PDA

View Full Version : Sitni tutorijali by gajich

gajich
06-23-2007, 17:44
Ubacivanje stadiona
Uzecemo primer Zemunovog stadiona.Kada skinete stadion dobicete rarovan fajl sa nazivom SRB_-_Gradski_Stadion_Zemn otvorite fajl i bice vam obicna datoteka.Tu obicnu prebacite u Program Files\Konami\Pro evolution soccer 6\kitserver\stadiums.Kada zelite da igrate na nekom stadionu koji se nalazi u kitserveru udjite u opciju Match izberete zeljeni tim i prvo sto ce da vam se pojavi je opcija dresova.Idite na taster Page Downi onda ce ici lopte pa podesavanja za vreme i onda stadioni. Ukoliko ste pravilno ubacili stadione njih cete selektovati tasterima 0 i 9..To bi na slici trebalo da izgleda ovako
http://img2.imagetitan.com/img2/small/3/3_untitled639.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=3_untitled639.jpg)
Ukoliko vam prilikom odabira stadiona igra zablokira to je zato sto nemate najnoviji kitserver.Najnoviji kitserver mozete skinuti odavde:
http://www.pes-serbia.com/threads/11407-Kitserver-Version-6.6.4

Treci dres
Kada odaberete opciju Match i timove prvo sto ce vam se posle toga pojaviti jeste odabir dresova.U svakom paketu dresova tima postoje 3 garniture.Prve dve garniture birate strelicama levo ili desno a treci dres birate ovako:
Za 3 dres domacina pritiskate taster 1
Za 3 dres gosta pritiskate taster 2
Za golmanske dresove pritiskate taster Tab

Ubacivanje faca preko GGS (stari nacin, ne koristi se vise)
Prvo sto treba da uradite je da imate instaliran GGS na svom hardu. Ako ga imate instaliranog otvorite GGS zatim idete na Openi otorite 0_text.0_text vam se nalazi u Program Files\Konami\Pro evolution soccer 6\dat.Zatim ako hocete da ubacite igraca bele puti ili azijata krenite od Takahare pa na dalje.Kada selektujete unknown_02824 idete desni klik Import File over this one nadjete facu i ubacite.U igri je nadjete u Edit modu model facePreset brojevi od 50 pa na dalje.

Ubacivanje menija u igru
Veoma je slicno ubacivanju faca stim sto u GGS otvarate E-text i nadjete fajl unknown 356 i idete desnim klikom na Import file over this one.

Eto nadam se da sam ovim barem delic pomogao pocetnicima koji hoce da imaju nabudzen Pes

Paun
06-23-2007, 17:58
Mada ovi tutovi vec postoje mislim da ce sad biti jasnije mnogima
konkretno i sazeto tako je najjasnije
Mnogi su pravili tutove sa nekim slikama brojkama dzidza bidzama i onda jos vise zbune one potpuno neiskusne

BRAVO Gajich :clap2: :clap2:

Dejan__Ns
06-23-2007, 17:59
Brate,iskreno ovo ti nista ne valja,mislim svaka cast na trudu ali ne valja...Za ubacivanje faca nisi rekao koji fileovi u o_textu treba da se menjaju,za ubacivanje menija imas jos dva file-a,ne znam tacno koja,jedino sto vredi ti je ovo menjaje dresova a to retko ko da ne zna...Pozz
Nemoj da se ljutis,kritike pomazu...

trane
06-23-2007, 20:52
Brate,iskreno ovo ti nista ne valja,mislim svaka cast na trudu ali ne valja...Za ubacivanje faca nisi rekao koji fileovi u o_textu treba da se menjaju,za ubacivanje menija imas jos dva file-a,ne znam tacno koja,jedino sto vredi ti je ovo menjaje dresova a to retko ko da ne zna...Pozz
Nemoj da se ljutis,kritike pomazu...mozel i muzicka
imaju tutoriali za ubacivanje faca preko kitservera
nemojte bit u kamenom dobu :wink:

gajich
06-23-2007, 21:39
Nemoj da se ljutis,kritike pomazu...
Sad sam video znaci za igrace od bele puti od 02824 pa do crnaca,naravno u o-textu.Sto se menija tice preostala dva fajla ubacuju se na istu foru kao i ovaj sto sam objasnio znaci menije menjas u E-textu.Nema razloga da se ljutim bolje je ovo sto si rekao da posjasnim onima kojima to nije jasno.

zlaxy
06-23-2007, 21:42
hvala na ovome
extra si se setio
nadam se da ce mi pomoci

hulle
06-24-2007, 19:03
ubacio sam stadione i kad igram ono obicnu tekmu ok mogu birati stadione..a ostajeli li taj stadion i kad npr igras neku ligu...
npr uzmeme italijansku ligu da igram...uzmeme npr fiorentinu..eh hoce li i tamo biti ovaj stadion fiorentine sto sam skino s neta ili ce biti nesto 10-o?

trane
06-24-2007, 19:23
ubacio sam stadione i kad igram ono obicnu tekmu ok mogu birati stadione..a ostajeli li taj stadion i kad npr igras neku ligu...
npr uzmeme italijansku ligu da igram...uzmeme npr fiorentinu..eh hoce li i tamo biti ovaj stadion fiorentine sto sam skino s neta ili ce biti nesto 10-o?hoce radit u bilo kojem takmicenju

hulle
06-24-2007, 23:04
hvala

a da ne buham dalje i da ne otvaram djaba novu temu jel zna neko kako se umjesto npr sjeverne irske moze staviti rep bosne i herecegovine ili neka dr rep koja nije medju onima koje se mogu izabrati

gajich
06-24-2007, 23:44
hvala

a da ne buham dalje i da ne otvaram djaba novu temu jel zna neko kako se umjesto npr sjeverne irske moze staviti rep bosne i herecegovine ili neka dr rep koja nije medju onima koje se mogu izabrati

Moze pomocu PEs fan Editora

hulle
06-25-2007, 12:21
nemoze
nemogce zamjeniti grb

Darko101
06-25-2007, 16:47
mozes grb zameniti u ggs-u :namig:

hulle
06-25-2007, 23:41
jel mi moze neko objasniti kako da ubacim navijanje..skino sam s neta nesto od intera fajlovi imaju imena unknow_00470.adx unknow_00471.adx itd...
il ako neko zna neki direktan link gdje ima objasnjenje ak nije problem

Paun
06-26-2007, 00:09
ma samo preko Dkz studia ili ggs zamenis fajl i to je to

Paun
06-26-2007, 00:11
Moze pomocu PEs fan Editora

:ne:
HEX Editor za ime
GGS za grb
Kitserver za dresove ,face,i ostalo

gajich
06-26-2007, 11:41
:ne:
HEX Editor za ime
GGS za grb
Kitserver za dresove ,face,i ostalo
Kako onda ovo objasnjavas
http://img2.imagetitan.com/img2/small/3/3_untitled818.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=3_untitled818.jpg)

gajich
06-26-2007, 12:44
Ubacivanje najvijackih pesama u Pes

Prvo da bi mogli da ubacite navijanje morate imati Dkz Studio.U ovom tutorijali uzecemo primer za navijacke pesme Intera.Znaci interovi navijaci zauzimaju slotove unknown 00470 | 2 = 00471 | 3 = 00472 | 4 = 00473 | 5 = 00474.Ukoliko zelite da vidite ostale slotove za druge ekipe evo linka
http://www.pesoholichari.com/vb/showthread.php?t=5033
Ukoliko imate instaliran Dkz studio pokrenite ga,idite na File pa na Open File otidite u folder tamo gde vam je instalirana igrica npr(KonamiPes 6dat) i otvorite o-sound.Posto su slotovi za Inter od 00470 do 00474 odaberite neke od ta 4 slota do bi ubacili navijacku pesmu.Da napomenem da je svaki slot jedna pesma ali da tu jednu pesmu mozete ubaciti u sva cetiri slota.Da se vratimo ubacivanju.Uzecemo primer za slot 00470.Pre nego sto ubacite najbolje je da zeljenu pesmu prebacite na desktop.Znaci desni klik na 00470 i idete na Import pronadjete pesmu koju ste stavili i ubacite je.Napomena da pesme moraju biti u Adx formatu!!1.Pesmu prebacujete u adx format pomocu DKZ Studia.Otvorite Dkz studio pa na Tools i klinetete na MUlti ADX to Waw conventor.Sto se masterlige tice tu su slotovi od 310- 314 slotovi za kup utakmice u gostima 340-344 a kup utakmice kod kuce su 345-349.
Kako konvertovati pesmu u ADX format
Da bi konvertovali pesmu u ADX formati potrebno je prvo konvertovati iz mp3 u waw format.To se radi pomocu Easy audio converter i dalje su preko DKZ studia prebaci u ADX format.
Download Easy audio conventora (http://www.download.com/Easy-Audio-Converter/3000-2140_4-10430054.html)

lessa
06-27-2007, 19:27
Bravo:clap:
.......................................

Nego samo sam hteo da kazem da kod ubacuvanja menija slika treba da bude
512x512
png,bmp format
8bit color

lessa
06-27-2007, 20:54
Jos jedno pitanje da li neko zna pod kojim brojem je Henry-jeva faca:smile:

gajich
06-27-2007, 21:34
Jos jedno pitanje da li neko zna pod kojim brojem je Henry-jeva faca:smile:
Pogledaj u facelisti

lessa
06-28-2007, 08:42
Hvala:clap:

gajich
06-28-2007, 12:50
Kako ubaciti temu Pes
Objasnicemo sa Total Revolution temom.Kada odrarujete fajl dobicete dva fajl:E-text i unknown 00053.Ovaj e-text prekopirate u KonamiPes 6dat i zamenite ga sa postojecim e-textom.Unknown 00053 ubacite tako sto otvorite u GGS o-text nadjete unknown 00053 i idete desni klik Import file over this one.I to bi bilo to!