PDA

View Full Version : Umro Joca!

Konfucije
05-04-2007, 13:24
Na današnji dan (sve vesti) (http://www.mtsmondo.com/news/allnews.php)

http://www.mtsmondo.com/slike/vesti/000/156/v15693p0.jpg

1980.: Umro Josip Broz Tito

Umro je doĂ…Âľivotni predsednik SFRJ i Saveza komunista Jugoslavije, vrhovni komandant oruĂ…Âľanih snaga Josip Broz, koji je upravljao Jugoslavijom 35 godina.

Tačan datum njegovog rodjenja nije poznat, ali je rodjendanom smatran 25. maj 1892, što je proslavljano u skladu s jakim kultom ličnosti koji je sistematski gradio tokom vladavine.

Kao austrougarski kaplar učestvovao je u napadu na Srbiju Prvom svetskom ratu, za šta je i odlikovan, a jedinica u čijem je sastavu bio počinila je u Mačvi uĂ…Âľasne ratne zločine. Ranjen je i zarobljen u Rusiji 1915, posle čega je pobegao iz zarobljeništva i učestvovao u Oktobarskoj revoluciji. U Jugoslaviju se vratio krajem oktobra 1920, kada je postao član Komunističke partije Jugoslavije, a 1937. njen generalni sekretar, voljom Josifa Staljina, posle smenjivanja i streljanja Milana Gorkića.

Radio je 1936. i 1937. u Kominterni u Moskvi u vreme kad je likvidiran znatan broj jugoslovenskih komunističkih prvaka. Kao vodj a KPJ vodio je u Drugom svetskom ratu ustanak protiv Nemaca od 1941, a partizani pod njegovom komandom borili su se i protiv četnika i protiv ustaša, ali nikad nisu napali koncentracioni logor Jasenovac, u kojima su hrvatske ustaše do kraja aprila 1945. nesmetano ubijale Srbe, Jevreje i Rome. Pri uspostavljanju totalitarne vlasti, krajem Drugog svetskog rata sprovedena su masovna streljanja, posebno u Srbiji, gde je bez sudjenja na stratišta odvedeno desetine hiljada ljudi. Odoleo je snaĂ…Âľnom Staljinovom pritisku 1948, čime je zadivio svet, ali se pritom obračunao s pristalicama Moskve tipično staljinističkim metodama.

Bio je jedan je od osnivača Pokreta nesvrstavanja, a u unutrašnjoj politici čvrsto je suzbijao separatizam, mada je u Ustav 1974. godine ugradio sistemske faktore kasnije dezintegracije i secesije, što je doprinelo krvavom razbijanju Jugoslavije početkom devedesetih godina 20. veka.

Zizou
05-04-2007, 14:46
Mrzim ga,covek je ostavio svoje trupe da bi izbavio sopstveno dupe kada su ih Nemci napali u planinama Crne Gore.I to mi je neki vodja!

Pro_Evolution_Montenegro
05-04-2007, 15:14
ja sam josh mlad..ali su mi roditelji prichali da je u njegwoo wrijeme moglo da se spawa,a da se wrata ne zakljucwajaju..da je ziwot bio odlican..sa nashim pasohem se moglo swuda u swijetu..da su njega poshtowali swi narodi razlicitix nacija...itd..

frka24
05-04-2007, 16:00
ne podnosim ga izdajica hrv naroda! slazem se s cinjenicom da su neki zivjeli lijepo u ono vrijeme ali ne i vecina hrvata!

frka24
05-04-2007, 16:03
Na današnji dan (sve vesti) (http://www.mtsmondo.com/news/allnews.php)

http://www.mtsmondo.com/slike/vesti/000/156/v15693p0.jpg

1980.: Umro Josip Broz Tito

Umro je doživotni predsednik SFRJ i Saveza komunista Jugoslavije, vrhovni komandant oružanih snaga Josip Broz, koji je upravljao Jugoslavijom 35 godina.

Tačan datum njegovog rodjenja nije poznat, ali je rodjendanom smatran 25. maj 1892, što je proslavljano u skladu s jakim kultom ličnosti koji je sistematski gradio tokom vladavine.

Kao austrougarski kaplar učestvovao je u napadu na Srbiju Prvom svetskom ratu, za šta je i odlikovan, a jedinica u čijem je sastavu bio počinila je u Mačvi užasne ratne zločine. Ranjen je i zarobljen u Rusiji 1915, posle čega je pobegao iz zarobljeništva i učestvovao u Oktobarskoj revoluciji. U Jugoslaviju se vratio krajem oktobra 1920, kada je postao član Komunističke partije Jugoslavije, a 1937. njen generalni sekretar, voljom Josifa Staljina, posle smenjivanja i streljanja Milana Gorkića.

Radio je 1936. i 1937. u Kominterni u Moskvi u vreme kad je likvidiran znatan broj jugoslovenskih komunističkih prvaka. Kao vodj a KPJ vodio je u Drugom svetskom ratu ustanak protiv Nemaca od 1941, a partizani pod njegovom komandom borili su se i protiv četnika i protiv ustaša, ali nikad nisu napali koncentracioni logor Jasenovac, u kojima su hrvatske ustaše do kraja aprila 1945. nesmetano ubijale Srbe, Jevreje i Rome. Pri uspostavljanju totalitarne vlasti, krajem Drugog svetskog rata sprovedena su masovna streljanja, posebno u Srbiji, gde je bez sudjenja na stratišta odvedeno desetine hiljada ljudi. Odoleo je snažnom Staljinovom pritisku 1948, čime je zadivio svet, ali se pritom obračunao s pristalicama Moskve tipično staljinističkim metodama.

Bio je jedan je od osnivača Pokreta nesvrstavanja, a u unutrašnjoj politici čvrsto je suzbijao separatizam, mada je u Ustav 1974. godine ugradio sistemske faktore kasnije dezintegracije i secesije, što je doprinelo krvavom razbijanju Jugoslavije početkom devedesetih godina 20. veka.
da te odmah ispravim kod ovoga da su ustase ubijale samo srbe zidove i rome, ubijali su i hrvate koji se nisu slagali sa ustaskom ideologijom. to je zapisano u svim povjesnim knjigama i nije tesko naci taj izvor podataka samo mi je cudno i smijesno sto svaki srbin spomene samo srbe zidove i rome a ne i hrvate. sorry konfucije ali to je cinjenica da srbin to ne spominje kako bi ustaska ideologija postala cisto hrvatstvo.

a da to nije izmisljotina i neki dan kada je bilo obiljezavanje tih strasnih dogadjaja u jasenovcu gledao sam na srpskoj televiziji svjedocenja ljudi iz srbije koji su bili u jasenovcu i oni su takodjer govorili da su ubijali i hrvate a ne samo srbe zidove i rome.

a kako partizani nebi bili neki junaci reci cu i ovo da kada se vrsio onaj krizni put kada su partizani vodili ljude okolo naokolo, blajburg itd tu je pobijeno jako jako puno ljudi od strane partizana i tadasnjih cetnika koji su nekim slucajem zavrsili kukavicki u uniformama partizana kada su vidjeli da ima nema spasa presli su u partizane a ovo ne govorim zato sto sam citao ili nesto slicno vec zato sto je i moja baka od moga tate mama sudjelovala u tim kriznim putovima kada ih je partizanska vojska vodala okolo naokolo i putem ubijala pa tako su ubili i sestru od moje bake pred ocima moje bake i neki ljudi su izasli iz kuce i rekli da ce se pobrinuti da bude primjereno sahranjena i to u sloveniji. znaci zlocina je bilo sa svih strana a zato sam ja tu da iznosim cinjenice o drugoj strani price a ne samo o jednoj.

zlaxy
05-04-2007, 16:11
gradjanine celog sveta pojava mi tvoja smeta

ti si bio kralj zlocina i velika stetocina

to majka vise ne poradja to se vise ne dogadja !!!!

MLADEN
05-04-2007, 16:16
gradjanine celog sveta pojava mi tvoja smeta

ti si bio kralj zlocina i velika stetocina

to majka vise ne poradja to se vise ne dogadja !!!!

не скрнАви песму бре:smile:

masne
05-04-2007, 17:39
najveci trovac na svetu... tri vere,tri nacije,tri kulture je sklepao u jedno,i moralo je da pukne... a da su lepo ziveli,ziveli su.... daleko mu kuca cveca...

marconi
05-04-2007, 19:12
Teska mu crna zemlja nikad teza! Pizda mu materina i ****m mu familiju! Moj deda je odsvirao na Goli Otok zbog tog govnara i sva imovina je bila konfiskovana. Moj otac je odrstao kao najvece siroce zajedno sa sestrom i Majkom! Kad se deda vratio sa 'korisnog rada' trebalo mu je 2 godine da se oporavi ali je uspeo i na kraju je i nadziveo gada za citavih 22 godine i napisao knjihu 'Kako su nas prevaspitavali' i sta se zaista desavalo na Golom otoku i koliko je ljudi mrak pojeo zbog tog djubreta! Eto mu ga na :****-8: :****-8:

RIP Kosto Radov Perucica 1914 - 2004

zlaxy
05-04-2007, 19:19
na tom otoku ili ostrvu , neki su otekli , a neki su se ostrvili

Zizou
05-04-2007, 20:40
Teska mu crna zemlja nikad teza! Pizda mu materina i ****m mu familiju! Moj deda je odsvirao na Goli Otok zbog tog govnara i sva imovina je bila konfiskovana. Moj otac je odrstao kao najvece siroce zajedno sa sestrom i Majkom! Kad se deda vratio sa 'korisnog rada' trebalo mu je 2 godine da se oporavi ali je uspeo i na kraju je i nadziveo gada za citavih 22 godine i napisao knjihu 'Kako su nas prevaspitavali' i sta se zaista desavalo na Golom otoku i koliko je ljudi mrak pojeo zbog tog djubreta! Eto mu ga na :****-8: :****-8:

RIP Kosto Radov Perucica 1914 - 2004

Ja lepo pricam!Jadni svi ljudi koji su bili Titovi neistomisljenici!

@Frka24:
retki su ljudi kao ti koji pravilno rasudjuju o postupcima nasih predaka...
Ja licno mislim da treba da ostavimo sve iza nas(mislim prvenstveno na Srbe i Hrvate)i da pocnemo da zivimo mirno,bez konflikta i svadjanja,jer su za sve krivi politicari i rezim,tj nije kriv narod:licno,ja nemam nista protiv Hrvata,mada treba osuditi sve one zlochince i ustase i partizane koji su ucinili najgore protiv svog naroda!

frka24
05-04-2007, 20:57
Ja lepo pricam!Jadni svi ljudi koji su bili Titovi neistomisljenici!

@Frka24:
retki su ljudi kao ti koji pravilno rasudjuju o postupcima nasih predaka...
Ja licno mislim da treba da ostavimo sve iza nas(mislim prvenstveno na Srbe i Hrvate)i da pocnemo da zivimo mirno,bez konflikta i svadjanja,jer su za sve krivi politicari i rezim,tj nije kriv narod:licno,ja nemam nista protiv Hrvata,mada treba osuditi sve one zlochince i ustase i partizane koji su ucinili najgore protiv svog naroda!
slazem se da se te stvari ne smiju zaboraviti ali to je bilo i jedino na nama svima je da pokusamo napraviti da se vise nikada ne ponovi! a svi oni lajavci koji uzdizu takve stvari kriju se iza debelih naocala i svojih kompjutera!

Zizou
05-04-2007, 21:07
slazem se da se te stvari ne smiju zaboraviti ali to je bilo i jedino na nama svima je da pokusamo napraviti da se vise nikada ne ponovi! a svi oni lajavci koji uzdizu takve stvari kriju se iza debelih naocala i svojih kompjutera!
Tako je...U pravu si,jer sve na mladjima ostaje i ne treba da slusamo one debile na televiziji,nego treba da pocnemo da se ponasamo razumno,a ne da nam pricaju oni sa zapada da smo mi,Sloveni,obicni divljaci i da nas **** ko kad hoce.

shaba_sa
05-04-2007, 22:26
koliko znam iz priča o njemu nije bio toliko loš.Zna se koga je slao na GOLI OTOK.
MoĂ…Âľda mu je jedna od većih grešaka bila što nije pustio da Njemci vladaju...

bratstvo i jedinstvo nikada nije ni postojalo(to je sve i uništilo)

frka24
05-04-2007, 22:38
bratstvo i jedinstvo nikada nije ni postojalo(to je sve i uništilo)

tako je, bratstvo i jedinstvo je postojalo samo zato st onitko nije smio ni pomislit drugacije jer bi zavrsio na golom otoku ako bi imao srece, sve je to bilo umjetno i jeb.s zivot kada ti ne mozes reci svoje misljenje i kada ti netko moze narediti kada da se smijes a kada da places a to je bilo tako onda jer je komunizam vladao cak i osjecajima ljudi pa tako i sa ponasanjem i pravilima ponasanja. to je ona fora sretan si kada ti ja kazem da si sretan i volis koga ti ja kazem da volis a ako se suprostavis ili si pod zemljom ili si na golom otoku ili tako slicnim mjestima. danas je bas predsjednik hrvatske dao izjavu i morao je ocjeniti druga tita sa ocjenom od 1-10 i na to ce predsjednih republike hrvatske Stjepan Mesic: kaze, necu citirati jer ne sjecam se tocno kako je rekao ali nesto ovako: napravio je puno dobrih poteza i nabroji ove nesvrstane ali imao je i pogresaka kao sto su naprimjer to sto je mene strpao u zatvor i zat ocu mu uzeti 2 boda tako da od mene dobija 8 bodova lol 8 bodova pa taj je pao s kruske. **** ga tito u guzicu!

KOMUNIZAM JE NEIZLJECIVA BOLEST!

hule
05-04-2008, 12:56
http://static.b92.net/pics/gallery/2008/05/1185236571481d93fd2b1f2410076295.jpg

Obeležavanje 28. godišnjice smrti Josipa Broza Tita (FoNet)

zlaxy
05-04-2008, 13:00
kakvih bolesnika ima,majko mila..

Konfucije
05-04-2008, 13:04
RIP Joco!

Rebel
05-04-2008, 13:18
gadi mi se ovakvo idolopoklonstvo...ako se treba obilježavati nečija smrt onda bi se trebalo obilježavati godišnjice smrti ljudi koji su zaista zadužili ovaj svijet (znanstvenici i slični), a ne ovakvih mufljoza...

DeRadicci
05-04-2008, 13:41
Tito je krao al je dao,
ovi kradu al ne dadu

Toja
05-04-2008, 13:47
Tito svaka ti cast na svemu sto si uradio,
a vi koji ga mrzite idit dr***te na bradatog drazu i hitlera *ebali vas oni, ne morate i danas da pljujete tita

tito :ave:

Sy4bEvKqjgI

Mikri
05-04-2008, 13:59
Sta ti znas ko je bio i sta je bio Tito kad tad nisi bio u planu kod mame i tate,kao i vecina odavde???

Бишке
05-04-2008, 14:05
Svima nam je kao otac,mada najvise nama Srbima...Je*o nam je mater za ceo naredni vek!

RamaPFC
05-04-2008, 14:06
Sta ti znas ko je bio i sta je bio Tito kad tad nisi bio u planu kod mame i tate,kao i vecina odavde???

I ti nisi bio rodjen 45', ali znas ko je Hitler :yes:

Gogy
05-04-2008, 14:07
Ma kakav tito kakvi bakraci.........on nas je i s*ebo......zato nam i jeste ovako......mozete da pricate sta ocete....ali vas tito je i prodao Kosovo........

shoninho111
05-04-2008, 14:08
drugu titu bi godisnjicu trebalo da slave hrvati najvise, jel da nije njega bilo ne bi ni bilo hrvatske sada, jel ne treba zaboraviti da su srbi bili na strani pobednika i da je hrvatska mogla tada samo da se zove srbija a ne da se ostavi kao republika u velikoj sfrj
takodje tito je zagovarao da ako krene rusija na srbiju u vreme staljinove vlasti da ce prvo napasti srbiju pa je dosta fabrika izmesteno iz srbije u hrvatsku i sloveniju a oni nam sad govore o razvijenosti kod njih ...

Zizou
05-04-2008, 14:08
Svima nam je kao otac,mada najvise nama Srbima...Je*o nam je mater za ceo naredni vek!

Тито је био највеће зло за српски народ

To nema nikakve veze.
I ti nisi bio rodjen 45', ali znas ko je Hitler :yes:

:slap:

Mikri
05-04-2008, 14:10
To nema nikakve veze.
I ti nisi bio rodjen 45', ali znas ko je Hitler

Po cemu znas kakav je Hitler bio?
Po pricama od babe i dede,po filmovima,po knjizi iz istorije?

Ja mislim da je svima poznato da POBEDNICI pisu istoriju!!!

Ko ti garantuje da su Nemci izazvali II sv.rat ???
Jel ti znas sta je Hitler bio pre nego sto je krenuo rat?

Zato niko ne moze da prica nista o Titu,jer taj neko nije nista od toga doziveo,vec samo cuo da neko prepricava kako je bilo lepo,a pritom niko ne spominje sta je bilo ruzno!!!

Toja
05-04-2008, 14:23
znam, dobro znam... jer je taj moj tata bio oficir, na strani komunista, prvi dan posle je dobio kljuceve od stana, aj se sad ti negde zaposli i da vidim ko ce ti pokloniti stan prvi dan posla,
onda kad se moj otac ozenio dobio je kljuceve drugog stana (veceg), kad je dobio prvo dete dobio je novi stan, i tako je sve islo u doba socijalista. Za jednu platu je kupio sav namestaj za stan, i kaze da se najbolje zivelo u titovo vreme

RamaPFC
05-04-2008, 14:25
Po cemu znas kakav je Hitler bio?
Po pricama od babe i dede,po filmovima,po knjizi iz istorije?

Ja mislim da je svima poznato da POBEDNICI pisu istoriju!!!

Ko ti garantuje da su Nemci izazvali II sv.rat ???
Jel ti znas sta je Hitler bio pre nego sto je krenuo rat?

Pa onda najbolje da zaboravimo Hitlera.
Nemamo pojma sta se dogodilo... :sweatdrop:

Gogy
05-04-2008, 14:26
znam, dobro znam... jer je taj moj tata bio oficir, na strani komunista, prvi dan posle je dobio kljuceve od stana, aj se sad ti negde zaposli i da vidim ko ce ti pokloniti stan prvi dan posla,
onda kad se moj otac ozenio dobio je kljuceve drugog stana (veceg), kad je dobio prvo dete dobio je novi stan, i tako je sve islo u doba socijalista. Za jednu platu je kupio sav namestaj za stan, i kaze da se najbolje zivelo u titovo vreme

Mom čiči su ponudili stann, ali pod uslovom da neslavi Slavu.......(naravno da je odbio).....
Bolje imati veru, nego cistiti slobin i titiov portret u kuci

Mikri
05-04-2008, 14:27
pa da za njega se najbolje zivelo,a jel ti znas da su ljudima otimali stanove i davali njihovim ljudima?

Imam komsinicu moze da posvedoci,bila je svedok...
Oni samo ulete u stan/kucu i kazu ti imas 24h da se iselis iz stana,i izbace te na ulicu!!!

A to sto si napisao da je stalno dobijao neke stanove,pa to nije ni malo za pohvalu...

shoninho111
05-04-2008, 14:35

da a zato smo postali najzaduzenija evropska zemlja, i 10 generacija narednih ima da vraca te dugove, a da ne pricamo sto se sad uzimaju novi da bi se vracali stari . . .

a da se ne prica o gomili stanova i kuca koji su otimani ljudima i davani drugima na koriscenje

inace sto se Kosmeta tice, ne znam da li je mladjim generacijama poznato da 1946 godine je bilo zabranjeno SRBIMA da se vrate tamo posle rata, to je inace prvi talas ciscenja SRBA sa Kosmeta