PDA

View Full Version : PES2008 vs FIFA2008

shone666
11-30-2007, 20:03
Hteo bih da u ovoj temi, oni koji igraju ili su probali obe, dovoljno da mogu koliko toliko realno da ih ocene, iznesu svoja misljenja i poredjenja.
UNAPRED MOLIM ONE KOJI NISU IGRALI OBE IGRE DA IZBEGAVAJU DA IZNOSE SVOJE OCENE!!!! ( tipa fufa )
Takodje bih zamolio da se svoja zapazanja koliko toliko obrazloze kako bi oni koji jos nisu probali obe mogli da znaju sta da ocekuju.
Isto tako bih zamolio da se iznese i istorija igranje obe igre, tipa koliko dugo i od koje verzije.

Evo da pocnem.

Pes igram odkad se pojavio na sony1 tako da bi to bilo nekih 10-ak godina, sto na sony-u sto na pc-u, i mislim da sam prosao sve verzije, dok sam fifu igrao u periodu od 1996 do 2003(prestao zbog ogromne razlike u kvalitetu izmedju fife i pes ,pes bio daleko kvalitetniji pomeni), pa sam sa 2008 ponovo poceo.

GRAFIKA

-ZAHTEVNOST (pre zvega): zahtevnost pes-a je strasna, hocu reci da za kvalitet grafike koji dobijamo zahtevnost je daleko veca nego kod fife, mogu reci i preterano velika. Na mojoj masini sempron 2800+ 1gb rama 9550/9600 (klokovana) pes secka i koci na medium grafici dok fifa ide glatko na medium. Ova stvar mnogo doprinosi ukupnom utisku! Na high pes ne mogu ni da pokrenem a fifa dobrano secka.
OCENA (1-10)
PES 4
FIFA 6

-IZGLED IGRACA : Pes je dosta napredovao i kod pojedinih igraca su stvarno odradili za 10, ali igraci koji su manje poznati ne lice na sebe ( samo pogledajte srbe ). Fifa u generalu ima solidan izgled igraca ali oni su na to uvek dosta paznje posvecivali tome tako da nije ni cudo sto su ( po meni ) u tom pogledu bolji.
OCENA
PES 4
FiFA 7

-TEREN : Na fifi teren izgleda monotono, da ne kazem ko da se igra na zelenom parketu ali je i dalje daleko bolje od pes-ovih radioaktivnih terena od kojh posle nekog vremena boli glava. Ukljucicu u ovu ocenu i mreze koje su katastrofalne na obe igre.
OCENA
PES 3
FIFA 5

-STADIONI I PUBLIKA : Nikad mi taj aspekt nije bio previse vazan tako da to necu ni da poredim.

U ovo bih samo dodao da na pesu ima daleko vise bagova a pomenucu samo najveci
PROLAZENJE IGRACA KROZ IGRACE!!!!!!!!

IGRIVOST

-da pocnem od GOLMANI : Vrlo teska tema. Glavne razlika je u reakciji golmana na istrcavanja i brzina ustajanja sa zemlje. Pes ima bolja istrcavanja, odnosno brze reagovanje na komandu, dok golmani na fifi vrlo sporo istrcavaju na lopte( iako fifa ima opciju uzimanja kontrole golmana u sred igre koriscenja ,tesko se koristi). Brzina ustajanja sa zemlje je susta suprotnost. Na fifi reaguju, da kazem, kako bi trebalo, dok na pesu golmanima treba citava vecnost da se podignu sa zemlje posle intervencije. Same odbrane ne bih komentarisao, ima i dobrih i losih, i u sustini mislim da su fifa i pes tu izjednaceni.
OCENA
PES 6
FIFA 6

- IGRACI : Da pocnem sa kretanjem. Kontrola kretanja je mnogo laksa na pesu kad je lopta kod igraca dok je suprotno kad je igrac bez lopte. Na pesu se cesto igrac da kazem cima kad se prebaci na njega bez lopte, dok na fifi sa tim nema problema. Kada igrac ima loptu kretanje je mnogo lakse i pri brzom trcanju i bez ,lakse se menja pravac kretanja ( kod nekih prelako ) dok je na fifi to mnogo teze sto se meni licno ne svidja. Kod primanja lopte na pesu cesto se desi da se lopta odbije ko od balvana iako je igrac kvalitetan, sto cesto ume da iznervira. Reagovanje na visoke i polu visoke lopte je generalno bolje na pesu, da ne kazem malo lakse. Kretanje igraca koje ne kontrolisem je bolje na fifa, manje odstupaju od svoje pozicije i NEMA SUDARANJA saigraca sto je veliki plus itd.
OCENA
PES 6
FIFA 6

- SUT : Mnogo bolje odradjen na pesu. moze se bolje i lakse kontrolisati i pravac i jacina . Sut iz daljine je neverovatno tesko pogoditi na fifi cak i sa igracima koji bi trebalo da to dobro rade.
OCENA
PES 9
FIFA 5

-PAS : moram odmah da napomenem da nikad nisam koristio pecurke za kontrolu dodavanja pa stoga moram da se ogradim. Utisak moj je da je na pesu teze dodavanje i da vise zavisi od kvaliteta igraca sto je pozitivno, dok na fifi deluje da isto dodaju Kaka i Ves Braun. Prednost pesa je takodje i raznovrsnije centriranje.
OCENA
PES 8
FIFA 5

-PREKIDI : Pozitivno na pesu je mogucnost dovodjenja bekova napred kod kornera, i korneri su generalno bolji, dok su slobodnjaci na fifi bolji, iz vise razloga ( pomeranje zivog zida, gol moze da da i losiji izvidjac...). Aut bolji na pesu ali slobodnjaci odnosne prevagu.
OCENA
PES 5
FIFA 7

- DRIBLINZI : teze se izvode na fifi sto je po meni pozitivno jer previse igraca ( ljudi) se u igri iskljucivo oslanja na solo igru kad je pes u pitanju.I jedna i druga igra imaju dovoljno driblinga sto je plus u svakom slucaju.
OCENA
PES 5
FIFA 8

-STATISTIKA : ono sto me je na pesu najvise razocaralo. Kao da programeri pesa gledaju neki levi fudbal. Adrijano bolji od Kristijana ,Ronaldo(milan) bolji od Kristijana ne mogu dalje. Izvinjavam se ako je subjektivno ali navijac sam Man Utd...
Krajnje nerealno na pesu. Tkodje je uticaj statistike na samu igru preveliki na pesu.
OCENA
PES 4
FIFA 9

-TAKTIKA : Pes ovde odnosi ubedljivu pobedu. Lakse namestanje, vise opcija, veci uticaj na igru...
OCENA
PES 9
FIFA 3

-FIZIKA : diskutabilna na obe igre iz vise razloga. Po meni daleko od realnog.
OCENA
PES 3
FIFA 3

-BROJNOST BAGOVA : od velikog znacaja za igrivost. Mnogo veci broj bagova na pesu (sudija, golman, prolazenje kroz igraca itd, itd...). Na fifi primetio samo jedan.
OCENA
PES 1
FIFA 8

uf...
toliko mogu da se setim za sada...
nadam se da nisam previse smorio...
Ako je iko stigao do ovog dela, da nabrojim i klubove koli su korisceni za igranje.
PES: Man Utd, tottenham, derby, arsenal, sunderland, inter, milan , red star, barsa...
FIFA: isti sa izuzetkom zvezde.

TOLIKO I POZDRAV!

Lacky
11-30-2007, 20:05
po ovome ispade da je fifa bolja ? ::S:
mada ja mislim da je pes bolji a da fifa nista ne valja. ::D:

set
11-30-2007, 20:09
Dragi dnevniče,

Danas sam se smuvala sa dva dečka FIFA-om i PES-om. PES je mnogo lepši, bolji i sve ostale devojčice se pale na njega i zato ću ostati sa njim. FIFU ću da šutnem prvom prilikom kad ga vidim.

SET

LOOOL

:XD:

maremas
11-30-2007, 21:37
shone666 svaka cast za post, ja nisam probao fifu 2008 tako da ne mogu da sudim o njoj ali verujem da ima dosta istine u tvom postu, a cinjenica je da ce novim izlaskom pes2008 konami tek izgubiti dosta igraca koji ce preci na fifu, ja novi pes prezirem ali ne prelazim na fifu nego se nadam da ce biti bolje sledece godine!

Lacky
11-30-2007, 21:44
[B][COLOR="Red"]
cinjenica je da ce novim izlaskom pes2008 konami tek izgubiti dosta igraca koji ce preci na fifu

zbog cega ? ::S:

ja novi pes prezirem ali ne prelazim na fifu nego se nadam da ce biti bolje sledece godine!

i sledece izdanje pesa ce biti zahtevno kao i ovo mozda i vise
zato bolja pojacaj komponente svog slabog kompjutera da bi u potpunosti
video sta sve nudi pes 2008 i mogao pravedno da prosudis sta je
bolje fifa 08 ili pes 2008. fifa nista ne valja vec cetiri godina neverujem da
su nesto promenili ali provericu ::D:

maremas
11-30-2007, 22:04
Jel ti vidis (citas) koliko ljudi je razocarano novim pesom, bilo je bajno dok smo gledali slike novog PES-a ali kad je izasao DEMO :taz:!!!

i sledece izdanje pesa ce biti zahtevno kao i ovo mozda i vise
zato bolja pojacaj komponente svog slabog kompjutera da bi u potpunosti
video sta sve nudi pes 2008... ::D:
Oces ti moj komp da ostavis na miru ::D:, nece da se upgrejduje i tacka ::D:, salu na stranu nisam mislio na zahtevnos nego na samu igru, gameplay i ostalo, ne kazem da je los nego ove drasticne promene vuku "dosta" bagova!

Lacky
11-30-2007, 22:11
Jel ti vidis (citas) koliko ljudi je razocarano novim pesom, bilo je bajno dok smo gledali slike novog PES-a ali kad je izasao DEMO :taz:!!!

shvatili ste da vam trebaju jaci komjuteri ?

Oces ti moj komp da ostavis na miru ::D:, nece da se upgrejduje i tacka ::D:, salu na stranu nisam mislio na zahtevnos nego na samu igru, gameplay i ostalo, ne kazem da je los nego ove drasticne promene vuku "dosta" bagova!

jesi li probao fifu 08 ?

maremas
11-30-2007, 22:19
za prvo
nije sve u grafici cist primer DOOM3 i ne znam sto si se uhvatio za konfiguracije, igrao sam PES2008 na HIGH 1600x1??? i video sam ga u punom sjaju...
za drugo
vec sam rekao da nisam igrao, lepo sam napisao u gornjem postu!

zlaxy
11-30-2007, 22:21
razmisljam da zakljucam ovo,a vi mi jako pomazete da donesem pozitivnu odluku..

shone666
11-30-2007, 23:10
hvala za pohvale!

nemojte me pogresno shvatiti ja ne napustam pes, daleko od toga, ali sam toliko bio iznerviran nekim stvarima da sam morao da probam alternativu.
i nigde nisam rekao da je fifa bolja od pesa u globalu...
naravno nadam se da ce ici na bolje i tvrdim da je velika steta sto izgleda nece biti oficijalnih peceva za pes koji bi neke stvari popravili

super cancel
12-01-2007, 00:04
vishe je fifa napredovala nego pes

stole
12-01-2007, 00:05
Zlaxy nemoj da zakljucavas decko se bas potrudio u prvom postu.
Novi Pes je *****e ez obzira nalow,medium,high kao sto rece maremas gomila ljudi se s*****lo u zivot kad je izasao, a fifu cu morati da probam jer je svi hvale :yes:

Zizou
12-01-2007, 00:11
Na kompu,FIFA je zivo *****e,,probao sam.Pes je 10x bollji.Na PS3 nisam probao ni PES ni FIFU,a tamo je verovatno sve usavrsenije.Ipak,mislim da je na PS3 bolji PES.

super cancel
12-01-2007, 00:28
Na kompu,FIFA je zivo *****e,,probao sam.Pes je 10x bollji.Na PS3 nisam probao ni PES ni FIFU,a tamo je verovatno sve usavrsenije.Ipak,mislim da je na PS3 bolji PES.
na ps3 pes2008 secka(opada mu framerate),uzhas zhivi.

nikos
12-01-2007, 00:51
shone666 ne vidim smisao ovog poredjenja a razloga ima toliko da ne znam od cega bij poceo pre. OK otvorio si temu "Nesto VS nesto drugo" po prirodi takve teme su podlozne "prepucavanju" do u beskonacnost ako su rivali "tu negde", ali ovde to nije slucaj, zbog cega objasnicu (mada je to vecini igraca sa "fudbalskim stazom" jasno al ajde uvek dolaze novi::D: )
Inace Fifa serijal sam ispratio jos od svojih prvih pocetaka na PC (bilo je to pre vise od 10 godina) EA sports je tada hvatala zalet, serijali su poceli da se stancaju sve vise da podilaze ukusu potrosaca, para sve vise i krajem proslog veka EA predje na "tamnu stranu" i postade zli Jedi koji preti da "ususa" sve manje nezavisne kreativne timove ali to je vec neka druga tema.

Posto volim fudbal igrao sam sve sto je izaslo na PC + automati. U to vreme fudbal je bio cista arkada, bilo je doduse simpaticnih i vrlo zabavnih arkada. I onda sa pojavom boljih "3d" grafickih akceleratora igre postaju sve ozbiljniji biznis. Vece lepse brze i sl.
Krajem devedesetih u nepostenoj trci ostaju prakticno 2 kandidata
1 prebogati EA sports
2 Gremlin interactive sa svojim ACTUA socer serijalom
Pre toga EA je pocistio Kick of i slicne dosta dobre konkurente.
Uporedo Sony izbacuje svoju PS1 konzolu i krece ISS koga nisam pratio (nazalost) nisam imao Sony i u to vreme Gamepadovi su mi bili nekako odbojni igrice "konzolaske" i nekako prelake i sl . Kasnije sam video da nisam u pravu ::D:

E sa posto sam sibao sve fuce do koje sam mogao doci od samih pocetaka u Fifa serijalu VS ostali primecivali su se razliciti propusti kao i odredjeni "kvaliteti" koji su prisutni i danas.
Svaka verzija je imala mnostvo debilnih propusta(npr. samo neki: uvek das gol iz kornera na foru, sa pola sutnes golman u 90% odbije u korner pa onda gol i sl ::D: )
tako da je sve to kvarilo zabavu u drustvu (kad provalis) ali posto nemas drugu alternativu bilo je daj sta das. Krajem 90 EA je potpuno unistila konkurenciju i ako su druge firme nudile vise EA je to nadohnadjivao prebogatim licencama, prejakim marketingom i ostalim proverenim monopolistickim forama.
Svaki naredni serijal sve do Fife 2005(posle i ostale) sam ispratio instalirao igrao i vrlo brzo provalio "nedostatke" i posle toga igra gubi svaku draz.

Naravno cuo sam o konkurentskoj Konamijevoj igri gde je sve kao realno(igraci imaju svaki svoje karakteristike isl ) i pomislih i ovi hvale svog konja kao i EA.
I onda 1 vece u studenjaku lik donese PS1 i neseceam se koju verziju ISS-a. Odigrao sam 2 onako pripit, ali sam i tada primetio ogromnu razliku.
I onad se Konami konacno setio da izbaci verziju za PC prva verzija PES3 (neracunam prethodni Iss koji je bio katastrofalno portovan) je imao dosta problema sa kontrolama ali cim sam ga probao (trezan ::D:) pa... recimo da je to za mene bilo otkrovenje.
Tada sam prvi put video da 1 firma pokusava da napravi "simulaciju" fudbala, i da za to ima veoma dobre osnove.
1 od osnovnih stvari je INDIVIDUALNOST karakteristika svakog igraca koji tako cine odredjeno dobar tim (logicno) ali fifa ovaj koncept nema. Ovo znam jer sam koristio razlicite verzije "Creation cetra" gde se sve sobine vezuju za tim.

E ovde dolazim do sustine sa pocetka zbog cega tvrdim, a svi koji poznaju tematiku se slazu(nism ja ovo izmislio) da su oni tesko komparativni kao simulacija.
Fifa NIJE simulacije nikad nije bila NITI ce biti iz mnogo razloga kao prvo "los joj je temelj" i od "babe nikad nece biti devojka".
E sad nije ovo nista toliko strasno arkadica je uvek bilo i bice ali ono sto je jako iritantno je to sto EA se iz godine u godinu upinje da ubedi potrosace kao je to sam VRH, sut zavisi od pritiska i vlaznosti vazduha i sl. MA DAJ pa to radi kod polu debilnog anglosaksonskog potrosaca ili jako malog deteta.
Sledeca stvar je sto Fifa serijal nema nikakav evolutivni razvojni koncept, nego je to samo krpljenje prethodnih propusta (ali nastaju novi kao kod Windowsa ::D:) i tako do u beskonacnost.
Pa jos i 2 puta godisnje da uzimaju kintu za prakticno skoro isti proizvod :bic:
Da su se distancirali (nije iskljuceno da u narednim godinam nece) i da su krenuli u drugom pravcu npr. ubacivanje "super suta" i razlicitih arkadnih *****ancija bilo bi ok. i posteno.

Sadasnje stanje:
Konamijev serijal je sve popularniji medju PC korisnicima
Fifa na sve nacine pokusava da oponasa konkurenta (kontole, raspored komandi, fizika i sl ) ali to ne ide bas tako.
Sad nebih da raspravljam o grafici (usput Pes i tu cepa jer je NEX gen) sustina jedne fubalske igre koja pretenduje da bude "simulacija" (obe firme to tvrde) je Fizika i "celokupni smek" gameplay kako god.
Fifa je uvek izgledala kao gomila lobotomiranih coveculjaka koji trckaju razlicitim brzinama(npr. fifa 2000 ) Nema nikakkvih opcija sem osnovnog namestanja formacije ZASTO ?
Pa zato jer i nema sta da se namesta ceo tim je skripta koja se ponasa kako kad (cesto menjaju) ali bez obzira ovo nece nikad biti simulacija jer je za to potreban poprilican rad "Skoro od pocetka" za sta EA niti ima vremena niti bi tako nesto i radila jer osnovni cilj je UZIMANJE PARA.(pitanje je da li bi i umeli )
Da ne bude zabune i Konami uzima kintu, ali njegov serijal je od pocetka na "zdravim osnovama" i samo se nadogradjuje. Nemoguce je zadovoljiti svacije ukuse ali T. Seabas (ili kako se vec zove) definitivno "zna sta radi" i svake godine to potvrdjuje.

Zakljucak:
Pes je mnogo tezi od fife i to mozda predstavlja problem ponekima ali svi oni koji stvarno vole fudbal i umeju da cene svoje slobodno vreme (za ovo treba da imate i dovoljno godina) i nemaju neki izbor. Bilo bi dobro da je jos firmi u igri ali industrija igara je odavno biznis i u ovakvoj trci imamo kandidata koji trci svoju trku i drugog foliranta koji je samo obucen kao maratonac i igra na kvarno.
Pitanje je samo sta vam se vise svidja u celoj ovoj prici.

P.S nism hteo ovim da ubedjujem nikoga, ovo je moj licni stav, sad mozda ce se neki batica naci pametan pa reci "nemas ti pojma FIFA je zakon ::D:" tako da necu ulaziti u raspravu tog tipa jer nema nikakvog smisla, zbog cega mislim da sam dovoljno bio jasan.
Za sve one koji su procitali do kraja, svaka cast strpljenje je vrlina.

maremas
12-01-2007, 01:02
Vala bas strpljene je vrlina, kad si me zainteresovao postom da sam ga celog procitao u 2 ujtru! Ja bi najvise voleo kad bi se pojavio 3 gigant i izbacio neki novi revolucionarni fudbal koji bi potukao ova oba ali to nece biti skoro, mozda ga moja deca docekaju!

EDIT:
A sada odoh da spavam i sanjam REAL FOOTBALL FANTASTICO 3000!!!

nikos
12-01-2007, 01:08
"mozda ga moja deca docekaju!"

Tesko ko ce da ulazi u nezivesnu finansijsku trku sa nekim ko ima 15 godina iskustva vise .

Jos jedna partija pa na :sleep1:

Bunge
12-01-2007, 09:09
Zlaxy nemoj da zakljucavas decko se bas potrudio u prvom postu.
Novi Pes je *****e ez obzira nalow,medium,high kao sto rece maremas gomila ljudi se s*****lo u zivot kad je izasao, a fifu cu morati da probam jer je svi hvale :yes:

Da vredi je probati, pa ako nije dovoljno izazovna moĂ…Âľeš ubaciti i ovaj mali patch (1MB):
http://downloads.gamingaccess.com/download_blank.php?mirror=4&mirror_category=2&download_id=14563
Probao sam ga i deinstalirao posle 2 tekme koje sam pukao sa ukupnim rez. 1:9 (protiv kompa), e to mi se u pes-u ne dešava, pa sam se vratio na mnogo lakši pes 2008.
I uopšte nemogućnost promene gameplay-a je najveća slabost pes-a, pa kada naučite fore to više nije to.

srdjanNS
12-01-2007, 09:38
Ovako igrao sam i fifu i pes i na PC i na PS3. MOja misljenja su sledeca:

GRAFIKA:
Grafika na ps3 je odlicno uradjena i na pesu i na fifi, a na pc je fifa ocajna tako da cu u nastavku govoriti samo o razlikama na ps3 posto je pc pes 1000000000000 puta bolji.Znaci pes je mnogo napredovao, ali je i fifa ,ali ja cu malu prednost u grafici dati pes-s.
OCENE:
PES 8
FIFA 7

IZGLED IGRACA:Pese je olicno uradio izgled svih poznatih fudbalera tj zvezda ali one malo manje poznatije i nije bas uradio kako treba, u fifi je izgled svih igraca skoro pojednako dobar ali mi se nika nije svidjalo sto su glave igraca nekako prevelike u odnosu na telo, zato cu ovaj deo oceniti podjednakom ocenom:
OCENE:
PES 6
FIFA 6

TEREN: Tren je bolji na fifi nego na pesu, ali to jos nije dovoljno dobro tako da mislim da teren ni na pesu ni na fifi nije dovoljno dobro uradjen.
OCENE:
PES 4
FIFA 5

STADIONI I PUBLIKA: Solidno je uradjeno na obadve igre tako da ce dobiti istu ocenu.
PES 7
FIFA 7

IGRIVOST: Golmani(ti famozni golmani) lose su uradjeni na obadve igre ali ja mislim da imaju prirodnije poteze na pes2008 nego na pes6 parade su bolje uradjene itd. ali nekad naprave ne shvatljive greske, game play mi je bolji na pes nego na fifi jer mi je fifa previse usporena tako da prednost ide pesu.
OCENE:
PES 8
FIFA 6

UPRAVLJANJE IGRACIMA: Mislim da su ovo dosta popravili na pesu i laske je upravljati igracem, ali nekako pojedini igraci malo retardirano trce, na fifi je upravljanje igraca takodje dobro uradjeno ali malo losije nego na pesu ali pesu dajem minus zbog sudaranja igraca.
OCENE:
PES 7
FIFA 7

SUT: Necu ga ni komentarisati daleko bolji na pesu nego na fifi.
OCENE:
PES 10
FIFA 6

PAS: Pasovi su bolji na pesu jer su raznovrsniji nego na fifi.
OCENE:
PES 9
FIFA 6

PREKIDI: Solidno uradjeni na obe igre ,ali bolji na fifi zbog vise mogucnosu prilikom prekida,na pesu je dobro sto su uveli povecavanje igraca u zivom zidu.
OCENE:
PES 7
FIFA 9

DRIBLINZI:Driblinzi su raznovrsni na obe igra, ali mislim da su ipak za nijansu bolji,prirodniji i raznovrsniji na fifi.
OCENE:
PES 8
FIFA 9

Ocene igraca:Mozda malo realnije na fifi posto pes kod nekoh igraca drzi ocene kakve su im bile na pes4 i ranije npr Zigic....
OCENE:
PES 7
FIFA 9

TAKTIKA: Namestanje taktike daleko bolje na pesu i sa vise mogucnosti.
OCENE:
PES 10
FIFA 4

REALNOST: Ima mnogo ne realnih stvari na obe igre.
OCENE:
PES 4
FIFA 4

BAGOVI: Ima bagova na obe igre ali malo vise na pesu.
OCENE:
PES 5
FIFA 7

UKUPNE OCENE:
PES 7.2
FIFA 6.6

FXGT
12-01-2007, 10:52
lepo poredjenje
PES RULES

Lacky
12-01-2007, 11:02
slazem se u potpunosti sa ocenama srdjanNSa ::D:

Vetonpg
12-01-2007, 11:30
Na PS3 je Fifa bolja.

blackwhite
12-01-2007, 12:48
Fifa jos nije dorasla toga da moze da ze uporedjuje sa PES-om,a kamoli nesto vise!

Gaucho
12-01-2007, 15:10
Srdjane brate,jesi li ti uopste igrao ove dve igrice.
1.Navijaci u pes-u su zivo *****e,bolje da ih nisu ni pravili
2.Izgled faca u fifi je katastrofalan.Pogledaj malo bolje timove iz slabijih liga ili slabije timove iz prvih liga.Sve su skoro iste face samo na nekim imaju drugacije frizure i drugacija brada.
3.PES je strasno mnooooooogo realniji od Fife.Tamo igraci trce po jednoj pravoj liniji i uopste se ne pomeraju sa nje.Kontrola lopte je uzasna.

Lacky
12-01-2007, 15:22
Navijaci u pes-u su zivo *****e,bolje da ih nisu ni pravili

jesi probao na high, pa tako tvrdis ? :sad:
zasto ti je konami kriv sto ti nista ne valja stara konfiguracije tvog kompjutera.
po meni su ocene koje je izneo srdjanNS najrealnije i najpostenije ::D:

maremas
12-01-2007, 15:27
Lacky zasto stalno potenciras na konfiguracije nije sve u grafici!

Lacky
12-01-2007, 15:31
Lacky zasto stalno potenciras na konfiguracije!
zato sto mislim da ljudi koji nisu dovoljno upoznati sa high karakteristikama pesa 2008,
zbog slabih konfiguracija svojih masina koje nista ne valjaju, olako iznose svoje generalno misljenje o pesu 2008 i njegovim konkurentima :sad:

maremas
12-01-2007, 15:35
Pa i na low i na high ce igrac da prolazi kroz igraca, golman da se glupira, isto ce smesno da trce... znaci po tvome ako je grafika u igri extra igra je onda najbolja, grafika nije presudna nikada a evo ti jos jedan primer pored gore pomenutog doom3 je i operation flashpoint, grafika tuga igra vrh!

Lacky
12-01-2007, 15:40
Pa i na low i na high ce igrac da prolazi kroz igraca, golman da se glupira, isto ce smesno da trce...
ali mi smo pricali o publici koja nije ista na low i high ::S:

maremas
12-01-2007, 15:44
Ne govorim ti za taj post za publiku nego za prethodne postove, pravis se pametan a ne svatas sustinu sta ocu da ti kazem kao i u prethodnim mojim postovima a ti opet kao i onda konfiguracije:taz:! A publika je meni a verujem i vecini najnebitniji faktor u PES-u jer ne moram ni da je vidim nego samo da je cujem! I dosta ovakve rasprave koja ne vodi nikuda!

Lacky
12-01-2007, 15:49
A publika je meni a verujem i vecini najnebitniji faktor u PES-u jer ne moram ni da je vidim nego samo da je cujem!
ok ako ti tako kazes ::S:
on je ocenjivao publiku pa sam zbog toga tako rekao ::D:
necu vise

blackwhite
12-01-2007, 16:57
maremas,a jel si probao ti brate da igras na LOW pa na HIGH?!Svi oni koji jesu,znaju o cemu ovaj Lacky prica!Decko je potpuno u pravu!!!

EDIT: sto se tice teme...imam druga koji godinama igra fifu,i on mi danas kaze ,kad sam ga pitao kakva je,da je ista kao iprosla,neke male nebitne sitnice su promenjene,kad sam ga pitao,pa kakvaje,on je rekao ,,pa onako,,...znaci igraci koji godinama igraju taj fudbal mogu najbolje da ga ocene,a ne mi koji godinama igramo PES,tako je i sa nama!Normalno je da se nama sto igramo PES,kad ukljucimo fifu,razlikuje mnogo toga,i nemoze neko ko igra FIFU godinama da bolje oceni od mene dali je stari PES bolji od ovog novog!

maremas
12-01-2007, 17:11
maremas,a jel si probao ti brate da igras na LOW pa na HIGH?!Svi oni koji jesu,znaju o cemu ovaj Lacky prica!Decko je potpuno u pravu!!!
odgovor vec imas u jednom mom prethodnom postu gore a i u drugim temama!

Lacky
12-01-2007, 17:26
EDIT: sto se tice teme...imam druga koji godinama igra fifu,i on mi danas kaze ,kad sam ga pitao kakva je,da je ista kao iprosla,neke male nebitne sitnice su promenjene,kad sam ga pitao,pa kakvaje,on je rekao ,,pa onako,,...
moj drug isto igra fifu i ja sam je probao a on kaze da od 2004 je vrlo malo uradjeno,
pogotovo fifa 06, 07 i 08. sada je pes napravio veci skok unapred
i oni koji to masinama nemogu da proprate bolje da cute nego da donose
neki bezvezni sud koji ih samo cini smesnim ::D:

po meni je:
grafika - pes2008 4, fifa08 3
sound - pes2008 4, fifa08 4
gameplay - pes2008 5, fifa08 3
ostalo - pes2008 4, fifa08 4

ukupno - pes2008 4.25, fifa08 3.50 by Lacky ::D:

maremas
12-01-2007, 17:47
Izmedju ostalog i zahtevnoscu novog pesa konami ce mozda izgubiti takodje dosta fanova jer ipak treba masina za high ali ipak mislim da ce to biti oni mladji fanovi koji ce naci alternativu u fifi!

Lacky
12-01-2007, 18:12
Izmedju ostalog i zahtevnoscu novog pesa konami ce mozda izgubiti takodje dosta fanova jer ipak treba masina za high ali ipak mislim da ce to biti oni mladji fanovi koji ce naci alternativu u fifi!
trazili smo bolje, dobili smo bolje
nije konami mogao da sve spakuje za vase,nase
slabe masine i da nam da na tacnu.ko nam je kriv sto smo
zaostali za svetom pa nam nov kompjuter izgleda kao novi mercedes.
trebali smo mozda na vreme da se zapitamo sta trazimo i kako cemo
dobiti to sto zelimo a ne sada ::S:

Lacky
Lepo ti kazu ljudi da se ne pravis pametan.Za publiku je vazno da se cuje i da doprinosi atmosferi utakmice.
finale na prepunom stadionu
iako nevidite publiku vec prazan stadion ona je tu negde,
ali to nije ni vazno, vazno je da se ona cuje ::S:

izvini brate ali to neide, pes2008 je simulacija fudbala
u punom znacenju te reci ::D:

zlaxy
12-01-2007, 18:14
evo,moje poslednje upozorenje sada
oni koji su vec postovali nemaju preteranog razloga da se zadrzavaju na prepirkama
znaci napisite poredjenja i sta je po vama bolje i to je to!bez prepirki sa istim prizvukom na milion tema!!!od sada bez objasnjenja brisem postove u kojima jedan drugom objasnjavate neke stvari
svako ima svoje misljenje ,mozete da ga kazete i to je to,decko je zato i otvorio temu.bez rasprava.2-3 lika nabudzise tri strane.DOSTA!!!

srdjanNS
12-01-2007, 18:18
Srdjane brate,jesi li ti uopste igrao ove dve igrice.
1.Navijaci u pes-u su zivo *****e,bolje da ih nisu ni pravili
2.Izgled faca u fifi je katastrofalan.Pogledaj malo bolje timove iz slabijih liga ili slabije timove iz prvih liga.Sve su skoro iste face samo na nekim imaju drugacije frizure i drugacija brada.
3.PES je strasno mnooooooogo realniji od Fife.Tamo igraci trce po jednoj pravoj liniji i uopste se ne pomeraju sa nje.Kontrola lopte je uzasna.

NE da nisam igrao nego imam obadve igrica, a da li si ti igrao?
Rekao sam pes je 1000000000000 puta bolji na PC, ali zato na ps3 nije tako, a ocitno da si ti slepi fan pesa koji ne bi priznao ni da je fifa 1000000000000 bolja pa brate ljudi budite realni bar malo i ja sam prekao da je pes bolji ali nije kako si ti rekao:"PES je strasno mnooooooogo realniji od Fife.", ja sam pokusao da budem 100% realan i mislim da sam to i bio a to sto ti nisi realan to je tvoja stvar, ti ako si odigrao 5min fife i mislis da sad znas nesto grdo se varas, ja licno ne volim da igram fifu ali sam realan fifa je sa ovim izdanjem na ps3 napravila veliki pomak, ali to jos nije dovoljno da prevazidje PES i zato vi "slepi" fanovi pesa budite realni, mozda sam ja i veci fan pesa nego sto ces ti ikad biti, ali sam brate realan.

I izvinjavam se ako sam te uvredio sa necim gore navedenim,ali to su cinjenice......

Molioh bi zlaxy-ia da mi ne izbrise post posto nisam bio video njegovo upozorenje.......

maremas
12-01-2007, 18:36
Fifa 08 vs Pro Evolution Soccer 2008
GBcGsFMEEaw

ovo su samo skrinovi na pocetku, pretpostavljam da je ovo fifa za PS3 i moje misljenje da grafika nije ni malo losa, sta vise odlicna, stadioni su fenomenalni, po ovim slikama je grafika iz FIFE bolja, presudite sami! A i video iz FIFE je veoma interesantan mozda zbog ugla kamere :online2long:

Ovo je isto iz FIFA 2008, "SKILL MOVES"
4o1Zb6WMjEs

builted
12-01-2007, 18:43
po meni je fifa *****e a onaj lik sto je pricao bagovima LUPETA posto fifi mi se desilo da sutiram na gol promasim a igerac krene da se raduje i to je gol upesu takvih bagova nema

maremas
12-01-2007, 18:49
PES 2008 vs. FiFa 2008 (PS3-Test)
arbn4uNcJCo

...upesu takvih bagova nema
Itekako ima, ne mogu da pricam o bagovima iz FIFE jer je nisam igrao, meni se desilo da vracam golmanu loptu on krene da je sutne ali lopta mu prodje kroz nogu i normalno auto gol, to je jedan od vecih gluposti sto su mi se desile!

EDIT:

FIFA 2008 Playstation 3,5 min review!!!!!
LjFsNbathHs
Da oni koji nisu videli FIFU 2008 mogu da donose zakljucke sa argumentima a ne odmah fifa je *****e, ovo ono... a nisu je ni videli a kamoli igrali. Cinjenica da je PES na PS3 losija a da je FIFA za PS3 mnogo bolje odradjena, stim sto fifa ima usrani gameplay ali odlicane game modove dok je kod PES-a to obrnuto!

Vetonpg
12-04-2007, 16:55
Ovo ja za PS3 samo sam ih igra za PS3.

Grafika:Grafika je dosta slicna mada je meni lepsa na FIFA-u
PES-7
FIFA-8

Izgled Igraca:Izgled igraca je daleko bolje uradjen na PES na FIFA-u nijedan igrac ne lici na sebe npr.Puyol je neki naduvani
PES-8
FIFA-4

Teren:Tereni su mnogo ljepsi na FIFA-u trava je ekstra na vecinu terena i ima mogucnost da se menja dok na PES je trava gora nego ikada
PES-4
FIFA-9

Stadion i Publika:Stadioni su bolje modelirani na FIFA-u svaki stadion je isti kao u stvarnosti,a publika nije nesto ni na jednu ni na drugu
PES-6
FIFA-8

Igrivost:Na FIFA-u je igrivost bolja nego ikada dok na PES i nije nesto mnogo promijenjena
PES-7
FIFA-7

Upravljanje Igracima:Na PES nije mnogo promijenjeno u odnosu na proslu verziju na FIFA-u nije lose mada se dosta gubi lopta kod prijema
PES-8
FIFA-7

Sut:Na PES sut isti kao na PES 6,dok je na FIFA-u dosta napredova mozda lopta samo malo jace da ide i bice super
PES-7
FIFA-7

Pas:Na PES je pas solidno uradjen dok na FIFA-u nije nesto
PES-8
FIFA-6

Prekidi:Su bolji na FIFA-u na PES su isti kao ranije samo mogu da se dodaju igraci u zivi
PES-7
FIFA-8

Driblinzi:Su na FIFA-u daleko bolji ima ih mnogo vise ali su i na PES dobri
PES-8
FIFA-10

Ocene Igraca:Koliko sam igra PES ja mislim da se nisu mnogo promijenile ocjene u odnosu na prosle verzije npr.Messiju brzina 85+ ne znam tacno dok je na FIFA-u Messiju brzina 95 realno tako da je FIFA realnija po ocjenama
PES-7
FIFA-9

Taktika:Nije tacno da na PES ima vise mogucnosti na PES je ostala ista kao ranije dok na FIFA-u isto ima bas dosta mogucnosti
PES-8
FIFA-8

Realnost:Na FIFA-u je realnost solidna, an PES je realnost na nivou proslih PES-ova
PES-3
FIFA-5

Konacno
PES-6.7
FIFA-7.4

Рого.ЗВ
12-04-2007, 17:03
Odigrao sam jednu utakmicu Fife 08 na PC-u i smučila mi se.Igrači mršavi ko da su se vratili iz I svetskog rata,dresovi bledi,face kao dede neke.Pas očajan....Sve u svemu Pes bog prema fifi!:thumbup1:

maremas
12-04-2007, 17:31
FIFA 2008 PC GAME - Clip Overview
vGzYmGV_Nzg

znaci ovo je smesno u odnosu na PS3, tuga, nebo i zemlja!

Lacky
12-04-2007, 17:40
po tebi maremas, fifa je nazalost mnogo bolja od pesa :sad:
ja sam probao na komjuteru i fifu i pes i mislim da je pes bolji
a za ps3 neznam stvarno.

maremas
12-04-2007, 17:46
ne ne kazem da je fifa bolja od pesa, nego da je je velika razlika izmedju fife na PS3 i PC-a, a zbog ovoga je PES bolji:

fifa ima usrani gameplay ali odlicane game modove dok je kod PES-a to obrnuto!

zokis
12-05-2007, 11:41
d
Hteo bih da u ovoj temi, oni koji igraju ili su probali obe, dovoljno da mogu koliko toliko realno da ih ocene, iznesu svoja misljenja i poredjenja.
UNAPRED MOLIM ONE KOJI NISU IGRALI OBE IGRE DA IZBEGAVAJU DA IZNOSE SVOJE OCENE!!!! ( tipa fufa )
Takodje bih zamolio da se svoja zapazanja koliko toliko obrazloze kako bi oni koji jos nisu probali obe mogli da znaju sta da ocekuju.
Isto tako bih zamolio da se iznese i istorija igranje obe igre, tipa koliko dugo i od koje verzije.

Evo da pocnem.

Pes igram odkad se pojavio na sony1 tako da bi to bilo nekih 10-ak godina, sto na sony-u sto na pc-u, i mislim da sam prosao sve verzije, dok sam fifu igrao u periodu od 1996 do 2003(prestao zbog ogromne razlike u kvalitetu izmedju fife i pes ,pes bio daleko kvalitetniji pomeni), pa sam sa 2008 ponovo poceo.

GRAFIKA

-ZAHTEVNOST (pre zvega): zahtevnost pes-a je strasna, hocu reci da za kvalitet grafike koji dobijamo zahtevnost je daleko veca nego kod fife, mogu reci i preterano velika. Na mojoj masini sempron 2800+ 1gb rama 9550/9600 (klokovana) pes secka i koci na medium grafici dok fifa ide glatko na medium. Ova stvar mnogo doprinosi ukupnom utisku! Na high pes ne mogu ni da pokrenem a fifa dobrano secka.
OCENA (1-10)
PES 4
FIFA 6

-IZGLED IGRACA : Pes je dosta napredovao i kod pojedinih igraca su stvarno odradili za 10, ali igraci koji su manje poznati ne lice na sebe ( samo pogledajte srbe ). Fifa u generalu ima solidan izgled igraca ali oni su na to uvek dosta paznje posvecivali tome tako da nije ni cudo sto su ( po meni ) u tom pogledu bolji.
OCENA
PES 4
FiFA 7

-TEREN : Na fifi teren izgleda monotono, da ne kazem ko da se igra na zelenom parketu ali je i dalje daleko bolje od pes-ovih radioaktivnih terena od kojh posle nekog vremena boli glava. Ukljucicu u ovu ocenu i mreze koje su katastrofalne na obe igre.
OCENA
PES 3
FIFA 5

-STADIONI I PUBLIKA : Nikad mi taj aspekt nije bio previse vazan tako da to necu ni da poredim.

U ovo bih samo dodao da na pesu ima daleko vise bagova a pomenucu samo najveci
PROLAZENJE IGRACA KROZ IGRACE!!!!!!!!

IGRIVOST

-da pocnem od GOLMANI : Vrlo teska tema. Glavne razlika je u reakciji golmana na istrcavanja i brzina ustajanja sa zemlje. Pes ima bolja istrcavanja, odnosno brze reagovanje na komandu, dok golmani na fifi vrlo sporo istrcavaju na lopte( iako fifa ima opciju uzimanja kontrole golmana u sred igre koriscenja ,tesko se koristi). Brzina ustajanja sa zemlje je susta suprotnost. Na fifi reaguju, da kazem, kako bi trebalo, dok na pesu golmanima treba citava vecnost da se podignu sa zemlje posle intervencije. Same odbrane ne bih komentarisao, ima i dobrih i losih, i u sustini mislim da su fifa i pes tu izjednaceni.
OCENA
PES 6
FIFA 6

- IGRACI : Da pocnem sa kretanjem. Kontrola kretanja je mnogo laksa na pesu kad je lopta kod igraca dok je suprotno kad je igrac bez lopte. Na pesu se cesto igrac da kazem cima kad se prebaci na njega bez lopte, dok na fifi sa tim nema problema. Kada igrac ima loptu kretanje je mnogo lakse i pri brzom trcanju i bez ,lakse se menja pravac kretanja ( kod nekih prelako ) dok je na fifi to mnogo teze sto se meni licno ne svidja. Kod primanja lopte na pesu cesto se desi da se lopta odbije ko od balvana iako je igrac kvalitetan, sto cesto ume da iznervira. Reagovanje na visoke i polu visoke lopte je generalno bolje na pesu, da ne kazem malo lakse. Kretanje igraca koje ne kontrolisem je bolje na fifa, manje odstupaju od svoje pozicije i NEMA SUDARANJA saigraca sto je veliki plus itd.
OCENA
PES 6
FIFA 6

- SUT : Mnogo bolje odradjen na pesu. moze se bolje i lakse kontrolisati i pravac i jacina . Sut iz daljine je neverovatno tesko pogoditi na fifi cak i sa igracima koji bi trebalo da to dobro rade.
OCENA
PES 9
FIFA 5

-PAS : moram odmah da napomenem da nikad nisam koristio pecurke za kontrolu dodavanja pa stoga moram da se ogradim. Utisak moj je da je na pesu teze dodavanje i da vise zavisi od kvaliteta igraca sto je pozitivno, dok na fifi deluje da isto dodaju Kaka i Ves Braun. Prednost pesa je takodje i raznovrsnije centriranje.
OCENA
PES 8
FIFA 5

-PREKIDI : Pozitivno na pesu je mogucnost dovodjenja bekova napred kod kornera, i korneri su generalno bolji, dok su slobodnjaci na fifi bolji, iz vise razloga ( pomeranje zivog zida, gol moze da da i losiji izvidjac...). Aut bolji na pesu ali slobodnjaci odnosne prevagu.
OCENA
PES 5
FIFA 7

- DRIBLINZI : teze se izvode na fifi sto je po meni pozitivno jer previse igraca ( ljudi) se u igri iskljucivo oslanja na solo igru kad je pes u pitanju.I jedna i druga igra imaju dovoljno driblinga sto je plus u svakom slucaju.
OCENA
PES 5
FIFA 8

-STATISTIKA : ono sto me je na pesu najvise razocaralo. Kao da programeri pesa gledaju neki levi fudbal. Adrijano bolji od Kristijana ,Ronaldo(milan) bolji od Kristijana ne mogu dalje. Izvinjavam se ako je subjektivno ali navijac sam Man Utd...
Krajnje nerealno na pesu. Tkodje je uticaj statistike na samu igru preveliki na pesu.
OCENA
PES 4
FIFA 9

-TAKTIKA : Pes ovde odnosi ubedljivu pobedu. Lakse namestanje, vise opcija, veci uticaj na igru...
OCENA
PES 9
FIFA 3

-FIZIKA : diskutabilna na obe igre iz vise razloga. Po meni daleko od realnog.
OCENA
PES 3
FIFA 3

-BROJNOST BAGOVA : od velikog znacaja za igrivost. Mnogo veci broj bagova na pesu (sudija, golman, prolazenje kroz igraca itd, itd...). Na fifi primetio samo jedan.
OCENA
PES 1
FIFA 8

uf...
toliko mogu da se setim za sada...
nadam se da nisam previse smorio...
Ako je iko stigao do ovog dela, da nabrojim i klubove koli su korisceni za igranje.
PES: Man Utd, tottenham, derby, arsenal, sunderland, inter, milan , red star, barsa...
FIFA: isti sa izuzetkom zvezde.

TOLIKO I POZDRAV!
Pa sine ti napravi od ove fife da je bolja sto puta,a za mene je zivo govno i sve ocene koje si naveo jesu takve,ali u korist PESA!!!Generalna ocena je 9:2 u korist pesa!!!

maremas
12-06-2007, 08:29
Pes 2008 Vs Fifa 08, gamingaccess.

Gamers have been arguing over PES and FIFA across playgrounds, parks and pubs throughout the UK for almost as long as we can remember. FIFA is for less hardcore gamers, it has all the licenses, the better commentary, the gorgeous graphics and the arcadey gameplay. PES, on the other hand, is a true simulation, focusing on slow, considered gameplay over presentation. Now, in the first of a new exclusive regular series, we pit the two footballing heavyweights against each other in VideoGamer.com's VS.
GRAPHICS
http://www.gamingaccess.com/images/blogs/images/031cfb54f477637f5c12f0f564daa3a2.-t
FIFA 08: EA Sports has always done a great job of making its FIFA games look great, and the 08 edition is no different. Put simply, the game looks stunning, with glorious HD graphics, superb stadiums and excellent player animation. It looks so good that you would be forgiven for thinking you were watching a Premiership clash on Sky Sports. If we have one gripe it's that close up the players look fat, and their faces can look a bit odd. But that's not enough to prevent FIFA 08 being the best looking football game and arguably the best looking sports game of all time.
http://www.gamingaccess.com/images/blogs/images/ac89c299e8aff8106303e99d79e3d016.-t
PES 2008: PES has always been a bit light on the looks front, and PES 2008 does nothing to address this common complaint. The presentation is average, the menus a baffling mess and the match view a mediocre last-gen effort. But this is nothing new. What is new is that there is more slowdown in PES 2008 than in any previous version of the game - on the PS3. The replays are so bad it's almost impossible to see anything. While the Xbox 360 version plays a perfectly smooth game, the PS3 version suffers terribly. Penalties are in slo-mo and there's regular tearing. The game's legendary Japanese producer has said his team is not built for multi-platform development, which may go some way to explaining the problems. But that won't do anything to make gamers who have forked out their hard-earned cash for what they thought was the first true next-gen PlayStation PES feel any better.

VERDICT: FIFA slides in on PES, wins the ball clean, races down the other end of the pitch, fires a 30-yard screamer into the top corner then runs back to rub it in. No contest.
SOUND
http://www.gamingaccess.com/images/blogs/images/167720fad3b5d5392b8fd2858de7cd2e.-t
FIFA 08: Again, another area where FIFA has traditionally excelled. Once again EA has jam packed the game full of tracks from actual artists. The commentary, from Sky Sports stalwarts Martin Tyler and Andy Gray, is excellent, despite the odd annoying repetitive statement. The ball sounds suitably realistic, whether it's met with a Rooney thunderbolt or a subtle Fabregas stroke, and the crowd pump out real, recognisable chants. Put simply, FIFA 08 sounds like the real game.
http://www.gamingaccess.com/images/blogs/images/dd823149d09e67f3a33151894d653171.-t
PES 2008: Commentary, this time provided by the BBC's Jon Champion and Mark Lawrenson, is the best ever for a PES game, and more up with play than ever before. However, the music is still terrible, with some frankly embarrassing tracks to listen to while you navigate the menus. In a match, the crowds sound OK, but there's no real world chants. And there's a curious ooomph sound effect when two players clash. Overall, better commentary, but everything else is still poor.

VERDICT: PES 2008 saves a penalty from FIFA 08, but EA Sport's player tucks in the rebound anyway.
GAMEPLAY
http://www.gamingaccess.com/images/blogs/images/e608fbe174a64868619550d1b70509a8.-t
FIFA 08: FIFA has always been considered more of an arcade game, with an emphasis on fast play, silky skills and spectacular goals. This effort however, is a much slower affair, with nice, fluid gameplay that, while still providing a platform for some ridiculous skills and jaw-dropping goals, is simply really good fun. We'd say FIFA 08 has the best gameplay of any FIFA game in recent memory, and perhaps even ever. EA Sports has obviously tried to emulate Konami's PES gameplay in recent years, and FIFA 08 is as good as they've managed to get it.
http://www.gamingaccess.com/images/blogs/images/50993529044a553882c879883b56f843.-t
PES 2008: The new gameplay tweaks have split PES's loyal fanbase right down the middle. It's certainly a faster game, and your ability to go past players is much improved. Indeed dribbling feels more arcadey than any PES has ever done, which is ironic given FIFA's recent change of direction. For me though, I think PES 2008's gameplay has hit a sweet spot. Yes, the goalkeepers spill shots way too easily, and there can be comical moments where it all feels a bit like a goal-line scramble in a Conference match, but it's still fantastic fun.

VERDICT: PES 2008 displays some silky Ronaldinho-esque skills it has previously kept hidden, giving FIFA the run around and a taste of its own medicine. The gap, however, is closer than ever.
MULTIPLAYER
http://www.gamingaccess.com/images/blogs/images/29fff77a40d782f8bb733b2574288e82.-t
FIFA 08: EA's latest provides a solid, enjoyable multiplayer experience, which is as good offline as it is online. That you can now play a five versus five match online is even better. A nice touch is online leagues, which collate all the results for, say, Chelsea, and work out where they place as an overall. Technically sound, you won't be disappointed when you get your mates around for a few beers, pizza, and the odd multiplayer match. A sterling effort from EA Sports.
http://www.gamingaccess.com/images/blogs/images/db35e256eee53db7d1bf84c42ddcdada.-t
PES 2008: Let's get the bad things out of the way first. Online PES 2008 is a laggy mess and, despite a recent patch for the Xbox 360 and PS3 versions, is full of ball warping and player teleportation. It's actually a worse online experience than in PES 6, which seems amazing to us. However, on 360, PES 2008 on a single console still provides one of the best multiplayer experiences gaming has to offer, purely because the machine provides a smooth match. Konami has said it is still working on further updates which will hopefully improve the online play, and offline PS3 play. We can only hope.

VERDICT: PES 2008 takes a woeful free kick which hits the FIFA 08 wall, wrong-foots the keeper and trickles into the net. A terrible online effort from Konami, but still some of the best multiplayer gaming to be had with your mates in front of the big TV.
FINAL SCORE
http://www.gamingaccess.com/images/blogs/images/a4825899ee0fb6f544d65867e1b94164.-t
This of course comes down to personal taste, as does everything. For us, PES 2008 beats FIFA 08, but the final score is closer than ever. We're thinking a lucky 2-1 victory. This was no impressive performance. But, as they say, the mark of a champion is being able to win while not playing particularly well. The pressure is now on for Konami to drastically improve matters for the next game, and compete with a FIFA that will no doubt be even better.

Shollym
12-06-2007, 11:14
vishe je fifa napredovala nego pes

Pes je nazadovao, vratite se na PES 6 umesto sto testirate fifu ludaci :namig:

Nino91
02-07-2008, 18:04
FIFA ima bolje game modove i atmosferu. Ali zato PES ima 100 puta bolje animacije igraca, i grafiku(PC).

Клошар
02-09-2008, 23:24
Kod PESa je sve bolje osim licenca i manjka klubova.Fifa jedino u tome ima prednost. I sto svi ne volite PES 2008, skoro svi tvrdite da PES ima bagova da ima nekih *****a a to uopste nije tacno. A ovamo igrate PES ko ludaci :player: a fifu ni ne gledate, a ovamo pljujete po PESu i vradjate ime ove fantasticne igre. Ako vam se nesvidja pa ga ne mojte igrati. Igrajte vasu fifu. PES, PES, PES, PES... JE ZAKON!!!!!!!!!!!!!!

set
02-09-2008, 23:27
...
A ovamo igrate PES ko ludaci :player: a fifu ni ne gledate,
...
Igramo pes kao ludaci, to je tačno. Samo u pitanju je PES6.

srdjanNS
02-10-2008, 09:55
Ja igram PES stalno, Fifu samo kad se smorim od PES ,a to je jako jako retko, mogu vam reci da na Fifi ima puno manje bagova, vise mi se svidja sto se daje manje golova,a ne ko na pes 2008 10 i vise po tekmi, PES 2008 je nekako previse brz, sto nije slucaj u pravom fudbalu, Fifa ima nekako prirodnije poteze,bolje drblinge itd. itd. itd. , ali opet PES je jedan, i nikakva Fifa nece nikad biti bolja,ne mogu nikako sad da se naviknem na Fifu, mozda zato sto ceo zivot igram PES ili sta, zato PES :player::player::clapping::clapping::ave::ave::ave ::ave::ave::ave::ave:

milanpes
02-10-2008, 10:14
Ja sam igrao skoro svaku fifu osim 2006,a pes nisam igrao prva dva dela i 4 ,Ali PES je ZAKON.Sve je bolje na pes-u osim izbora liga i timova-jadno samo 5 liga i jos nekoliko klubova u other a i b + other c je na pocetku igrice prazan-nema nijednog tima .Ali pes je zabavniji i Mnogo bolji

Ra1deN
02-10-2008, 10:15
Fifa ima mnogo,mnogo dobre driblinge,mozes da se sevas kako hoces.To mi se mnogo svidja.
Ali pes mi je bolji po gameplayu.

Стефке
02-10-2008, 10:46
pa ja ne bi da komentarisem PES 08 jer ja to igram na low-u a dokazana cinjenica da low i high ne mogu da se porede zbog(100 puta sam ovo rekao) jer su teksture u 08 na low katastrofa ali priznajem da nikad nisam odigrao na 08 nijednu nezanimljivu utakmicu i iako su rezultati ponekad nerealni zaista se uvek dobro zabavim kad odigram 08.ne igram FIFU ali ipak konami mora da uzme ovaj PES 08 i da ga remakuje u 09 i da otkloni bagove i sve ostalo sto fali,a ne da pravi potpuno novu igru

markotor
02-11-2008, 10:07
ma super je pes2008 samo treba nova graficka i dosta rama, fifa nije igra za ozbiljne ljude

DR.Őzna Æ’là sh №.11â„¢
02-11-2008, 20:31
ja sam samovoljno nazadovao i vratio se na legendarni pes6.
a sto se toce pes2008 vs. fifa08, isto *****e drugo pakovanje.

milosmilan
02-11-2008, 22:28
Igraci u FIFI su kao LEGO kockice.Meni igra vise lici na fliper u luna parku nego na igricu:sleep1:

DezurnaBudala
02-11-2008, 22:36
ma aj svi na PES 4, batalite novotarije::D:

MetallicA
02-12-2008, 00:12
FIFA je *****e!!!!

maremas
02-12-2008, 00:14
Reci nesto konkretno a ne nesto sto smo vec mnogo puta procitali!

pfcdejan
02-18-2008, 16:43
Po meni PES 2008 je nedostizan za FIFU 2008.PES je bio i bice najveca simulacija fudbala na svetu.