PDA

View Full Version : Klasik liga - ima li smisla pokušavati?

Mihajlodc
09-24-2019, 08:38
Društvo,

hajmo da proverimo ima li smisla započinjati još jednom projekat Online lige? Obaveza je, budite iskreni da li bi odvajali vreme da je igrate, da li bi neko pomogao pri vođenju iste itd. U prilogu je anketa pa bi bilo lepo da se izjasnite oko toga.

Milance79
09-24-2019, 08:46
Klasik liga je odlična zamisao,ja bih je igrao,ali mislim da bi odavno zaživela da se većina slaže.Nadam se da grešim.

dzenan0301
09-24-2019, 09:03
Pozdrav. Ukoliko bi se to realizovalo to bi doslo kao da igram frendly online tekme sa bilo kojim timom i kao takmicim se, igrao bih naravno sto da ne jer volim igru.
MENAGER je tito sve ostalo mi nije zanimljivo ni blizu. ;))

mariod
09-24-2019, 09:34
Volim klasik, igrao bih ali secam da je poslednji klasik ovde bio bas mucenje zbog neozbiljnosti ucesnika. Mozda treba probati jos jedanput

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Loki87
09-24-2019, 09:55
Nisam bas u toku, jeste li na ps4 nesto menjali oko klasik lige,posto je na pc prosla kroz ogromne promene,koje su ligu na kraju i sahranile, ali ako je to jos uvek ona liga koju je Tojica vodio,ja sam za :) . Klasik lige je nekada bila najjace takmicenje na ovome forumu,temelj za menadzer ligu. Novi igraci nisu mogli dobiti tim dok ne prodju bar neku sezonu klasik lige,dokazu svoju redovnost I posvecenost. Drugo, klasik liga je uvek menadzerima bila odlicna za skautovanje, jer kao sto znamo,nekada samo OVR ocene premalo govore o igracima. Poslednje i najznacajnije po meni, klasik liga je bila fer I opusteno takmicenje gde si stvarno mogao da se druzis sa ljudima, popricas sa igracem posle meca, razmenite iskustva i analizirate mec, za razliku od MNG lige. Klasik je veliku prednost nad MNG ligom imala jer nema nagrada I klanja oko igraca I transfera, I sve te "lepote" koju nam MNG liga nosi. Igrao sam je na pc sve do momenta dok nisu dosli neki novi ljudi, koje nisu razumele sve ove stvari, i od klasik lige napravili malu MNG ligu, koju su na kraju samo njih par i igrali.

Ja sam za klasik ligu, i sigurno cu ucestvovati! Radim, imam porodicu, privatni projekat kojim se bavim, treninge, I ne bas previse slobodnog vremena, ali ako bude potrebna pomoc oko vodjenja, a ne nadjete nekog drugog, spremam sam koliko-toliko da pomognem.

Mihajlodc
09-24-2019, 10:15
Pa definitivno bi se vratili korenima, ne bi experimentisali sa podeljenim ligama (iskreno mislim da ne bi imali ni dovoljan broj učesnika). Ukoliko bude dovoljno za jednu diviziju od 12 timova, mi možemo da pokrenemo jednu takvu ligu. Čisto da se prisetimo kako to funkcioniše :D

Lune83
09-24-2019, 18:58
Ehhh, pamtim vremena kada je sto rece Loki87 classic liga bila najjace takmicenje ne samo na ovom forumu nego i na balkanu a bilo je standardno dve lige po 16-18 ucesnika a nekada cak i tri plus rezerve koje su cekale da uskoce ako neko zataji. Iz druge lige su dva ili tri kluba ulazila u visi rang i morao si da budes strahovito jak igrac da bi to ostvario a jos jaci da sledecu sezonu ne ispadnes iz prve lige u kojoj su igrala imena kao sto su : Kepa, FoneTag, Pilojac, Hadis, Macan, Vojo, Kure, itd... Pa smo imali cak i zenskog predstavnika Visnju koja je bila odlican igrac. Mislim da je ova tranzicija ( negde manje, negde vise uspesna ) sa racunara na konzole podelila clanove i da je to samo jedan od razloga zasto liga nema. Primera radi poceo sam da igram ligu na pesekspertu gde je hrvatska zajednica ( forum ) uspela da skupi 140 igraca na ps4 konzolama! 5 liga po 20 igraca. Ostalih 40 igra menadzer ligu. Nekada smo i mi ( doduse na PC-u ) imali preko 150 clanova sa original igrom. Bas me zanima koliko nas ima sada na obe platforme. Ima dosta nasih koji igraju lige na BPL-u, PesEkspert-u, pa imaju one dve lige u kojima igraju nasi najpoznatiji i najbolji igraci koju je napravio neki nas lik gde se placa ucesce : http://www.pesplus.com/league-table-and-fixtures/ Ne bi bilo lose da se malo marketing pojaca. Verujem da ima dosta njih koji bi igrali ali nisu upuceni ili ne znaju gde ili kome da se obrate.

Slazem se sa Mihajlom da se treba vratiti korenima :)

blackwhite
09-25-2019, 10:52
Secam se ,lepa vremena ...jedva cekam da dodjem kuci ,da udjem na chat i nadjem nekog da igramo online ligu..:) ..visio sam na chetu 12/24h...
Sto rece Lune,ako se ne prijavis na vreme,moras da cekas kao rezerva pa da upadnes umesto nekog..lepo bese...slazem se i za to da je konzola/komp odnos poremetila situaciju ...
Sto se mene tice,voleo bih da to ponovo zazivi,ne znam koliko bi sad vremena imao ,i licno od tad se dosta toga promenilo ..onda sam,momak..a sad zena ,dete jedno,drugo na putu.:D ali i dalje me volim pes i VOLEO bih opet da bude ono zajednistvo i ono zezanje kao pre...tako da moj odgovor je-DA.

slave631
09-25-2019, 11:00
I ja sam za.

PedjaNcz
09-25-2019, 11:41
Samo malo objasnjenje.Klasik liga je sa "default" timovima(reprezentacijama)?Ako jeste i ja sam za.

Mihajlodc
09-25-2019, 11:49
Tako je klasik liga igra se sa default timovima, ne igra se sa repkama.

Mirela89
09-25-2019, 12:43
Ja sam tu za classic ligu.

Mihajlodc
09-25-2019, 14:02
Stvarno su druga vremena bila, igralos e uglavnom na PC ali jednostavno forum je odavno prestao da bude aktivan u tom delu i nije se radilo kako treba. Svakako možemo da aktiviramo ponovo. Makar imali 10-ak timova i jednu diviziju samo za igru.

uskee1512
09-25-2019, 17:39
Бришите ово,грешка

DANAC82
09-25-2019, 17:45
Tu sam za Klasik Ligu :)

Lune83
09-25-2019, 19:52
Mozda nije losa ideja zvati Kepu, Roksu, itd... Najbolji, najpoznatiji i najuspesniji privlace ostale jer svi zele da se okusaju protiv njih jer naravno svako misli da je bolji a i njima treba dobar i redovan trening tako da mislim da njih treba ubediti pa se onda recimo marketinski oglasiti na fejsu, tviteru, instagramu tipa : " Mislis da si dobar u PES-u? Zelis igrati protiv najboljih? Smatras da si bolji od nasih clanova Kepe, Rokse, itd... koji su redovni na evropskim i svetskim takmicenjima? Prijavi se za onlajn ligu... Mislim ovo sam za sekund smislio ali verovatno to moze jos dosta bolje. Ovako se reklamirao BPL svojevremeno i jos se reklamira na isti nacin. Znas koliko se likova javi u komentarima tipa ovu dvojicu gore navedenih bih dobio sa okrenutim dzojopedom naopako :) Ili gledao sam na YouTube, prosecni igraci :) Posle kada odigraju ligu vise se ne javljaju :) Hocu da kazem da je marketing cudo a prosecan srbenda obozava izazov pogotovo ako za nekoga kazes da je za klasu bolji od njega :) A javljace se tu i drugi iz cele bivse SFRJ jer svi zele da pokazu i dokazu da su najbolji. Eto, ja da se pitam, podigao bih taj marketinski deo na sto visi nivo i siguran sam da bi imali i dve lige po 18 igraca.

VEK1NG
09-25-2019, 20:18
Svakako treba da se promovišu lige i turniri sa PES Srbije na društvenim mrežama.Tu ubrajam i Menažder ligu.

chelikmanutd
09-26-2019, 12:10
Vidim da se javlja neka stara ekipica :) tako da eto i mene onda.
Nadam se da ce biti dovoljan broj ekipa da se formira bar jedna divizija.
Apel samo da se jave oni koji zaista postuju ovu ligu i zele da je odigraju kako valja.

zokis
09-26-2019, 12:29
Aj, setih se i ja tih vremena od pre 5-6 godina, lepo beše...

Mihajlodc
09-26-2019, 13:48
Pa čini mi se da za sada imamo dovoljno za jednu diviziju sigurno. Tako da pokušavamo sigurno, aj da prođem ovaj prelazni rok i organizujem početak ovog turnira pa da krenemo odradimo i jednu test sezonu.

Hodza
09-26-2019, 15:30
Igram i ja nakon 100 godina pauze

Mihajlodc
09-27-2019, 08:49
Što kaže Chelik, moraću da porazmislim i ja da učestvujem zbog sih starih članova koji su se prijavili. Raduje me svakako odziv starih članova.

makki22
09-27-2019, 08:55
Da zovnem kepsona, kureta, tojicu da se vrate, makar na jednu sezonu? :D

niko
10-03-2019, 10:54
Moze klasik.

Hodza
10-06-2019, 14:26
Sta bi na kraju igramo li klasik na pc.

Mihajlodc
10-07-2019, 10:24
Sta bi na kraju igramo li klasik na pc.

Otvorili smo temu za prijave, imaćemo test sezonu pa ćemo na osnovu toga da radimo dalje.

bojanredstar
10-07-2019, 11:23
Има тема за PS4, a за PC?

Mihajlodc
10-07-2019, 11:25
Има тема за PS4, a за PC?E vidiš taj momenat sam preskočio. Ajd da vidimo koliko ima zainteresovanih i za to. Ovih dana ćemo da se prebrojimo.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Riky_93
10-07-2019, 11:25
Mogo bih i ja da igram klasik.. Samo možda komunikacija može da bude problem? IRC više skoro da i ne postoji, mislite da bi preko whats appa mogli da se dog za termine?

VajgadonnaDalabonna
10-07-2019, 13:11
Usao na mibbit..da kliknuo na mibbit :) kad tamo bot i jedan cudan nik..izasao...Secam se dana kad je tamo posle ponoci bilo po 20ak 30ak ljudi lagano kao nedelja ujutru.