PDA

View Full Version : Garda Sv. Cara Lazara

Mikri
05-01-2007, 16:42
"Dobrovoljačka Garda svetog cara Lazara", koja ima za cilj organizovati dobrovoljce širom Srbije koji bi u slučaju proglašenja nezavisnosti Kosova bili spremni oružjem braniti interese Srbije, biće osnovana 5. maja u Kruševcu, izjavio je za beogradski list "Danas" predsjednik "Pokreta veterana Srbije" Željko Vasiljević.

Prema riječima Vasiljevića, koji je i zastupnik Socijalističke partije Srbije u srbijanskom parlamentu, toga dana će se ispred crkve Lazarice u Kruševcu pojaviti i "prva četa kršćanske milicije u uniformama, sastavljena od iskusnih ratnih veterana iz tridesetak gradova Srbije".

Na tom prvom okupljanju biće stotinjak dobrovoljaca iako Vasiljević tvrdi da ih u ovom trenutku u Srbiji ima oko 5.000.

"Njihov zadatak je organizovati što više ljudi koji bi u slučaju proglašenja nezavisnosti Kosova bili spremni odbraniti interese srpskog naroda. U međuvremenu, kao organizacija dajemo punu podršku pregovaračkom procesu i diplomatskoj odbrani srpskih interesa da Kosovo ostane u granicama Srbije", rekao je Vasiljević. Taj zastupnik SPS-a dodao je da "u svojim redovima imaju nekoliko umirovljenih generala i pukovnika koji im razrađuju vojnu strukturu i operativne planove, pravce kretanja i napade".

Na pitanje kako će nabaviti oružje u slučaju odlaska u rat, Vasiljević kaže da u ovom trenutku u Srbiji postoji veliki broj ličnog naoružanja, te da bi oružane akcije bile poduzete samo u slučaju da Kosovo dobije nezavisnost. Naglasio je i kako ga prisustvo mirovnih snaga na Kosovu ne zabrinjava previše.

"Vjerujemo da se oni ne bi uplitali jer imamo iskustva i znamo kako se ponašaju mirovne snage", dodao je Vasiljević.

Pravoslavni svećenik Ljubivoje Radović izjavio je za list "Danas" da crkva Lazarica neće učestvovati u toj manifestaciji, ali da se nikome ne može zabraniti prisustvo na liturgiji ili posjeta crkvi 5. maja.

U kruševačkoj policijskoj upravi agenciji Beta je rečeno da je skup o kome govori Vasiljević uredno prijavljen te da će policija poduzeti odgovarajuće mjere za njegovo osiguranje.

24sata.info

Toza Car
05-01-2007, 17:05
Ako crveno-crna koalicija opet vodi odbranu Srbije kukala nam majka. . .

zlaxy
05-01-2007, 17:50
taj fazon

tale
05-01-2007, 18:04
samo josh fali da neko od tih veterana dobije srchku i super!
da je samo neko od tih velikih "patriota" uchio istoriju u osnovnoj i srednjoj shkoli bilo bi drugachije, Kosovo je zvanichno deo Srbije manje od 100 godina(od 1912.) pa vi vidite. nije da ja hocu da se kosovo ocepi ali realno Iliri (danashnji Shiptari) su bili tu pre nago shto smo se mi spustili preko dunava. jesmo mi posedovali kosovo za vreme dushana ali ****ga posle smo ga izgubili to je ipak rat, i mi smo ga od nekog oduzeli.

najpravednije bi bilo da postane samostalna drzava, ali da se nashi ljudi koji su proterani odande vrate uz garanciju za njihove zivote i imovinu

Toza Car
05-01-2007, 18:16
Pitali su gospodu "tehnicke vladare" ovo:
1. Kako mislite da odrzite izbore ako Kosovo ostane vase?
2. Kako cete da obezbedite javni red i mir ako Kosovo ostane vase?
3. Sa koliko policajaca mislite da odrzavate red na Kosovu gde ima 2 miliona albanaca?
4. Kako cete da platite tolike policajce?
...i jos mnogo slicnih pitanja...
a gospoda cute ko mulci i ne znaju sta da kazu jer znaju da je crveno-crna koalicija davno izgubila Kosovo,i da oni ne mogu da ga sacuvaju nikako!!! Samo skupljaju jeftine politicke poene od naroda koji nikako da ukljuci mozak!!! Sve patriote bez grama mozga!!!! Muka mi je vise od laznog patriotizma nasih politicara!!!!

tale
05-01-2007, 18:28
Pitali su gospodu "tehnicke vladare" ovo:
1. Kako mislite da odrzite izbore ako Kosovo ostane vase?
2. Kako cete da obezbedite javni red i mir ako Kosovo ostane vase?
3. Sa koliko policajaca mislite da odrzavate red na Kosovu gde ima 2 miliona albanaca?
4. Kako cete da platite tolike policajce?
...i jos mnogo slicnih pitanja...
a gospoda cute ko mulci i ne znaju sta da kazu jer znaju da je crveno-crna koalicija davno izgubila Kosovo,i da oni ne mogu da ga sacuvaju nikako!!! Samo skupljaju jeftine politicke poene od naroda koji nikako da ukljuci mozak!!! Sve patriote bez grama mozga!!!! Muka mi je vise od laznog patriotizma nasih politicara!!!!

:thumbup:

terry
05-01-2007, 20:05
Ne znam sta da kazem!!Mi smo takoreci pridoslice na balaknu a siprati su se tu prvi naselili!!Kosovo ce ostati nase ali samo na papiru,jer mnoge Evropske zemlje ako glasaju za nezavisnost Kosova i one ce same automatski da izgube neke delove svoje teritorije!!Tako da mislim da ce kosovo ostati nase!!!Al trebalo bi malo da i mi kokamo siptare!!

MozzART
05-01-2007, 21:59
samo josh fali da neko od tih veterana dobije srchku i super!
da je samo neko od tih velikih "patriota" uchio istoriju u osnovnoj i srednjoj shkoli bilo bi drugachije, Kosovo je zvanichno deo Srbije manje od 100 godina(od 1912.) pa vi vidite. nije da ja hocu da se kosovo ocepi ali realno Iliri (danashnji Shiptari) su bili tu pre nago shto smo se mi spustili preko dunava. jesmo mi posedovali kosovo za vreme dushana ali ****ga posle smo ga izgubili to je ipak rat, i mi smo ga od nekog oduzeli.

najpravednije bi bilo da postane samostalna drzava, ali da se nashi ljudi koji su proterani odande vrate uz garanciju za njihove zivote i imovinu

1.Siptari ne poticu od Ilira,doselili su se iz Zakavkazja (danasnja Jermenija). Naucno dokazano!!!
2.Na Kosovo su dosli u najvecem broju za vrijeme komunizma (u II svjetskom ratu tadasnja vlast im je obecala Kosovo u zamjenu za to da se bore na strani saveznika i o tome postoje dokumenti).
3.Albaniju su osnovale velike sile u 17. vijeku,jer je postojala opasnost (za velike sile) da Srbija izadje na more.
4.Ako Kosovo postane nezavisno,i ono malo Srba sto je ostalo bice protjerano!!!

K O S O V O J E S R B I J A

Hell
05-02-2007, 09:55
a zar nema vec tema o kosovu?

rAMA
05-02-2007, 12:39
Ne znam sta da kazem!!Mi smo takoreci pridoslice na balaknu a siprati su se tu prvi naselili!!Kosovo ce ostati nase ali samo na papiru,jer mnoge Evropske zemlje ako glasaju za nezavisnost Kosova i one ce same automatski da izgube neke delove svoje teritorije!!Tako da mislim da ce kosovo ostati nase!!!Al trebalo bi malo da i mi kokamo siptare!!

Ă…Â*iptari nemaju veze sa Ilirima (Iliri ako u Tračanu su bili u potpunosti asimilovani još tu negde od raspada Rimskog Carstva, A Ilirski jezik je izumreo još ranije (a nema nikakve sličnosti sa Albanskim).

Konfucije
05-02-2007, 19:19
Ta garda je smeh, kako će da ratuju kad nam je vojska vic?

PS Tozo, jel si ti siguran da si u DSS-u?

tale
05-02-2007, 20:23
"ma ceo svet je protiv nas, ma svetska zavera!"
Zoran Djindjic (1953-2003)
Pocivaj u miru

a jadnik se nazalost prevrce u grobu. vi stvarno mislite da nas svi mrze onako bezveze
skupile se svetske sile i izvlacile iz sheshira koju ce "malu zemlju" da zamrze i mi bili qrate srece i izvukli nas

pa sami smo krivi imali smo tita i slobu (a sa njim i karadzica i mladica) i sad treba da ispashtamo

to je tako
ja bih voleo da kosovo ostane deo srbije samo nisam za sirenje lazi koju sire razni radikali veliki srbi i patriote

Toza Car
05-02-2007, 22:13
PS Tozo, jel si ti siguran da si u DSS-u?[/quote]

Za sad jesam(formalno) mada kako se stvari odvijaju necu jos dugo! Stoka je to foteljaska. . .

Konfucije
05-02-2007, 22:30
Eh, a kad sam ti još ja govorio da pređeš u ldp :whistling:

Toza Car
05-02-2007, 23:17
Eh, a kad sam ti još ja govorio da pređeš u ldp :whistling:

E bas ga pretera sa ldp! :biggrin::lol::clap:

_shone_
05-02-2007, 23:50
Ă…Â*iptari nemaju veze sa Ilirima (Iliri ako u Tračanu su bili u potpunosti asimilovani još tu negde od raspada Rimskog Carstva, A Ilirski jezik je izumreo još ranije (a nema nikakve sličnosti sa Albanskim).

Albanci nemaju veze sa Ilirima,to su bre gomila nomadskih stochara koja je vekovima zivela u krshevima i zabachenim delovima,pretezno planinskim...Srecno su dosli i do drzave(da nije bilo Turaka...)...Ima ih sve vise i vise jer se mnoze kao pacovi mamu im...

Veliki_Brat
05-03-2007, 00:09
pa mnoze se jer svako sme da ima po 4 zhene. pa ti racunaj :D. minimalno ih moze biti 4voro. a da ne kazem koliko maksimalno...

markotor
05-03-2007, 02:36
Neka probaju da ratuju ali da ne uvlace i ostale koji su protiv toga, samo nam fali jos jedan poraz

masne
05-03-2007, 03:32
ma to je cista glupost... mene vise zanima zasto nemamo vladu vec tri meseca..nesto sam cuo da ne mogu da se dogovore upravo zbog tog rata koji se kao sprema ako Kosovo dobije nezavisnost.. nas ofarbani ,tehnicki premijer je za rat,a nema dece..ima 14 macaka,i mene hoce da tera u rat..kostunjavog treba :rocket:. nek idu on,obijac trafika,spaljivac knjiga,pijana stoka velja,ivica i marica,toma grobar ,i onaj vucic u rat,pa da se Srbija malo ocisti od olosa!

Alexxxa
05-03-2007, 19:09
Ako dodje do rata Srba ce biti koliko toliko da stanu pod jedan orahov hlad.

P.S. Idem ja sutra da zauzmem mesto...

Konfucije
05-03-2007, 19:58
Ako bude rata, igraću u wiliam hillu za 5000e da ćemo izgubiti.
Pa da bar budem profiter u neku ruku.

To su bre žive gluposti, protiv koga da ratujemo, opet protiv celog sveta?

Alexxxa
05-03-2007, 21:50
Pa kada je ceo svet protiv nas. Cak su i siptari i omiljeniji od nas...

terry
05-03-2007, 21:57
Šiptari nemaju veze sa Ilirima (Iliri ako u Tračanu su bili u potpunosti asimilovani još tu negde od raspada Rimskog Carstva, A Ilirski jezik je izumreo još ranije (a nema nikakve sličnosti sa Albanskim).

Ja i nisam rekao da su oni povezani sa Ilirima!!
KOSOVO=SRBIJA
Videcemo sta ce biti samo da ne bude mobilizacije i odosmou qurac svi do jednog!!!Neka se biju oni sto ne mogu da sastave vladu majku im ****m u :asshole:

Toza Car
05-03-2007, 22:01
Ako bude rata, igraću u wiliam hillu za 5000e da ćemo izgubiti.
Pa da bar budem profiter u neku ruku.

To su bre Ă…Âľive gluposti, protiv koga da ratujemo, opet protiv celog sveta?

Pa naravno i opet cemo naravno da "pobedimo" ko onomad. . .
http://img75.imageshack.us/img75/5021/reformejq5.jpg

Sacuvaj me Boze odbrane koju predvode "patriote iz sps-srs"(a sve su blizi i ovi iz dss-a)
"Glasaci radikala i socijalista su daleko iznad prosecnog zivotnog veka, dakle negde iznad 50 godina. Njihova zaostalost posledica je zivotnog iskustva gde su sve dobijali na ruke, ali na kasicicu, onako kakio je vlastima odgovaralo. Danas nisu spremni da se suoce sa konkurencijom, ne zbog toga sto su najgori, vec zbog toga sto nisu u stanju da razmisljaju na pozitivan nacin i usmere svoje aktivnosti na stvaranje nove vrednosti koju ce kasnije materijalizovati. Uglavnom sede i kukaju, sto ih cini nesrecnim i umrtvljenim, ali zato u velikoj meri kroje buducnost nas mladih. Oni su krivci za 13 godina Milosevica, oni su krivi za unistenu privredu, tako da im proces tranzicije nije nista nazao donelo, vec naprotiv, samo suocavanje sa istinom i trenutnom situacijom koja je posledica njihovih zivotnih odluka."

Toza Car
05-03-2007, 22:42
http://img463.imageshack.us/img463/5787/slika29lq7.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/7351/slika27zl5.jpg
http://img504.imageshack.us/img504/4788/slika11fh8.jpg

Ako je neko zaboravio kako je bilo za vreme vlasti crveno-crne koalicije, da vas potsetim,pa ako se opet nekom ratuje protiv celog sveta,samo izvolte...
umalo da zaboravim,"opet" ce nam pomoci braca rusi,tako da ne brinete!!

tale
05-03-2007, 22:58
tako je!

Alexxxa
05-03-2007, 23:09
Ako se umesaju rusi, eto nama nuklearnog rata i propasti sveta...

zlaxy
05-03-2007, 23:11
poenta cele price i jeste U.S.A vs Rusia

sladjan_992
05-03-2007, 23:13
Ma Rusi su nase poreklo, nasa sorta... Jaci od Amera :thumbup: :thumbup:

Alexxxa
05-03-2007, 23:14
Ma dovoljno je da rusi bace jednu nuklearku ili atomku pa da pocnu da se cepaju nuklearkama i onda ce ceo svet da nestane...Xexe

Djacic
05-03-2007, 23:17
Ma Rusi su nase poreklo, nasa sorta... Jaci od Amera :thumbup: :thumbup:
ne lupetaj gluposti...kakva sorta,kakvo crno poreklo...kad nam trebaju nema ih,gledaju svoje guzice...sad kad im odgovara onda kao hoce da pomognu..sikter!

Konfucije
05-03-2007, 23:20
Da, bacaće tek tako nuklearke, mislim :rolleyes:

zlaxy
05-03-2007, 23:24
nece rusi na amere da im ovi ne zamere

Djacic
05-03-2007, 23:25
Da, bacaće tek tako nuklearke, mislim :rolleyes:
naravno da hoce,jer I NJIMA PRELIVAju nuklearke,ne znaju sta ce sa njima pa ajde da se igraju rata:detective:

_shone_
05-03-2007, 23:25
Rusi su kad pogledas nekoliko decenija unazad uvek gledali prvenstveno svoje interese...
Oni sada brane Srbiju samo zbog svog ugleda na zapadu..Nisht`vishe...

Alexxxa
05-03-2007, 23:29
Realno, ako dodje do rata srba ce ostati kol'ko tol'ko da stanu pod orahov hlad, a k'o sto rekoh ja sutra odoh da zauzmem mesto...

zlaxy
05-03-2007, 23:31
u tom slucaju svi ostali ce da stanu pod jedan maslacak i to bez da se guraju

Alexxxa
05-03-2007, 23:35
Svejedno odo' da zauzmem mesto gde god to bilo...

Mikri
05-04-2007, 11:15
Realno, ako dodje do rata srba ce ostati kol'ko tol'ko da stanu pod orahov hlad, a k'o sto rekoh ja sutra odoh da zauzmem mesto...

u tom slucaju svi ostali ce da stanu pod jedan maslacak i to bez da se guraju

Mnogo kume,mnogo!

Konfucije
05-04-2007, 13:22
Mogao bi ključ.