PDA

View Full Version : Snima se poslednja epizoda serije Alo Alo

Konfucije
03-13-2007, 20:11
Snima se poslednja epizoda 'Alo, alo'
Ponedeljak, 12.3.2007. 06:38 (Izvor: MONDO)

Snimanje poslednje epizode kultne serije "Alo, alo" počeće 22. marta u prostorima "Granada Studiosa" u Mančesteru, javio je BBC.

Gorden Kej, koji glumi Renea, vlasnika kafića, snimiće u jednom dahu svoju ulogu u ovoj epizodi. Njegova supruga u seriji, Idit, koju je glumila Karmen Silvera, umrla je 2002. godine, a Ričard Marner koji je igrao pukovnika Von Stroma, umro je 2004. godine u osamdesetoj godini.

Scene koje su njih dvoje ranije snimili, a nisu prikazane biće deo te poslednje, dugoočekivane epizode.

Serija koja je bila hit prvo u Engleskoj a zatim u celoj Evropi i koja se prikazivala od 1982. do 1992. godine, novom epizodom Ă…Âľeli dda podseti na glumce kojih više nema.

Radnja ove serije se odvija za vreme Drugog svetskog rata, oko čoveka zvanog Rene Artoa, vlasnika malog kafea u varoši Nuvionu. Varoš su okupirali Nemci, koji su pokrali sva vredna umetnička dela u njoj.

Medju njima su prvi ikada napravljeni sat sa kukavicom i slika Posrnula Madona (za one koji su je videli poznata kao Posrnula Madona sa velikim sikama) od Van Klompa. Komandant grada odlučuje da ih zadrĂ…Âľi za sebe posle rata i Reneu daje sliku da je sakrije u svom kafeu. Gestapo takodje Ă…Âľeli sliku i šalje Otoa Flika da je nadje.

U isto vreme Reneov kafe sluĂ…Âľi kao skrovište dvojici hrabrih ali priglupih oborenih britanskih avijatičara. Rene je primoran da radi za Pokret otpora inače će biti ubijen zato što sluĂ…Âľi Nemce u svom kafeu. Planovi Pokreta otpora da vrate avijatičare u Englesku, koji uvek omanu, su jedan od glavnih gegova u seriji.

Rene se takodje trudi da svoje ljubavne afere sa Ivet, Marijom i Mimi, svojim konobaricama, krije od svoje Ă…Âľene, Edit; u prilog tome Ă…Âľenski odeljak Komunističkog pokreta otpora kuje zaveru protiv Renea jer sluĂ…Âľi Nemce i radi za de Golov Pokret otpora.

Jedini razlog zbog kog ga nisu ubili je taj što je njihov vodja, Deniz Larok, zaljubljena u njega, što opet Rene mora da krije od svoje Ă…Âľene i konobarica. Da stvar bude još komplikovanija, nemački poručnik Gruber, koji je homoseksualac, flertuje sa Reneom.

U medjuvremenu, Reneovoj Ă…Âľeni Edit se udvara gospodin Alfons, seoski pogrebnik, koji se, pored toga što je zaljubljen u Edit, divi Reneu, koji ima reputaciju junaka Pokreta otpora.

Ovi detalji su neki od glavnih pokretača zapleta kroz seriju, medju kojima su klasične komedije situacije, fizička komedija i vizuelni štosovi, laĂ…Âľni pozorišni strani akcenti i dosta kulturoloških klišea tipičnih, recimo za seriju Leteći cirkus Montija Pajtona.

Svaka epizoda počinje odande gde je prethodna stala, često zahtevajući da se pogleda i prethodna epizoda da bi se zaplet potpuno shvatio. Na početku svake epizode (izuzev prve dve), Rene bi podsećao publiku na vaĂ…Âľne dogadjaje iz prethodnih epizoda obično počinjući sa "Ukoliko se sećate...“.

hule
03-13-2007, 20:14
Иначе, поред мућки најјача серија.
Баш ми је жао због ове серије. Енглези имају смисла за хумор.

Johnny
03-13-2007, 20:20
Naj su zesci... Xexe, najzesci je Lekler, kad se maskira, i tek ti on ulazi u kafanu, skida naocare, i kaze "It's me, LeCler", ali uvek...ko je gledao zna o cemu pricam, ili Rene, "You stupid woman"....tako su dobri...:lol:

crnobeli
03-13-2007, 20:22
Najača serija ubedljivo , pre sam ih gledao kao lood lood !!!

Konfucije
03-13-2007, 20:24
Her Flik je bio najjači!! :wink:

terry
03-13-2007, 20:34
Ljudi su mocni nema sta,svaka rec je suvisna!!!

nesta
03-13-2007, 20:51
serija je do jaja,ziveo pokret otpora!!!!!!:clap: :lol:

Hell
03-13-2007, 20:53
Her Flik je bio najjači!! :wink:
da...a dobar je i onaj policajac Krebtri......ono kad kazhe Dobar Jutar :) :)

Hell
03-13-2007, 20:56
evo i neko Karakteristike

Rene

„Glupa ženska glavo!“: Svaki put kada Renea uhvati žena u zagrljaju druge žene, on će joj se ovako obratiti. Posle toga sledi komplikovani izgovor, u koji Edit uvek poveruje (osim u jednoj epizodi kada je Edit tražila od Ivet objašnjenje), nakon čega će se Edit izviniti; naziv serije Alo, alo! je inspirisan načinom na koji se Rene javlja na radio ili telefon.

Edit

Potpuno očajno pevanje.

Marija

Sklonost pljuvanja tokom razgovora dok izogovara slovo r.

Mišel

„Slušajte veoma pažljivo, ovo ću reći samo jednom!“: njen stalni uvod u izloženje plana ili saopštavanje činjenica.

Madam Fani

„Trepćuće kugle!“: tajna komunikaciona naprava za razgovor između Londona i Pokreta Otpora (šifra Noćni soko) je sakrivena ispod njenog kreveta, i dolazeće poruke imaju signal u vidu kugli na krevetu koje svetle.

Lekler

„To sam ja, Lekler“, uz dizanje naočara ili skidanje lažnih brkova, da bi otkrio tajni identitet; iako su njegova prerušavanja odmah uočljiva.

G. Alfons

Ima trošnu srčku; tj. bolesno srce. Takođe njegov reklamni moto: „G. Alfons, pogrebnik, hitro i sa stilom.“

Poručnik Gruber

Sterotipičan izgled homoseksualca, i ima mali tenkić, nazvan Hjubert.

Kapetan Hans Gering

„'Tler!“; njegov skraćeni pozdrav Fireru (Hans je ustvari lenj da izgovara celu rečenicu; no pričalo se (netačno) da je glumac Sem Keli Jevrejin i da je odbijao da izgovori celu rečenicu).

Kapetan Alberto Bertoreli

Ženskaroš, odgovara na Hajl Hitler sa Hajle Musolini. Takođe koristi uzrečicu Kakva greška napraviša kad god nešto pođe naopako.

Helga

Sklonost da skida odeću bez nekog velikog razloga, otkrivajući uvek neobični erotski donji veš, kao i prepoznatljivo vikanje kada najavljuje pukovniku posetioce, uprkos uobičajenom prijatnom glasu.

Her Flik

Preuviličavano hramljanje.

Policajac Krebtri

Britanski agent prerušen u francuskog policajca. Govori neverovatno loš francuski, prepoznatljiv po uzrečici: „Dobar jutar!“. Uprkos njegovom upadljivom govoru, Nemci nikada nisu posumnjali u njega.

Ivet

Kada su sami, bacila bi se u naručje Reneu uz duboko režanje „Oooooooo, Rene!“.

terry
03-13-2007, 20:57
Al gospodin Alfonso i njegova trosna srcka:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Milos 23
03-13-2007, 20:57
Meni je to najbolja serije gledao sam je 3 puta :)

Pro_Evolution_Montenegro
03-13-2007, 21:24
hahahha...naj serija ubedljivo!!

Misko
03-13-2007, 22:00
Ја и даље гледам има на Кошави.:clap:

Ђоле
03-13-2007, 23:37
Ја и даље гледам има на Кошави.:clap:I ja ponekad.

zxa
03-14-2007, 14:45
serija je vrh :clap:

neserijea
03-17-2007, 13:41
Helga,You May Kiss Me.

irule
03-17-2007, 14:22
Opasna serija. Najludji je bio Gruber

gajich
03-20-2007, 22:06
Meni onaj policajac

POLICE
06-28-2008, 16:28
Koji POLICAJAC? JA ?
tooo al ce se obradovati klinci,sad nebi mogao da gledam tu seriju ni da mi helga po p.

BarabaSaSela
06-28-2008, 17:09
Убедљиво најјача серија, имам све епизоде на харду

NukeR
06-28-2008, 17:34
q1HeNqnyRts

AlucarD
06-28-2008, 18:24
Iznenadio sam se koliko je serija satiricna...

telacc
06-29-2008, 21:30
Koji POLICAJAC? JA ?
tooo al ce se obradovati klinci,sad nebi mogao da gledam tu seriju ni da mi helga po p.

ljudino obrati malo paznju,svaku temu na koju postujes stara je bar godinu dana:slap:

zeleni djusk
07-02-2008, 00:08
Много добра серија.

Laki
07-02-2008, 00:55
set ****a nije,seta i ****a bije dada:

Lock