagesforme.com/out.php/i186924_untitled.JPG

Koji sistem upravljanja koristite, ja sam u predhodnim verzijama stavljao samo MANUAL a sad stavljam assisted mada jos nisam provalio razliku izmedju Sami as. i Assisted a unassisted mi se isto dopada ali jos mi je to malo komplikovano, sve je stvar navike.

alen_petrin
10-14-2008, 19:46
Ja koristim Assisted Ali sam probao i sa ovim Unassisted u proslom pesu sam igrao na Auto i tako sam navikao

tottimas
10-14-2008, 19:49
E da ti rečem onda razliku.
Kod Assisted ti komp menja igrača uvek, i u odbrani i u napadu. Uvek prebaci na najbližeg lopti (otprilike)
Kod Semi-assisted u napadu ti menja igrača (kad dodaš loptu), dok ti u odbrani moraš sam da menjaš, ako trčiš sa jednim igračem neče komp da ti promeni (osim ako odeš negde daleko, tipa kod protivničkog gola, kada ti prebaci na nekog u odbrani)
A naravno kod Unassisted moraš sam da promeniš igrača u svakoj prilici, i kad dodaš loptu.

Ja preferiram taj unassisted sad, jedina mana je što nemam mogučnost da upravljam golmanom (kad mu vratim loptu ne mogu ja onda da je dodam dalje več zaviim od AI-ja)

Cristiano23
10-14-2008, 19:57
To je nesto novo u pesu?

cdjole
10-14-2008, 20:02
Ja sam do sad na pes 2009 sve odigrao sa semi-assisted, ne volim kad mi menja sve sam, pogotovo u odbrani. Probacu i unassisted, da vidim kako je to.

Johnny
10-14-2008, 20:04
Cini mi se da je semi-assissted ono sto i manual u proslim delovima...u stvari to je sigurno to...:shifty:

herceg playa
10-14-2008, 20:11
ja koristim assisted i un-assisted...tj laske mi je i draze igrati s assisted al se pokusavam naviknuti na unassisted

maremas
10-14-2008, 20:19
Ja sam do sad na pes 2009 sve odigrao sa semi-assisted, ne volim kad mi menja sve sam, pogotovo u odbrani. Probacu i unassisted, da vidim kako je to.
Ne moras da se brines sto ti sam menja jer igrac i dalje nastavlja da prati protivnickog igraca nije kao u pes6 recimo da se gubi i da zbog toga primis gol, jednostavno opet prebacis na tog igraci i nastavis da ga juris.

мирегробар
10-14-2008, 20:19
Ja jos experimentishem da vidim sta mi najvise odgovara u novom Pesu :clapping:

Red Devil
10-14-2008, 20:22
Cini mi se da je semi-assissted ono sto i manual u proslim delovima...u stvari to je sigurno to...:shifty:

Jeste, to je to. I ja igram na semi-assisted jer sam navikao na manual. Ne volim kad mi komp menja u odbrani ali sam navikao da promeni na igraca kome dodam loptu u napadu.

Milan H.
10-14-2008, 21:11
ja igram na assisted nisam druga dva ni probao al kad vidim da skoro svi igrate ili na semi ili na unassisted probacu i ja

kreka
10-14-2008, 22:34
Semi-Assisted = Manual. Kraj price. :)

maremas
10-15-2008, 10:25
Evo i ovde ubacena anketa.:pesoholichari:

Ajzakova Beba
10-15-2008, 11:18
Ja igram na semi-assisted,isti djavo ko manual pa mi najvise odgovara.A assisted mi ne odgovara,jer mi nekad ne prebaci na onog na kog bi bilo najbolje,pa onda ja pritisnem sam i opet mi ne prebaci na dobrog(najblizeg loptu ili slicno).Tako da semi i vozi. :D

goran_pesmaster
10-15-2008, 11:26
ja igram na assisted i jedina mana kod njega je to sto igrac ponekad SAM ukliza...mozda je to problem i sa ostalim sistemima upravljanja...ali se meni to na assistedu dogadja...

alen_petrin
10-15-2008, 12:27
ja igram na assisted i jedina mana kod njega je to sto igrac ponekad SAM ukliza...mozda je to problem i sa ostalim sistemima upravljanja...ali se meni to na assistedu dogadja...

Da to sam primetio igrac mi automatski pravi penale i faulove iako nisam pritisnuo ni jedno dugme

Ajzakova Beba
10-15-2008, 12:59
Desi se to i meni na semi,nije do toga verovatno.

superandrea
10-15-2008, 22:31
E da ti rečem onda razliku.
Kod Assisted ti komp menja igrača uvek, i u odbrani i u napadu. Uvek prebaci na najbližeg lopti (otprilike)
Kod Semi-assisted u napadu ti menja igrača (kad dodaš loptu), dok ti u odbrani moraš sam da menjaš, ako trčiš sa jednim igračem neče komp da ti promeni (osim ako odeš negde daleko, tipa kod protivničkog gola, kada ti prebaci na nekog u odbrani)
A naravno kod Unassisted moraš sam da promeniš igrača u svakoj prilici, i kad dodaš loptu.

Ja preferiram taj unassisted sad, jedina mana je što nemam mogučnost da upravljam golmanom (kad mu vratim loptu ne mogu ja onda da je dodam dalje več zaviim od AI-ja)

Potpuno se slazem, pre sam one trule golove kad neki udje u kazneni i doda po zemlji na penal nekome u bar 60 posto slucajeva branio kad prebacim na golmana, a sad to nema, to je njesra njesra njesra!!!!

radoszver
10-17-2008, 00:02
Ja ne razumem neke druge stvari vezane za kontrole,ovako kada hocu da igram sa drugom ukljucimo oba dzojstika i igramo...a kad posle hocu da igram sam protiv kompa ja ne mogu njegov dzojstik da vratim na sredinu kao u pes 6 npr nego ili predje na moju stranu ili stoji protiv mene...Kako u toj situaciji da igram protiv kompa...???????

Loqo
10-17-2008, 07:54
Koji sistem upravljanja koristite, ja sam u predhodnim verzijama stavljao samo MANUAL a sad stavljam assisted mada jos nisam provalio razliku izmedju Sami as. i Assisted a unassisted mi se isto dopada ali jos mi je to malo komplikovano, sve je stvar navike.

isto tako

stevan10
10-17-2008, 08:39
Ja ne razumem neke druge stvari vezane za kontrole,ovako kada hocu da igram sa drugom ukljucimo oba dzojstika i igramo...a kad posle hocu da igram sam protiv kompa ja ne mogu njegov dzojstik da vratim na sredinu kao u pes 6 npr nego ili predje na moju stranu ili stoji protiv mene...Kako u toj situaciji da igram protiv kompa...???????

U settings-u idi na controller 2 i izbrisi ga i onda ces moci!

Aladdin986
10-20-2008, 13:45
Da to sam primetio igrac mi automatski pravi penale i faulove iako nisam pritisnuo ni jedno dugme
pravi faulove... kada uradis dribling .. tj protivnicki igrac...
to mora tako..:)

Darcoolio
10-20-2008, 14:27
Ja igram na semi-assisted i igraèi su mi x puta sami uklizavali i dobijao sam crvene kartone...a dešava se i da sam odigra pas...nije mi to baš normalno...jel' mogu to nekako da iskljuèim???

blackwhite
10-20-2008, 14:29
Meni igrac ponekad sam odigra pas kad su dva-tri igraca pored njega...sto nije losa fora..

Misko
10-20-2008, 14:34
Meni igrac ponekad sam odigra pas kad su dva-tri igraca pored njega...sto nije losa fora..

Onda ti je ja mislim na Unassisted, mozes da trazis pas od igraca na R2 x2 ;)

shkem1
10-23-2008, 14:51
semi asisted bolje teko nego no asist jer igraci igraju neki svoj fudbal 8)

Loqo
10-23-2008, 23:36

I meni se to desavalo,ko zna zasto je to dobro...

BugA
01-17-2009, 20:07
Ja sam dugo vremena igrao na "Assisted", par puta probao drugu i trecu opciju, ali mi je nekako bilo nezgodno da razmisljam da svaki put moram da obelezim igraca. Medjutim, pre par dana sam opet stavio "Unassisted", i sad tako igram, vec sam se navikao i mnogo mi je bolje, nema vise onih situacija da hocu da uklizam sa jednim igracem, a kompjuter mi u medjuvremenu obelezi nekog sasvim levog i sve izgubi smisao, jos taj drugi igrac ispadne iz igre a bio je poslednja linija odbrane.

Nezgodno je u pocetku, ali igra dobija sasvim drugaciji smisao kad se covek uvezba, mnogo mi je bolje ovako, lepse i zanimljivije, i jedva cekam da probam player vs player, obzirom da svi moji drugovi uglavnom igraju na "Assisted" ;)

Jedino ume da nervira ono sto je vec rekao tottimas, kad je lopta kod golmana ne moze se on obeleziti, vec njega preuzima kompjuter i od njega zavisi hoce li dodati nekome rukom, ili napucati loptu sto dalje. I to je jako glupo odradjeno, ne znam zasto...? Ruku na srce, svidja mi se kako je ove godine uradjen AI igraca i golmana, do sada nisam imao nekih vecih problema, ali umeju ponekad da se zaglupave kad ne treba, tako da bi ipak bolje bilo da ne zavisimo previse od "intAligencije" dragog nam kompjutera :shifty: