PDA

View Full Version : ganja

tale
05-08-2007, 22:08
ewo ljudi s obzirom da je marsh proshao kako je proshao(a nazalost nije ni proshao jer ga nije ni bilo) dajte da onda owde lepo pishemo shta mislimo o travi
ono je bio topic o marshu, nako owo bude konkretno o ganji.
znachi shta milslite o njoj, o legalizaciji, o holandiji itd.

EDIT:
glasajte u 3 kategorije:
1.) da li i koliko cesto duvate? (1-6)
2.) shta mislite o legalizaciji? (7-8)
3.) da li trava stvara narkomane ili mi sami to postajemo? (9-10)

anketa je multiple choice shto znachi da mozete da date glas za sve tri kategorije(logichno da necete da glasate i za duvam stalno i duvam povremeno)

zlaxy
05-08-2007, 22:09
u kafanu pushu marihuanu

hule
05-08-2007, 22:14
:nuke:

Laki
05-08-2007, 22:17
:hang: :smile:

zxa
05-08-2007, 22:20
nebi ni probao

sladjan_992
05-08-2007, 22:24
nisam probao i ne nameravam

Ali ko hoće da duva nek duva:smile:

VAPA89
05-08-2007, 22:40

Slazem se.....

tale
05-08-2007, 22:41

twoj izbor i u prawu si ko 'oce da duva nek duva.
a i docice ti nekad da probash, ali samo slushaj sebe I NEMOJ NI SLUCHAJNO DA PROBASH ZBOG DRUSHTVA DA TE LOZE "PROBAJ NEMOJ DA SI CAVA" I TE FORE, RADI TO AKO STVARNO TI HOCESH!!!

izvinjavam se zbog velikih slova ali sam ovo morao da istaknem

gajich
05-08-2007, 22:41
Ja cesto duvam

tale
05-08-2007, 22:42
konachno neko! ale luja

a gde si ti kad se govorilo o marshu, bre? :smile:

masneeeeeee aleeeeee!!!
johnny!

zlaxy
05-08-2007, 22:47
Ja cesto duvam

zato si genije!

Mirdza
05-08-2007, 22:48
Mene trava i te stvari uopste ne privlace, ali sto se tice legalizacje nemam nista protiv jer onaj ko hoce da duva taj ce duvati i bez i sa legalizacijom, a i onaj ko nece da duva nece duvati ni ako se trava legalizuje.

zlaxy
05-08-2007, 22:50
Mene trava i te stvari uopste ne privlace, ali sto se tice legalizacje nemam nista protiv jer onaj ko hoce da duva taj ce duvati i bez i sa legalizacijom, a i onaj ko nece da duva nece duvati ni ako se trava legalizuje.

:clap::clap::clap:

samo je fora kako ce se to odraziti na klince.koji su ne upuceni u moguce posledice

VAPA89
05-08-2007, 22:51
Evo moje misljenje,trebalo je lepo da se odrzi mars,a tu pored slepaca koji marsiraju da se skupi par buljuka policije i nekoliko grupica navijaca (delije po mogucstvu),pa da vas lepo izlome i izgaze ko ljudi..........

Mirdza
05-08-2007, 22:52
Evo moje misljenje,trebalo je lepo da se odrzi mars,a tu pored slepaca koji marsiraju da se skupi par buljuka policije i nekoliko grupica navijaca (delije po mogucstvu),pa da vas lepo izlome i izgaze ko ljudi..........

:lol: :lol: :lol:

Konfucije
05-08-2007, 22:55
Čim je štetna znači da je ne treba legalizovati.
Ne znam šta tu ikome ima išta da bude nejasno :playball:

Mirdza
05-08-2007, 22:59

Pa i duvan je stetan pa ti objasni pusacu da ne treba da pusi.
Ko hoce da se truje, samo napred!

tale
05-08-2007, 23:04
upravo to!

znash kad na severu bude dim?
e pa 2/3 su dimne bombe a 1/3 je od gandze(figurativno). ceo sever duva.

a alkohol?
kad neko naduvan napravi saobracajku onda bude u novinama narednih 100 godina
a kad neko pijan uradi isto to to mu dodje normalno!?

Konfucije
05-08-2007, 23:05
O bože.
Dokle više sa duvanom.
Jeste štetan, ali šta sad, ajde da legalizujemo sve što je štetno onda.
Šta lupate koji *****, treba da stanemo tome na put, ako već imamo 2 zla ne treba nam treće.
Jadni i bedni ste vi ako želite da prodajete deci travu na trafikama.

VAPA89
05-08-2007, 23:08
O bože.
Dokle više sa duvanom.
Šta lupate koji *****, treba da stanemo tome na put, ako već imamo 2 zla ne treba nam treće.

Slazem se...

A sto se tice severa,pa dovoljno je da jedan normalan uleti u mars,onda ce i ovi naduvani :lol: :lol:

Mirdza
05-08-2007, 23:09
O bože.
Dokle više sa duvanom.

Brate tesko ces ti takve ljude da nagovoris da to ne cine.

tale
05-08-2007, 23:11
slazem se ja da je trava stetna ali je mnogo manje stetna od duvana i alkohola!

Mirdza
05-08-2007, 23:14
Ja mislim da ova tema nema nikakvog smisla.
Ovo je isto kao kada Delija i Grobar raspravljaju o Zvezdi i Partizanu.

tale
05-08-2007, 23:38
shto? taman da se widi mishljenje swakog od nas
ne mozemo mi owde da se ubedjujemo ko je u pravu a ko ne, svi imamo chvrste argumente

boleza
05-08-2007, 23:47
Ne duvam a i ne nameravam!!

Дон Корлеоне
05-08-2007, 23:47
slazem se ja da je trava stetna ali je mnogo manje stetna od duvana i alkohola!
Nemoj sopati gluposti. Jedan joint ti je od prilike kao 10-11 cigara stetan.
Sa druge strane koliko jedan covek za svog zivota popusi cigara. Ima ljudi koji popuse dve pakle pa nadalje na dan. Ko se moze zamisliti da poduva 4 jointa na dan i tako svaki dan. Takvih je malo, kao dinosaurusa.
A i trava se u Holandiji prodaje o pod posebnim uslovima a ne po trafikama kao stoi je neko spomenio.

masne
05-09-2007, 00:33
preselicu svoj post iz teme 5.maj ovde/...

moji razlozi za:
seljaci se zale sto gaje malinu(koja je kao srpski brend),mnogo daju,a nista za otkup. ovi cobani je kupuju za 40din po kg.u evropu dolazi susa za nekoliko god,tako da ce sve ici pod staklenjak.. zasto se lepo ne bi obucili da gaje vrhunsku ganju(skank),i drzava je odkupljivala..
2.ne bi dozvolio legalizaciju svuda,pa da moze da se, kako kazu gore kupi na trafici,kao sto ne bi dozvolio da se pusi(uziva)svuda..to bi uredio tako sto bi otvorio tender za otvaranje 4 coffeshopa u celoj Srbiji, i to jedan u BG,NS, UE,NI.. naravno za licencu bi uzeo ogromne pare!!
3. svi koji zele neometano da imaju 1(jedan) joint kod sebe,morali bi da idu kod lekara,na psihicke provere,i u muriju da se registruju,i samim tim da dobiju dozvolu..
4. ovim otvaranjem coffeshopova bi Srbiju ucrtali na turisticku mapu Evrope,jer bi mnogi iz okruzenja dolazili ovamo,jer nemaju pare za bleju u Holandiji+je kod nas ,kako kazu svi mnogo bolje zezanje..
5. ljudi koji duvaju nisu agresivni,nikad nisam cuo da je neku popusio joint,i upucao nekog,ili oteo nekom pare,telefon,ili izvrsio razbojnistvo zbog potrebe za ganjom
6.mnogo vise stetnog dejstva ima cigareta,i alkohol ,nego ganja.. jedini nervni gas ,koji nije zabranjen po zenevskoj konvenciji ,je glavni sastojak nikotina,i zato cigareta stvara onoliku zavisnost.. ako je neko gledao u novnama ,pre neki dan,bila je lista stetnih supstanci, i ganja je zauzela 15mesto(u samom vrhu su se nasli nikotin,kofein,alkohol,secer,i ostali otrovi).. zasto niko ne pita koliko ima alkoholicara u Srbiji?koliko godisnje ljudi umre zbog cigara,alkohola?sirok je spektar bolesti koje se mogu dobiti od njih..pa koliko ubistava se desilo,tuca i ostalih gluposti,dok su akteri bili na alkoholu?
7. za ostale droge bi uveo duuuuge zatvorske kazne,ali kako?nas ministar policije je osudjivan,pa i dalje je ministar,legija i eqipa su gudru drzali u bankama,a mi smo daleko od propisa..
8. mozda je neko gledao explorer,ispitivali su kako ganja utice na voznju(emisija FIFTH GEAR),i lik je vozio isto,malo samo sporije na ganji..(ne podrzavam upotrebu GANJE kad se vozi),a svi znamo koliko alkohol cesto prouzrokuje saobracajne nesrece..
9.ganja se ranije koristila na mnogo nacina,za pravljenje konopca,pantalona,Tshirta,u medicini,a onda je neko ne znam iz kojih razloga to proglasio za drogu... drug=lek,ali svaki lek moze da se zloupotrebi...
10.jednu granu kriminala,bi stavili pod kontrolu(ako je to nekome uopste u interesu,posto kod nas je kriminal=policija,kriminal=politika)
razlog protiv:
jedino sto meni smeta,jeste sto ulenji coveka,izaziva paranoju
(a kako i ne bi,kad moram da se strecam svaki sekund,da li ce neki pub da mi iskoci i da me cima sto doowam),ali stvarno ulenji...

konfe,i ostali protivnici ,dajte malo rasprave unesite,a ne samo narkomani, treba ih tuci i ostale gluposti...

Zizou
05-09-2007, 01:03
Ja mislim da je to veliki trip.Mislim kome treba to *****e.Brate,jos smo mladi,ceo zivot je pred nama,a mi tu kao nesto o travi.Tako isto mislim i o alkoholu i o cigarama.Vecina mog drustva se tripuje kao oni su face i sad ce da piju,da puse,...
Kad popiju casu vina kao da su popili bure viskija!Foliranti!I sta ce da se dobije legalizacijom trave?Samo utripovani klinci ce da probaju,ce da se navuku... i posle sta?Normalno da nam je drustvo u raspadu.Jedino sto mogu da kazem da je nas narod stoka nedisciplinovana.Ali necu vise u offtopic.

Koma
05-09-2007, 07:05
zasto se lepo ne bi obucili da gaje vrhunsku ganju(skank),i drzava je odkupljivala..

Seljaci da je proizvode a drzava otkupljuje?
....Viva la Pablo Para La Familia Madre de Manolo!
:crazy:

ovim otvaranjem coffeshopova bi Srbiju ucrtali na turisticku mapu Evrope,jer bi mnogi iz okruzenja dolazili ovamo,jer nemaju pare za bleju u Holandiji+je kod nas ,kako kazu svi mnogo bolje zezanje..

Hahaaa,......ha!
NO COMENT BRE!
Ako je u pitanju Turizam,vredi razmisliti....
....a to sto nemaju pare,to je zato
sto nisu imali Ante Markovica!
:haha:

5. ljudi koji duvaju nisu agresivni,nikad nisam cuo da je neku popusio joint,i upucao nekog,ili oteo nekom pare,telefon,ili izvrsio razbojnistvo zbog potrebe za ganjom

....to ide kasnije.Kad se (vrlo cesto) predje na 'Teze' stvari.
:yes:

konfe,i ostali protivnici ,dajte malo rasprave unesite,a ne samo narkomani, treba ih tuci i ostale gluposti...
....i ja sam za batine.
(kao lek tj melem na ranu)
More 'govnjivu motku'
u ruke,pa da vidis....
:sneaky2:
P.S.
Nema bolje od 'Davidof Light'
i Whisky 'Jack Daniels'.

Konfucije
05-09-2007, 09:58
O Bože, ako je štetno šta ima da se legalizuje, je li vam trava toliko isprala mozak da ne možete normalno da razmišljate?

Okanite se duvana i alkohola.
Lepo pitam, ako je tako, pa i heroin je štetan, što ne bi i njega legalizovali?

Zizou
05-09-2007, 12:42
Nije im isprala,samo su zesce utripovani.

Mirdza
05-09-2007, 13:19
O Bože, ako je štetno šta ima da se legalizuje, je li vam trava toliko isprala mozak da ne možete normalno da razmišljate?

Okanite se duvana i alkohola.
Lepo pitam, ako je tako, pa i heroin je štetan, što ne bi i njega legalizovali?

Brate samo polako, kako smo krenuli i heroin ce verovatno za koju godinu doci na red.

marconi
05-09-2007, 14:08
Probao sam i jos nekad znam da povucem ali nikad ne kupujem ili kad ortak ponudi da povucem prihvatim ali vrlo retko mozda 2 u godini! Inace mislim da marihuana nije zdrava kao ni pusnje! Jedan joint je jednak kao 5 cigareta! Samo molim vas ne moj te probati ek**** to nisam probao niti cu probati a jedan lik koga sam poznavao umro je od srcanog napada.

Koma
05-09-2007, 14:14
Ma sva droga ti je *****e.....
Znao sam prijatelja,pusio je vise travu nego cigarete.
Govorio je kako je 'to' vise zdravo nego stetno,
isto tako srao o legalizaciji,itd....
Sad sisa iglu,spava pod Brankovim mostom,
unistio porodicu i svoj zivot....jednom recju djubre!
:bored:
Nek crkne!

Johnny
05-09-2007, 14:23
Vutra je zakon.

I treba je legalizovati...

A narkomani sami postajemo, sami smo krivi.

Ja sam tri puta duvao, pa nisam postao zavistan, mogu izdrzati i godinu dana ako treba...uopste mi ne smeta...tako je coool...

Hell
05-09-2007, 14:39
prvo probajte ganju pa onda probajte da ****te o njoj....nece niko moci jer je to stvarno dozhivljaj..onoo......predobar!! Ja sam probao jednom, iako sam josh mlad...poslednji exit shto je bio.....to veche mi je bilo jedno od najjachih u zhivotu.......ne znam sad za legalizaciju, jer kad bi se legalizovalo, nebi to bilo isto...ne bi bilo zanimljivo.......
i da, Gandza je mozda i shtetnija od alkohola, ali koliko se alkohol vishe konzumira..ee........i o tome treba misliti............

TRAVA NE STVARA NARKOMANE, SAMI SMO KRIVI ZBOG TOGA!

tale
05-09-2007, 15:01
prvo probajte ganju pa onda probajte da ****te o njoj....nece niko moci jer je to stvarno dozhivljaj..onoo......predobar!! Ja sam probao jednom, iako sam josh mlad...poslednji exit shto je bio.....to veche mi je bilo jedno od najjachih u zhivotu.......ne znam sad za legalizaciju, jer kad bi se legalizovalo, nebi to bilo isto...ne bi bilo zanimljivo.......
i da, Gandza je mozda i shtetnija od alkohola, ali koliko se alkohol vishe konzumira..ee........i o tome treba misliti............

TRAVA NE STVARA NARKOMANE, SAMI SMO KRIVI ZBOG TOGA!

Vutra je zakon.

I treba je legalizovati...

A narkomani sami postajemo, sami smo krivi.

Ja sam tri puta duvao, pa nisam postao zavistan, mogu izdrzati i godinu dana ako treba...uopste mi ne smeta...tako je coool...

hvala qrcu!

a shto se tiche alkohola, na njega kad se navuchesh to je neshto najgore!
skoro da nema razlike izmedju pajdomana i alkoholichara!
treba videti prizor alkosa koji krizira

a ako neko vidi rastamana koji krizira, svaka mu chast, nek ode odma da se testira!

od trave ne mozesh da krizirash makar to hteo!

Alexxxa
05-09-2007, 18:01
Nemam nista protiv vutre, a ni protiv onih koji "konzumiraju".
Ja nisam nikada probao, niti cu....

A sto se legalizacije tice, tu se ne slazem.Ipak je zanimljivije kada to ide na crno i ono kao problemi sa pandurima i to...

Cool!

Hell
05-09-2007, 18:50
Nemam nista protiv vutre, a ni protiv onih koji
A sto se legalizacije tice, tu se ne slazem.Ipak je zanimljivije kada to ide na crno i ono kao problemi sa pandurima i to...

Cool!
e to... :smile: :smartass: :beta1:

Konfucije
05-09-2007, 19:35
Vi biste da legalizujete štetnu stvar?
Koji ste vi...

tale
05-09-2007, 20:36
nije ona toliko shtetna! ne kazem da je 100% zdrava ali je mnogo "zdravija" od alkohola i duvana! a ako se "skidash" za dzidze najgore shto moze da ti se desi je gubitak apetita, nesanica i tako te banalne stvari koje ne traju duze od nekoliko dana, ali to ako si do tada vario bash bash chesto

Armani
05-09-2007, 20:53
nikada je ne bih probao i mislim da je ne treba legalizovati

Дон Корлеоне
05-09-2007, 23:19
Bravo za Masneta. Dosada najbolje odradjen post. Pun argumenata i pun logike.:clap:

Aca-Kać
05-09-2007, 23:21
Do sada se pise odvojeno.

Droga je SMRT bavite se SPORTOM

мирегробар
05-10-2007, 08:28
Al se ovde svi prave fini.Kao ne varim i te fore a kad dodje kuci sisa pajp ceo dan.
Ko nije probao vutru ne zna sta je filing.Ja sam je probao davno i pusim je i dan danas kad idem na tekme.I sta mi fali?Pijem samo pivo,ne pusim cigare,studiram,imam lepu devojcicu,dobru ekipu....Sve sto se u mojim godinama pozeleti moze.

rAMA
05-10-2007, 09:04
u kafanu pushu marihuanu

Ili neku drogu piju s nogu...........

Što se mene tiče treba marihuanu legalizovati, barem u medicinske svrhe. Cigare stvaraju veću zavisnost od nje, pa nisu zabranjene.

Koma
05-10-2007, 12:44
Nemoj da se nadjete uvredjenim.....ali,
kad budete manje zeleni a vise sreliji,
stidicete se toga sto ste srali o 'Gudri'.
:wink:

Johnny
05-10-2007, 14:07
Al se ovde svi prave fini.Kao ne varim i te fore a kad dodje kuci sisa pajp ceo dan.
Ko nije probao vutru ne zna sta je filing.Ja sam je probao davno i pusim je i dan danas kad idem na tekme.I sta mi fali?Pijem samo pivo,ne pusim cigare,studiram,imam lepu devojcicu,dobru ekipu....Sve sto se u mojim godinama pozeleti moze.
:lol::clap2::lol:

Koma
05-10-2007, 20:28
Dugoročno korištenje marihuane, još jednom je potvrđeno, uništava mozak, te smanjuje njegove kognitivne sposobnosti.

«Ona definitivno zamagljuje mozak», rekao je Lambros Messinis, voditelj istraživanja na Medicinskom Fakultetu Patras u Grčkoj.

Messinis je sa svojim kolegama sa Fakulteta istraživao mentalne sposobnosti 20 dugoročnih korisnika marihuane – teških ovisnika, koji su pušili najmanje 4 «jointa» tjedno, i usporedio ih rezultatima nešto blažih korisnika i ljudi koji nikad nisu koristili marihuanu.

Njihov mozak je bio znatno slabijih sposobnosti. Na testu su pokazali jako loše mogućnosti pamćenja i prisjećanja informacija. Npr. kada su upitani da ponove 15 riječi koje su vidjeli ranije u prosjeku su se prisjetili 7, oni koji su marihuanu koristili nešto kraće vrijeme 9, dok ljudi koji nisu koristili marihuanu u prosjeku se mogu prisjetiti 12 riječi.

«Oni koji marihuanu koriste duže vrijeme, vrlo teško uče i pamte informacije koje čuju» kaže Massinis «Nije u pitanju bio nedostatak pažnje nego jednostavno oslabljena sposobnost pamćenja».

Iako je istraživanje provedeno retrospektivno, odnosno ispitanicima nisu istraživane kognitivne mogućnosti prije uzimanja marihuane, znanstvenici kažu kako su prije istraživanje napravljeni mnogi testovi kojima se otklonila mogućnost da se radi o ljudima prirođenih slabijih mogućnosti.

Također, svi ispitanici su proveli u karanteni 24 sata kako bi se otklonila mogućnost da su još uvijek pod utjecajem droge.

Istraživanje je potvrdila i Nadia Solwij, australska znanstvenica, koja je rekla kao je to istraživanje samo nadogradnja na njen prijašnji rad objavljen 2002.

«Čini se da su znanstvenici samo potvrdili rezultate koje smo mi iznijeli – uzimanje marihuane progresivno utječe na rad mozga i kognitivne sposobnosti, te što je koristite duži period one vam sve više slabe»

Lambros Messinis-Medicinski Fakultet Patras Grčka

terry
05-10-2007, 21:10
Ako si SAM SEBI GAZDA ti ces reci necu(u koliko stvarno i ne zelis) probati travu i neces da padas na ono "ajde probaj bice ti cool,samo jednom nemoj da si takav" i te fore!!
Ti odlucujes o sebi i svom zdravlju i niko drugi

VAPA89
05-10-2007, 21:16
preselicu svoj post iz teme 5.maj ovde/...

moji razlozi za:
seljaci se zale sto gaje malinu(koja je kao srpski brend),mnogo daju,a nista za otkup. ovi cobani je kupuju za 40din po kg.u evropu dolazi susa za nekoliko god,tako da ce sve ici pod staklenjak.. zasto se lepo ne bi obucili da gaje vrhunsku ganju(skank),i drzava je odkupljivala..
2.ne bi dozvolio legalizaciju svuda,pa da moze da se, kako kazu gore kupi na trafici,kao sto ne bi dozvolio da se pusi(uziva)svuda..to bi uredio tako sto bi otvorio tender za otvaranje 4 coffeshopa u celoj Srbiji, i to jedan u BG,NS, UE,NI.. naravno za licencu bi uzeo ogromne pare!!
3. svi koji zele neometano da imaju 1(jedan) joint kod sebe,morali bi da idu kod lekara,na psihicke provere,i u muriju da se registruju,i samim tim da dobiju dozvolu..
4. ovim otvaranjem coffeshopova bi Srbiju ucrtali na turisticku mapu Evrope,jer bi mnogi iz okruzenja dolazili ovamo,jer nemaju pare za bleju u Holandiji+je kod nas ,kako kazu svi mnogo bolje zezanje..
6.mnogo vise stetnog dejstva ima cigareta,i alkohol ,nego ganja.. jedini nervni gas ,koji nije zabranjen po zenevskoj konvenciji ,je glavni sastojak nikotina,i zato cigareta stvara onoliku zavisnost.. ako je neko gledao u novnama ,pre neki dan,bila je lista stetnih supstanci, i ganja je zauzela 15mesto(u samom vrhu su se nasli nikotin,kofein,alkohol,secer,i ostali otrovi).. zasto niko ne pita koliko ima alkoholicara u Srbiji?koliko godisnje ljudi umre zbog cigara,alkohola?sirok je spektar bolesti koje se mogu dobiti od njih..pa koliko ubistava se desilo,tuca i ostalih gluposti,dok su akteri bili na alkoholu?
7. za ostale droge bi uveo duuuuge zatvorske kazne,ali kako?nas ministar policije je osudjivan,pa i dalje je ministar,legija i eqipa su gudru drzali u bankama,a mi smo daleko od propisa..
8. mozda je neko gledao explorer,ispitivali su kako ganja utice na voznju(emisija FIFTH GEAR),i lik je vozio isto,malo samo sporije na ganji..(ne podrzavam upotrebu GANJE kad se vozi),a svi znamo koliko alkohol cesto prouzrokuje saobracajne nesrece..
9.ganja se ranije koristila na mnogo nacina,za pravljenje konopca,pantalona,Tshirta,u medicini,a onda je neko ne znam iz kojih razloga to proglasio za drogu... drug=lek,ali svaki lek moze da se zloupotrebi...
10.jednu granu kriminala,bi stavili pod kontrolu(ako je to nekome uopste u interesu,posto kod nas je kriminal=policija,kriminal=politika)
razlog protiv:
jedino sto meni smeta,jeste sto ulenji coveka,izaziva paranoju
(a kako i ne bi,kad moram da se strecam svaki sekund,da li ce neki pub da mi iskoci i da me cima sto doowam),ali stvarno ulenji...

Lupas gluposti,ma daj sta to pricate,istripuju se,uzmu joint,prave gluposti i kao u fazonu su da su naduvani a marihuana te drzi jedno pola sata i nakon toga nista,ko da si popusio malo jace cigare........

Istripovani klinci...
Moje misljenje,svi koji se slazete za legalizaciju ste apsolutni kreteni,totalni...

tale
05-10-2007, 22:56
Dugoročno korištenje marihuane, još jednom je potvrđeno, uništava mozak, te smanjuje njegove kognitivne sposobnosti.

«Ona definitivno zamagljuje mozak», rekao je Lambros Messinis, voditelj istraĂ…Âľivanja na Medicinskom Fakultetu Patras u Grčkoj.

jel znash shta znachi kognitivne sposobnosti ili si samo prekopirao neko laprdanje nekog profe a da nisi ni prochitao text? ne napadam te nishta samo pitam jer nije u redu da postavljash neshto a da ni sam ne znash o chemu se radi.

Messinis je sa svojim kolegama sa Fakulteta istraĂ…Âľivao mentalne sposobnosti 20 dugoročnih korisnika marihuane – teških ovisnika, koji su pušili najmanje 4 «jointa» tjedno, i usporedio ih rezultatima nešto blaĂ…Âľih korisnika i ljudi koji nikad nisu koristili marihuanu.
tezak ovisnik??? pa jel taj lik lood? ne mozesh da budesh tezak ovisnik o marihuani! ljudi koji vare godinu dana konstantno(bar 2-3x ned.) prestanu neko vreme, da malo olade pa onda opet i tako to. tezak ovisnik znachi da ne mozesh bez droge (to je sluchaj sa heroinom ili kokom ili speedom... sva hemija)

Ako si SAM SEBI GAZDA ti ces reci necu(u koliko stvarno i ne zelis) probati travu i neces da padas na ono "ajde probaj bice ti cool,samo jednom nemoj da si takav" i te fore!!
Ti odlucujes o sebi i svom zdravlju i niko drugi
slazem se, niko te ne tera na to, to je tvoja stvar, ali zato isto tako nije u redu da te neko cima ako hocehs da varish:
"shta koga boli **** jel imam shta u bashti
nikom ne bih prodao prelep hedic masni
da purnjam na terasi biljke moje lichno
ne bih da se trujem sa shiptarskom biljkom..."
Ajzak of Bad Copy

fala bogu!

Koma
05-12-2007, 10:52
Kolike su sanse da neko proba Heroin a da pre toga nije probao Marihuanu?
....mnogo vece nego da se neko odmah u startu nabode na iglu.
Sta ce vam u zivotu vise od dobre ribe,Sexa,Alkohola,Nikotina,Sporta i mirnog zivota?
Zivite bre zivot,ne motajte se oko 'jednosmerne ulice'....ne cackajte Mecku u pi*ku....
http://www.kolobok.us/smiles/standart/smoke.gif

Konfucije
05-12-2007, 11:15
O bože, o marihuani nas uče deca od 15 godina :thumbdown:
Jel vam znaju roditelji? :p

builted
05-12-2007, 14:51
ma ja mislim da je treba legalizovati jer kod nas sve sto je zabranjeno to je extra
inace pre bih se ubio nego pusio ta *****a

Dedza
05-12-2007, 17:57
Ja da sam neka vlast vesao bi na Terazijama za jedan dzoint.

tale
05-13-2007, 14:03
Kolike su sanse da neko proba Heroin a da pre toga nije probao Marihuanu?
....mnogo vece nego da se neko odmah u startu nabode na iglu.
Sta ce vam u zivotu vise od dobre ribe,Sexa,Alkohola,Nikotina,Sporta i mirnog zivota?
Zivite bre zivot,ne motajte se oko ''jednosmerne ulice''....ne cackajte Mecku u pi*ku....
http://www.kolobok.us/smiles/standart/smoke.gif

alkohol i nikotin???? toliko o 'zdravom zivotu'

logichno je da neko nece da ti dodje i kaze :"aj ubodi se bice ti extra" nego ce ti ponuditi joint, ali kad bi se trava legalizovala, ljudi bi izgubili kontakt sa dilerima i ne bi dolazili u iskushenja da probaju neshto drugo

Konfucije
05-13-2007, 16:37
Druže, kad malo odrasteš (ako ti trava ne ubije sive ćelije) shvatićeš da ono što je štetno ne treba da se legalizuje :wink:
Mi trenutno nismo u mogućnosti da zabranimo alkohol i cigare jer se veeeeeeliki keš vrti oko toga, ali barem bi mogli da smanjimo sa dozvoljavanjem štetnih *****a :wink:

tale
05-13-2007, 17:03
pa dobro tu si u pravu ali shto se kesh ne bi vrteo i oko ganje?

Konfucije
05-13-2007, 17:06
Ti bi dopustio da ljudi dodatno propadaju samo zbog keša?
Sramota!

Mirdza
05-13-2007, 17:15
Pa pare najvise unistavaju ljude...

frka24
05-13-2007, 17:16
pusio sam travu dosta dugo i sada nekad zapalim ali nisam za legalizaciju nikako, to su nekakve faze koje dodju i prodju i ako si pametan neces ici na jace a ako si pametniji neces ni na to. ali uglavnom sto sam htio reci pitat cu vas jednom kada budete imali djecu dali cete htjeti da se trava legalizira!? a sumnjam da cete htjeti!

tale
05-13-2007, 17:26
Ti bi dopustio da ljudi dodatno propadaju samo zbog keša?
Sramota!

ne, nego kad vec drzava profitira od alkohola i cigareta, shto ne bi profitirali i od ganje?

jel ti pushish? pijesh?

Konfucije
05-13-2007, 18:15
ne, nego kad vec drzava profitira od alkohola i cigareta, shto ne bi profitirali i od ganje?
Ponoviću:
Pošto ne možemo da ukinemo alkohol i cigare, bar možemo da sprečimo legalizaciju još jednog štetnog *****a!
Ako je tako, možemo legalizovati i heroin, pa šta i jako sunce je štetno :rolleyes:

jel ti pushish? pijesh?
Ne i ne.

tale
05-13-2007, 18:18
kao ti ni ne pijesh ni ne pushish?
aj sad ne lazi nema osobe koja nije bar 3x izashla negde i cirkala neshto(ne mislim da se napijesh)

Konfucije
05-13-2007, 18:20
kao ti ni ne pijesh ni ne pushish?
:rolleyes:

aj sad ne lazi nema osobe koja nije bar 3x izashla negde i cirkala neshto(ne mislim da se napijesh)
Postoje i takve osobe (ne kažem da sam ja to), ali je krajnje debilno reći da zbog ttoga treba dati i marihuanu.
Što onda ne bi dali i kokain, heroin ili nešto treće?

frka24
05-13-2007, 18:27
:rolleyes:

Postoje i takve osobe (ne kaĂ…Âľem da sam ja to), ali je krajnje debilno reći da zbog ttoga treba dati i marihuanu.
Ă…Â*to onda ne bi dali i kokain, heroin ili nešto treće?dobro sad tesko je usporedjivati kokain i heroin sa marihuanom ali dovoljno je reci da se to smatrra pod lake droge i samo zbog toga se ne treba legalizirati, nije ni malo ugodno imati legaliziranu drogu u nekoj drzavi ako vecina drzave nije za to. evo recimo nizozemci, kod njih je legalizirano ali kod njih i mladima i starima je to normalno i nema problema a ovdje bilo gdje na balkanu bi bilo problema. ako cete pusit, jbg zabij se doma i pusi iz gusta, za to ti ne treba legalizacija.

tale
05-14-2007, 20:32
dobro sad tesko je usporedjivati kokain i heroin sa marihuanom ali dovoljno je reci da se to smatrra pod lake droge i samo zbog toga se ne treba legalizirati, nije ni malo ugodno imati legaliziranu drogu u nekoj drzavi ako vecina drzave nije za to. evo recimo nizozemci, kod njih je legalizirano ali kod njih i mladima i starima je to normalno i nema problema a ovdje bilo gdje na balkanu bi bilo problema. ako cete pusit, jbg zabij se doma i pusi iz gusta, za to ti ne treba legalizacija.

:yes: ****ga takvi smo mi, ne moze kod nas neshto "novo" da prodje tek tako
ma nije problem to nego jednostavno kad je neshto legalizovano, onda si siguran da necesh dobiti neko *****e od robe i uvek znash na chemu si. ako ne to onda bar da se dekriminalizuje(da ne odgovarash krivichno za 1 joint!!!). bila je ideja da se napravi neka vrsta zakona po kojoj bi bilo dozvoljeno posedovanje 3 biljke, do 5g trave i da se u srbiji otvori 7 "konobi"(kao amsterdamski coffeshopovi) gde mozesh da duvash. i to bi bilo odlichno, samo da te kerovi ne smaraju. bilo je ljudi koji su za posedovanje 10ak grama dobili novchanu kaznu od 15ak hiljada dinara(frka,to je oko 1300 kuna chini mi se po sadashnjem kursu, ne znam tachno letos sam menjao 1e za 7.1 kunu, tako neshto)

frka24
05-14-2007, 20:43
ma nije problem to nego jednostavno kad je neshto legalizovano, onda si siguran da necesh dobiti neko *****e od robe i uvek znash na chemu si. ako ne to onda bar da se dekriminalizuje(da ne odgovarash krivichno za 1 joint!!!). bila je ideja da se napravi neka vrsta zakona po kojoj bi bilo dozvoljeno posedovanje 3 biljke, do 5g trave i da se u srbiji otvori 7 "konobi"(kao amsterdamski coffeshopovi) gde mozesh da duvash. i to bi bilo odlichno, samo da te kerovi ne smaraju. bilo je ljudi koji su za posedovanje 10ak grama dobili novchanu kaznu od 15ak hiljada dinara(frka,to je oko 1300 kuna chini mi se po sadashnjem kursu, ne znam tachno letos sam menjao 1e za 7.1 kunu, tako neshto)
da, ok ti je racunica a sada kod nas je zakon da zbog jointa dobijas zatvor od 3 do 10 godina + ogromne kazne a to je nista naspram 1300 kn. inace bio sam jednom uhvacen sa dva frenda i bilo je kada su vagali 0,65 grama sa duhanom filterom i rizlom. posto sam ja tada bio punoljetan taman na granici i ovaj drugi frend isto, a ovaj treci je bio ispod 18, falilo mu okko 3 mjeseca do punoljetnosti i murija nam kaze kao ako to prihvati maloljetnik da je to njegovo bit ce mala kazna kao recimo 5 dana rada u nekoj ustanovi staracki dom itd, ali k.... dobio je 700 kn kazne i 2 godine uvjetne, naravno skupili smo lovu zajedno i platili ali eto 2 godine uvjetne. ovaj drugi frend je vec bio na uvjetnoj znaci njega se moralo izbacit iz mogucnosti da je trava njegova, a ja otvorio obrt sa 18 godina i dizao kredit od oko milju kuna i morao proci sve provjere kako bi dobio kredit i nebi mi bilo dobro da u dosjeu imam uhvacen s travom. i onda su nam murjaci predlozili tu foru sa malioljtnom osobom i *****ali nas tj vise njega nego nas. ali eto jbg tako je kako je. zbog usranog filtera! sad mu je vec prosla uvjetna i naravno to je jos bilo po starom laksem zakonu a danasnji zakon je ****n kao sto i vidis napisao sam. jbt 3 godine za joint :scared: nemoj legalizirat ali i ne treba pretjerivat.

frka24
05-14-2007, 20:44
a i sta njih briga hoces ti pusit dobru robu ili losu, njihovo je nemoj uopce pusit.

hule
05-14-2007, 20:55
Е фрка, не пиши 2 поста за редом, имаш опцију edit.

frka24
05-14-2007, 21:02
da sorry!

tale
05-14-2007, 21:10
a zar nisi ti rekao da je u hrvatskoj dozvoljeno imati 1 joint??

e da hoole treba:
vista tuki u stau i civi rau rau

frka24
05-14-2007, 21:15

e da hoole treba:
vista tuki u stau i civi rau raukad sam to rekao, ne sjecam se. zakon hrvatske prema jointu je onaj koji sam napisao. sluzbeno. a sto se tice moje navodne izjave mozda sam rekao da znaju pustiti ako nadju 1 joint sve ovisi na kakvog policajca naidjes! sad cu bas potraziti svoj post gdje sam napisao da je dozvoljeno. jel znas ti mozda?

tale
05-14-2007, 21:19
verovatno si na to mislio, chini mi se da si ti tako neshto rekao, ne verujem da mi je to palo na pamet bezveze
a pogledao sam ceo topic mozda si to u nekoj drugoj temi napisao

a shto se tiche tih pandura carevi su! chuo sam za priche da pandur naleti na likove i krene da ih cima, ovi se useru, on povuche malo i pusti ih uz ono:"nemoj da vas vidim vise da duvate" :smile:

frka24
05-14-2007, 21:27
verovatno si na to mislio, chini mi se da si ti tako neshto rekao, ne verujem da mi je to palo na pamet bezveze
a pogledao sam ceo topic mozda si to u nekoj drugoj temi napisao

a shto se tiche tih pandura carevi su! chuo sam za priche da pandur naleti na likove i krene da ih cima, ovi se useru, on povuche malo i pusti ih uz ono:"nemoj da vas vidim vise da duvate" :smile:
ma ima ih svakakvih, jedan iz luckog iz specijalne jedinice, toliko smo ga ubili da je jadan zaspao na stolu a kasnije i problijedio i onda smo ga polegli pored prozora i otvorili prozor da ga malo vjetar ozivi :lol: a sad sam bas gledao svoje postove, nisam nigdje napisao ono. bar koliko vidim. mislim da se nisam preletio.

hule
05-14-2007, 23:05
Офтопик:

e da hoole treba:
vista tuki u stau i civi rau rau
Уживај

frka24
05-15-2007, 08:22

e da hoole treba:
vista tuki u stau i civi rau raue sad sam se sjetio, da rerkao sam ali to sam rekao kada se odrzava marihuana marsh, onaj jedan dan kada svi koji zele u roku od ja mislim sat vremena skupe se na trgu bana jelacica i tada smiju imati jedan joint koji mogu popusit. znaci samo u povodu marihuana marsha.

tale
05-15-2007, 11:35
e jeste ali mislio sam da je to stalno
da svaki dan mozesh da duvash

frka24
05-15-2007, 12:08
e jeste ali mislio sam da je to stalno
da svaki dan mozesh da duvash
he he mozes ti i svaki dan. ali na svoju odgovornost :)

tale
05-15-2007, 12:43
:smile: :yes: