PDA

View Full Version : Pes 2008 Defence!!!

Julius Caesar
02-27-2008, 18:39
Pozdrav svima.

Ja sam novi clan na vasem predivnom forumu i izvinjavam se sto je moj prvi post ujedno i nova tema. Procitao sam sve vase teme i skoro sve postove ali nigde nisam naisao na temu - kako igrati odbranu - protiv takozvanih "sigurnih" a po meni VEOMA glupih golova. Evo u kratkim crtama o cemu se radi.

PES sam igrac jos od "davnina:rofl:". Igram ovaj serijal jos od Super nintenda i konamijevog prvog fudbala Super star soccer :) :).
Ovaj se problem javljao i ranije ali mislim da je u PES 2008 i previse izrazen. Da li vam se desavalo, a znam sigurno da jeste, da ste primali one bezvezne golove kad neki napadac prodre po strani, zatim pass (X) i lopta automatski dolazi do slobodnog igraca, koga ne cuva ni jedan defanzivac, shoot i goool?
Totalno retardirano. Toliko se posvetim odbrani i trudim se ali jedan prolazak napadaca po strani pass i odma shoot na prvu = 1000000000%gol. Postoji li nacin da se ovo nekako odrani? ? ? Vise ni kad vodim 3:0 u 80min utakmice nisam siguran da li cu pobediti zbog ove gluposti. Ako kojim slucajem vas protivnik Barca velike se sanse da svemirci Henry i Eto prodru sa strane i to su sigurni golovi. Jos veca glupost sto kad napadac prodire u 16-erac po nekoj strani sva odbrana ode na njega on samo (x) ovaj drugi napadac ostaje UVEK UVEK UVEK sam i to je siguran GOL!!!!
Ovakvi golovi mi ubijaju zelju za PES-om koju imam vec 14 god od kad se prvi i pojavio.

Zanimaju me vasa misljenja na ovo.

P.S. Sorry zbog duzine posta ali me mnogo iritira ovo

Shollym
02-27-2008, 19:41
1. Stavi da menjas igrache na MANUAL ako ti slucajno stoji semi-auto, pa probaj da se sam postavis bolje makar sa tim 1 kojeg kontrolishesh.
2. Cak i ako si uradio ovo pod 1. slomi noge tom shto pichi po krilu - za svaki sluchaj
3. Ako uradis ovo pod 2. i on prezivi start - onda ****ga :o

Djuka
02-27-2008, 19:44
као прво добродошао и хвала

ја иако не играм овај нови 'ПЕС' приметио сам милион тих багова и то је разлог зашто га не играм.

што се тиче тог проблема једина препорука ти је да некако спречиш крила да продиру и да сасечеш у корену продор по крилима.

а још бољи савет ти је да играш ПЕС6 :ave: ;)

Julius Caesar
02-27-2008, 19:57
PES 6 je bio zakon ali sve se nadam da cu vremenom zavoleti PES 2008 ali nikako :( :( :(
Trudim se da zaustavim prodore po strani ali ako bar jedan promakne to je 100% gol. Kao sto rekoh drugar igra sa Barcom i i jedan prodor Henry ili Eto sa strane je gol. A svi znamo da su HYPER SVEMIRCI i trce ko nenormalni tako da vecinu golova primam pass i na prvu shooot i ****NI GOOOLLL!!! SVAKI PUT!!!!
Plasim se da je PES 2008 jedan veliki buggggggg!!!::S:
Mnogo sam razocaran ali ponajvise tuzan jel sam toliko cekao ovaj nastavak :( :(

Djuka
02-27-2008, 20:08
нема ту шта да се тугује, ово је пропаст и сви се надамо бољој пес 7 а не пес 2009 :rofl:

што се тиче одбране ја сам приметио да на пример је ситуација 2 на 2 и противнички играч иде по страни а један је доле код пенала и ја пратим овог по страни и онда из необјашњивих разлога овај што треба да чува оног доле потрчи ка мени и овај само дода самом играчу и ћао...

идиотизам

Julius Caesar
02-27-2008, 20:17
E druze o tome ti pricam. Ista situacija kad ti ostane u odbrani 3 igraca a on te napada sa dva. sva tri retardirana igraca odu na ovog sto ima loptu i onda je onaj druga uvek sam i onda ono cuveno pass+shoot na prvu - EXTRA!!!!! ****m ti fudbal :bored:

maremas
02-27-2008, 20:34
Uf i ja mrzim da igram protiv takozvanih sablon igraca i morao sam da modifikujem svoju formaciju samo zbog toga, dva spoljnja beka sam povukao iza centralnih, kolko tolko pomaze!
http://img222.imageshack.us/img222/4742/formacijapb7.jpg

Julius Caesar
02-27-2008, 23:14
Pitanje da li i to pomaze :(. Evo do sad sam igrao i razmisljam se da batalim totalno PES 2008. Ne znam sta da radim, na mukama sam :bored::bored::bored:

maremas
02-27-2008, 23:22
Pa pomaze, bar ja verujem da pomaze :rofl:

Nisam Rodman
02-27-2008, 23:37
Pitanje da li i to pomaze :(. Evo do sad sam igrao i razmisljam se da batalim totalno PES 2008. Ne znam sta da radim, na mukama sam :bored::bored::bored:

Batali odmah najiskrenije ti kazem ,izludeo sam od silnih bagova

Julius Caesar
02-28-2008, 13:59
Ma u pravu si....Posto za ovo ocigledno nema resenja, 99% cu da ga batalim i cekam novi...Cak ni PES nije vredan mojih zivaca :bored:
Ako ima da nesto vise mrzim to su ti sablonski golovi. ZASTOOOOOOOOO KONAMI ZASTOOOOOOOOOO :( :( :(

maremas
02-28-2008, 14:08
Nemoj tako PES2008 je najbolji kad igras sa drustvom!

super cancel
02-28-2008, 16:02
a shta da radish kad igrach prodje kroz tebe,narochito ovi malo jachi leekovi iz simulacije.
kad ti igrach da gol glavom sa 12-16m.
kad npr messi na(d)skochi npr ferdinanda.(ima super cancel,pa stanesh ispred njega,a i to nije u redu).
dokle vishe oni vetj vidjeni golovi.idesh na korner liniju pa se okrenes i bacish team mate-u i on onda da gol i ovaj mentol shto sedi pored mene se kao raduje i josh kazhe kao :e si video kakva akcija..strashno.
nekim igrachima mozhe da se odbije lopta ix x i opet driblaju oni,ma shta, daju ti gol na kraju.
tandem intera: bosanac i brazilac shutiraju sa 20-30 m i to onda ulazi onako lagano.
golmani su posebna pricha..lopta ide metar pored gola,oni se bacaju i prave parade kao boxuju u korner.
neki leekovi nose po 3 igracha na ledjima i to tri vrhunska..
kod klizetjih lopta u dosta sluchajeva zavrshi kod igracha koji je uklizao..retko kad vidite to na terenima.

probaj malo da igrash vining eleven(manje bagova)

Cat
03-09-2008, 16:00
neki leekovi nose po 3 igracha na ledjima i to tri vrhunska..

Ovo je ono što mene najviše nervira.

Ali mnogi igrači greše što ne uklizaju na vreme, po cenu kartona, još dok nije prekasno (ja se često zanesem kada igram protiv živog igrača, ponadam se da ću "čisto" da pokupim loptu). Kada je lopta u posedu treba napad da se odigra brzo i jednostavno, spor napad "pakuje" igrače na protivničku polovinu, pa u slučaju presečene lopte pada kontra. Najviše me nervira blentava promena igrača - to je ono što me najčešće zezne - kad mi prebaci na pogrešnog igrača. Kad je protivnik u posedu lopte ne igram presing, već se trudim da rasporedim igrače na svoje pozicije, ne jurim protivnika sa bekovima već obavezno sa veznim igračima i dajem bekovima šansu da zauzmu svoji poziciju. Sa dobrim protivnicima mora apsolutno tvrdo da se igra, naravno ne protiv kompa - ni na Top Player komp nema pojma. Od slobodnjaka i kornera ne može ništa da te spasi, al kad razmislim koliko golova i ja dajem iz slobodnjaka i iz prekida - pošteno je.

Ali ima jedna stvar u svemu ovome : kako tebi tako i protivniku, tako da opet dođe na isto. Po meni - normalno je da primiš neki gol - inače kakva bi to fudbal bio?

Стефке
03-09-2008, 16:11
ma dokazana je cinjenica da je u PES 2008 najlakse dati gol,najteze odbraniti mrezu.70% svih suteva su golovi,brze igrace je gotovo nemoguce zaustaviti a ne dobiti crveni ili zuti zbog ostrog starta,i skoro svaki igrac moze da se probije do gola,tako da zasto imati kristijana ronalda kad koroman moze sve lepo samo da uradi

Cat
03-09-2008, 16:50
ma dokazana je cinjenica da je u PES 2008 najlakse dati gol,najteze odbraniti mrezu.70% svih suteva su golovi

Ne bih se složio, ja u proseku šutnem 15-20 puta na gol, kad igram protiv živog igrača i on toliko, a padne u proseku 3-4 gola. Znači, od recimo 30 šuteva bude 10-15% golova (govorim o utakmici od 10min).

Kažem u proseku - jer, naravno, postoje ekstremi. Na primer šutneš 28puta (18 u okvir gola) a ne daš ni jedan gol; ili od 10 šuteva daš 7 komada (al to je već preterivanja - ja svojim očima to nisam video, tako da mi nije jasno kako to 70% šuteva budu golovi).

Стефке
03-09-2008, 23:07
Ne bih se sloĂ…Âľio, ja u proseku šutnem 15-20 puta na gol, kad igram protiv Ă…Âľivog igrača i on toliko, a padne u proseku 3-4 gola. Znači, od recimo 30 šuteva bude 10-15% golova (govorim o utakmici od 10min).

KaĂ…Âľem u proseku - jer, naravno, postoje ekstremi. Na primer šutneš 28puta (18 u okvir gola) a ne daš ni jedan gol; ili od 10 šuteva daš 7 komada (al to je već preterivanja - ja svojim očima to nisam video, tako da mi nije jasno kako to 70% šuteva budu golovi).
ja govorim za komp
a za iskoriscene sanse mislim vise na ljudske igrace posto se lako stvaraju dobre sanse

Cat
03-09-2008, 23:29
Ipak, bez obzira na lako davanje i primanje golova, ispadanja bekova, loše golmane, rezultati budu manje-više OK, ponekad se desi neka petarda ali to i nije toliko često.
U sledećem PES-u bi trebali mnogo da poboljšaju AI - mislim, ovo je strašno, ni u jednom dosad fudbalu nisu padali toliki autogolovi.

Julius Caesar
03-14-2008, 16:28
Ja vise nemam ni jednu zamreku na PES 2008 sjajan je kad se ne igra :rofl: Vratio sam se na PES6 i uzivam. Onima kojima se svidja budjavi 2008 nek upale malo 6 pa da vidis sta je odbrana. NENORMALNA RAZLIKA!!!! Pa covece nema glupih golova na pass pa shoot na prvu i ostalih sr***. Bice dovoljan dok ne izadje 2009 kojeg su, posle KONAMI-jevog priznavanja da su 2008 zasr***, rekli da ce da bude pravi NEXT-GEN fudbal. Ajde sacekacemo pa da vidimo :slap:

Cat
03-14-2008, 16:47
Meni nije jasna ta priča o lakom davanju golova i primanju golova, nije valjda da svi koji se žalite na odbranu imate rukometne rezultate tipa 16:11 i sl. Ja sam najviše video 8 golova na utakmici i to se desilo 2-3 puta od recimo 1000 utakmica. I uopšte nije retko da bude i 0:0. Da AI igrača treba da se popravi - treba i tu nema spora, jer često sami "ispadnu" bez mog uticaja. A tad je već kasno da se vadim.

Julius Caesar
03-14-2008, 19:15
Ja sam ti veliki zaludjenik i obozavalac PES-a ali veruj mi ovaj 2008 je totalna katastrofa. Pa dao sam 1800 eur za LCD HDTV + PS3+6000 din za PES samo da bi igrao fudbal i toliko sam se razaocarao da ne mogu da ti opisem kako se osecam. Posle dva meseca pruzanja sanse novom PES 2008 konacno sam odustao. Tesko mi je da kazem ovo ali PES je KATASTROFA. Igram i druge igre ali za mene je PES(WE) uvek nesto vise. Igram ovaj fudbal jos od Super Nintenda (ISS) ali je ovaj najgori do sad.
Doslo je do te mere da sam ga zamenio za Uncharted. Svi cekamo novi PES(WE)2009 a do tad vratio sam se na PES6 koji je u poredjenju sa novim keva :yes::yes::yes::yes:

TONCO-KING
03-14-2008, 21:33
imam zelju da messiju polomim noge a ako ko zna gdje je najslabija tacka ili kako da ga pokosim da bude osakacen barem 10 week-s pozz

kum_mladji
03-16-2008, 22:23
Ne mogu da se slozim sa vama, da je PES 2008 *****e, i meni se cinio u pocetku totalno glup, al jbg, igraj ga jedno vreme bez prestanka, nauci sve nove fore, jednostavno se navikni na njega pa ces videti kako ce ti se ciniti dobar :), najlakse ako ti ne ide, reci "ma *****e" i govoriti kako ne valja igrica, veruj mi nije do igrice, jeste dosta toga drugacije, al' rekoh nauci , vezbaj, pa ces da vidis kako je dobar fudbal... a sto se tice odbrane, i da se ne mozes odbraniti, naravno da mozes, pokosi, uradi nesto,a to sto kazete da svi igraci idu na jednog igraca koji ide po strani, to je tacno, ali dok ne pritisnes R2, odnosno ne zadrzis ga, kada to uradis,igraci se razdvajaju i zatvaraju otkrivene napadace... eto toliko od mene poz:

Djuka
03-16-2008, 23:09
ne mogu da se slozim sa tobom da vicu da je *****e sto im ne ide...

evo ja na primer igram ponekad sa burazerom i dobijam ga cesto, danas sam dosao do finala u pes 2008 sto znaci da znam ja njega da igram ali brate kad se smorim posle 3 utakmice pa kakav je to fudbal?

mozda zvuci malo pesnicki ali pes 2008 nema dusu :tt2:

markotor
03-18-2008, 18:15
odbranu na pes2008 je teze odigrati jer su na pes6 odbranbeni igraci automatski sekli 90% dodavanja koja su isla u kazneni (cak iako se igralo udvoje to je sam komp odradjivao) plus sto je gomila suteva isla preko gola. Na pes2008 su sutevi vise po zemlji, golmani su losiji i odbrana je vise prepustena onome ko igra umesto automatski

ljubash
03-19-2008, 13:13
Ne znam da li igramo isti fudbal.... U PES 6 je bilo mnogo lakse dodati loptu slobodnom igrachu u sesnaestercu...Ovde su dodavanja, po meni, komplikovanija.... Jedino shto bi moglo da se prigovori jeste velika nadmocnost najboljih igracha, mada to i nije tako strashno (ima mnogo jakih timova). Igram ovu igricu mnogo dugo, i ovo je stvarno najbolji fudbal do sada!!!
p.s. I svima savet: Shto manje brzog trchanja!!!:)

salekuzma93
03-19-2008, 22:23
Ma ljudi,tacno je to da ima dosta bagova i sve to,ali meni je odbrana u PES-u 2008 dobra za bilo koji tim.Jednostavno ako igrash po principu profesionalnih igraca i timova,kad uzmes loptu sve ide laganica,okolo pa do igraca sredine terena i onda oni prave igru.A sto se tice branjenja,fora je da pravovremeno promenish igraca i samo da pratish protivnika,i u 95% slucajeva uzimash loptu.Meni se bar tako cini.P.S.Ja igram na medium pa mi je ovo OK ali ako pricamo za low onda je to katastrofa jer stalno prolazi dubinska lopta i primis gol.Uglavnom,meni je odbrana i u PES 6 i u PES 2008 OK!

ravac
04-19-2008, 03:27
kada sam video sve te bagove zgrozio sam se koliko su unistili pes ali ja ga igram i
do sada nisam imao ni jedan bag pa je za sada sve u redu a to u vezi odbrane samo
ti mogu reci krsi sta ces drugo ali ipak je pes6 zakon ali pomalo ipak moram odigrati pes 2008 zato sto je malo dopunjena sa driblinzima a i poboljsani su slobodnjaci znam da dam gol iz bilo kakve pozicije do 35 metara znaci rasturam ali da se vratim na temu znaci krsi lomi noge to je to nema ti druge dok on prodire sa strane samo krsi :yes: pozz

PES_Manijak
04-19-2008, 16:22
moĂ…Âľe se sve podesiti malo čačkaj po taktici i kad igraš protiv barce uzmeš real i eto oni su dobar pencilin za barcu...al to je totalno tačno da ona tri napadača(2 sa strana) prođu i dodaju x i Eto ili neko drugi ga samo pospremi u gol

lord wizard
05-01-2008, 14:18
evo da i ja kazem par recenica....igram pes 2008 od kad znam za sebe..i na svaki se novi prilagodim brzo...glupo mi je kad se kaze da je stari pes bolji od novog...to nikad nije istina...uvik je novi bolji bar malo...al koliko nedostataka..koliko debilnosti....koliko zivciranja oko stvari koje sigurno svi vec znate...ma ovi u KONAMIJA ko da su retardirani debili koji uvik samo svoje tupe i nejebu nista sta im se govori za greske.....
Nemogu da nekazem da ako netko igra s INTEROM ili BARCOM da je 90% u prednosti,to je takva glupost da je to sramota...adrana,ibrahimovica...njih se nemose srusit...toliko su jaki da se po 3-4 odbijaju od njih...sta je nevjerovatno u stvarnosti,da ih jedan rio ferdinand nemoze zaustavit ili terry...najveca greska u konamija je BODY BALANCE koji je jako lose rasporedjen i zato se konji poput ibre i adriana,etoa,henrya nemogu zaustavit ..jos ako im je raspolozenje CRVENO(strelica) to su avioni! jako lose je to napravljeno...jedan MAN UTD se nemoze mjerit sa snagom i tehnikom igraca koje ima INTER sta je totalna glupost koju je konami napravija,da ne govorim kakav je TORRES lose napravljen....probijanje preko boka i povratna lopta..90% gol...sta je teska sablona..koju i sam koristim vecinom sta mi se gadi vise....al sve zato sta konami nije u stanju popravit omjere da su velike momcadi izjednacene u ocjenama a ne uvik 2 kluba ekstra jaki a ostali im se nemogu suprostavit ako igraju 2 dobra pes igraca medjusobno..igra san prije 4-3-3,pa 4-4-2 i sve super igram gradim napade pucam zabijam al uvik popusim kontru preko boka i naravno gol,pa san i ja onda poceja to radit,kontra preko boka povratna i gol skoro svaki put prodje,,,sta je glupost..virujen da znate o cemu prican...nemojte mislit da san neki neiskusni igrac pa da neznam o cemu pricam,jako jako san dobar igrac na pes i jednostavno kada igram za veceru ili novac ili pice moram igrat sablonski jer je 99% to prolazi i pobjedjujem,sablona ubija ovu igricu...sad cu van nesto rec pa cete mi se smijat jel znate kako igram sad s INTEROM kad igram s prijateljima za neku veceru ili pice...4-2-4 ,,,,eeeee da bas tako 424...sa 4 spica 2 u sredini CF i dva na krilu ....svaki put im zabijem na kontu preko sablone na bok i povratna za gol...provajte pa cete vidit o cemu govorim...nezaustavljivi su 4 napadaca intera,svaka kontra je skoro pogodak.......znaci 6 igraca je u obrani a 4 u napadu u kontrama pa sad vi to povatajte i srusite ibru i adriana....provajte...ma neda mi se nabrajat vise vec san se izivcira...

ExoduS
06-23-2008, 07:40
Valjda ovu temu jos neko cita. Da ne pricam lose o PES 2008, posto vidim ovde su vec svi to uradili za mene. Mene recimo PES nije nervirao dok sam igrao protiv ortaka.
Poceo sam od skoro igrati Master Ligu, krenuo sam da igram sa default igracima na top player kao uvek do sad, medjutim nisam mogo da izvucem bod nikad pa sam odustao i krenuo igrati master ligu sa Zvezdinim igracima. Opet top player, master liga na normal valjda. E sad 90% golova primam iz prekida. Barem 80% slobodnjaka na 20-32 metra je automatski gol za komp. Ne pomaze ni istrcavanje zivog zida, ne pomaze ni skakanje zivog zida. Nista ne pomaze, osim naravno da ne pravim faul. Ajd dobro taj problem sam resio, ali ovo je problem:

Kako braniti korner udarce?
Znaci 95% kornera je automatski gol za komp, nebitno igram li protiv Intera ili CSKA iz Moskve. Nebitno jel napadac 190cm ili 150cm. Znaci uvek se protivnicki fudbaler postavi ispred i zabije gol, ili lopta preskoci mog defanzivca (koji je 20cm visi od napadaca) i onaj zabije gol. Ono sto sam primetio moji odbranbeni se uopste ne bore da idu ka lopti, i u vecini slucajeva uopste ni ne skacu na loptu, a da ne pricam da je svaki korner kompa malte ne idealan, pravo ispred peterca taman toliko da golman ne moze da istrci.
Znaci igram finale lige sampiona, celu utakmicu igram super i onda neki kilavi sut sa 30m, golman izbije loptu u korner i pljas gol! Znaci trpim ovaj problem mesecima i ne mogu vise. :) Sigurno vec ima ovakva tema i pitanje negde, posto ne mogu da verujem da samo ja imam ovakav problem, zbog tog izvinite.

P.S. I ja se nadam da ce sledeci PES biti mnogo bolji od ovog.

donpoppino
06-23-2008, 12:25
Ono sto sam primetio moji odbranbeni se uopste ne bore da idu ka lopti, i u vecini slucajeva uopste ni ne skacu na loptu
PROBAJ DA STISNESH JACHE TO DUGME! :triprsta:

markotor
06-23-2008, 15:58
danas sam primio gol od Spanaca direktno iz kornera a igrao sam sa Italijom i drzao trougao da Buffon uhvati loptu. Moja taktika u odbrani je da uvek imam odbranbenog iza lopte i ne zalecem se na nju nego pokrivam liniju suta na gol

Klang
07-08-2008, 16:47
----------------------------------------------------------------

had111
07-09-2008, 02:36
Mene nervira kompletna odbrana sa nekim glupim potezima recimo neko centrira loptu drugi pogodi glavom stativu i onda naleti moj odbrambeni igrac i zabije je u svoj gol, ili koliko samo centarsuta sami sprovedu u svoju mrezu, da ne pricamo sto guraju igrace u kaznenom prostoru pa prave penale mislim na igrace koje CPU upravlja. Tako da su to jako lose napravili.

Misko
07-09-2008, 15:12
Ja nemam takvih problema,uzmem fiorentinu i sasijem barcu nije problem,medjutim ode mi pritisak u ku*ac kad god komp ima slobodnjak.Svaki ulazi bilo sa 20,30 ili cak 40 metara.Strasno.

mario_legenda
07-09-2008, 18:34
Ja nemam takvih problema,uzmem fiorentinu i sasijem barcu nije problem,medjutim ode mi pritisak u ku*ac kad god komp ima slobodnjak.Svaki ulazi bilo sa 20,30 ili cak 40 metara.Strasno.

:yes::yes:
tako je...meni jos smeta sto skoro uvijek sudija svira faul za protivnika cim moj defanzivni malo dotakne igraca....a jos ako je pozicija za sut...

Toza Car
07-09-2008, 20:05
Sad prvi put procitah ovu temu, i nije mi jasno sta je problem sa odbranom?!
Ja igram formaciju 3-4-3
http://img81.imageshack.us/img81/3993/pes20082008070920004204wu9.jpg
i super mi funkcionise, ili skoro super, povremeno mi neki pobegne, ali ne dugo, jer imam dobrog zadnjeg uvek a i bekovi su jako dobri, a najveca je poentau u sredjem redu i uopste znaju fudbala ko igre, ne mislim na fudbal u igrici, nego na pravi fudbal. A jedini problem mi je slobodni udarac kad mi neki indijanac tipa, Ronaldo i sl. sutiraju, u 80% slucajeva primim gol i to je jedini veliki problem.

DezurnaBudala
07-09-2008, 20:10
Ni meni odbrana nije neki problem, igram sa 4 defanzivca i retko kad mi protivnicki igraci pobegnu, gotovo nikad ne primam gol na kontru,a ni iz kornera....

U pravu je Toza, poenta je u znanju fudbala kao igra
Samo je glupost sto svaki, ama bas svaki slobodnjak sa 23,24 ili blize ulazi u gol. Ali svaki!

had111
07-10-2008, 00:23
Stvarno kad vec pomenu uzas blagi nije bitno da li saudiska arabija ili brazil svaki ulazi preterali su to.

Pacijenti vfk
07-10-2008, 10:23
Fudbal je zakon,toliko :yes:

N&K0LA
07-10-2008, 14:19
Imam jedan mali savet za sve vas kada ste u odbrani. Držite :x: da vam igrač automatski prati loptu, i :trougao: da izletite sa golmanom.

Milenk0
07-10-2008, 16:02
Imam jedan mali savet za sve vas kada ste u odbrani. Držite :x: da vam igrač automatski prati loptu, i :trougao: da izletite sa golmanom.

:wtf: Jbt sad si nas sve prosvetlio :bored:

markotor
07-10-2008, 23:32
mene komp pokusava da izradi na fintu levo-desno, ali ja mog odbranbenog ne pomeram pa je onda program prinudjen da dodaje loptu okolo kaznenog. Za golmana trougao i selekcija da bi ga postavio gde treba a ne gde je po programu zamisljeno

Misko
07-11-2008, 17:15
Da li moze da se preuzme kontrolisanje golmana tokom odbrane od slobodnih udaraca na komandu L1+Trougao?To bi definitivno resilo problem lakih primljenih golova iz slobodnjaka. :)

6apa6a
07-11-2008, 17:31
Sad prvi put procitah ovu temu, i nije mi jasno sta je problem sa odbranom?!
Ja igram formaciju 3-4-3
http://img81.imageshack.us/img81/3993/pes20082008070920004204wu9.jpg
i super mi funkcionise, ili skoro super, povremeno mi neki pobegne, ali ne dugo, jer imam dobrog zadnjeg uvek a i bekovi su jako dobri, a najveca je poentau u sredjem redu i uopste znaju fudbala ko igre, ne mislim na fudbal u igrici, nego na pravi fudbal. A jedini problem mi je slobodni udarac kad mi neki indijanac tipa, Ronaldo i sl. sutiraju, u 80% slucajeva primim gol i to je jedini veliki problem.

covek zna sta govori... ja igram 3-4-3 diamond i imam vrlo malo problema sa odbranom... eh sad jos kad bih mogao da ne primim svaki slobodni udarac... sto kaze zlax ne moze slobodni udarac i slobodno bacanje da bude isto...

mario_legenda
07-11-2008, 18:27
jao danas sam primjetio da kad jedan protivnicki ide sam prema golu(ja radim udvajanje) ovaj drugi seljak ide pravo na centar igralista...katastrofa

markotor
07-17-2008, 13:28
i meni je *****e kad igram sa nekim i on vodi igraca kroz sredinu a moji bekovi beze u stranu i otvaraju mu put

zlac
07-17-2008, 17:38
Problema s inteligencijom k'o u prici, na zalost, ali i tu ima kakvog-takvog lijeka. Jeste probali igrati s modificiranim OF-ovima? Kod vecine takvih OF-ova su poprilicno srezani "kriticni" atributi igraca, bas oni atributi koje PES2008 engine taaako arkadno tumaci (body balance, speed, FK accuracy, itd.)

Evo npr. http://forums.evo-web.co.uk/showthread.php?t=45624 - tu ima dosta razlicitih varijanti tweaknutih OF-ova za EvoPatch II (ali samo za pocetnu verziju EvoPatch II OF, nema za noviji OF s transferima).

S Euro2008 Gaming Access modom (od verzije 1.5 nadalje) opet dolazi i tweaknut OF za repke sa Eura (http://www.pesoholichari.com/vb/showthread.php?t=8876)

Uzeo sam jedan od onih OF-ova za EvoPatch i ... skoro pa da se ne sjecam kad sam zadnji put popio gol iz slobodnjaka :)

I da ... imati komp koji moze izgurati igru bar na medium ... na low je sve skupa prestrasno i besmisleno :death:

Aladdin986
08-02-2008, 01:51
covek zna sta govori... ja igram 3-4-3 diamond i imam vrlo malo problema sa odbranom... eh sad jos kad bih mogao da ne primim svaki slobodni udarac... sto kaze zlax ne moze slobodni udarac i slobodno bacanje da bude isto...

hehe .. stvarno igrash sa ovom formaciom...:) sto ti je na slici ...
... ma daj.. zar se mozes odbraniti.. hehe ..

Chille_HR
08-14-2008, 11:02
slazhem se da je puno tezhe igrati obranu u PES2008 nego shto je bilo u PES6, ali dechki moji, tako i treba biti....PES je uvijek tezhio simulaciji nogometa (na ovom nastavku su fulali) i normalno je da se treba truditi igrati....nije sve samo iks+iks+trokut+R1 (ko manijak da mi s****sh joystick) i na kraju kvadratic :) igraju tak moji neki frendovi pa im se smijem i pokushavam ih uchiti da igraju nogomet, ali uzalud :)
vidim da se neki zhale na povratne lopte shta se odigravaju u 16m.....to su tzv easy golovi, i pravi haler ce to izbjegavati tu shablonu i igrati nogomet....
osobno sam na ovom PES2008 odigrao preko 1000 tekmi i pobijedio sam samo 5-6 tekmi kada na povratne....sve druge igram nogomet i isti gol je stvarno rijetkost kod mene vidjeti....
ako trebate savjet za obranu, vratite se koji nastavak prije....igram PES od ISSa i tamo sam se uchio obrani, a kroz svaki nastavak saznash neku novinu koja ti pomazhe kada to ukomponirash sa svime shto si prije nauchio....u PES2008 mi je osobno najveci izazov igrati obranu jer treba znati uzeti loptu Ibri, Adrianu ili Drogi ( :) ) bez faula i uklizivanja ;)
mozhda je malo pametovanje, ali tak je kak je...tak sam ja nauchil, dao Bog da ovo nekome pomogne...