PDA

View Full Version : Taktika

stibli
10-29-2007, 18:46
U ovoj temi mozemo da pisemo o najboljim taktikama za pes 2008. O svim dedaljima oko namestanja strategije, formacije i td... Davati savete jedni drugima i prepricavati iskustva koja su za sada mala ali ce ih biti sve vise i vise! :sneaky2:

Misko
10-29-2007, 19:03
Odigrao sam preko 50 utakmica i samo sam jednu izgubio na formaciju 4-4-3 sa Fiorentinom.

-----Pazzini-----Vieri----Mutu------
-----------------------------------
------------Kuzmanovic------------
--Liverani---------------Jorgensen-
--Balzareti----------------Ujfalusi--
-----Pasqual----------Gamberini----
---------------Frey----------------

zlaxy
10-29-2007, 19:14
nije to do taktike nego znas znanje :biggrin:

stefanACM
10-29-2007, 19:32
Verovali ili ne ja ovako igram a od 30 tekmi nemam poraza, smo jedan remi:

Oddo---------------------Maldini [
--------Nesta----Kaladze-------

-------Ambrosini----Gatusso---------
--------------Kaka--------------
Ronaldo-----------------------Sedorf
---------------Pirlo------------------

AC Milan
4-3-3>C4

skicha
10-29-2007, 20:29
Victor Valdes

Zambrotta Puyol G.Milito Abidal

Xavi Deco Iniesta

Messi Ronaldinho Henry

Dejo from Bosnia
10-29-2007, 20:35
Cesar
Maicon,Materazzi,Chivu,Zanetti
Viera,Cambiasso,Figo
Adriano,Ibrahimovic,Crespo

Ramones
10-29-2007, 20:53
Odigrao sam preko 50 utakmica i samo sam jednu izgubio na formaciju 4-4-3 sa Fiorentinom.

kako ces izgubiti kad imas igraca vise na terenu :biggrin:

masne
10-29-2007, 21:03
ja igram samo 3-4-3 a1,(dijamant) nisam od onih sto ne gube.. i pobedjujem ,i igram nereseno,i izgubim.. ali igram za gol vise.. pa ako ja primim jedan vise,**** ga.. smorim se,ali sta da se radi...

Gilmar
10-29-2007, 21:24
Verovali ili ne ja ovako igram a od 30 tekmi nemam poraza, smo jedan remi:

Oddo---------------------Maldini [
--------Nesta----Kaladze-------

-------Ambrosini----Gatusso---------
--------------Kaka--------------
Ronaldo-----------------------Sedorf
---------------Pirlo------------------

AC Milan
4-3-3>C4

I ja brate isto.Mnogo je slab komp!

Barcelona_Boy
10-29-2007, 21:51
Ja igram 4-1-2-1-2! Znaci Puyol i Thuram kao CB Zambrota i Abidal kao WB (tj kako je u PES-u Lb i Rb) kao DM stavim R. Marquez na sredini ML i MR je Messi i Deco,polu-spic tj SS je naravno Ronaldinho i u napadu Eto'o i T. Henry!Ovu taktiku koristim duze vreme kako u PES-u tako i u FM-u! Ne mogu reci da dobijam salno alli neje bas da gubim non-stop... Ima svega... Zavisi od mog raspolozenja,raspolozenja igraca i naravno protiv koga igram! Sve u svemu ova taktika mi se jako svidja... Mada koristim i neke druge ukoliko igram sa drugim klubom tj. da to nije Barca !

FXGT
10-29-2007, 22:35
jel probao neko 5-2-3 odbrana extra napad extra i po krilima prodjes sredina ni ne treba dodje ovajiz odbrane

Red Devil
10-29-2007, 22:55
------------Randjelovic------------
--------Tutoric----Gueye----------
Basta---------------------Andjelkovic (Bronovicki)

--------Lukas------Castillo---------
Molina---------------------Koroman

--------------Salas----------------
-----------F.Djordjevic-------------

shoninho111
10-30-2007, 00:26
Ja igram napadacki sa cuvenom taktikom 2-4-4 ****s ga nekad primam golove ali bitno je da dam vise :biggrin:

zokis
10-30-2007, 09:05
Moja je 4-1-2-3 i to krila idu do aut linije skroz,a cf do gol linije!Tako igram godinama i sa drugom formacijom sam bezopasan!!!

ExoduS
10-30-2007, 15:28
Ja igram najcesce 4-4-2 ili 4-1-1-2-2

Dakle:

----- Rio --- Vidic -----
Nevil -------------- Evra

----- hargreaves -------

------ Anderson --------

Ronaldo ----------- Nani

----- Tevez ------------
-------------- Rooney--

circulation
10-30-2007, 15:57
------------helton----------
-----alves--------emanuel--
bosingwa-----------fucile----
----------assuncao---------
--meireles-------------------
-------------------lucho-----
--tarik------------quaresma--
---------lisandro------------

sesalmir
10-30-2007, 16:06
Ne znam jeli do mene, al ne mogu nigdje da nadjem u postavljanju taktike, one individualne opcije za igrace u napadu i odbrani (tj. podesavanje onih strelica za kretnje igraca u napadu i nivo njihovog vracanja u odbranu) pa ako ko zna neka napise?

Red Devil
10-30-2007, 16:08
Ne znam jeli do mene, al ne mogu nigdje da nadjem u postavljanju taktike, one individualne opcije za igrace u napadu i odbrani (tj. podesavanje onih strelica za kretnje igraca u napadu i nivo njihovog vracanja u odbranu) pa ako ko zna neka napise?

Ni ja ne mogu da nadjem. Izgleda da to vise ne postoji, bar se tako meni cini.

sesalmir
10-30-2007, 16:27
Ne mogu da vjerujem, kakva glupost, a na vec postojecim taktikama koje je comp podesio za svaku ekipu su postavljene strelice igracima, valjda ce neko uspjeti nekako to da ubaci u igru, jer bez toga nema smisla postavka taktike, kad ne mogu kontrolisati kako ce se igraci kretati bez lopte.
btw. moram pohvaliti uvodjenje opcije da odredimo koji igraci ce se ubaciti pred go kod kornera, tako da sada stoperi koji su uglavnom extra u igri glavom ukoliko to podesimo budu u napadu.

sale_7
10-30-2007, 17:12
Pa kako ne bi bilo! Idete na set formation...edit...pa kliknite L2 ili R2! Pomerice se na attack ili def.

Red Devil
10-30-2007, 17:21
Pa kako ne bi bilo! Idete na set formation...edit...pa kliknite L2 ili R2! Pomerice se na attack ili def.

Hvala:ave:
Ja ovo nisam znao a stvarno mi je bilo nelogicno da su izbacili

sesalmir
10-30-2007, 17:32
Taman sam se zabrinuo, reko vidi neku beta verziju igre imam, jucer sam sve ispritiskao pokusavajuci izmjeniti taj dio taktike da probam preokrenut tekmu koju sam gubio 0:1 i ne nadjoh nigdje, hvala jos jednom.

Gibanko kralj
10-30-2007, 22:51
4-2-4

4cba
1dmf
1amf
2rwf/lwf
2cf

haos pravim..a moze i 4-4-2 ona standardna sa dmf,rmf,lmf i amf i to bez strelaja

Milos011
10-31-2007, 07:00
Imam jedno pitanje:
Da li koristite strategy plan A, odnosno B i kako ih setujete. Ja ih ne koristim, a mislim da bih trebao. Jel moguce u igri menjati strategy plan i na koje dugme se menja?
Inace moja taktika na 6-ici je bila 3-5-2, napad po bokovima, a u PES2008 jos nisam siguran - isprobavam vise mogucnosti.

Marko82
10-31-2007, 10:30
samo 4-5-1,nebitan mi je tim

Karan
10-31-2007, 12:07
Evo ja sam now, al pratim forum vec mesecima, pa red je... :biggrin:

Elem, cini mi se da je nekako raspad centarsut, dovuchem Vidica i Rija za korner, al kadgod ubacim nekako kao da ne ide na igraca lopta... Tesko za objasniti: u najboljem slucaju neko opali volej sa zadnje stative, niko da uleti glavom. A bash sam se radovao Vidicu u kaznenom :P

One nove quick taktike sa L2 valjda(ili R2, nisam sad siguran, lol) za napad po levom/desnom boku, i promenu strane odnosno povlacenje u odbranu su nekako cudne... Zamenio sam strane u pola akcije da zbunim druga, i Ronaldo odmah krene. Medjutim, kasnije ga vidim na centru sa Giggsom. Kao da su obojica krenuli na suprotnu stranu, pa se nashli na sredini :S

P.S. E mislim stvarno, Vidic ima loshije statove od Silvestrea... Covek je najbolji stoper engleske a oni tako. Japanci :zuti:

srdjanNS
10-31-2007, 12:28
Ni ja ne mogu da nadjem. Izgleda da to vise ne postoji, bar se tako meni cini.

Ostoji.Vec sam pisao na diskusiji o pesu kako se to stavlja!

Gaucho
10-31-2007, 13:29
Kako da selektujem igrace koji ce ici napred za vreme kornera

stibli
10-31-2007, 13:36
Evo ja sam now, al pratim forum vec mesecima, pa red je... :biggrin:

Elem, cini mi se da je nekako raspad centarsut, dovuchem Vidica i Rija za korner, al kadgod ubacim nekako kao da ne ide na igraca lopta... Tesko za objasniti: u najboljem slucaju neko opali volej sa zadnje stative, niko da uleti glavom. A bash sam se radovao Vidicu u kaznenom :P

One nove quick taktike sa L2 valjda(ili R2, nisam sad siguran, lol) za napad po levom/desnom boku, i promenu strane odnosno povlacenje u odbranu su nekako cudne... Zamenio sam strane u pola akcije da zbunim druga, i Ronaldo odmah krene. Medjutim, kasnije ga vidim na centru sa Giggsom. Kao da su obojica krenuli na suprotnu stranu, pa se nashli na sredini :S

P.S. E mislim stvarno, Vidic ima loshije statove od Silvestrea... Covek je najbolji stoper engleske a oni tako. Japanci :zuti:

Mislim da si upravu. Opet nisu napravili bas najrealnije ocene nesim fudbalerima. A sto se tice povlacenja igraca u strategiji "change sides" mislim da se stalno vrate na staro prilikom svakog prekida (kao i u pes6).

Red Devil
10-31-2007, 13:52
Kako da selektujem igrace koji ce ici napred za vreme kornera

Tamo gde se bira ko da ti izvodi slobodnjake, kornere...ima opciju players to go up (ili tako nesto) gde biras do 3 igraca koji ce krenuti napred za vreme kornera.

FXGT
10-31-2007, 14:48
kod mene nema ima samo taj igrac mozda mora da bude ukljucena taktika cb overlap

stibli
10-31-2007, 15:27
Moguce. Prestao sam da ga duboko studiram. Igram dve utakmice dnevno cisto zbog zaraze jer me nervira seckanje. Cekam original. Primetio sam da taktika sa velikim brojem igraca na sredini mnogo dobro prolazi. Treba samo realno igrati (dobacivati se malo duze sa midfielderima) i uvek ce se osloboditi neki dobar pas. :pesoholichari:

Karan
10-31-2007, 21:26
"Players to go up" stvarno daje shmek. Pogotovo kad posle kornera izgubis loptu, pa ti potrce u kontru, a sacekaju ih srednjaci koji izigravaju shtopere - jako doprinosi utisku.

CB overlap jos nisam provalio... CB kao Central Back? I overlap sta?? Da se poduplaju stoperi ili...?

Sto se taktika tice, primetio sam da se polje koje igrac pokriva u kretanju bez lopte jako razlikuje nego u PES6, i to se najvise vidi kod duplih pozicija kao sto su stoperi i spicevi - Ferdinand recimo ima samo do ivice shesnaesterca, a Vidic skroz do centra skoro; Runi igra maltene kao vezni a Tevez kampuje kod gola.

Danas sam probao gomilu varijanti, cini se da se mnogo vishe isplati napadati. Bez obzira na postavu, dovoljno je pomeriti sve malo napred i razvuci, jer mi se cini kao da je teren veci, pa ima vise mesta za trchanje. A shutevi su nenormalni, lete kao komete.

stibli
10-31-2007, 21:40
"Players to go up" stvarno daje shmek. Pogotovo kad posle kornera izgubis loptu, pa ti potrce u kontru, a sacekaju ih srednjaci koji izigravaju shtopere - jako doprinosi utisku.

CB overlap jos nisam provalio... CB kao Central Back? I overlap sta?? Da se poduplaju stoperi ili...?

Sto se taktika tice, primetio sam da se polje koje igrac pokriva u kretanju bez lopte jako razlikuje nego u PES6, i to se najvise vidi kod duplih pozicija kao sto su stoperi i spicevi - Ferdinand recimo ima samo do ivice shesnaesterca, a Vidic skroz do centra skoro; Runi igra maltene kao vezni a Tevez kampuje kod gola.

Danas sam probao gomilu varijanti, cini se da se mnogo vishe isplati napadati. Bez obzira na postavu, dovoljno je pomeriti sve malo napred i razvuci, jer mi se cini kao da je teren veci, pa ima vise mesta za trchanje. A shutevi su nenormalni, lete kao komete.

Delimicno si upravu. Definitivno strategija i formacija mnogo vise utice na igru nego u 6ici. Sto se tice suteva slazem se da su jaci ali isto tako i golmani ih hvataju kao da su normalne brzine. Vise puta sam imao vrlo jak shut u stranu (po zemlji ili u polu visu) i bio ubedjen da je gol a ono.... ziva lopta by goalkeeper.. Treba se samo navici. Mnogo uticu strelice za napad i odbranu!!!! :closedeyes:

Milos011
11-01-2007, 14:26
Jel moze neko da mi kaze da li moze da se u toku tekme menja strategy plan A ili B i na koje dugme.

quaresma
11-01-2007, 17:36
Nesto slicno ovome

VALDES

THURAM PUYOL MILITO ZAMBROTTA

INIESTA

DECO

MESSI

RONALDINHO

ETO
HENRY

stibli
11-01-2007, 22:05
Jel moze neko da mi kaze da li moze da se u toku tekme menja strategy plan A ili B i na koje dugme.

Naravno da moze. Isto ti je kao u 6ici. Namestis za strategy a ili strategy b neko dugme ( :kvadrat: :krug: :trougao: :x: ) i onda u toku igre stisnes L2 i jedno od tih dugmeta koje si namestio! Nadam se da ti je jasno!

Milos011
11-02-2007, 07:21
Naravno da moze. Isto ti je kao u 6ici. Namestis za strategy a ili strategy b neko dugme ( :kvadrat: :krug: :trougao: :x: ) i onda u toku igre stisnes L2 i jedno od tih dugmeta koje si namestio! Nadam se da ti je jasno!

Ok hvala. Ali provalio sam u medjuvremenu. Nikako da se naviknem na glupave XBox dugmice.
A inace, da li kombinujete vise taktika u igri?

I jos jedna stvar koja bas i nema logike. Kako je moguce da ti istovremeno mogu da budu ukljucene dve ili tri taktike? Sta znaci namestim da mi strategy A bude totalna ofanziva, a strategy B bunker - i onda ih ukljucim istovremeno - APSURD.

FXGT
11-02-2007, 12:04
pa nije vec kombinuju za odbranu bunker a kad krene kontra svi u napad sta je tu apsurd

kreka
11-02-2007, 12:55
Nesto slicno ovome

VALDES

--THURAM---PUYOL---MILITO---ZAMBROTTA

------------------INIESTA

-------------------------------DECO

------------MESSI

------------------------RONALDINHO

---------------ETO
-------------------------------HENRY

mislis ovako???

srdjanNS
11-02-2007, 13:23
Ima li neko dobru taktiku sa 3 odbrambena za man und?

Milos011
11-02-2007, 13:30
pa nije vec kombinuju za odbranu bunker a kad krene kontra svi u napad sta je tu apsurd

Apsurd je ako ti je jedna taktika potpuna ofanziva, a druga bunker i ukljucene su istovremeno. A da ne pricam o varijanti sa tri taktike ukljucene istovremeno. Koju ce tim da igra?

srdjanNS
11-02-2007, 14:52
------------------Van Der Sar----------------
--------Ferdinand-----Vidic--------Silvestre---
----------------------Park--------------------
-------Scholes-------Carrick------Giggs-------
-------------Ronaldo----------Saha-----------
----------------------Rooney-----------------

Od skoro sam poceo da igram ovu taktiku i jos nisam izgubio nijednu tekmu i postizem minimalo 2-3 gola po tekmi......

stibli
11-02-2007, 18:29
Apsurd je ako ti je jedna taktika potpuna ofanziva, a druga bunker i ukljucene su istovremeno. A da ne pricam o varijanti sa tri taktike ukljucene istovremeno. Koju ce tim da igra?

OK, ali prvo ne mozes da aktiviras tri taktike vego dve. Ja mislim (ali nisam siguran) da je aktivna samo prva taktika koju aktiviras a da se druga aktivira kada prvu iskljucis. Proveri, prostudiraj pa vidi sam. Pozdrav!! :devil2:

blackwhite
11-03-2007, 01:29
------------------Van Der Sar----------------
--------Ferdinand-----Vidic--------Silvestre---
----------------------Park--------------------
-------Scholes-------Carrick------Giggs-------
-------------Ronaldo----------Saha-----------
----------------------Rooney-----------------

Od skoro sam poceo da igram ovu taktiku i jos nisam izgubio nijednu tekmu i postizem minimalo 2-3 gola po tekmi......

Blago tebi...:bored:

Loqo
11-03-2007, 23:29
4-4-2 uglavnom,ili eventualno 4-3-3,u zavisnosti od igraca

tale
11-04-2007, 08:36
ja sam igrao 6icu u ML posle nekoliko sezona 4-3-1-2 (sa AMF-om)

a sad samo poceo klasicnu 4-4-2 sa 2 CMF-a i 2 SMF-a
strategy plan A mi je 5-4-1 (kad je bash gusto :crazy:), mada do sad ni jednom nisam koristio
strategy plan B mi je 4-3-3 kad jurim rezultat

stole
11-04-2007, 09:56
Ja igram isto kao i u sestici 4-4-3 sa dva zadnja vezna :wink:

Karan
11-04-2007, 11:24

Eh, pa lako je tebi... :D

shoninho111
11-04-2007, 12:22
hehe stole sifras, utrcava mu treci spic sto se zagreva iza gola kad je gusto da poveca broj igraca :biggrin::biggrin:

Jovica
11-05-2007, 21:46
Igram 4-4-2 - A4

sale_7
11-05-2007, 22:24
4-5-1 od PES-a 5!
P.S. najjaci su onu koju igraju protiv kompa i delju ga(imaju sve pobede), i misle da znaju da igraju fudbal! :lol::lol::lol:

john doe
11-05-2007, 23:36
4-4-2 A-1...najbolja taktika!Bar meni...

shoninho111
11-05-2007, 23:55
4-5-1 od PES-a 5!
P.S. najjaci su onu koju igraju protiv kompa i delju ga(imaju sve pobede), i misle da znaju da igraju fudbal! :lol::lol::lol:
aha a onda dodju na turnir i shvate da ne znaju,
na primer ovaj decko sale veze nema :whistling::whistling:

banep
11-06-2007, 04:32
4-2-1-1-2
GK Valdes
CB Puyol,Tiram
SB Zambrota,Abidal
DMF Deco
CMF Iniesta
AMF Mesi
SS Ronaldinjo
RWF Eto
CF Anri

stefdza90
11-06-2007, 08:19
Imam jedno pitanje:
Da li koristite strategy plan A, odnosno B i kako ih setujete. Ja ih ne koristim, a mislim da bih trebao. Jel moguce u igri menjati strategy plan i na koje dugme se menja?
Inace moja taktika na 6-ici je bila 3-5-2, napad po bokovima, a u PES2008 jos nisam siguran - isprobavam vise mogucnosti.

takodjeR bih molio za objasnjenje,imam istu situaciju :)

zokis
11-06-2007, 09:16
takodjeR bih molio za objasnjenje,imam istu situaciju :)Imate u settingsu za taktike ili kako se vec zove,prvu opciju kliknete i posle birate da li cete na kontra napad da igrate,ofsajd zamke strategy A...Kada izaberete A i B Strategiju vidite samo pod kojim slovom ste je stavili?I u toku igre drzite L2,ili ako igrate na tastaturi Z i pritisnete odredjeno slovo pod kojom ste stavili odredjenu taktiku!!!

sale_7
11-06-2007, 14:33
aha a onda dodju na turnir i shvate da ne znaju,
na primer ovaj decko sale veze nema :whistling::whistling:
U potpunosti se slazem sa tobom :thumbup1::thumbup1::thumbup1:

bocky
11-07-2007, 12:23
[quote=MISKO;252770]Odigrao sam preko 50 utakmica i samo sam jednu izgubio na formaciju 4-4-3 sa Fiorentinom.

[quote]

Da ti nije ovo puno igrača
:biggrin:

FXGT
11-07-2007, 12:36
pa igra i golman verovatno:biggrin:

lyon
11-08-2007, 11:04
pitanje za lika koji je stavio ovo za igraca vise:kako ja to da ubacim u igricu nigde nisam nasao urutstvo ili sam corav

stole
11-08-2007, 11:07
Ma zeza se bre i ja sam u mom posta napisao 4-4-3 :biggrin:

zlaxy
11-08-2007, 11:07
ma pusti njega
to je teshki kriminal
mi obicni smrtnici mozemo samo sa 11 igraca

Stević
11-10-2007, 03:08
4-4-2
C1
alamunja
ture,galas
ebue,klisi
sesk,silva
hleb,volkot
ade,persi:sneaky2:

johnnynikola
11-10-2007, 08:51
4-4-2
ili
5-3-2
ili
3-4-3
U zavisnosti od protivnika,a 5-3-2 igram kad igram master ligu sa Zvezdom, ponekad, protiv jacih ekipa.

Totti
11-12-2007, 23:52
igram 4-1-2-2-1 i 3-1-3-2-1 i 6-3-1

Ovo mi je sve u jednoj formaciji....znaci bruka....dosadno mi je vise sa kompom ne znam sta da radim???