PDA

View Full Version : Paranormalnosti,ironije i cudne stvari!!!

Inter4ever
04-07-2008, 14:42
Evo topica za sve stvari koje su vam se desile ili ste culi da su se nekome nekada desile.....samo cudne ili neuobicajene stvari dolaze u obzir!!!

Evo sta me navelo da otvorim ovaj topic...
danas sam cuo da je u mojoj opstini(oko 20ak kilometara od mog grada neki momak sa brda(20 godina) poginuo od grudve snjega!!!!
Pitate se kako?i ja sam se sam pitao..
Stvar je u tome da je na brdu gdje je on bio bilo snjega,i momak je valjao grudve i pustao niz dolinu da se krtrljaju...jednom je napravio grudvu koja je krenula prema komsijinoj ogradi i on da bi je zaustavio potrcao je ispred nje i pokusao je zaustaviti..snjeg je bio mokar i grudva ga je pregazila i slomila mu vrat...
sve je to potrvdio ocevidac(njegov komsija)koji je bio na licu mjesta..
cudno zar ne?

zlaxy
04-07-2008, 14:48
jednom sam se istripovao da pada sneg,a padala kisa
jbt bas gadan trip
toliko sam se smorio da me grom za malo ubio :(

IsAkOv_92_JF
04-07-2008, 14:49
Devojčica istrčala iz kluba i nestala
Autor: Žarko Bogosavljević | 28.01.2008 - 10:20
Novi Sad - Petnaestogodišnjoj Mii Petrović, odličnoj učenici Gimnazije „Isidora Sekulić“, izgubio se svaki trag nakon što je preksinoć oko 23.45 sata, samo u majičici na bretele, izašla iz diskoteke „Fjužn“, gde je bila u provodu sa bratom, sestrom i društvom. Ni sa kim se nije posvađala, niko joj nije pretio, a nikada nije imala običaj da ode i ne javi se, zbog čega su njeni rođaci jučerašnji dan proveli tragajući za njom na svakoj mogućoj adresi. Kao i policija, koja je krenula u potragu i pre istekla 24 sata, jer je u pitanju maloletna osoba.

Mia Petrović
Mia Petrović, učenica prvog razreda Gimnazije „Isidora Sekulić“ je prema rečima rođaka, koji su se obratili „Blicu“, izašla u subotu uveče sa društvom i bratom i sestrom od tetke u klub „Fjužn“ u centru, u Radničkoj ulici. Sve je bilo u redu, dok u 23.45 nije iznenada napustila kafić, ne ponevši čak ni jaknu. Više se nije vratila, a mobilni telefon joj je ostao nedostupan.
- Iz kluba je izašla oko 23.45 obučena samo u majicu sa bretelama i pantalonama. Oko pola sata kasnije, pozvala je sestru na telefon, ali sada je on potpuno nedostupan. Koliko smo čuli od drugova, dok su bili u klubu nikakvih problema nije bilo, a niko ne zna ni zašto je izašla niti gde se uputila. Jedino joj joj je zasmetalo, kako su nam ispričali, to što je u jednom trenutku shvatila da je igrala malo slobodnije nego obično i za tren ju je bilo sramota, jer je mislila da su je videli školski drugovi - kaže jedna od dve tetke nestale devojke.
Mia Petrović je odličan đak i nikada im nije pripredila nijedno neprijatno iznenađenje. Od ujutro, tetke su zvale sve Miine prijatelje i poznanike i odbacuju svaku mogućnost da bi se moglo dogoditi da je otišla kod prijatelja ili svog dečka. Majka devojčice je u šoku.
Tražili su je i u okolini diskoteke, po keju, do Mosta slobode. Jedino što su čuli je da je jedna devojka koja po opisu može da odgovara Mii potrčala ka keju. I ništa više od toga.

Devojka je pronadjena na dunavu kod Kovilja,42 km od Varadinskog mosta odakle je skocila :(

Djuka
04-07-2008, 14:51
pazi, naziv tvoje teme i post koji si napisao nisu bas u nekoj povezanosti, jer mi ovo vise lici na babske price iz sela!!!

Reinkarnacija
Shvatanje da smrt nije kraj Ă…Âľivota javlja se u spisima vedskog učenja još 5.000 godina pre nove ere. Pojmovi reinkarnacije i karme i danas su veoma aktuelni, naročito na Istoku, gde je i nastala ova filozofija.

http://www.svetusliciireci.com/uploaded_images/Image/REINKARNACIJA.jpg

Misao da čovek ne Ă…Âľivi samo jednom sama po sebi je zadivljujuća. Ako se tome doda mogućnost da u narednom Ă…Âľivotu ispravimo greške iz prošlosti nije teško razumeti zašto je moderan čovek očaran drevnim učenjem o reinkarnaciji. Naša tela mogla bi da budu samo odore u ormanu duše, koje kada se pohabaju zamenjujemo novim, da bismo dalje napredovali na putu konačne spoznaje i prosvetljenja. Ali, ovaj ples sa večnošću uključuje, kaĂ…Âľu zakoni karme, preuzimanje odgovornosti za sve loše kao i dobro što nam se događa. Ako nismo pogrešili u ovom Ă…Âľivotu, moguće je da ispaštamo grehe koje smo nakupili u prošlim inkarnacijama!

Gotovo svima se dogodilo bar jednom u Ă…Âľivotu da se nađu na nekom nepoznatom mestu i instiktivno osete da su već bili tu i da su im lica i stvari na koje nailaze misteriozno bliski kao deo vlastitog Ă…Âľivota. Teško je suditi da li je reč o slučajnosti ili nečem drugom, ali uvek ostaju dve mogućnosti - da u reinkarnaciju verujemo ili ne verujemo. Išetala iz okrilja velikih istočnjačkih religija, poput hinduizma i budizma, reinkarnacija se proširila svetom zadobijajući mnogobrojne poklonike na svim meridijanima. Iako je za neke od njih verovanje u selidbu duše samo pomodni hir, izvorna ideja je stara koliko i ljudsko mišljenje i svesno bivstvovanje na zemlji. Shvatanje da smrt nije kraj Ă…Âľivota javlja se u spisima vedskog učenja 5.000 godina pre nove ere, gde se podrobno objašnjava pojam reinkarnacije i karme. Indija je oduvek bila plodno tlo za fenomen ponovnog rađanja, a kroz knjige "Vede" prvi put se progovorilo o ovom značajnom segmentu ljudskog razmišljanja. A, ono je nerazdvojivo od pojma karme.

U svojim delima veliki Platon je do detalja opisao nauku o reinkarnaciji. Verovatno je od svih osobina najviše prezirao škrtičluk i sklonost alkoholu, pa je tvrdio da se osobe vođene ovim porocima reinkarniraju u magarce! Nasilnici i nepravedni naredni Ă…Âľivot, govorio je antički mislilac, provode u koĂ…Âľi nekog grabljivca poput vuka ili jastreba.Osobe koje su krvoĂ…Âľedne i agresivne dobijaju u narednom Ă…Âľivotu tela zveri ili grabljivica.Iako pojedini poklonici reinkarnacije veruju da se duša moĂ…Âľe preseliti u biljku, Ă…Âľivotinju, kamen ili kakvu drugu materijalnu stvar, većina svoju budućnost zamišlja u ljudskoj "ljušturi" prijatnije spoljašnjosti.

MoĂ…Âľda i veruje da se izvesne pouke mogu izvući iz perspektive jedne iskusne kišne gliste, ali čoveku je bliĂ…Âľa zamisao da baš kao pripadnik ljudskog roda prekine karmički lanac uzroka i posledica. Dakle, da postigne dugo očekivano prosvetljenje i oslobađanje od reinkarnacija.Prastari spisi otkrivaju da vlastita dela mogu da nas lansiraju u neko od čak osam miliona i 400 hiljada oblika Ă…Âľivota! U ciklusu rađanja i umiranja od tog ukupnog broja samo 400.000 su ljudski oblici. Ovo se ruho smatra najvaĂ…Âľnijim, jer jedino ono omogućava duhovni napredak. Podjednako je verovatno da se u narednoj inkarnaciji probudimo u koĂ…Âľi suprotnog pola, druge rase ili čak u svetlosnim godinama udaljenom planetarnom sistemu.

markotor
04-07-2008, 15:03
da li je paranormalno kad buljim u neku ribu od pozadi i ona se okrene da vidi ko je gleda iako je niko nije pozvao :drool:

blackwhite
04-07-2008, 15:32
Extra je ova tema..

Dr.Sale
04-07-2008, 16:39
Extra je ova tema..

Ma mnogo je extra, ziv sam se smorio chitajuci!

Mada mene je ovaj naslov asocirao na neke priche o nekim vanzemaljcima, nekim chudnim pojavama (tripovima)... A ovaj prvi dogadjaj mi je nekako vishe za zanimljivosti.