PDA

View Full Version : Fifa VS Pes rasprava

yuspawn
04-27-2007, 20:10
Prvo sto zeli mreci da ovo nije nikakva reklama sajta i foruma ka kome cu ostaviti link, u toku je velika rasprava na temu Fifa VS PES, pa ako bi neko od vas iskusnih pesoholicara mogao da ostavi neki ubedljiv argument u korist Pes-a bilo bi extra...
Samo iznesite svoje misljenje ( bez vredjanja ostalih clanova) i to ce biti sasvim dovoljno... Pes rules....

link rasprave

http://www.pcigre.com/forum/index.php?topic=11065.0

P.s. nemojte da obrisete ovo , treba nam neko ko ce podrazati pes... hvala

skicha
04-27-2007, 20:21
u fifi je previse lako dati gol ! bolja grafika u PES, i jos mnogo toga. za mene je PES bolji ! :thumbup1:

yuspawn
04-27-2007, 20:23
reci im to tamo... :) ja to znam , ali nekim ljudima ne moze da se dokaze...

baja vule 007
04-27-2007, 20:34
svako ima svoj ukus i pravo na svoj izbor svidelo ti se to ili ne

yuspawn
04-27-2007, 20:37
nemam ja nista protiv fifa igraca, samo kazem da ako neko ima neki dobar argument moze da ga postuje u onoj temi, makar taj argument bio i u korist fife... poz

Bunge
04-27-2007, 20:47
@ yuspawn vidim da se sukob sa dux-om zaoštrava :lol:
A da bi igrači pes-a mogli da ostave neki argument u korist superiornosti pes-a morali bi prvo da probaju fuficu i to sa World Evolution gameplay-om.
Ja recimo sad dajem više golova u pes-u (top player), ali zato primam više golova u fifi (world class) sa novim gameplay-om:thumbup1:
Uostalom probajte sami http://files.filefront.com/FIFATM_WorldEvolutionexe/;7231188;/fileinfo

skicha
04-27-2007, 22:19
svako ima svoj ukus i pravo na svoj izbor svidelo ti se to ili ne

slazem se... u PES-u nevalja sto svi klubovi nece da plate licencu !

_shone_
04-27-2007, 22:23
Sta ima tu da se raspravlja?

PES RULES!!!

Fifu igraju deca predskolskog uzrasta...

yuspawn
04-28-2007, 01:17
nista od ovoga... u toj temi je izbio treci svetski rat... :) ne morate da se cimate... poz

maremas
04-28-2007, 01:20
bio sam na forumu i citao postove, kao sto kazes treci svetski rat,... e kada sam procitao ovo treci svetski crkao sam od smeha......
ona rasprava nikuda ne vodi, zna se da pes rula!

yuspawn
04-28-2007, 08:23
tamo obrisani silni postovi, pravi PES FIFA war... i tema je lockovana tako da i u ovoj moze da padne jedan katanac... :)

maremas
04-28-2007, 10:10
Najvazija stvar koja razdvaja ove dve igre na losu i bolju je gameplay, i tu je pes mnogo bolji od fife, u fifi igranje jeste dobro ali postaje dosadno kada postizete iste tipove golova svaki put, i uvek mozete da pretrcite sa igracem sa svoje polovine i da date gol, to nije slucaj u pesu.Gameplay je mnogo realisticniji nego kod fife, golove postizete svaki put na drugaciji nacin. Kontrole u pes-u su takodje inzvaredne, i nude vam puno mogucnosti sa loptom, razlicito vodjenje lopte, driblinge, tipove suteva..
Sve u svemu pes je mnogo bolji od fife, ima mnogo ljudi koji kazu da je fifa bolja od pes-a ali to je zato sto nisu pes-u pruzili sansu, kada bi ga probali istog momenta bi zaboravili na fifu i navukli bi se na pes.

E sada moze LOCK

yuspawn
04-28-2007, 10:40
kakve samo provale imaju ovi igraci fife, " u fifi je bolje uradjeno izvodjenje slobodnjaka jer u PES-u ima nisan", oni bre pes nisu ni videli a znaju sta je bolje.... :) :)...
aj lock, lock...

maremas
04-28-2007, 10:42
e odgovorio sam i na vasem forumu..........
slican je post kao i ovaj prethodan od mene!

Bunge
04-28-2007, 10:52
Najvazija stvar koja razdvaja ove dve igre na losu i bolju je gameplay, i tu je pes mnogo bolji od fife, u fifi igranje jeste dobro ali postaje dosadno kada postizete iste tipove golova svaki put, i uvek mozete da pretrcite sa igracem sa svoje polovine i da date gol, to nije slucaj u pesu.Gameplay je mnogo realisticniji nego kod fife, golove postizete svaki put na drugaciji nacin. Kontrole u pes-u su takodje inzvaredne, i nude vam puno mogucnosti sa loptom, razlicito vodjenje lopte, driblinge, tipove suteva..
Sve u svemu pes je mnogo bolji od fife, ima mnogo ljudi koji kazu da je fifa bolja od pes-a ali to je zato sto nisu pes-u pruzili sansu, kada bi ga probali istog momenta bi zaboravili na fifu i navukli bi se na pes.

E sada moze LOCK

Ovo za gameplay vaĂ…Âľi samo ako igraš sa originalnim. Ali ako bi probao ovaj World Evolution gameplay uvideo bi da ništa od onoga što si napisao ne stoji. A što se tiče realnosti pes-a pa ljudi sa ovog foruma su se Ă…Âľalili kako sa BeĂ…Âľanijom opušteno dobijaju Milan :biggrin:
I u PES-u se daju šablonski golovi, samo treba naučiti fazone oko driblinga i centaršuta. Posle kornera se lakše daju golovi glavom nego sada u fufici...
KaĂ…Âľem vam Fufica je sa ovim gameplay-om potpuno druga igra i zasluĂ…Âľuje da joj pruĂ…Âľite šansu.

Totti
04-28-2007, 10:53
poslednji put sam igrao fifu 2001....i nije mi se svidela...sad bi stvarno voleo da odigram i da vidim kako to izgleda...ima li neki nastavak za fifu gde su izmenjeni sastavi timova!!! pozdrav

evil_geko
04-28-2007, 10:54
kakve samo provale imaju ovi igraci fife, " u fifi je bolje uradjeno izvodjenje slobodnjaka jer u PES-u ima nisan", oni bre pes nisu ni videli a znaju sta je bolje.... :) :)...
aj lock, lock...

LOL, nišan:lol:, pa nije PES FIFA pa da ima kojekakve nišane, odmah se provaljuje da nije ni pogledao PES a kamoli da ga je probao.

maremas
04-28-2007, 10:57
I u PES-u se daju šablonski golovi, samo treba naučiti fazone oko driblinga i centaršuta. Posle kornera se lakše daju golovi glavom nego sada u fufici...A što se tiče realnosti pes-a pa ljudi sa ovog foruma su se žalili kako sa Bežanijom opušteno dobijaju MilanFufovac koji pes nije ni probao, moja gore konstatacija se podrazumeva da se pes igra na TOP PLAYER. Pa sta ako igras sa Bezanijom protiv Milana znaci da ces odmah da izgubis, pa ovde ljudi igraju PES da mogu da ga igraju zatvorenih ociju, tvoji zakljci nisu na mestu, i nije tacno da se golovi daju lako iz korne, draz pesa je covek na coveka!

Felix
04-28-2007, 11:16
yuspawn (http://www.pesoholichari.com/vb/member.php?u=14587)..jadan si....

Bunge
04-28-2007, 12:29
Fufovac koji pes nije ni probao, moja gore konstatacija se podrazumeva da se pes igra na TOP PLAYER. Pa sta ako igras sa Bezanijom protiv Milana znaci da ces odmah da izgubis, pa ovde ljudi igraju PES da mogu da ga igraju zatvorenih ociju, tvoji zakljci nisu na mestu, i nije tacno da se golovi daju lako iz korne, draz pesa je covek na coveka!
Ovo Fufovac :biggrin: je bilo namerno, normalno da mi se kao i svom normalanom svetu gadi EA koji ima neverovatan talenat da zezne stvar. Srećom postoje ljudi koji su voljni da isprave stvar, pa su tako ispravili i gameplay. Naravno da PES igram na TOP PLAYER, ali kako nisam baš vešt bar 1/3 golova dajem posle kornera glavom, otprilike na svakom 2 ili 3 meču što je mnogo češće nego u fufici sa novim gameplay-om. A i ljudima koji mogu da napune AI sa 5-6 komada svakako posle nekog vremena to dosadi, jer gde je tu izazov?
Čemu tolika isključivost, mislim diskreditovati igru koju nisi ni probao je nezrelo.
Da mogao bih da pišem nekoliko stranica o odličnim stvarima kod PES-a, ali su vam one poznate.
Pokušao sam samo da dam svoju subjektivnu ocenu na osnovu utisaka koje sam stekao nakon više desetina odigranih tekmi sa fuficinim novim gemplay-om i više sezona odigranih u Master Ligi.
Od dana pojavljivanja ovogodišnjih izdanja PES-a i FIFE igram obe. Ali sada posle pojave novog gameplay-a mogu da podjednako uživam u njima ( bar dok ne provalim sistem za lakše postizanje golova u fufici).

maremas
04-28-2007, 12:44
jer gde je tu izazov?
Izazov i prava draz pro evolution socce-ra nije igranje protiv kompa nego protiv zivog protivnika, 1 na 1, 2 na 2!

Čemu tolika isključivost, mislim diskreditovati igru koju nisi ni probao je nezrelo.
Vrlo dobro znam sta je fifa, jednostavno me ne privlaci vise, ne mozes se vratiti s konja na magarca!

VAPA89
04-28-2007, 16:54
Samo da napomenem (da ne bude posle...),svaka ozbiljnija rasprava ili pak rat ce biti strogo sankcionisani,mada cisto sumnjam da ce do toga doci jer je ovo ipak sajt o pes-u ali.....

yuspawn
04-28-2007, 17:25
yuspawn (http://www.pesoholichari.com/vb/member.php?u=14587)..jadan si....

ne razumem cemu ovo vredjanje? Sto sam ja jadan....:glare:

super cancel
04-28-2007, 17:31
koliko samo greshaka ima pes,uh samo da znate

super cancel
04-28-2007, 17:32
Ovo je nastavak u kome se ubedljivo najviše krade do sada - golove primam isključivo posle nesretnih golmanskih intervencija ili posle fantomskog ubacivanje lopte u kazneni prostor kada nemam nikakvu preglednost gde je ko u šesnaestercu. Protivnički golovi nikada nisu rezultat dobre akcije već nečega što mnogo više liči na skriptu.

nesh@
04-28-2007, 20:32
Da negovorimo o fifi koliko je *****e to je igra za predskolski uzrast:biggrin:
Fuficu sam igrao pre mesec dana kad sam stigao u australiu i jedan drug me je poz na takmicenje u zivotu nisam zaradio $100 lakse, finale se zavrsilo 25-7 za mene utakmica je trajala 20 min i sad skupljam lovu da kupim PES6 posto sam jos na petici.
Poz i mislim da je PES jedina sportska igra koja je realno napravljena za razliku od komsija u fifi koji jos postizu goolove sa 50 metara :wall:

johnnynikola
04-28-2007, 21:48
pes zakon!!!

skicha
04-28-2007, 23:50
pes zakon!!!

samo da imam love da uzmem original PES6 ! ali poceo sam skupljati !

Totti
04-29-2007, 12:12
Igram konamijeve simulacije fudbala vec 9 godina!!!
Inace...igrao sam poslednji put fifu 2001 i nije mi se ni malo svidela,sad sam instalirao F06 i mogu reci da ima stvari koje mi se vise svidjaju nego u pesu ali to su definitivno nijanse...tipa:
Nekako mi lepse izgleda kako igrac vuce loptu u fifi nego pesu,zato sto u pesu lopta moze da ide po liniji 5km...svidja mi se sto ima mali menager u sebi...pricam o F06 jer nemam F07....dok o pesu necu da pricam...zna se!!!!
Da,u fifi je losa grafika,ono mi izgleda previse smesno,oni dresevi kao da su bojicamo ofarbani!!!

lucke
05-01-2007, 22:37
fifa je bolja samo po pitanju licenci , a u svemu ostalom pes je bolji

rAMA
05-07-2007, 10:30
Au stvarno ne razumem ko još moĂ…Âľe da hvali FIFU, naravno ja uvek nabavim svaku FIFU koja izađe, ali brate dosadi posle nedelju dana, sve se svodi na ****ni šablon. A slabosti fife se posebno primećuju kad se igra protiv Ă…Âľivog protivnika. Da ne spominjem slobodnajke u Fifi, jer od 3 slobodnjaka uđu dve. Ne realni let lopte, ne realni i šablonizirani golman.............itd...............itd.......... .................itd...... ..................itd.........

BojanEverton
05-20-2007, 18:21
ma dobre su obe igre,u svakom slucaju treba imati obe igre instalirane na kompu,cisto ako vam jedna dosadi da igrate drugu :playball:

skicha
05-20-2007, 18:44
ma dobre su obe igre,u svakom slucaju treba imati obe igre instalirane na kompu,cisto ako vam jedna dosadi da igrate drugu :playball:

ma imam obadvije instalirane, Fifu nikako ne igram

kerix waw
05-20-2007, 19:06
PES rulez,nema sta da se prica,al rAMA samo da te nesto da ti kazem,da je let lopte u FUFI xtra napravljen

kerix waw
05-20-2007, 19:07
EA najavljuje da ce fifa 2008 biti nevidjeno cudo u simulaciji fudbala samo me zanima jel ovo jos jedno *****e koje oni pricaju

Koma
05-20-2007, 19:09
'Pro Evoolution Soccer' je u svemu
bolji osim po pitanju 'Komentatora'.
Ali kada izbacimo mi naseg
'Pesoholicharskog-Komentatora',
ode bre FUFIN i zadnji argument.
:yes:

kerix waw
05-20-2007, 19:17
'Pro Evoolution Soccer' je u svemu
bolji osim po pitanju 'Komentatora'.
Ali kada izbacimo mi naseg
'Pesoholicharskog-Komentatora',
ode bre FUFIN i zadnji argument.
:yes:
Covjek nam je sve rekao u jednoj recenici :lol: :lol:

delpiero #10
05-20-2007, 19:26
to sto pricaju za fufu 2008 je zbog toga sto ce po pitanju gameplay-a pokusati da maximalno iskopiraju pes, i uz njihove sladunjave menije i ostale gluposti pokusace da preuzmu primat.
ali svi znamo da se to nikada nece desiti...

Fletch_hufc
05-20-2007, 22:14
Fifini fanovi treba da se posalju kod psihijatra, ako i onda budu smatrali da je FIFA bolja onda lepo u ludaru.

blackwhite
05-21-2007, 14:27
Daj bre,dali uopste treba da se poredi tako nesto?! PA drug igra fifu, i na kraju sampion sa gol razlikom 220: 2 ....toliko o fifinoj reaalnosti! PES JE NAJREALNIJI FUDBAL,posebno kad igras sa ortakom 1na1 ..kod fife je to skroz bezveze..

NebojsaPES
05-21-2007, 15:08
Kod PES je extra 2vs2

MLADEN
05-21-2007, 19:45
fifa je najvece govno od svih govana koje je neki covek mogo da i****,ne postoji igrica koja vise smara

tottimas
05-21-2007, 20:34
ФИФА је боља од ПЕС-а јер има све лиценце и... и... и... и... Па нема даље. То је једина ствар која фали ПЕС-у, а како видим из године у годину све више клубова и играча је лиценцирано. Значи ПЕС Рулз.

zlaxy
05-21-2007, 20:35
hehe najjaci su slobodnjaci u fifi
za decu debile :)

skicha
05-21-2007, 20:36
ФИФА је боља од ПЕС-а јер има све лиценцел

da. to sam i ja spomenuo

rudarjovica
05-21-2007, 23:39
Pozdrav ljudi. Po meni je nepotrebno raspravljati o ovoj temi jer mislim da fifa nije ni blijeda kopija PES-a, ako neko zaista misli da je fifia bolja od PES-a onda vjerojatno misli i da je Yugo bolji od BMW-a

d_king
11-02-2007, 22:42
Pes je mnogo realniji od fife. U fifi igraci kao da su zalepljeni za teren, tako izgledaju, jeste da fifa im neke efekte ali je pes zakon!!!

RamaPFC
11-02-2007, 23:10
pa fifa jeste lepsa igra, i 'Careere Mode' je mnogo jaci,
mada PRO ima bolji gameplay,

razumem da svi mislite da je PRO mnogo bolji, meni se vise svidja FIFA