PDA

View Full Version : Inovacije(Elektronika,robotika itd)

Inter4ever
04-24-2008, 11:31
Otvaram ovaj forum za sve ljubitelje tehnologije,inovacija i stuff like that.
Dakle ako ste ikad htjeli da napravite robota,dimnu bombu,bilo kakav uredjaj onda je ce ovo(nadam se:D)biti pravo mjesto za sve to.
Dakle ako ikad tokom surfanja interneta naidjete na kakve zanimljive stranice gdje je opisano kako se nesto pravi please objavite ovdje tu stranicu da svi imamo koristi.
Evo ja sam nasao neku stranicu na kojoj je objasnjeno kako napraviti dimnu bombu:D i jos mnogo hemijskih stvari
http://chemistry.about.com/od/demonstrationsexperiments/ss/smokebomb.htm
Ako neko ima kakvu stranicu koja opisuje kako da se napravi neki prost elektronski uredjaj(bas me to zanima:D) posaljite mi na pm ili postujte ovdje
God's speed....

had111
04-24-2008, 14:56
Evo ja cu da budem prvi Coca cola bomba.
Otvorite flasu koka kole i u nju stavite mentol bombone i bezite glavom bez obzira.

Konfucije
04-24-2008, 14:58
Za to sam chuo, ali jel probao neko?

Inter4ever
04-24-2008, 15:01
jesam ja......kad je dosao moj brat iz italije rekao mi je za to...mi smo probali sa nekim mentol bombonama i sa 2.5 l kolom i mlaz je bio oko 1.5-2 m u vis.
On kaze da je on tamo to radio da trebaju neke mentos bombone(tako se zovu) i da treba biti ona dijetalna kola da bi letilo ko ludo....
@u vezi one dimne bombe.....kad sam mjesao onu smjesu nesto nece da ce topi gnjojivo...da li ko zna gdje gresim...mozda sam stavio veliku temperaturu ili nesto??:D

Eric Draven
04-24-2008, 15:24
Ja sam radio ovo sa dimnom,ali samo sam je pravio od loptice za stoni tenis u alu-folije.Zapalio i bacio u ulaz...'Em smrdi,'em dimi.

dax_032
04-24-2008, 15:53
Evo ja cu da budem prvi Coca cola bomba.
Otvorite flasu koka kole i u nju stavite mentol bombone i bezite glavom bez obzira.

najbolja za ovo je coca-cola light,a sad valja i zero...i uzimaj svetlo plave mentos bombone...
naravno,coca cola mora biti od 2L

Inter4ever
04-24-2008, 16:22
jel nasao neko nesto na netu sto se tice rada sa lemilicom,bakrenim zicama i elektronskim dijelovima,bas bih htjeo da sklopim neki uredjaj:D

@pronasao sam nesto na netu
neznam koliko ce vam pomoci ali evo
http://www.design-technology.info/electronics/

Hell
04-24-2008, 19:30
naravno,coca cola mora biti od 2L
znaci zato meni nije htelo.....::S: