PDA

View Full Version : Pomoc u organizaciji turnira...

ZlatanI
10-30-2007, 09:49
Ortak poseduje igraonicu sa tri PS3 i 3 LSD (velika), te je mene zaduzio da mu organizujem neki turnir u PES 2008... Posto znam da je ovo vodeci SRPSKI pesoholicharski sajt voleo bi da me malo uputite u biznis sa turnirima(kako, sta, koliko...)... Pored turnira moze i neka liga da se organizuje(na duge staze)... Te kako je on sve ovo prebacio da ja organizujem, voleo bi da svi diskutujemo o toj temi te da svi uscestvujemo organizciji tok turnira...

Gagili_wau
10-30-2007, 11:43
Vodeci i Jedini :biggrin:

Konfucije
10-30-2007, 13:13
Gde se nalazi igraonica?

ZlatanI
10-30-2007, 17:13
U 45 bloku... Ali sve je u fulu.... Veliki televizori... Bezicni dzostici.... Novo, tek otvoreno... Samo treba da se dogovorimo o turniru...

Djuka
10-30-2007, 18:30
Extra, mislim da ces dobiti punu podrsku ovog sajta, ali samo ako je organizacija na nivou a ne ono kod vuka gde nema 2 normalna dzojstika, pravila odredjuje lik koji glasa da se igra na normal a nas 39 od 40 vice random, random, random, random... televizori te ozrace(prosli put sam viko OSLEPO SAM OSLEPOOO SAAAAM :lol:) i atmosfera je nula... :zuti:

Naravno moras sacekati AMIN od ovog Provokatora :lol: dva posta iznad

P.s. Ja cu ti sigurno dovesti bar 4-5 ortaka a sa sajta uvek na neki tunrir koji se ovde objavi dodje oko nas 20-tak :pesoholichari::ave:

shoninho111
10-30-2007, 20:53
super ideja, jedini problem po meni ce vam predstavljati samo 3 sonija tako da ce turniri trajati dugo i mnogo ce se cekati, ipak svi znamo kako je prosao turnir na sajmu sa 4 sonija

ПЛЕЈБоЈ
10-30-2007, 23:27
Sinovac iz mog igrackog i organizacionog iskustva 3 sony-a je jako malo da je bar 6 pa da se podeli u neke grupe itd da te nedavim...ovako je mnogo sporo i neefikasno.

Poz i sobodno pitaj nesto konkretno.

Djuka
10-31-2007, 13:54
Prvenstveno reci koliko sonija uopste ima cela igraonica, ne moraju svi da igraju na trojci vec samo zavrsnica da bude na tim konzolama !!!

ZlatanI
11-01-2007, 09:44
PA kazem ti ima 3 sonija i 3 plazme.... Ali ako se lepo organizuje turnir ili neka liga moze sve da bude ok....

Totti77
11-01-2007, 12:17
Vrlo tesko ces to organizovati na samo 3 sonija,ako pravis turnir onda ne smes da imas vise od 15-16 ljudi pod uslovom da se prvo igra u grupama,jedino u slucaju da imas eliminacije pre igranja po grupama onda moze i vise ljudi da bude,ali opet ne vise od 30-tak(sajam fudbala:)),a da imas samo eliminacije bez igranja po grupama,veruj mi na to nece niko da ti dodje(ako se placa ucesce).
Sto se tice lige mozda bi i moglo da se nesto organizuje,al tu moras da imas ljude koji su ozbiljni i strpljivi i koji ce dolaziti posto bi liga pretpostavljam trebala da se igra duzi vremenski period,mozda svaki vikend po 3 kola ili tako nesto mada bi i to trajalo dugo,evo recimo imas 30 ljudi u ligi i treba da odigraju 3 kola na 3 sonija,to ti je 15 utakmica na 1 soniju,znaci nekih 4 sata,znaci moras da imas i satnicu koje ce se svi pridrzavati,ali opet ce ljudi morati da cekaju mozda i po sat vremena da odigraju utakmicu,malo ovde ima takvih ljudi koji ce zeleti da odigraju 3 utakmice u roku od 4-5 sati i tako par vikenda:)A ovo je sve bez uzvratnih utakmica:)
Iskreno ja bih vise voleo da igram ligu nego turnir jer na turniru jednu utakmicu odigras losije protiv jakog protivnka i cao,a u ligi ipak moras da igras sa svim protivnicima pa i ako izgubis od jakog protivnika jos uvek imas sanse da nesto uradis ako pobedjujes slabije protivnike(nesto slicno je u nasem prvenstvu:))
Zakljucak svega je da gazda igraonice mora da ubaci bar jos 3 sonija i plazmice:)
A gde se tacno nalazi igraonica?,dosao bih da je overim:)
Pozz

ZlatanI
11-01-2007, 13:37
Pa ja ni nisam reako da ce to da bude neki veliki turnir (ili liga)...Nalazi se u 45bloku... Pa veruj mi ako se lepo organizuje moze da bude ok... NPR. Liga od 18 ljudi...9 utakmica po kolu tj. 3 utkmice po soniju... npr vikendom da se igra u proseku 2 kola... To je 17 kola... Znaci do nove godine bi trebali da zavrsimo turnir...:)U ovom topiku moze svako da iznesi neki svoj predlog....Najbolji cemo usvojiti i organizovati...

Djuka
11-01-2007, 14:54
Matori iskreno da ti kazem, mislim da od toga nece biti nista. Evo i razloga:
1) 3 sonija je veoma veoma malo za bilo kakav turnir!
2) neki od nas cesto igramo kod Vukovog spomenika, jeste da je krs organizacija i sve ali ima 16 sonija sto znaci da u svakom trenutku igra 32 coveka sto je OK
3) posle iskustva sa 10-tak turnira na kojima sam bio shvatio sam jednu NAJVAZNIJU STVAR --- ljudi hoce da IGRAJU FUDBAL stalno a ne da cekaju druge!!!
4) Ligu po meni mozes odmah da zaboravis jer ja sam organizovao online ligu sa 20 ljudi i vec posle nedelju dana je odustalo njih nekoliko a posle 2 nedelje njih POLA!!! A da ti ne spominjem da je samo njih par postovalo rokove koje sam davao.

Izvini ako sam bio malo surov ali to je moje misljenje.
Jedini spas mozes da potrazis da pravis neke bas male turnire ispod 20 ljudi koji imaju strpljenja, a ligu ako bas zelis jedino neke likove iz kraja za koje znas da ce ti cesto dolaziti...

Veliki pozz!!!

V.Kostic
11-01-2007, 17:50
Malo je dva kola nedeljno. Tesko da ce se neko cimati svake nedelje do novog beograda za samo dve utakmice... ****s to... A u slucaju da se igraju vise kola npr. 4 svako bi morao da ceka najmanje 40min do sledece tekme, sto nije malo... 3 sony-ja su veliki problem...

ZlatanI
11-01-2007, 21:35
Brate krivo mi je sto ste tako okrenuti.... Momci ja samo zelim da organizujemo nesto cisto radi *****ancije... nista specijalno.... MA bio sam ja na oba Live turnira.... Ma nisam ja planirao nista slicno... :biggrin:DA se skupimo opikamo... Izasao je novi PES pa sa planirao da vidimo ko je na cemu... Ako smislite nesto iznesite..

Pozz...

Totti77
11-02-2007, 17:43
Najveca liga koju sam organizovao(dok sam imao igraonicu) na ps2 je brojala 14 ucesnika.Igralo se na 6 ps2 i odigrana je za 2 vikenda(prvi vikend 6 kola,drugi 7),medjutim hteli smo da ne bude ponavljanja timova,znaci svi razliciti i to nismo mogli izvesti jer imas 8 do 10 timova koji se stalno biraju.Zato sam ja odlucio da napravimo draft igraca sa PES-a i tako oformimo timove jer neke ekipe na PES-u bukvalno imaju po 20-tak odlicnih igraca od kojih mozes da napravis dve podjednake ekipe.
Tako smo se u subotu svi okupili zbog drafta,izabrali igrace i timove u koje cemo ubaciti igrace.Uvece sam ja prebacio sve igrace i snimio na memorijsku i u nedelju samo odigrali prvih 6 kola.Trajalo je nekih 4 sata,ako ne i vise posto su neki kasnili.U drugu nedelju smo odigrali preostalih 7 kola.Nismo igrali uzvratne,ali smo odigrali sve meceve i uspesno zavrsili ligu.
Znaci ja imam iskustva i sa ligama i kazem ti da sa tri sonija ce ici jako tesko,ostvarljivo jeste,ali sa manjim brojem igraca(mozda za pocetak 12 ljudi,ali ozbiljnih) i velikim strpljenjem istih.Nemoj pogresno da me razumes,ja bih stvarno voleo da ti uspes nesto da organizujes,ja bih najverovatnije i ucestvovao u toj tvojoj ligi(mozda bi i jos neke drugare doveo),ali moras da znas da to nije ni malo jednostavno.
Pozz

ZlatanI
11-02-2007, 22:06
Ma znam ali cisto da vidim kako je to.... Nista specijalno... Dodjemo i opikamo neki manji turnir za 1, 2 dana... nista specijalno... cisto da vidimo na cemu smo... Uzivancija....

Totti77
11-02-2007, 22:40
Prvo stavi neku cifru koliko ljudi,posle toga vidi koliko ljudi iz tog kraja koji posecuju igraonu hoce da ucestvuje pa kad budes imao neku brojku,napisi ovde na forumu pa ako bude falilo ja bih mozda mogao 2 ili 3 coveka da dovedem,mada ne garantujem 100%

vukodlak1
11-05-2007, 20:57
Brate, mnogo bolje bi ti bilo da se povezes sa drugim igraonama. U Cacku su 2001/2002 bile povezane 4 igraone u razlicirim delovima grada radi lige. Bilo je povezano i jos 4 kada su u pitanju turniri, pa kad osvojis tur dobijes neki poecic. Skupljas poene, pa rang lista a onda ides na zavrsni tur gde se okupe naj naj igraci.
To je trajalo nekih 6 meseci a onda je sve propalo, ne znam zasto. Ali je ideja ok, jer ako ne mogu da odigraju u tvojoj igraoni igrace u drugoj(da se ne bi cimali cak na N.Bg.), organizacija na nivou esnafa.

Tuli
11-06-2007, 16:09
a da nekako ubacis i par kompova i povezes sa dzojsticima od sony-a ?..npr min jos tri kompa doneses + tri sony-a..vec bi bilo nesto..ako je tako nesto izvodljivo..

ZlatanI
11-07-2007, 13:03
Tesko... Mozda ako gazda ubaci jos dva sonija bice nesto... ovako kad sam bolje razmislio bas tesko.... Mnogo ljudi a malo sonija... jbg...

Djuka
12-10-2007, 00:14
lock